|
Сабақтың тақырыбы: Қазақстандағы киелі жерлер |
Мұғалімнің аты-жөні:Ашикова Т. Күні: |
|||||||||
|
СЫНЫП: 6 |
Қатысқан оқушылар саны: |
Қатыспаған оқушылар саны: |
||||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары /оқу бағдарламасына сілтеме/ |
Т/А.6.1.4.1 Мәтіннің құрылымдық ерекшелігіне назар аудара отырып, жетекші сұрақтар арқылы негізгі ойды анықтау ӘТН.6.4.1.1. тақырып бойынша жеке сөздер,бірге,бөлек және дефис арқылы жазылатын сөздердіорфографиялық нормаға сай жазу |
|||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Жетекші сұрақтар арқылы негізгі ойды анықтау, жеке сөздер, бірге,бөлек және дефис арқылы жазылатын сөздерді орфографиялық нормаға сай жазу |
|||||||||
|
Бағалау критерийі |
Мәтіннің құрылымдық ерекшелігіне назар аудара отырып, жетекші сұрақтар арқылы негізгі ойды анықтайды жеке сөздер,бірге,бөлек және дефис арқылы жазылатын сөздерді орфографиялық нормаға сай жазады |
|||||||||
|
Құндылық тарға баулу |
Жауапкершілік, өмір бойы оқуға дайын болу |
|||||||||
|
Ресурстар |
Мәтін, жетістік критерйиі,бес саусақ |
|||||||||
|
Әдіс-тәсілдер |
Сұрақтар шеруі, түртіп алу, шеңбердегі диалог,сен – маған,мен-саған |
|||||||||
|
Пәнаралық байланыс |
тарих, қазақ әдебиеті |
|||||||||
|
Алдыңғы оқу |
Жетекші сұрақтарға жауап береді, орфографиялық нормаға сай жазады,құрылымдық ерекшелігіне назар аударады |
|||||||||
|
Сабақ барысы |
||||||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері уақыт 20мин |
Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері
|
Ресурстар |
||||||||
|
Сабақ басы 5 минут |
« Болжау» әдісі бойынша жұмыстану С.«Киелі» деген сөздің мағынасын қалай түсінесіңдер? Өзің үшін ең қасиетті, киелі нәрсе не? Түсіндіріп айт. Сабақ тақырыбын жазу, сабақ мақсатына болжау жасау, оқушыларды сабақ мақсатына жетелеу, таныстыру |
Сұрақтар |
||||||||
|
Сабақ ортасы 10 минут |
1-тапсырма Жағдаятты мұқият оқып, отбасы мүшесінің біріне арнап құттықтау жазыңыз. Құттықтаудың стильдік ерекшелігін, құрылымын еске түсіріңіз. Әке, ана, бауырларыңыз - сіздің отбасыңыздағы ең құрметті жандар. Олардың үйде орындары да ерекше. Бір қызығы, бүгін сіздің үйде бірнеше адамның туған күні қатар келіп тұр. Сіз біреуіне қолдан сыйлық жасасаңыз, біреуіне арнап құттықтау жазамын деп шештіңіз.Ендеше іске сәт. Дескриптор - құттықтаудың жанрлық және стильдік -ерекшелігіне сай құрылымын сақтап жазады; - жағдаят негізінде құттықтау жазады. 2 - тапсырма С. Тыңдалым алды тапсырма «Сұрақтар шеруі» әдісі Қазақстандағы киелі жерлер туралы не білесіңдер? Ауылымыздағы киелі жерлер туралы кім біледі? Мәтінде не туралы айтылуы мүмкін? Тыңдалым кезінде «Түртіп алу» әдісі Тыңдалым кезінде тақырыптағы негізгі ойды анықтайтын тірек сөздерді жазып отырыңдар. Тыңдалымнан кейін «Шеңбердегі диалог» әдісі Тірек сөздерге сүйеніп, оқушылар сұрақ дайындайды, сұрақтарды бір – біріне қояды.
Дескриптор
ЖЖ «Сен – маған, мен – саған» әдісі 4 - тапсырмадағы мәтін бойынша бірге,бөлек,дефис арқылы жазылатын сөздерді жазады.
Дескриптор
|
«Түркістан» мәтіні Кітаппен жұмыс |
||||||||
|
Бағалау 3 минут Кері байланыс 2 минут |
ҚБ. «Жетістіктер критерйиі» арқылы оқушылар өздерін – өздері бағалайды.
