Қысқа мерзімді жоспар
|
Пән:Математика Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі:Қоршаған орта 4B бөлім: Есеп шығару тәсілдері Күні17.04.2018 Сынып: 2А |
Мектеп: Мұғалімнің аты-жөні: Суханова Г Р Қатысқандар саны:26 Қатыспағандар саны: 0 |
||||
|
Сабақ тақырыбы |
Қазақстанға саяхат. Есептер шығару |
||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
2.5.1.4– санды бірнеше есе арттыру/кемітуге; еселік салыстыруға берілген есептерді талдау және шығару;кері есептерді құрастыру және салыстыру |
||||
|
Сабақ мақсаттары |
Көбейту мен бөлуге берілген есептерге қатысты таңдаған амалдарын негіздеу, шығару, әдісін түісндіру |
||||
|
Бағалау критерийлері |
Есептерге талдау жүргізіп, оларды шығарып үйренеді |
||||
|
Тілдік мақсаттар
|
Есеп |
||||
|
Құндылықтарды дарыту
|
Топтық жұмыс барысында өзара жауапкершілік, сыйластық, өзара түсіністік құндылықтары қалыптасады. |
||||
|
Пәнаралық байланыстар |
Дүниетану |
||||
|
АКТ қолдану дағдылары |
Презентация
|
||||
|
Бастапқы білім
|
Оқушылар есептер шығаруды біледі |
||||
|
Сабақ барысы |
|||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
|||
|
|
Психологиялық дайындық Біз ақылды баламыз Айтқан тілді аламыз Математика ілімін Лездеқағып аламыз. Топтарға бөлу. 1-топ «Астана» 2-топ «Алматы» 3-топ «Көкшетау» 4-топ «Орал» |
Оқулық,слайд,қима қағаздар |
|||
|
|
1-есеп. Тақтаға бірнеше оқушы шығып орындайды. Өрнектердің мәнін табу арқылы қалалармен сәйкестендіреді. 21+14-29=64(Қызылорда) 3·9 ̶ 18:6=24(Алматы) 4·8+2·9=50(Астана) 9·5 ̶ (30+9)=6(Семей) 21:7+12:3=7(Тараз) 4·(2·5)+30=70(Қарағанды) 2-есеп. Топтарға бөлініп орындайды. 1-топ. Алматыдан Ө-ге -24сағ Астанадан Қ-ға- 4сағ Алматыдан Ө-ге -?есе артық Ш: 24:4=6 2-топ.Алматыдан Ө-ге -24сағ Астанадан Қ-ға- 4сағ Алматыдан Ө-ге -? артық Ш: 24 ̶ 4=20 3-топ.Астанадан Қ-ға- 4сағ Алматыдан Ө-ге -? 6есе артық Ш: 4·6=24 4-топ.Астанадан Қ-ға- 4сағ Алматыдан Ө-ге -? 20сағатқа артық Ш: 4+20=24 3-есеп.Топтарға бөлініп орындайды. 1-сұлба. 2-сұлба. 3-сұлба. 4-сұлба.
Математикалық диктант Мақсаты: «Миға шабуыл», тапсырманың дұрыс орындалуы арқылы Қазақстандағы ең биік шың туралы ақпаратпен танысу. Оқушылар математикалық диктант орындау нәтижесінде 6995 саны шығады. Мұғалім бұл санның нені білдіретіндігін сұрайды. Оқушы жауабы тыңдалған соң, оның Хан тәңірі шыңнын ұзындығы екендігі анықталады. 4.Есепте. 1-топ.2·9+45:9=23 5·9 ̶ 2·4=37 14:(2·7)=1 2-топ.18:6:3=1 12:6·9=18 14:2·7=49 3-топ.16:4·2·2=16 18:(6:3)=9 7·(25 ̶ 21)+12=40 4-топ. 45+5:5 ̶ 10=36 8·(36:9)+23=55 25:5·9=45 Жеке жұмыс.6-есеп.Теңдеулерді шеш. х·8=25+15 (43 ̶ 39)·х=24 12:х+10=13 |
|
|||
|
Сабақтың соңы |
Сабақты бекітуге арналған тапсырма Кері байланыс |
|
|||
|
Саралау –оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілетіжоғарыоқушыларғақандайміндетқоюдыжоспарлапотырсыз? |
Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? |
Денсаулық және қауіпсіздік
техникасының сақталуы |
|||
|
Тапсырмаларды орындау барысында оқушыларға жеке қолдау көрсету.
