|
Педагогтың аты-жөні: |
|||||||
|
Күні: |
16.02.2024жыл |
||||||
|
Сынып: |
5 «Г» |
|
|||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Қазақтың ұлттық ойындарына баулу |
||||||
|
Сабақтың мақсаттары: |
3.2.7.1- топтық және жарыс әрекеттері кезіндегі патриотизм көрінісін көрсету және дамыту. |
||||||
|
Оқыту мақсаттары : |
Барлығы: дене жаттығуларын орындай алады Көбі: адамдар жаттығуларды орындау кезінде қиындықтарды анықтай алады Кейбірі: жаттығуларды орындау кезінде денені ширатудың маңызын біледі. |
||||||
|
Бағалау критерииі: |
Жаттығу түрлерін көрсетеді;Қауіпсіздік ережені сақтай отырып ,жаттығуларды дұрыс жасайды. Ойын ережесін сақтайды, жеңіске жетеді. |
||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыты. |
Мұғалімнің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||
|
Басы 15 минут |
Ұйымдастыру уақыты, сабақ тапсырмаларын түсіндіру, қауіпсіздік техникасын еске түсіру. Оқушыларды сапқа тұрғызу,сәлемдесу. Сабақтың мақсатын түсіндіру. Жүру жаттығулары: -қол жоғарыда, аяқтың ұшымен жүру, - қол белде, өкшемен жүру; Жүгіру жаттығулары:
Жалпы дене қыздыру жаттығуларын жасау;
|
Оқушылар сапқа тұрады Мұғалімнін берілген командасы бойынша жүру,жүгіру және жалпы дене қыздыру жаттығуларын жасайды |
Қол шапалақ Бас бармақ арқылы бағалау |
Ысқырық |
|||
|
Ортасы 20 минут |
Жаттығулардың дұрыс орындалуына назар аударамыз, алға, артқа домалау, жауырынға тұру, баспен тұру, көпірше жасау тәсілдері слайдтармен көрсетіледі.Екі қолды екі аяқтың сырт жағынан еденге тіреген қалыптан бастайды: денені және қолды бүге отырып, басты еңкейте тізеге тақап, аяқпен сәл демеп аударылып түседі.Артқа қарай домалап асып түсудегі жүйелілікті шалқадан жатып, қолды иықтан асыра тіреу арқылы артқа қарай домалап асып түсу.Шалқалап жату қалпынан аяқты бастан асыра, бел еденнен көтерілген кезде қолды белге тіреп және қолды шынтақтан бүгіп, аяқты жоғары қарай созады да,шынтақты тірей көтерілу.Үш нүктеге тұру. Бір аяқты сермеп, екінші аяқты тіреп итеріліп, бас пен қолдың көмегімен тұру«көпір жасауды» үшін шалқалап жату қалпынан екі аяқты алшақ қойып, жамбасты ілгері жіберіп шалқайғанда, бас пен екі қолды артқа қарай иіп, қолды жерге тіреу керек |
Жұп бойынша Жеке, өзара тақырыпты түсінгендерін мұғалімге қол көтеру арқылы білдіреді
|
Қол шапалақ Бас бармақ |
Ысқырық Уақыт өлшегіш Гимнастикалық төсеніш |
|||
|
Сабақтың соңы 5 минут |
Тыныс алу жаттығуларын жасау. Оқушылардың сұрақтарына жауап беріп кері байланыс жасау. |
Бүгінгі сабақтан түйген ойлары мен тұжырымдарына байланысты кері байланыс жасайды. |
|
|
|||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Қазақтың ұлттық ойындарына баулу
Қазақтың ұлттық ойындарына баулу
|
Педагогтың аты-жөні: |
|||||||
|
Күні: |
16.02.2024жыл |
||||||
|
Сынып: |
5 «Г» |
|
|||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Қазақтың ұлттық ойындарына баулу |
||||||
|
Сабақтың мақсаттары: |
3.2.7.1- топтық және жарыс әрекеттері кезіндегі патриотизм көрінісін көрсету және дамыту. |
||||||
|
Оқыту мақсаттары : |
Барлығы: дене жаттығуларын орындай алады Көбі: адамдар жаттығуларды орындау кезінде қиындықтарды анықтай алады Кейбірі: жаттығуларды орындау кезінде денені ширатудың маңызын біледі. |
||||||
|
Бағалау критерииі: |
Жаттығу түрлерін көрсетеді;Қауіпсіздік ережені сақтай отырып ,жаттығуларды дұрыс жасайды. Ойын ережесін сақтайды, жеңіске жетеді. |
||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыты. |
Мұғалімнің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||
|
Басы 15 минут |
Ұйымдастыру уақыты, сабақ тапсырмаларын түсіндіру, қауіпсіздік техникасын еске түсіру. Оқушыларды сапқа тұрғызу,сәлемдесу. Сабақтың мақсатын түсіндіру. Жүру жаттығулары: -қол жоғарыда, аяқтың ұшымен жүру, - қол белде, өкшемен жүру; Жүгіру жаттығулары:
Жалпы дене қыздыру жаттығуларын жасау;
|
Оқушылар сапқа тұрады Мұғалімнін берілген командасы бойынша жүру,жүгіру және жалпы дене қыздыру жаттығуларын жасайды |
Қол шапалақ Бас бармақ арқылы бағалау |
Ысқырық |
|||
|
Ортасы 20 минут |
Жаттығулардың дұрыс орындалуына назар аударамыз, алға, артқа домалау, жауырынға тұру, баспен тұру, көпірше жасау тәсілдері слайдтармен көрсетіледі.Екі қолды екі аяқтың сырт жағынан еденге тіреген қалыптан бастайды: денені және қолды бүге отырып, басты еңкейте тізеге тақап, аяқпен сәл демеп аударылып түседі.Артқа қарай домалап асып түсудегі жүйелілікті шалқадан жатып, қолды иықтан асыра тіреу арқылы артқа қарай домалап асып түсу.Шалқалап жату қалпынан аяқты бастан асыра, бел еденнен көтерілген кезде қолды белге тіреп және қолды шынтақтан бүгіп, аяқты жоғары қарай созады да,шынтақты тірей көтерілу.Үш нүктеге тұру. Бір аяқты сермеп, екінші аяқты тіреп итеріліп, бас пен қолдың көмегімен тұру«көпір жасауды» үшін шалқалап жату қалпынан екі аяқты алшақ қойып, жамбасты ілгері жіберіп шалқайғанда, бас пен екі қолды артқа қарай иіп, қолды жерге тіреу керек |
Жұп бойынша Жеке, өзара тақырыпты түсінгендерін мұғалімге қол көтеру арқылы білдіреді
|
Қол шапалақ Бас бармақ |
Ысқырық Уақыт өлшегіш Гимнастикалық төсеніш |
|||
|
Сабақтың соңы 5 минут |
Тыныс алу жаттығуларын жасау. Оқушылардың сұрақтарына жауап беріп кері байланыс жасау. |
Бүгінгі сабақтан түйген ойлары мен тұжырымдарына байланысты кері байланыс жасайды. |
|
|
|||
шағым қалдыра аласыз













