Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрлігі
«М.О.Әуезов атындағы педагогикалық колледжі» ҚМКҚ

Сабақ жоспары
Музыка
Тақырыбы: «Қазақ халқының дәстүрлі тұрмыс-салт әндері
Іс-тәжірибе базасы: «23 ЖОББМ» КММ
Әдіскер:.............. Аманбаева Х. А
Пән мұғалімі:.............. Шакинур Оралхановна
Машықкер:............. Ардабекова Назгүл
Баға..............
Семей 2020
|
Қазақ халқының дәстүрлі тұрмыс-салт әндері және заманауий музыкасы |
Мектеп:«23 ЖОББМ» КММ |
|
Күні: 18.11.2020 |
Мұғалімнің аты-жөні: Ардабекова Назгүл |
|
Сынып: 5 |
Қатысқандар саны; |
|
Сабақтың тақырыбы |
Қазақ халқының дәстүрлі тұрмыс-салт әндері.Тұсау кесер салты. |
|
Осы сабақта қол жеткізетін сабақ мақсаты |
5.1.2.4.ауызша және жазбаша жұмыстар орындау барысында музыкалық терминдерді пайдалану. 5.1.1.1музыкалық жанр мен көркемдеуіш құралдарды анықтау,тыңдалған шығарманы талдау. 5.1.3.1 әнді орындау барысында музыканың көңіл күйі мен көркем бейнесін жеткізу. 5.3.1.1өз жұмысын таныстыру,бағалау және жетілдіру. |
|
Сабақ мақсаты |
Барлық оқушылар; -Қазақтың тұрмыс-салт әндері мен музыка өнерінің байланыстығые ұғынады .-дәстүрлі отбасылық «Тұсаукесер жырларын орындай алады. Оқушыллардың көпшілігі: -Қазақтың тұрмыс-салт әндері мен музыка өнерінің байланыстығые ұғынады. -дәстүрлі отбасылық «Тұсаукесер жырларын орындай алады Кейбір оқушылар; - «Тұсаукесер жырларын орындай алады-Қазақтың тұрмыс-салт әндері мен музыка өнерін ұғынады,жіктей алады. |
|
Бағалау критериялары |
-Әнді мәнерлеп орындау. -Өз жұмысын таныстыра және бағалай біледі. |
|
Тілдік мақсаттар |
Оқушылар тақырыпқа арналған сұрақтарға жауап береді. |
|
Пәнаралық байланыс |
Көркем еңбек |
|
Бастапқы білім |
Алдынғы бөлімде алған білімдері. |
Сабақтың барысы
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет. |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы |
Халық әні «Тұсаукесер» алдынғы тақырыпты жалғастырады. Оқушылар тұсау кесу дәстүрін біледі және өзара пікір алысады. «Тұсаукесер», «Сүндет» тойлары жайында пікір талас өткізеді.тойда айтылатын тілектер жайында әңгімелесеміз. |
|
|
Сабақтың ортасы |
1-тапсырма.Әнді орындау. Оқушылар тұсаукесер жырын орындау алдында жырдың мазмұнына тоқталып,өзара пікір алысады.Мұғалім тұсаукесер жырын орындағаннан кейін,ән әуеніне сипаттама беруін сұрайды. 2-тапсырма.Тыңдау.Әнші,композитор Медеу Арынбаевтың «Балама тилек» әнін тыңдап,балаға деген тілек сөздерін анықтайды. |
|
|
Сабақтың соңы |
Сабақты қортындылау;халқымыздың сәбилерге айтылатын ежелгі тілек өлеңдерге тоқталыпмағынасын қысқаша талқылау. |
|
|
|
Рефлексия;Мен не білдім?...Бүгін мен не үйрендім?Мен үшін қандай тапсырма қиын,оңай болды? |
|
|
Саралау.-Тыңдалған музыка оқушыларға көмек қолдау көрсету арқалы ұсыну.Ән үйренуде кейбір оқушылар мұғалім-нің көмегінсіз орын-дай алады |
Бақылау: Бағалау критерийлері мен дескрипторлар бойынша;Ән орындау кезінде бірін-бірі өзара бағалайды. |
Денсаулық сақтау технологиялары. Сергіту сәттері мен белсенді іс-әрекет түрлері |
|
|
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Қазақтың тұрмыс-салт жырлары
Қазақтың тұрмыс-салт жырлары
Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрлігі
«М.О.Әуезов атындағы педагогикалық колледжі» ҚМКҚ

Сабақ жоспары
Музыка
Тақырыбы: «Қазақ халқының дәстүрлі тұрмыс-салт әндері
Іс-тәжірибе базасы: «23 ЖОББМ» КММ
Әдіскер:.............. Аманбаева Х. А
Пән мұғалімі:.............. Шакинур Оралхановна
Машықкер:............. Ардабекова Назгүл
Баға..............