|
Сабақ барысында бақылау жүргізе отырып бағалау.Әр оқушының жұптық, топтық талдауын тыңдап, жұмысқа қатысуын бақылап, белгілеу. |
Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақталу сергіту сәтін орындау барысында қарастырылады
|
|||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Қазақстанға саяхат.Есептер шығару
Қазақстанға саяхат.Есептер шығару
Қысқа мерзімді жоспар
|
Пән:Математика Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі:Қоршаған орта 4B бөлім: Есеп шығару тәсілдері Күні17.04.2018 Сынып: 2А |
Мектеп: Мұғалімнің аты-жөні: Суханова Г Р Қатысқандар саны:26 Қатыспағандар саны: 0 |
||||
|
Сабақ тақырыбы |
Қазақстанға саяхат. Есептер шығару |
||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
2.5.1.4– санды бірнеше есе арттыру/кемітуге; еселік салыстыруға берілген есептерді талдау және шығару;кері есептерді құрастыру және салыстыру |
||||
|
Сабақ мақсаттары |
Көбейту мен бөлуге берілген есептерге қатысты таңдаған амалдарын негіздеу, шығару, әдісін түісндіру |
||||
|
Бағалау критерийлері |
Есептерге талдау жүргізіп, оларды шығарып үйренеді |
||||
|
Тілдік мақсаттар
|
Есеп |
||||
|
Құндылықтарды дарыту
|
Топтық жұмыс барысында өзара жауапкершілік, сыйластық, өзара түсіністік құндылықтары қалыптасады. |
||||
|
Пәнаралық байланыстар |
Дүниетану |
||||
|
АКТ қолдану дағдылары |
Презентация
|
||||
|
Бастапқы білім
|
Оқушылар есептер шығаруды біледі |
||||
|
Сабақ барысы |
|||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
|||
|
|
Психологиялық дайындық Біз ақылды баламыз Айтқан тілді аламыз Математика ілімін Лездеқағып аламыз. Топтарға бөлу. 1-топ «Астана» 2-топ «Алматы» 3-топ «Көкшетау» 4-топ «Орал» |
Оқулық,слайд,қима қағаздар |
|||
|
|
1-есеп. Тақтаға бірнеше оқушы шығып орындайды. Өрнектердің мәнін табу арқылы қалалармен сәйкестендіреді. 21+14-29=64(Қызылорда) 3·9 ̶ 18:6=24(Алматы) 4·8+2·9=50(Астана) 9·5 ̶ (30+9)=6(Семей) 21:7+12:3=7(Тараз) 4·(2·5)+30=70(Қарағанды) 2-есеп. Топтарға бөлініп орындайды. 1-топ. Алматыдан Ө-ге -24сағ Астанадан Қ-ға- 4сағ Алматыдан Ө-ге -?есе артық Ш: 24:4=6 2-топ.Алматыдан Ө-ге -24сағ Астанадан Қ-ға- 4сағ Алматыдан Ө-ге -? артық Ш: 24 ̶ 4=20 3-топ.Астанадан Қ-ға- 4сағ Алматыдан Ө-ге -? 6есе артық Ш: 4·6=24 4-топ.Астанадан Қ-ға- 4сағ Алматыдан Ө-ге -? 20сағатқа артық Ш: 4+20=24 3-есеп.Топтарға бөлініп орындайды. 1-сұлба. 2-сұлба. 3-сұлба. 4-сұлба.
Математикалық диктант Мақсаты: «Миға шабуыл», тапсырманың дұрыс орындалуы арқылы Қазақстандағы ең биік шың туралы ақпаратпен танысу. Оқушылар математикалық диктант орындау нәтижесінде 6995 саны шығады. Мұғалім бұл санның нені білдіретіндігін сұрайды. Оқушы жауабы тыңдалған соң, оның Хан тәңірі шыңнын ұзындығы екендігі анықталады. 4.Есепте. 1-топ.2·9+45:9=23 5·9 ̶ 2·4=37 14:(2·7)=1 2-топ.18:6:3=1 12:6·9=18 14:2·7=49 3-топ.16:4·2·2=16 18:(6:3)=9 7·(25 ̶ 21)+12=40 4-топ. 45+5:5 ̶ 10=36 8·(36:9)+23=55 25:5·9=45 Жеке жұмыс.6-есеп.Теңдеулерді шеш. х·8=25+15 (43 ̶ 39)·х=24 12:х+10=13 |
|
|||
|
Сабақтың соңы |
Сабақты бекітуге арналған тапсырма Кері байланыс |
|
|||
|
Саралау –оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілетіжоғарыоқушыларғақандайміндетқоюдыжоспарлапотырсыз? |
Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? |
Денсаулық және қауіпсіздік
техникасының сақталуы |
|||
|
Тапсырмаларды орындау барысында оқушыларға жеке қолдау көрсету.
|
Сабақ барысында бақылау жүргізе отырып бағалау.Әр оқушының жұптық, топтық талдауын тыңдап, жұмысқа қатысуын бақылап, белгілеу. |
Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақталу сергіту сәтін орындау барысында қарастырылады
|
|||
шағым қалдыра аласыз













