|
Сыныптан тыс сабақ |
Мектеп: Қарғанды облысы білім басқармасының |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: 05.12.2022 |
Мұғалімнің аты-жөні: Жашиг И |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сыныптар: 5 «А» , 6 «А» |
Қатысқан оқушы саны: |
Қатыспаған оқушы саны: |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Қазақтың байырғы өлшемдері |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Білім алушыларды ойната отырып ойлату, қазақ халқының мол мұрасымен таныстыру; ұлт зиялыларын таныстыру арқылы білімге деген құштарлығын арттыру, білімдерін тереңдету, математикалық ой-өрістерін кеңейту
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ барысы |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Басы 5 минут |
Ұйымдастыру сәті Амандасу. Психологиялық ахуал тудыру.
|
Шеңбер жасап жақсы көңіл күймен сабақты бастайды
Бағалау парағына өз ұпайларын қойып отырады |
Мадақтау
Әрбір дұрыс жауап 2 ұпаймен бағаланады
|
Психологиялық ахуал. Слайд 1
Бағалау парағы
Үлестірме қағаздар Слайд 5 |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Негізгі бөлім Тақырыпты ашу 20 минут |
Қазақтың байырғы өлшемдерімен таныстыру (видео көрсетемін) Қарыс сүйем – бас бармақ пен ортан саусақтың аралық мөлшері. 1 қарыс сүйем ≈ 20 – 22 см
Сүйем – бас бармақ пен сұқ саусақты керген кездегі ұзындық. 1 сүйем ≈ 17 - 18 см
Елі саусақтың көлденең қалыңдығы 1 елі ≈ 2 см
Қазақтың байырғы өлшемдерін түсінгенін тексеру мақсатында «математикалық диктант» жаздырамын.
Жауаптары 1. 2 қарыс 38 – 40 см 2. 4 елі 8 см 3. 3 сүйем 51 – 54 см 4. Бес құлаш 1000 см 5. Екі аршын 150 см
|
«Түртіп ал» әдісі арқылы жаңа мәліметпен өз бетінше танысады. Байырғы өлшемдерді дәптерлеріне жазады Бұл кезеңде білім алушылардың бір біріне деген басқаға, деген сыйластығы дамиды. топпен жұмыс жасайды.
Өлшемдер жазылған кестені пайдаланып тапсырманы орындайды.
бірін – бірі тексеріп бағалау парағына ұпайларын жазады. |
ҚБ: Бас бармақ арқылы бір-бірін бағалау.
Ұпаймен бағалау |
Дәптер Слайд 8-12
Үлестірмелі қағаздар
Слайд 13 |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
2 минут
11 минут
|
Сергіту сәті Орынымыздан тұрайық Керегені жазайық уық болып оңға, солға иіліп, шаңырақты көтеріп, кигіз үйді құрайық.
Сен білесіңбе? Арифметикалық амалдарды дұрыс орындап, жауаптарына сәйкес әріптерді кестеге қойса, білгілі қазақстандық ғалым және қоғам қайраткері физика- математика ғылымдарының докторының есімі шығады. 1. 25 + 75 А 2. (100 – 30):2 Қ 3. 15 + 39 С 4. 13 * 3 – 30 Р 5. (43 + 7)*2 А
|
Кестені толтырады
QR кодпен ақпарат іздейді алған ақпараттарымен топта бөліседі |
Смайлк беру арқылы бағалау
|
Слайд 16
Слайд 17 Интернет желісі
Үлестірме қағаз
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Соңы 7 минут |
Қортындылау Білім алушылардың смартфондарына ссылка жіберемін сол арқылы тест тапсырмаларын орындайды. https://learningapps.org/view17265488 Рефлексия Бағалау ағашы Білім алушыларға үш түсті алма суреттері беріледі Жасыл түсті алма сабақ өте қызықты болды мен бүгін бәрін жақсы орындадым. Көңіл күйім көтеріңкі!
