ҚМЖ 6 кл

Тақырып бойынша 11 материал табылды

ҚМЖ 6 кл

Материал туралы қысқаша түсінік
6 кл ҚМЖ
Материалдың қысқаша нұсқасы

Бекітілді:


Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: Мектеп:

Гимнастика арқылы денсаулықты нығайту

Күні: Мұғалімнің аты-жөні:

Класс: 6 Қатысқандар: Қатыспағандар:

Сабақ тақырыбы

Әр снарядтарды лақтыру

Оқу мақсаттары

6.1.2.2.Қимыл-қозғалыс комбинацияларын және олардың кейбір жаттығулардағы реттілігін құра білу және орындай алу

Сабақ мақсаттары

Барлық оқушылар орындай алады: 500 г гранатты алыс қашықтыққа лақтыру аздаған ауқымдағы арнайы спорттық спецификалық қозғалыс әрекеттерінің дәлдігін бақылауды және икемділікті дамытуға арналған қимыл қозғалыс дағдыларын біледі және орындай алады.

Оқушылар көпшілігі орындай алады: 500 г гранатты алыс қашықтыққа лақтыру спорттық техникаларды орындау реттілігін түсінеді

Кейбір оқушылар орындай алады: 500 г допты алыс қашықтыққа лақтырудың техникасын біледі және де басқа оқушыларға үйрете алады.

Бағалау критерийлері

Білім алушы

- Жаттығуды толық және дұрыс орындайды

- Жаттығуды орындау барысында жетілдіру тұстарын анықтайды

Тілдік мақсаттар


Пәнге қатысты сөздік мен терминдер:

- Гранат-Гранат-Garnet

- Лақтыру – метания – Throwing

- Қашықтық – дальность - range

Құндылықтарды дарыту


Ұйымшылдыққа, патриоттыққа, достыққа, адамгершілік құндылықтарын бойына сіңіре білуге үйрету, тәрбиелеу.

Пәнаралық байланыстар

Өзін-өзі тану, дүниетану пәндерімен байланысады

АКТ қолдану дағдылары

Тақырып бойынша дене жаттығуларын орындау әдісін көрсету (АКТ қолданған жағдайда)

Бастапқы білім


Оқушылардың алдыңғы сыныптарда, сондай-ақ сабақтан тыс іс-шаралар кезінде алған қозғалыс белсенділігі бойынша тәжірибесі бар.

Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет


Ресурстар

Сабақтың басы

10 минут


















1.Оқушыларды сапқа тұрғызу, сәлемдесу.

Сәлеметсіздер ме! Здравствуйте! Good afternoon! Сабақтың мақсатымен таныстыру.

2. Қолайлы ортаға талаптау, оқушылар ортаға шығып екі шеңбер құрайды (ұлдар, қыздар), оң және сол жаққа бұрылып бір-біріне иық тұсына ұқалау жасайды.

3. Жүру: Қолды жоғары көтеріп, аяқтың ұшымен жүру. Қолды жанға созып өкшемен жүру. Жартылай отырып, толық отырып жүру.

4. Жүгіру: Сағат тіліне қарсы үш айналым жеңіл жүгіріс.

5. Еркін жүріп бастапқы қалыпқа келу.

6. Екі қатарға тұрып қозғалыстағы арнайы жаттығуларын жасау:

- тізені көтеріп жүгіру

- аяқты артқа сермеп жүгіру

- аяқтан аяққа секіріп жүгіру

- қиғаштап жүгіру

- дене артымен жүгіру

- жылдам жүгіру

7. Жүріске ауысып, тыныс алу жаттығуларын орындау.

8. Жалпы даму жаттығулары орында орындалады.




ысқырық,

уақыт өлшеуіш,





Сабақтың ортасы

25 минут
























Орындау техникасы:

- екпін алу;

- итерілу;

- ұшу;

- жерге түсу.


500г гранатты үш қадамнан лақтыру

Оқушыларды сапқа тұрғызып сабақ барысын түсіндіріп көрсету

Алдымен орында тұрып лақтыру әдісін орындау:

сол аяқ алда, оң аяқ арта сәл бүгілген қалыпта.

Сол қол кеуде алдында бүгілген, оң қол арта түзу сәл төмен созылады.

Осы қалыптан алға бұрылып дене иіледі (садақ құсап), артағы оң қол бүгіледі, ең соңында денені алға еңкейтіп қолды созып гранатты лақтырамыз.

Осы жаттығудан кейін 500г гранатты үш қадамнан лақтыру

Алдымен бірінші оқушы лақтырады гранатты жерге түскеннен кейін, екінші оқушы гранатты жинап алып, лақтыру алаңына барып тұрады.

Лақтыру техникасын жақсы орындаған оқушыларды бағалау.



Лактыру.

500 г допты алыс қашықтыққа лақтыру.


Сергіту сәті.

Қозғалмалы ойын.


Фишкалар,

Жалаушалар

Граната

Мұғалімге арналған ысқырық,









Сабақтың соңы

5 минут



Құрал-жабдықтарды жинау. Бүгінгі сабақты қорытындылау. Соңында оқушылар рефлексия жүргізеді:


1. Сабақта мен....... жұмыс жасадым

белсенді / пассивті

2. Сабақ мен үшін .......... көрінді

қысқа / ұзақ

3. Сабақ барысында өз жұмысыма

қанағаттанамын / риза емеспін

4. Сабақта мен

шаршадым / шаршамадым

5. Менің көңіл-күйім

жақсы / нашар

6. Сабақ материалдары маған

пайдалы / жарамсыз
түсінікті / түсініксіз
жеңіл / күрделі
қызықты / жоқ



Сұрақ-жауаптар арқылы сабаққа кері байланыс жасау.













Жүктеу
bolisu
Бөлісу
ЖИ арқылы жасау
Файл форматы:
docx
07.06.2023
333
Жүктеу
ЖИ арқылы жасау
Бұл материалды қолданушы жариялаған. Ustaz Tilegi ақпаратты жеткізуші ғана болып табылады. Жарияланған материалдың мазмұны мен авторлық құқық толықтай автордың жауапкершілігінде. Егер материал авторлық құқықты бұзады немесе сайттан алынуы тиіс деп есептесеңіз,
шағым қалдыра аласыз
Қазақстандағы ең үлкен материалдар базасынан іздеу
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде керек материалды іздеп, жүктеп алып сабағыңызға қолдана аласыз
Материал жариялап, аттестацияға 100% жарамды сертификатты тегін алыңыз!
Ustaz tilegi журналы министірліктің тізіміне енген. Qr коды мен тіркеу номері беріледі. Материал жариялаған соң сертификат тегін бірден беріледі.
Оқу-ағарту министірлігінің ресми жауабы
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!
Қазақстан Республикасының білім беру жүйесін дамытуға қосқан жеке үлесі үшін және де Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық материалыңызбен бөлісіп, белсенді болғаныңыз үшін алғыс білдіреміз!
Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!
Тәуелсіз Қазақстанның білім беру жүйесін дамытуға және білім беру сапасын арттыру мақсатында Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жариялағаны үшін марапатталасыз!
Министірлікпен келісілген курстар тізімі