|
Бөлім |
4-бөлім Қазақтың ұлттық және зияткерлік ойындары |
||||
|
Педагогтың аты-жөні |
Джармуханбетов Нуржан Султанбекович |
||||
|
Күні |
24.12.2024ж |
||||
|
Сынып 6 |
Қатысушылар саны |
Қатыспағандар саны |
|||
|
Сабақтың тақырыбы |
Қазақтың ұлттық ойындары Тоғызқұмалақ ойыны |
||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
6.2.6.1 ¬ жарыс іс-әрекеттерін және төрелік ету ережелерін түсіне білу |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
Жарыс іс-әрекеттері және төрелік ету ережелерін біледі |
||||
|
Құндылық Ай құндылығы: бірлік және ынтымақ айы |
Командада жұмыс істеу, бір-бірін тыңдау және ортақ мақсатқа жетуде бірлесіп әрекет ету; Өз ісіне мұқият болу және басқаларға көмек көрсету; Басқаларға құрмет көрсету және олардың ерекшелігіне төзімді болу; |
||||
|
Сабақ барысы Апта дәйексөзі: «Ынтымақ – бұзылмайтын қорған» |
|||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыты |
Мұғалімнің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы 10 минут |
Сабақтың тақырыбымен, оқыту мақсатымен, жетістік критериилерімен таныстыру. Сабақтың негізгі мақсатын айту Қауіпсіздік ережесімен таныстыру. Жалпы жүру, жүгіру жатығулары Дем алу, дем басу Жалпы дамыту жатығулары Оқушыларға сабақ тақырыбына байланысты активити ойынын өткізу: Оқушылар шеңбер көлемінде жұппен тұрады, бір оқушы қуалайды, екінішісі қашады. Қашып бара жатқан оқушы кез келген жұптың алдына тұрып қалады, сол жұптың артында тұрған оқушы қашады. Қуып бара жатқан оқушы ұстап алса, ұсталған оқушы оны қуады. Бұл ойын оқушылардың ептілігін икемділігін, тез шешім қабылдау әрекетін арттырады. Құндылық: Сыни және креативті ойлай алуға, жеке және командамен жұмыс істей білуге, жаңаны тануға құштар болуға баулу аясында әңгіме жүргіземін. -Дұрыс қарым-қатынас жасау дегенді қалай түсінесіңдер? тағы басқа сұрақтар төңірегінде оқушылар өз ойларын айтады. |
Оқушы өз жұбын табады Әдіс арқылы қайталау Сұрақ жауап орындайды |
Қол шапалақ |
Тренинг жазылған парақшалар |
|
|
Сабақтың ортасы 30 минут |
Тоғызқұмалақ ойын ережесімен таныстыру.
«Сұрақты қағып ал» әдісі арқылы оқушыларға сұрақ қоямын. 1. Тоғызқұмалақ ойынын не деп атаған? 2. Тоғызқұмалақ ойынының негізгі ережелері қандай? ЕББҚ оқушыға сұрақ: 3. Отау дегеніміз не? 4. Бастаушы, қостаушы дегеніміз не? 5. Ойын барысында қандай тактикалар, стратегиялар қолдандыңыз? Формативтік бағалау: тоғызқұмалақ ойынымен жарыс өткізу 2. Мұғәлімнің таңдауы бойынша құрылған камбинацияны аяқтау (тактика және стратегия) Бірін- бірі бағалау.
Мына суретегі
қай жұріспен тұздық алуға
болады? 3. Жұптар арасында жарыс ұйымдастыру. Құндылық: Командада жұмыс істеу, бір-бірін тыңдау және ортақ мақсатқа жетуде бірлесіп әрекет ету, басқаларға көмек көрсету туралы әңгіме жүргіземін. |
Төмендегі спорттық құралдардың (жеңіл атлетика барьерлері, фитбол доптары,тығыздалған доптар, конустар) көмегімен кедергілерден жүгіріп өту ойынын құрастырып, оны көрсетеді және ойындағы қиындық ережелерін үйренеді |
Дескрипторы Тоғызқұмалақ ойын ережесімен танысады және ойын барысында қолданады; Терминдердің мағынасын түсінеді; Ойынға белсенді қатысады; Сұрақтарға жауап береді; ҚБ «Бағдаршам» ҚБ «От шашу» |
АКТ-ні пайдалану Видеоролик көруге арналған планшет, жеңіл гимнастикалық төсеніштер,фитбол доптары https://www.youtube.com/watch?v=FkvHN6YHHw8 https://www.youtube.com/watch?v=IknYT0Xye3g |
|
|
Сабақтың соңы 5 минут |
Кері байланыс «Аяқталмаған сөйлем» 1. Мен сабақта … жұмыс істедім. 2. Мен сабақта өз жұмысымда … 3. Сабақ мен үшін … көрінді. 4. Сабақ үшін мен… 5. Менің көңіл-күйім… 6. Сабақтың материалы маған... |
Бүгінгі алған білімдері туралы ойларын айтады |
ҚБ Жарайсыңдар! Керемет! Тамаша! |
Кері байланыс |
|
Тексерілді:
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Қазақтың ұлттық ойындары Тоғызқұмалақ ойыны