«Бес саусақ» әдісі Бас бармақ – басты мәселе. Бүгін сабақта ең құнды мәселе қандай болды? Балаң үйрек – бірлесу. Мен жұпта қалай жұмыс жасадым? Кімге көмек бердім? Ортан терек – ойлану. Мен бүгін қандай білім мен тәжірибе алдым? Шылдыр шүмек – шынайылық. Сабақ маған ұнады ма? Неліктен? Кішкене бөбек – көңіл – күй ахуалы. Мен сабақта өзімді қалайша сезіндім?
|
Бағалау парақшасы
Бес саусақ
|
||||||||
|
|
|
|
||||||||
|
Қосымша ақпарат |
||||||||||
|
Саралау – Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз?
Қосымша көмек көрсетуді оқушының қасына барып, қолдау арқылы жүзеге асырамын. Жетекші сұрақтарды оқушыға құрастыртамын, қабілеті жоғары оқушылар күрделі сұрақтар құрастыра біледі |
Бағалау – Оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз? Бағалауды жетістік критерйиі парағы арқылы жүргіземін, оқушылар өздерін – өздері арнайы белгі арқылы бағалап отырады |
Пəнаралық байланыс Қауіпсіздік жəне еңбекті қорғау ережелері АКТ-мен байланыс Құндылықтардағы байланыс Тарих, қазақ әдебиеті пәндерімен байланыста өткіздім. Мәтін аудиодан тыңдалды. Жұптық жұмыста жауапкершілік жұпқа жүктелді. Болжау мен жетекші сұрақтар құрастырғанда өмір бойы оқудың қажет екені ұғындырылды. |
||||||||
«Қазақстандағы киелі жерлер» 6 - сынып
Жетістіктер критерийі
|
Оқушы аты – жөні |
Тапсырмалар |
Белгіленуі |
|
|
Тірек сөздерді жазады |
|
|
Жетекші сұрақтарға жауап береді |
|
|
|
Негізгі ойды анықтайды |
|
|
|
Бірге ,бөлек, дефис арқылы жазылатын сөздерді табады
|
|
|
|
Орфографиялық нормаға сай жазады |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
ҚМЖ 6 сынып Қазақстандағы киелі жерлер
ҚМЖ 6 сынып Қазақстандағы киелі жерлер
|
Сабақтың тақырыбы: Қазақстандағы киелі жерлер |
Мұғалімнің аты-жөні:Ашикова Т. Күні: |
|||||||||
|
СЫНЫП: 6 |
Қатысқан оқушылар саны: |
Қатыспаған оқушылар саны: |
||||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары /оқу бағдарламасына сілтеме/ |
Т/А.6.1.4.1 Мәтіннің құрылымдық ерекшелігіне назар аудара отырып, жетекші сұрақтар арқылы негізгі ойды анықтау ӘТН.6.4.1.1. тақырып бойынша жеке сөздер,бірге,бөлек және дефис арқылы жазылатын сөздердіорфографиялық нормаға сай жазу |
|||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Жетекші сұрақтар арқылы негізгі ойды анықтау, жеке сөздер, бірге,бөлек және дефис арқылы жазылатын сөздерді орфографиялық нормаға сай жазу |
|||||||||
|
Бағалау критерийі |
Мәтіннің құрылымдық ерекшелігіне назар аудара отырып, жетекші сұрақтар арқылы негізгі ойды анықтайды жеке сөздер,бірге,бөлек және дефис арқылы жазылатын сөздерді орфографиялық нормаға сай жазады |
|||||||||
|
Құндылық тарға баулу |
Жауапкершілік, өмір бойы оқуға дайын болу |
|||||||||
|
Ресурстар |
Мәтін, жетістік критерйиі,бес саусақ |
|||||||||
|
Әдіс-тәсілдер |
Сұрақтар шеруі, түртіп алу, шеңбердегі диалог,сен – маған,мен-саған |
|||||||||
|
Пәнаралық байланыс |
тарих, қазақ әдебиеті |
|||||||||
|
Алдыңғы оқу |
Жетекші сұрақтарға жауап береді, орфографиялық нормаға сай жазады,құрылымдық ерекшелігіне назар аударады |
|||||||||
|
Сабақ барысы |
||||||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері уақыт 20мин |
Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері
|
Ресурстар |
