Қазақтың ою

Тақырып бойынша 11 материал табылды

Қазақтың ою

Материал туралы қысқаша түсінік
Қазақтың ою өрнегі туралы үйрету
Материалдың қысқаша нұсқасы

Мектеп:


Мұғалімнің аты-жөні:


Пәні:

ҚПЕҰ

Сынып:

7

Күні:


Сабақ тақырыбы:

Қазақтың ою өрнек өнері

Ою – өрнек өрелі өнер


Сабақ мақсаттары


Қазақ халқының мәдениеті мен өнерінің ерекшеліктерін даралап көрсету.Ел есінен шығып бара жатқан қазақ халқының ою өрнек өнерінің түрлері мен жоралғыларын тауып,жүйелеп ашып көрсету.


Жетістік критерийлері


1. Қазақ халқының ою-өрнек өнері байырғы ұлттық өнерлердің тарихына зер салады.

2.Қолөнер шеберлерін, суретшілер мен сәнгерлерді ұлттық рухта тәрбиелеуде ою-өрнектің идеялық эмоционалдық тұрғыдан адам психикасына әсер ететін рөлі өте зор.

3. Қазақтың ою өрнек өнері заманына қарай салыстыра біледі.


Тілдік мақсаттар


Пәнге тән лексика мен терминология:

Өнер, зергерлік, ою-өрнек.

Жазылым және диалог үшін сөз тіркестері:

Мен бүгін... ою өрнек өнері түрі бар екенін білдім.

Маған мына қазақтың ою өрнек өнері белгілі ...

Мен бұл өнердіі ... деп ойлаймын.

Халқымыздың ертеден келе жатқан ... бар.

Қазіргі жағдайда негізінен ... деп ойлаймын.


Құндылықтарды дарыту


Еңбек және шығармашылық

Ата-баба дәстүріне құрметпен қарау.


Пәнаралық байланыстар


Орыс тілі, қазақ тілі /өз ойларын жеткізу, тілдік дағдыларын дамыту үшін /


Акт қолдану дағдылры


Интернет ресурстарын қажетті мәліметтерді іздену арқылы АКТ дағдыларын дамыту.


Бастапқы блім


Практикалық тапсырмалар орындау арқылы алдыңғы тоқсанда алған білімдерімен дағдыларын белсендіру.

Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері


Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет


Ресурстар





Сабақтың басы







Оқушылармен сәлемдесу.Құндылықтарды еске түсіру.

Оқушыларды жаңа тақырып пен оқу мақсаттарымен таныстыру.Бүгінгі сабақтағы іс-әрекеттерін атап шығу.Оқушыларды жаңа тақырып пен оқу мақсаттарымен таныстыру.Бүгінгі сабақтағы іс-әрекеттерін атап шығу.

«Үлгі бойынша орында» атты оқушылардың назарын аударуға арналған арнайы дайындалған



Сабақтың ортасы




1-тапсырма.Мәтінмен танысу. «Мозайка тәсілі».Оқушыларға мәтіндер бөлініп беріледі.Оқушылар танысып,түсінгендерін айтады.

2-тапсырма

Өнерге байланысты байланысты мақал-мәтелдер айтады.

Сабақтың соңы

Орындалған жұмыстары мен оқушылардың іс-әрекеті бьйынша кері байланыс пен ұсыныстар беру.


Саралау-оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз?Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз?

Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз?

Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы

Саралау іріктелген тапсырмалар,нақты бір оқушыдан күтілетін нәтижелер,оқушыға дербес қолдау көрсету,оқу материалдары мен ресурстарын оқушылардың жеке қабілеттерін есепке ала отырып іріктеу.

Сұрақ-жауап алу,практикалық тапсырмаларды орындау нәтижесі арқылы

Техника қауіпсіздігі ережесі бойынша құрал-жабдықтармен мұқият жұмыс істеуін және түзу отыруын қадағалау.Терезені ашып,ауаны тазартып отыру

Сабақ бойынша рефлексия

Сабақ мақсаттары/оқу мақсттары дұрыс қойылған ба?Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме?

Жеткізбесе,неліктен?

Сабақта саралау дұрыс жүргізілдіме?

Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма?Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды,неліктен?

Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз.Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз.


Жалпы баға

Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да,оқу туралы да ойланыңыз)?

1:

2:

Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да,оқу туралы да ойланыңыз)?

1:

2:

Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім,келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет?



















Жүктеу
bolisu
Бөлісу
ЖИ арқылы жасау
Файл форматы:
docx
01.02.2019
647
Жүктеу
ЖИ арқылы жасау
Бұл материалды қолданушы жариялаған. Ustaz Tilegi ақпаратты жеткізуші ғана болып табылады. Жарияланған материалдың мазмұны мен авторлық құқық толықтай автордың жауапкершілігінде. Егер материал авторлық құқықты бұзады немесе сайттан алынуы тиіс деп есептесеңіз,
шағым қалдыра аласыз
Қазақстандағы ең үлкен материалдар базасынан іздеу
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде керек материалды іздеп, жүктеп алып сабағыңызға қолдана аласыз
Материал жариялап, аттестацияға 100% жарамды сертификатты тегін алыңыз!
Ustaz tilegi журналы министірліктің тізіміне енген. Qr коды мен тіркеу номері беріледі. Материал жариялаған соң сертификат тегін бірден беріледі.
Оқу-ағарту министірлігінің ресми жауабы
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!
Қазақстан Республикасының білім беру жүйесін дамытуға қосқан жеке үлесі үшін және де Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық материалыңызбен бөлісіп, белсенді болғаныңыз үшін алғыс білдіреміз!
Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!
Тәуелсіз Қазақстанның білім беру жүйесін дамытуға және білім беру сапасын арттыру мақсатында Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жариялағаны үшін марапатталасыз!
Министірлікпен келісілген курстар тізімі