|
Пәні: Қазақ тілі |
Мектеп: Т.Рысқұлов м/л |
||||||
|
Күні: |
Мұғалімнің есімі: Аманкулова Р |
||||||
|
Сынып: 8 |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|||||
|
Сабақ бөлімі: 7 |
Жасөспірім және заң Арман ПВ 166 бет. №545 бұйрық |
||||||
|
Сабақ тақырыбы: |
Қазіргі әлемдегі жасөспірімдер. |
||||||
|
Сабаққа негізделген оқу мақсаттары |
8.1.2.1. Әлеуметтік- қоғамдық, мәдени-тарихи тақырыптарға байланысты диалог, монолог,полилогтердегі(интервью,пікірталас,үзінді) автор көзқарасы мен экспрессивті-эмоционалды сөздердің рөлін талдау. 8.4.4.4. Жай сөйлемдерді айтылу мақсаты мен құрылымдық ерекшелігіне сай қолдану. |
||||||
|
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушы:- Әлеуметтік-қоғамдық, мәдени-тарихи тақырыптарға байланысты диалог,құра отырып, жай сөйлемдедің айтылу мақсатын ажырата алады Көпшілігі:- Әлеуметтік-қоғамдық, мәдени-тарихи тақырыптарға байланысты диалог,монологтарды автор көзқарасы тұрғысынан құрай отырып, жай сөйлемдердің айтылу мақсаты мен құрылымдық ерекшеліктерін анықтай алады. Кейбірі:-Әлеуметтік-қоғамдық, мәдени-тарихи тақырыптарға байланысты диалог,монолог автор қөзқарасы мен сөздердің рөлін құрылымдық ерекшелігіне сай сөйлем түрлерін талдайды. |
||||||
|
|
|
||||||
|
Тілдік мақсат: |
Оқушылар орындай алады: Тыңдалған мәтіннің мазмұнын түсінеді,ұсынылған ақпарат бойынша факты мен көзқарасты ажырата біледі.Тыңдалған мәтін бойынша диалог, монолог құра алады. Талқылауға арналған сұрақтар: Әңгіме кейіпкерінің орнында болсаңыз не істер едіңіз? |
||||||
|
Бағалау критериилері: |
Бағалау критериилері: Тақырыпқа байланысты диолог құрайды, жай сөйлемдердің айтылу мақсатына назар аударады.
- Тақырыпқа байланысты диалог, монолог, полилогты автор көзқарасы арқылы экспрессифті- эмоционалды сөздерді талдайды, жай сөйлемдердің айтылу мақсаты мен құрылымдық ерекшелігін қолданады Мәтінге байланысты тақырыпты түсінеді. |
||||||
|
Ойлау деңгейі: |
Түсіну, талдау |
||||||
|
|
|
||||||
|
Құндылық: |
Мәңгілік ел идеясының ұлттық құндылықтары аясында мәдениеттілік пен ізгілікті жасөспірімдер бойына қалыптастыру. |
||||||
|
Пәнаралық байланыс: |
Ортақ тақырыпқа негізделген пәндер. |
||||||
|
Алдыңғы оқу |
8.1.1.1. Мәтіннен алынған дәйексөздерге, үзінділерге сүйене отырып көтерілген мәселені болжау. |
||||||
|
|
|||||||
|
Жоспарланған уақыт |
Жоспар бойынша орындалуға тиіс іс-әрекеттер. |
Ресурстар |
|||||
|
Мотиватция( 10 минут) |
Психологиялық ахуал. Тыныштық сәті ( нұрға бөлену)Түрлі суреттермен топқа бөлінеді Алдығы тақырыпты « конверт» әдісі бойынша бір-біріне сұрақтар тастап жауап береді. |
|
|||||
|
|
Жаңа сабақтың тақырыбын ашу мақсатында бейнежазбан «Бұрынғы заман батыры мен қазіргі күннің батырлары» туралы үзінді тыңдату. « Үштік» әдісі ( Ойлан,жұптас,бөліс) 1- Тапсырма. Бұрынғы заман батырлары деп кімдерді атаймыз? Қазіргі таңның батырлары кімдер? Ашық және жабық сұрақтар: Кімдер? Қалай аталады? Қашан? Болды ма? Мүмкін? Сіз келісесіз бе? Болар? Дұрыс па, бұрыс па? Дескриптор: Нақты жауап берді. Тақырыптан ауытқымады. Ашық сұрақтарға жауап берді. ҚБ: мұғалім оқушы «Басбармақ әдісімен» 2- тапсырма жұптық жұмыс Тақырыпқа байланысты жай сөйлемдерді айтылу мақсатына қарай талдау. Рөлге бөліп ойнау. ө Оқушылар жай сөйлемдерді айтылу мақсаты мен құрылымдық ерекшелігіне сай қолданып,диалог,монолог құрып рөлдерде ойнайды.
