Материалдар / ҚМЖ 6 сынып "Рефератты құрастыру (мини-жоба)"
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

ҚМЖ 6 сынып "Рефератты құрастыру (мини-жоба)"

Материал туралы қысқаша түсінік
Қысқа мерзімді сабақ жоспары 6 сыныптың информатика пәнінен.
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
27 Қырқүйек 2018
5058
11 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Сабақ жоспары

Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: 6.4.2.1 Мектеп: Аққулы ауданының Қазантай ЖНББ мектеп

Күні: Мұғалімнің аты-жөні: Абденбаева Ж.Е.

Сынып: 6 Қатысқандар: 0 Қатыспағандар: 0

Сабақтың тақырыбы:

Рефератты құрастыру (мини-жоба)

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

6.4.2.1 сілтемелерді ұйымдастыру (гиперсілтемелер, мазмұн, атау, түсіндірме)

6.4.2. авторлық құқық, плагиат ұғымдарын түсіндіру

6.4.2.2 авторға сілтеме беру арқылы ақпаратты жеткізу

Сабақтың мақсаты:

Барлығы:сілтемелерді ұйымдастыруға (гиперсілтемелер, мазмұн, атау, түсіндірме), авторлық құқық, плагиат ұғымдарына,авторға сілтеме беру арқылы ақпаратты жеткізуге рефератты талаптарға сай құрастыру..

Көпшілігі: сілтемелерді ұйымдастыруға (гиперсілтемелер, мазмұн, атау, түсіндірме), авторлық құқық, плагиат ұғымдарына,авторға сілтеме беру арқылы ақпаратты жеткізуге реферат құрастыруда мәліметтердің мазмұнын байланыстыру .

Кейбірі: сілтемелерді ұйымдастыруға (гиперсілтемелер, мазмұн, атау, түсіндірме), авторлық құқық, плагиат ұғымдарына,авторға сілтеме беру арқылы ақпаратты жеткізуге реферат құрастыруда мәліметтерді түрлендіру

Бағалау критерийі:

Барлығы:сілтемелерді ұйымдастыруға (гиперсілтемелер, мазмұн, атау, түсіндірме), авторлық құқық, плагиат ұғымдарына,авторға сілтеме беру арқылы ақпаратты жеткізуге рефератты талаптарға сай құрастырады.

Көпшілігі: сілтемелерді ұйымдастыруға (гиперсілтемелер, мазмұн, атау, түсіндірме), авторлық құқық, плагиат ұғымдарына,авторға сілтеме беру арқылы ақпаратты жеткізуге реферат құрастыруда мәліметтердің мазмұнын байланыстырады .

Кейбірі: сілтемелерді ұйымдастыруға (гиперсілтемелер, мазмұн, атау, түсіндірме), авторлық құқық, плагиат ұғымдарына,авторға сілтеме беру арқылы ақпаратты жеткізуге реферат құрастыруда мәліметтерді түрлендіреді

Тілдік мақсаттар

Пәндік лексика және терминология:

Оқушылар сабақ барысында мынадай сөздермен танысады: реферат, сілтеме, анықтама, плагиат, объект, диаграмма, кесте.

Сұхбаттасуда қолданылатын пайдалы сөздер:

Реферат құрастыру,мәліметті түрлендіру,мазмұнын байланыстыру

Құндылықтарға баулу

Мәнгілік Ел: Инновациялық және индустраилды даму, Жалпыға бірдей еңбек қоғамы,

Пәнаралық байланыс

Қазақ тілі

Алдыңғы білім

Сілтемелерді ұйымдастыру (гиперсілтемелер, мазмұн, атау, түсіндірме)


Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет

Жаттығулар бойынша жазулар

Ресурстар

Сабақтың басы

( 5 мин)





І. Ұйымдастыру: (W) сыныппен жұмыс. Сәлемдесу, сынып оқушыларының сабаққа қатысымын қадағалау. «Сиқырлы сандық» әдісін қолданып оқушыларды топқа бөлінеді. Сандыққа төрт түсті кәмпит салынып оқушылар кәмпиттің түсі бойынша орналасады.

( 1 минут)


«Гүлмен тілек»

(сергіту)

ІІ. Үй жұмысын тексеру : (W) сыныппен жұмыс.

Өткен тақырып бойынша оқушылардың білім-білік дағдысының қалыптасуын тексеру( 3 минут):


1. Сілтеме дегеніміз не?

2. Сілтемелерді қандай белгілері бойынша бөлесін?

3. Атаулар элементтер тобынының негізі неде?

4. Әдебиеттер тізімін қандай әдістермен қоюға болады?

5. Қандай жағдайларда құжатқа түсіндірме енгізу керек?



ІІІ. (W) Сыныппен жұмыс. Мәселені шешу. «Миға шабуыл»

(1 минут)

Қандай да бір тақырып бойынша өтілген материалды бірнеше әдебиет көздерінде келтірілген ақпараттарды пайдалана отырып,жазбаша түрде жеткізу қалай аталды?




Оқушылар сұрақтарға жауап береді. Оқушылардын тыңдалым, және айтылым қабілеттері қалыптасады.








«Зымыран сұрақтар» әдісі













Сабақтың ортасы

( 31 мин)


















І. Жаңа тақырыпты меңгерту:

(G) Топпен жұмыс. (10 минут)

Оқулықты пайдаланып, тапсырманы орындау.

Оқушыларға тақырыпты өз бетімен меңгеру тапсырмасы беріледі.