Қазақтың ұлттық ойындары Тоғызқұмалақ ойыны
|
Бөлім |
4-бөлім Қазақтың ұлттық және зияткерлік ойындары |
||||
|
Педагогтың аты-жөні |
Джармуханбетов Нуржан Султанбекович |
||||
|
Күні |
24.12.2024ж |
||||
|
Сынып 6 |
Қатысушылар саны |
Қатыспағандар саны |
|||
|
Сабақтың тақырыбы |
Қазақтың ұлттық ойындары Тоғызқұмалақ ойыны |
||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
6.2.6.1 ¬ жарыс іс-әрекеттерін және төрелік ету ережелерін түсіне білу |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
Жарыс іс-әрекеттері және төрелік ету ережелерін біледі |
||||
|
Құндылық Ай құндылығы: бірлік және ынтымақ айы |
Командада жұмыс істеу, бір-бірін тыңдау және ортақ мақсатқа жетуде бірлесіп әрекет ету; Өз ісіне мұқият болу және басқаларға көмек көрсету; Басқаларға құрмет көрсету және олардың ерекшелігіне төзімді болу; |
||||
|
Сабақ барысы Апта дәйексөзі: «Ынтымақ – бұзылмайтын қорған» |
|||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыты |
Мұғалімнің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы 10 минут |
Сабақтың тақырыбымен, оқыту мақсатымен, жетістік критериилерімен таныстыру. Сабақтың негізгі мақсатын айту Қауіпсіздік ережесімен таныстыру. Жалпы жүру, жүгіру жатығулары Дем алу, дем басу Жалпы дамыту жатығулары Оқушыларға сабақ тақырыбына байланысты активити ойынын өткізу: Оқушылар шеңбер көлемінде жұппен тұрады, бір оқушы қуалайды, екінішісі қашады. Қашып бара жатқан оқушы кез келген жұптың алдына тұрып қалады, сол жұптың артында тұрған оқушы қашады. Қуып бара жатқан оқушы ұстап алса, ұсталған оқушы оны қуады. Бұл ойын оқушылардың ептілігін икемділігін, тез шешім қабылдау әрекетін арттырады. Құндылық: Сыни және креативті ойлай алуға, жеке және командамен жұмыс істей білуге, жаңаны тануға құштар болуға баулу аясында әңгіме жүргіземін. -Дұрыс қарым-қатынас жасау дегенді қалай түсінесіңдер? тағы басқа сұрақтар төңірегінде оқушылар өз ойларын айтады. |
Оқушы өз жұбын табады Әдіс арқылы қайталау Сұрақ жауап орындайды |
Қол шапалақ |
Тренинг жазылған парақшалар |
|
|
Сабақтың ортасы 30 минут |
Тоғызқұмалақ ойын ережесімен таныстыру.
«Сұрақты қағып ал» әдісі арқылы оқушыларға сұрақ қоямын. 1. Тоғызқұмалақ ойынын не деп атаған? 2. Тоғызқұмалақ ойынының негізгі ережелері қандай? ЕББҚ оқушыға сұрақ: 3. Отау дегеніміз не? 4. Бастаушы, қостаушы дегеніміз не? 5. Ойын барысында қандай тактикалар, стратегиялар қолдандыңыз? Формативтік бағалау: тоғызқұмалақ ойынымен жарыс өткізу 2. Мұғәлімнің таңдауы бойынша құрылған камбинацияны аяқтау (тактика және стратегия) Бірін- бірі бағалау.
Мына суретегі
қай жұріспен тұздық алуға
болады? 3. Жұптар арасында жарыс ұйымдастыру. Құндылық: Командада жұмыс істеу, бір-бірін тыңдау және ортақ мақсатқа жетуде бірлесіп әрекет ету, басқаларға көмек көрсету туралы әңгіме жүргіземін. |
Төмендегі спорттық құралдардың (жеңіл атлетика барьерлері, фитбол доптары,тығыздалған доптар, конустар) көмегімен кедергілерден жүгіріп өту ойынын құрастырып, оны көрсетеді және ойындағы қиындық ережелерін үйренеді |
Дескрипторы Тоғызқұмалақ ойын ережесімен танысады және ойын барысында қолданады; Терминдердің мағынасын түсінеді; Ойынға белсенді қатысады; Сұрақтарға жауап береді; ҚБ «Бағдаршам» ҚБ «От шашу» |
АКТ-ні пайдалану Видеоролик көруге арналған планшет, жеңіл гимнастикалық төсеніштер,фитбол доптары https://www.youtube.com/watch?v=FkvHN6YHHw8 https://www.youtube.com/watch?v=IknYT0Xye3g |
|
|
Сабақтың соңы 5 минут |
Кері байланыс «Аяқталмаған сөйлем» 1. Мен сабақта … жұмыс істедім. 2. Мен сабақта өз жұмысымда … 3. Сабақ мен үшін … көрінді. 4. Сабақ үшін мен… 5. Менің көңіл-күйім… 6. Сабақтың материалы маған... |
Бүгінгі алған білімдері туралы ойларын айтады |
ҚБ Жарайсыңдар! Керемет! Тамаша! |
Кері байланыс |
|
Тексерілді:
шағым қалдыра аласыз