Қызыл түсті
алма Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Сыныптан тыс сабақ
Мектеп: Қарғанды облысы білім
басқармасының
Күні:
05.12.2022 Мұғалімнің аты-жөні: Жашиг
И
Сыныптар:
5
«А» , 6
«А»
Қатысқан оқушы
саны:
Қатыспаған оқушы
саны: Сабақтың
тақырыбы
Қазақтың байырғы
өлшемдері Сабақтың
мақсаты:
Білім
алушыларды ойната отырып
ойлату,
қазақ халқының мол
мұрасымен таныстыру;
ұлт
зиялыларын таныстыру арқылы білімге деген
құштарлығын арттыру,
білімдерін
тереңдету,
математикалық ой-өрістерін
кеңейту
Сабақ
барысы Сабақтың
кезеңі Педагогтің
әрекеті Оқушының
әрекеті Бағалау Ресурстар
Басы
5
минут
Ұйымдастыру сәті
Амандасу. Психологиялық ахуал
тудыру.
7 натурал сан
«иә» 29 жұп сан
«жоқ» 15 құрама сан
«иә» (а + 5) – 10 санды
өрнек «жоқ»
128 жұп сан
«иә»
Жұп сандар
екіге бөлінеді «иә» (25 : 5 ) –
5 = 0 «иә»
Шеңбер жасап жақсы көңіл
күймен сабақты бастайды
Бағалау парағына өз ұпайларын
қойып отырады
Мадақтау
Әрбір дұрыс жауап 2 ұпаймен
бағаланады
Психологиялық
ахуал.
Слайд
1
Бағалау
парағы
Үлестірме
қағаздар
Слайд
5
Негізгі
бөлім Тақырыпты
ашу 20
минут
Қазақтың байырғы өлшемдерімен
таныстыру (видео көрсетемін) Қарыс сүйем – бас бармақ пен ортан саусақтың аралық
мөлшері. 1 қарыс сүйем ≈
20 –
22 см
Сүйем – бас бармақ пен сұқ саусақты керген кездегі
ұзындық. 1 сүйем ≈ 17 - 18 см
Елі саусақтың көлденең
қалыңдығы 1 елі ≈ 2 см
Қазақтың байырғы өлшемдерін түсінгенін тексеру
мақсатында «математикалық диктант»
жаздырамын. 2
қарыс неше см – ге тең? 4
елі неше см ? 3
сүйем неше см? Бес құлаш неше см ? Екі аршын неше см?
Жауаптары 1.
2 қарыс 38 – 40 см 2.
4 елі 8 см 3.
3 сүйем 51 – 54 см 4.
Бес құлаш 1000 см 5.
Екі аршын 150 см
«Түртіп ал» әдісі арқылы жаңа
мәліметпен өз бетінше танысады. Байырғы өлшемдерді дәптерлеріне
жазады Бұл кезеңде білім алушылардың
бір біріне деген басқаға, деген сыйластығы
дамиды.
топпен жұмыс
жасайды.
Өлшемдер жазылған кестені
пайдаланып тапсырманы орындайды.
бірін – бірі тексеріп бағалау
парағына ұпайларын жазады.
ҚБ: Бас бармақ арқылы
бір-бірін бағалау.
Ұпаймен
бағалау
Дәптер
Слайд
8-12
Үлестірмелі
қағаздар
Слайд
13
2
минут
11
минут
Сергіту сәті Орынымыздан тұрайық Керегені жазайық уық болып оңға, солға иіліп, шаңырақты көтеріп, кигіз үйді құрайық.
Сен білесіңбе?
Арифметикалық амалдарды
дұрыс орындап, жауаптарына сәйкес әріптерді кестеге қойса, білгілі
қазақстандық ғалым және қоғам қайраткері физика- математика
ғылымдарының докторының есімі шығады.
1. 25
+ 75 А
2.
(100 – 30):2 Қ
3. 15
+ 39 С
4. 13
* 3 – 30 Р
5. (43
+ 7)*2 А А С Қ А Р 100 54 35 100 9
Кестені
толтырады
QR
кодпен ақпарат
іздейді алған ақпараттарымен топта
бөліседі
Смайлк беру арқылы
бағалау
Слайд
16
Слайд
17
Интернет
желісі
Үлестірме
қағаз
Соңы
7
минут
Қортындылау
Білім алушылардың
смартфондарына ссылка жіберемін сол арқылы тест тапсырмаларын
орындайды.
https://learningapps.org/view17265488
Рефлексия
Бағалау
ағашы
Білім алушыларға үш түсті
алма суреттері беріледі
Жасыл түсті
алма сабақ өте қызықты болды мен
бүгін бәрін жақсы орындадым. Көңіл күйім
көтеріңкі!
Қызыл түсті
алма | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||




