||||||||
|
Сабақ басы 5 минут |
« Болжау» әдісі бойынша жұмыстану С.«Киелі» деген сөздің мағынасын қалай түсінесіңдер? Өзің үшін ең қасиетті, киелі нәрсе не? Түсіндіріп айт. Сабақ тақырыбын жазу, сабақ мақсатына болжау жасау, оқушыларды сабақ мақсатына жетелеу, таныстыру |
Сұрақтар |
||||||||
|
Сабақ ортасы 10 минут |
1-тапсырма Жағдаятты мұқият оқып, отбасы мүшесінің біріне арнап құттықтау жазыңыз. Құттықтаудың стильдік ерекшелігін, құрылымын еске түсіріңіз. Әке, ана, бауырларыңыз - сіздің отбасыңыздағы ең құрметті жандар. Олардың үйде орындары да ерекше. Бір қызығы, бүгін сіздің үйде бірнеше адамның туған күні қатар келіп тұр. Сіз біреуіне қолдан сыйлық жасасаңыз, біреуіне арнап құттықтау жазамын деп шештіңіз.Ендеше іске сәт. Дескриптор - құттықтаудың жанрлық және стильдік -ерекшелігіне сай құрылымын сақтап жазады; - жағдаят негізінде құттықтау жазады. 2 - тапсырма С. Тыңдалым алды тапсырма «Сұрақтар шеруі» әдісі Қазақстандағы киелі жерлер туралы не білесіңдер? Ауылымыздағы киелі жерлер туралы кім біледі? Мәтінде не туралы айтылуы мүмкін? Тыңдалым кезінде «Түртіп алу» әдісі Тыңдалым кезінде тақырыптағы негізгі ойды анықтайтын тірек сөздерді жазып отырыңдар. Тыңдалымнан кейін «Шеңбердегі диалог» әдісі Тірек сөздерге сүйеніп, оқушылар сұрақ дайындайды, сұрақтарды бір – біріне қояды.
Дескриптор
ЖЖ «Сен – маған, мен – саған» әдісі 4 - тапсырмадағы мәтін бойынша бірге,бөлек,дефис арқылы жазылатын сөздерді жазады.
Дескриптор
|
«Түркістан» мәтіні Кітаппен жұмыс |
||||||||
|
Бағалау 3 минут Кері байланыс 2 минут |
ҚБ. «Жетістіктер критерйиі» арқылы оқушылар өздерін – өздері бағалайды.
«Бес саусақ» әдісі Бас бармақ – басты мәселе. Бүгін сабақта ең құнды мәселе қандай болды? Балаң үйрек – бірлесу. Мен жұпта қалай жұмыс жасадым? Кімге көмек бердім? Ортан терек – ойлану. Мен бүгін қандай білім мен тәжірибе алдым? Шылдыр шүмек – шынайылық. Сабақ маған ұнады ма? Неліктен? Кішкене бөбек – көңіл – күй ахуалы. Мен сабақта өзімді қалайша сезіндім?
|
Бағалау парақшасы
Бес саусақ
|
||||||||
|
|
|
|
||||||||
|
Қосымша ақпарат |
||||||||||
|
Саралау – Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз?
Қосымша көмек көрсетуді оқушының қасына барып, қолдау арқылы жүзеге асырамын. Жетекші сұрақтарды оқушыға құрастыртамын, қабілеті жоғары оқушылар күрделі сұрақтар құрастыра біледі |
Бағалау – Оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз? Бағалауды жетістік критерйиі парағы арқылы жүргіземін, оқушылар өздерін – өздері арнайы белгі арқылы бағалап отырады |
Пəнаралық байланыс Қауіпсіздік жəне еңбекті қорғау ережелері АКТ-мен байланыс Құндылықтардағы байланыс Тарих, қазақ әдебиеті пәндерімен байланыста өткіздім. Мәтін аудиодан тыңдалды. Жұптық жұмыста жауапкершілік жұпқа жүктелді. Болжау мен жетекші сұрақтар құрастырғанда өмір бойы оқудың қажет екені ұғындырылды. |
||||||||
«Қазақстандағы киелі жерлер» 6 - сынып
Жетістіктер критерийі
|
Оқушы аты – жөні |
Тапсырмалар |
Белгіленуі |
|
|
Тірек сөздерді жазады |
|
|
Жетекші сұрақтарға жауап береді |
|
|
|
Негізгі ойды анықтайды |
|
|
|
Бірге ,бөлек, дефис арқылы жазылатын сөздерді табады
|
|
|
|
Орфографиялық нормаға сай жазады |
|
шағым қалдыра аласыз