Дескриптор. Сөйлемдер жазуда айтылу мақсатына қарай түрлерін қолданады. ҚБ: Өзара бағалау. Қ құнды,Қ қызық,Ққиын |
Интербелсенді тақта. Қазақ тілі оқулығы |
|||||
|
Сабақты бекіту |
« Білімнің биік шыңы» әдісі арқылы сабақты қорытындылау. Саралау сұрақтары: --Біздің елдегі жасөспірмдер әлеуметтік-қоғамдық,мәдени-тарихи тақырыптарды шетел балаларының деңгейінде талдай ала ма? --Әлеуметтік-қоғамдық,мәдени-тарихи тақырыптарды негізге ала отырып,көпшілік арасында өз көзқарасын әсерлі жеткізе ала ма? --Әлеуметтік-қоғамдық,мәдени-тарихи тақырыптарды диалог,монолог түрінде жеткізе аласың ба? |
|
|||||
|
Рефлексия |
« Таратылған парақтарға сол қолдарының суретін салып,әр саусаққа өз ойларын жазады.
|
|
|||||
|
Саралау- Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз? |
Бағалау-Оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз? |
Пәнаралық байланыс. Қауіпсіздік және еңбекті қорғау ережелері АКТ-мен байланыс. Құндылықтардағы байланыс |
|||||
|
|
|
|
|||||
|
Рефлексия Сабақ оқу мақсаттары шынайы ма? Бүгін оқушылар не білді? Сыныптағы ахуал қандай болды? Мен жоспарлаған сралау шаралары тиімді болды ма? Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе? Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен? |
Төмендегі бос ұяшыққа сабақ туралы өз пікіріңізді жазыңыз. Сол ұяшықтағы сіздің сабағыңыздың тақырыбына сәйкес келетін сұрақтарға жауап беріңіз. |
||||||
|
|
|||||||
|
Қорытынды бағамдау Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1. 2. Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды? (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз) 1. 2. Сабақ барысында мына сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектеетін не білдім? |
|||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Қазіргі әлемдегі жасөспірімдер.
Қазіргі әлемдегі жасөспірімдер.
|
Пәні: Қазақ тілі |
Мектеп: Т.Рысқұлов м/л |
||||||
|
Күні: |
Мұғалімнің есімі: Аманкулова Р |
||||||
|
Сынып: 8 |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|||||
|
Сабақ бөлімі: 7 |
Жасөспірім және заң Арман ПВ 166 бет. №545 бұйрық |
||||||
|
Сабақ тақырыбы: |
Қазіргі әлемдегі жасөспірімдер. |
||||||
|
Сабаққа негізделген оқу мақсаттары |
8.1.2.1. Әлеуметтік- қоғамдық, мәдени-тарихи тақырыптарға байланысты диалог, монолог,полилогтердегі(интервью,пікірталас,үзінді) автор көзқарасы мен экспрессивті-эмоционалды сөздердің рөлін талдау. 8.4.4.4. Жай сөйлемдерді айтылу мақсаты мен құрылымдық ерекшелігіне сай қолдану. |
||||||
|
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушы:- Әлеуметтік-қоғамдық, мәдени-тарихи тақырыптарға байланысты диалог,құра отырып, жай сөйлемдедің айтылу мақсатын ажырата алады Көпшілігі:- Әлеуметтік-қоғамдық, мәдени-тарихи тақырыптарға байланысты диалог,монологтарды автор көзқарасы тұрғысынан құрай отырып, жай сөйлемдердің айтылу мақсаты мен құрылымдық ерекшеліктерін анықтай алады. Кейбірі:-Әлеуметтік-қоғамдық, мәдени-тарихи тақырыптарға байланысты диалог,монолог автор қөзқарасы мен сөздердің рөлін құрылымдық ерекшелігіне сай сөйлем түрлерін талдайды. |
||||||
|
|
|
||||||
|
Тілдік мақсат: |
Оқушылар орындай алады: Тыңдалған мәтіннің мазмұнын түсінеді,ұсынылған ақпарат бойынша факты мен көзқарасты ажырата біледі.Тыңдалған мәтін бойынша диалог, монолог құра алады. Талқылауға арналған сұрақтар: Әңгіме кейіпкерінің орнында болсаңыз не істер едіңіз? |
||||||
|
Бағалау критериилері: |
Бағалау критериилері: Тақырыпқа байланысты диолог құрайды, жай сөйлемдердің айтылу мақсатына назар аударады.
