Сабақ
тақырыбы:
І бөлім Қазақстанның
физикалық-географиялық сипаттамасы.
Қазақстанның географиялық орны мен
шекаралары§2
|
Мектеп: №20 орта
мектеп
|
|
Уақыты:
08.09.2017ж
|
Мұғалімнің аты – жөні:
Мусахан Р.М.
|
|
Сынып: 8
«ә»
|
Қатысқан оқушылар
саны:
|
Қатыспағандар:
|
|
Сабақтың мақсаты
|
Қазақстанның физикалық-географиялық сипаттамасы
ретінде географиялық орын мен шекараларды анықтап, талдау жасау
және үйрету;
|
|
Жетістік критерийлері
|
Білу және
түсіну:
Қазақстанның әлем картасында алатын орнын
біледі;
Еліміздің шекара сызықтары мен басты қалаларының
координаталарын сызу жолдарын түсінеді;
Қолдану және зерттеу:
Географиялық орын анықтау барысында шеткі
нүктелерді белгілеуде математикалық және логикалық әдісті қолдана
алады;
|
|
Тілдік
мақсаттар
|
Пән бойынша сөздер мен
терминдер: координата, бойлық, ендік,
меридина, градус;
|
|
Құндылықтарды дарыту
|
Танымдық бағыт - таным мәдениеті, интеллект,
білім, ақыл-ой мәдениеті, шығармашылық, дүниетаным, ғылым, сындарлы
ойлау білу, сананы жетілдіру, өз-өзіне баға беру;
Әлемдік бағыт – азаматтық, толеранттылық, басқа
адамның құқықтарын құрметтеу, өзге ұлттармен ынтымақтастық,
полимәдениеттілік, тілдің үштұғырлығы, ұлттаралық қарым-қатынас,
т.б.
|
|
Пәнаралық байланыстар
|
Математика, тарих
|
|
АКТ қолдану дағдылары
|
Интербелсенді
тақта,
|
|
Алдыңғы білім
|
Географиялық білім көздері.
|
|
Жоспар
|
|
Сабақ кезеңдері
|
Жоспарланған іс -
әрекеттер
|
Деректер
|
|
Сабақтың басы
5
мин
|
І.Психологиялық ахуал
тудыру:
ІІ.Тақырыпқа
шығу Патриоттық-рухани суреттер
көрсету арқылы тақырыпты
анықтау.
|
|
|
Сабақтың
ортасы
10 мин
10 мин
7-10 мин
|
ІІІ. Мақсат
қою
ІV. Оқушылардың
іс-әрекеті.
Жалпы сыныппен жұмыс.
Шекара сызығы мен қалалар арасындағы қашықтықты
есептеу;
№2 тапсырма. Тестпен
жұмыс.
Слайд арқылы тақырып бойынша тест
сұрақтары.
№3
тапсырма. Қазақстан Республикасының
солтүстігі, оңтүстігі, батысы мен шығысының шеткі нүктелерін
табу;
Қорытынды:
Тұжырымдаманы
түсіндіріңдер:
«Ел экономикасына әсер
ететін барлық факторлар географиялық орынға
байланысты.»
|
https://www.bilimland.kz/kk/content/structure/2084-qazaqstan_alem_kartasynda#lesson=14546
https://www.bilimland.kz/kk/content/structure/2084-qazaqstan_alem_kartasynda#lesson=14546
|
|
Соңы
5
мин
|
VІІ.
Рефлексия
Бүгінгі сабақтан алған
әсерім........
|
|
Саралау – оқушыларға қалай
көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз?
Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз?
|
Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз?
|
Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы
|
Климаттық белдеулердегі
екершеліктерге мысалдар
келтіру,
|
Қалыптастырушы бағалау арқылы
|
АКТ- мен жұмыс жасау
кезінде қауіпсіздік техникасын сақтау.
|
Сабақ
бойынша
рефлексия
|
|
|
Жалпы баға
Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да
ойланыңыз)?
1:
2:
Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту
туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?
1:
2:
Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген
оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі
сабақтарда неге көңіл бөлу қажет?
|