Семей 2020
|
Қазақ халқының дәстүрлі тұрмыс-салт әндері және заманауий музыкасы |
Мектеп:«23 ЖОББМ» КММ |
|
Күні: 18.11.2020 |
Мұғалімнің аты-жөні: Ардабекова Назгүл |
|
Сынып: 5 |
Қатысқандар саны; |
|
Сабақтың тақырыбы |
Қазақ халқының дәстүрлі тұрмыс-салт әндері.Тұсау кесер салты. |
|
Осы сабақта қол жеткізетін сабақ мақсаты |
5.1.2.4.ауызша және жазбаша жұмыстар орындау барысында музыкалық терминдерді пайдалану. 5.1.1.1музыкалық жанр мен көркемдеуіш құралдарды анықтау,тыңдалған шығарманы талдау. 5.1.3.1 әнді орындау барысында музыканың көңіл күйі мен көркем бейнесін жеткізу. 5.3.1.1өз жұмысын таныстыру,бағалау және жетілдіру. |
|
Сабақ мақсаты |
Барлық оқушылар; -Қазақтың тұрмыс-салт әндері мен музыка өнерінің байланыстығые ұғынады .-дәстүрлі отбасылық «Тұсаукесер жырларын орындай алады. Оқушыллардың көпшілігі: -Қазақтың тұрмыс-салт әндері мен музыка өнерінің байланыстығые ұғынады. -дәстүрлі отбасылық «Тұсаукесер жырларын орындай алады Кейбір оқушылар; - «Тұсаукесер жырларын орындай алады-Қазақтың тұрмыс-салт әндері мен музыка өнерін ұғынады,жіктей алады. |
|
Бағалау критериялары |
-Әнді мәнерлеп орындау. -Өз жұмысын таныстыра және бағалай біледі. |
|
Тілдік мақсаттар |
Оқушылар тақырыпқа арналған сұрақтарға жауап береді. |
|
Пәнаралық байланыс |
Көркем еңбек |
|
Бастапқы білім |
Алдынғы бөлімде алған білімдері. |
Сабақтың барысы
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет. |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы |
Халық әні «Тұсаукесер» алдынғы тақырыпты жалғастырады. Оқушылар тұсау кесу дәстүрін біледі және өзара пікір алысады. «Тұсаукесер», «Сүндет» тойлары жайында пікір талас өткізеді.тойда айтылатын тілектер жайында әңгімелесеміз. |
|
|
Сабақтың ортасы |
1-тапсырма.Әнді орындау. Оқушылар тұсаукесер жырын орындау алдында жырдың мазмұнына тоқталып,өзара пікір алысады.Мұғалім тұсаукесер жырын орындағаннан кейін,ән әуеніне сипаттама беруін сұрайды. 2-тапсырма.Тыңдау.Әнші,композитор Медеу Арынбаевтың «Балама тилек» әнін тыңдап,балаға деген тілек сөздерін анықтайды. |
|
|
Сабақтың соңы |
Сабақты қортындылау;халқымыздың сәбилерге айтылатын ежелгі тілек өлеңдерге тоқталыпмағынасын қысқаша талқылау. |
|
|
|
Рефлексия;Мен не білдім?...Бүгін мен не үйрендім?Мен үшін қандай тапсырма қиын,оңай болды? |
|
|
Саралау.-Тыңдалған музыка оқушыларға көмек қолдау көрсету арқалы ұсыну.Ән үйренуде кейбір оқушылар мұғалім-нің көмегінсіз орын-дай алады |
Бақылау: Бағалау критерийлері мен дескрипторлар бойынша;Ән орындау кезінде бірін-бірі өзара бағалайды. |
Денсаулық сақтау технологиялары. Сергіту сәттері мен белсенді іс-әрекет түрлері |
|
|
|
|
шағым қалдыра аласыз