Оқулықтағы кесте бойынша сәйкестендіруге тапсырма құрастырып,басқа топқа орындауға ұсыну.

Оқушылар мәтіндерді мұқият оқып,негізі тұстарын белгілейді. Сәйкестендіру кестесін құрастырады.

«Графиктік органайзер» әдісін қолдану арқылы оқушылар ынтымақта бірлікте жұмыс жасауға, білгенін жолдастарымен бөлісуге, тақырыпты ортаға салып талқылауға, түйінді ойды саралауға үйренеді.

«Графиктік органайзер»







Кері байланыс







ІІ Жаңа тақырыпты бекіту тапсырмасы:


(J) Жұппен жұмыс. (20 минут).

Деңгейлік тапсырмалар:


«Сілтемелерді ұйымдастыру, авторлық құқық, плагиат ұғымы, авторға сілтеме беру арқылы ақпаратты жеткізу» тақырыбына реферат құрастыру.




І – деңгей

«Сілтемелерді ұйымдастыру, авторлық құқық, плагиат ұғымы, авторға сілтеме беру арқылы ақпаратты жеткізу» тақырыбына рефератты оқулықтағы талапқа сай құрастыру.


ІІ – деңгей

«Сілтемелерді ұйымдастыру, авторлық құқық, плагиат ұғымы, авторға сілтеме беру арқылы ақпаратты жеткізу» тақырыбына әр түрлі дереккөздерден алынған мәліметтердің мазмұнын байланыстыра реферат құрастыру.


ІІІ – деңгей

«Сілтемелерді ұйымдастыру, авторлық құқық, плагиат ұғымы, авторға сілтеме беру арқылы ақпаратты жеткізу» тақырыбына әр түрлі дереккөздерден алынған мәліметтердің мазмұнын түрлендіріп реферат құрастыру.



Бағалау критерийлері

Дескрипторлар

Сілтемелерді ұйымдастыруға (гиперсілтемелер, мазмұн, атау, түсіндірме), авторлық құқық, плагиат ұғымдарына,авторға сілтеме беру арқылы ақпаратты жеткізуге рефератты талаптарға сай құрастырады.


Тақырып бойынша ақпараттар мен ресурстарды қарастырады

Тақырыптың өзектілігін анықтайды

Сілтемелерді ұйымдастыруға (гиперсілтемелер, мазмұн, атау, түсіндірме), авторлық құқық, плагиат ұғымдарына,авторға сілтеме беру арқылы ақпаратты жеткізуге реферат құрастыруда мәліметтердің мазмұнын байланыстырады .


Дәлелденген ақпаратты келтіреді

Мәліметтердің мазмұнын байланыстырады .


Сілтемелерді ұйымдастыруға (гиперсілтемелер, мазмұн, атау, түсіндірме), авторлық құқық, плагиат ұғымдарына,авторға сілтеме беру арқылы ақпаратты жеткізуге реферат құрастыруда мәліметтерді түрлендіреді

Әр түрлі дереккөздерден алынған мәліметтерді салыстырады

Мәліметті түрлендіреді
































Дереккөздері:

  1. Оқулықты қолдану.

  2. Интернет желісін қолдану
























Сабақтың соңы

( 5 минут)


Қорытынды:(W) сыныппен жұмыс (3 минут):

Әр топтан бір рефераттан қорғайды.


(J) Қорытынды ( 1 минут)


Үйге тапсырма: кестеден тақырып таңдап алып,талаптарға сай реферат құрастыру

Рефлексия: (1 минут)


Оқушылар чемоданды таңдаса, оңда оқушылар алған білімддерін өздерімен салып алып кетеді.

Егер оқушылар еттартқышты таңдаса, оқушылардың білімін бекіту жұмыстарын жүргізу керек.

Оқушылар қоқыс себетін таңдаса, онда оқушылар сабақты меңгермеді.


























ҚБ «Екі жұлдыз, бір тілек »


БББ әдісі








Саралау-оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз?

Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз?

Денсаулық және қауіпсіздік техникасыныңсақталуы


  1. Қарқын

  1. «Ыстық орындық» әдісі


Информатика кабинетіндегі қауіпсіздік ережелерін сақтау

Бірін-бірі бағалау



  1. Топпен жұмыс

Оқушылардың топтардағы жұмысын қарастыру, топтар өзара «Смайлик» арқылы бағалайды. Топтардың бағалауы, оқушылар бір-бірінің белсенділігі және постер құрудағы қосқан үлесі, постерлерін бағалайды.

  1. Деңгейлік тапсырманы қолдану арқылы сабақ мақсатына жету үшін, оқушылардың мүмкіншіліктерін сай дамытуға және оған келесі деңгейге көтерілуге мүмкіндік жасауға тырысамын.

2.Бағалау критерийлері арқылы

  1. Әр түрлі дереккөздерін қолдануға оқушыларды үйрету арқылы, болашақты өз білімін жетілдері алатын,өзіне қажет ақпартты тауып ала-алатын,еркін ойлау қабілеті дамыған жеке тұлғаны тәрбиелеуге мүмкіндік береді.

3.«Екі жұлдыз,бір тілек».

  1. Қорытынды

4.« БББ әдісі


Жалпы баға

Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

1:

2:

Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқытутуралыда, оқу туралы да ойланыңыз)?

1:

2:


Сабақбарысындасыныптуралынемесежекелегеноқушылардыңжетістік/қиындықтарытуралыненібілдім, келесісабақтарданегекөңілбөлуқажет?
























Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!