- Тақырыпқа байланысты диалог, монолог, полилогты автор көзқарасы арқылы экспрессифті- эмоционалды сөздерді талдайды, жай сөйлемдердің айтылу мақсаты мен құрылымдық ерекшелігін қолданады Мәтінге байланысты тақырыпты түсінеді. |
||||||
|
Ойлау деңгейі: |
Түсіну, талдау |
||||||
|
|
|
||||||
|
Құндылық: |
Мәңгілік ел идеясының ұлттық құндылықтары аясында мәдениеттілік пен ізгілікті жасөспірімдер бойына қалыптастыру. |
||||||
|
Пәнаралық байланыс: |
Ортақ тақырыпқа негізделген пәндер. |
||||||
|
Алдыңғы оқу |
8.1.1.1. Мәтіннен алынған дәйексөздерге, үзінділерге сүйене отырып көтерілген мәселені болжау. |
||||||
|
|
|||||||
|
Жоспарланған уақыт |
Жоспар бойынша орындалуға тиіс іс-әрекеттер. |
Ресурстар |
|||||
|
Мотиватция( 10 минут) |
Психологиялық ахуал. Тыныштық сәті ( нұрға бөлену)Түрлі суреттермен топқа бөлінеді Алдығы тақырыпты « конверт» әдісі бойынша бір-біріне сұрақтар тастап жауап береді. |
|
|||||
|
|
Жаңа сабақтың тақырыбын ашу мақсатында бейнежазбан «Бұрынғы заман батыры мен қазіргі күннің батырлары» туралы үзінді тыңдату. « Үштік» әдісі ( Ойлан,жұптас,бөліс) 1- Тапсырма. Бұрынғы заман батырлары деп кімдерді атаймыз? Қазіргі таңның батырлары кімдер? Ашық және жабық сұрақтар: Кімдер? Қалай аталады? Қашан? Болды ма? Мүмкін? Сіз келісесіз бе? Болар? Дұрыс па, бұрыс па? Дескриптор: Нақты жауап берді. Тақырыптан ауытқымады. Ашық сұрақтарға жауап берді. ҚБ: мұғалім оқушы «Басбармақ әдісімен» 2- тапсырма жұптық жұмыс Тақырыпқа байланысты жай сөйлемдерді айтылу мақсатына қарай талдау. Рөлге бөліп ойнау. ө Оқушылар жай сөйлемдерді айтылу мақсаты мен құрылымдық ерекшелігіне сай қолданып,диалог,монолог құрып рөлдерде ойнайды.
Дескриптор. Сөйлемдер жазуда айтылу мақсатына қарай түрлерін қолданады. ҚБ: Өзара бағалау. Қ құнды,Қ қызық,Ққиын |
Интербелсенді тақта. Қазақ тілі оқулығы |
|||||
|
Сабақты бекіту |
« Білімнің биік шыңы» әдісі арқылы сабақты қорытындылау. Саралау сұрақтары: --Біздің елдегі жасөспірмдер әлеуметтік-қоғамдық,мәдени-тарихи тақырыптарды шетел балаларының деңгейінде талдай ала ма? --Әлеуметтік-қоғамдық,мәдени-тарихи тақырыптарды негізге ала отырып,көпшілік арасында өз көзқарасын әсерлі жеткізе ала ма? --Әлеуметтік-қоғамдық,мәдени-тарихи тақырыптарды диалог,монолог түрінде жеткізе аласың ба? |
|
|||||
|
Рефлексия |
« Таратылған парақтарға сол қолдарының суретін салып,әр саусаққа өз ойларын жазады.
|
|
|||||
|
Саралау- Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз? |
Бағалау-Оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз? |
Пәнаралық байланыс. Қауіпсіздік және еңбекті қорғау ережелері АКТ-мен байланыс. Құндылықтардағы байланыс |
|||||
|
|
|
|
|||||
|
Рефлексия Сабақ оқу мақсаттары шынайы ма? Бүгін оқушылар не білді? Сыныптағы ахуал қандай болды? Мен жоспарлаған сралау шаралары тиімді болды ма? Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе? Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен? |
Төмендегі бос ұяшыққа сабақ туралы өз пікіріңізді жазыңыз. Сол ұяшықтағы сіздің сабағыңыздың тақырыбына сәйкес келетін сұрақтарға жауап беріңіз. |
||||||
|
|
|||||||
|
Қорытынды бағамдау Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1. 2. Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды? (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз) 1. 2. Сабақ барысында мына сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектеетін не білдім? |
|||||||
шағым қалдыра аласыз















