Назар аударыңыз. Бұл материалды сайт қолданушысы жариялаған. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзса, осында жазыңыз. Біз ең жылдам уақытта материалды сайттан өшіреміз
Жақын арада сайт әкімшілігі сізбен хабарласады
Бонусты жинап картаңызға (kaspi Gold, Halyk bank) шығарып аласыз
Қмж. 8-сынып. Квадрат теңдеулерді шешу
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады
Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы 8.2А Квадрат теңдеулер |
Мектеп: Нұрлыбаев атындағы №27 ЖОМ |
|||||||||||||||||||||||||||||
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: Лайсханова Мадина |
|||||||||||||||||||||||||||||
Сынып: 8 |
Қатысқандар: |
Қатыспағандар: |
||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың тақырыбы |
Квадрат теңдеулерді шешу |
|||||||||||||||||||||||||||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
8.2.2.3 квадрат теңдеулерді шешу |
|||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ мақсаттары |
Толымсыз және келтірілген квадрат теңдеулерді шешу |
|||||||||||||||||||||||||||||
Бағалау критерийлері |
Толымсыз және келтірілген квадрат теңдеулерді шешеді |
|||||||||||||||||||||||||||||
Тілдік мақсаттар |
Оқушылар: - бөлімнің ұғымдары мен терминдерін пайдаланады; - фигуралардың өзара орналасуын суреттейді; - есептердің шешу жолын (шешімдерін) түсіндіреді. |
|||||||||||||||||||||||||||||
Құндылықтарға баулу |
Көпшілік алдында математикалық тілде жеткізе алу, диалог барысында өзімен бірге басқалардың да пікірін тыңдап, құрметтеу, өзара көмек көрсету сияқты әрекеттер арқылы іске асады. |
|||||||||||||||||||||||||||||
Пәнаралық байланыс |
Геометрия, қазақ тілі |
|||||||||||||||||||||||||||||
Алдыңғы білім |
Квадрат теңдеулердің түрлерін ажырату |
|||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ барысы |
||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері
|
Ресурстар
|
||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың басы |
Ұйымдастыру кезеңі Оқушыларды түгелдеу. Оқушылардың сабаққа деген ынтасын ояту мақсатында сағаттың тілмен айнала отырып оқушылар бір- бірінің жақсы қасиеттерін айтып өтеді. Оқушылар үстел үстінде тұрған қиылған қағаздарды алып, жасырылған геометриялық фигуралар үшбұрыш, төртбұрыш, шеңбер суреттері арқылы 3 топқа бірігеді. 1 тапсырма: Алдыңғы сабақта өтілген тақырыпты «Сұрақ ілмегі» әдісі арқылы еске түсіру. 3-топқа бір-бір сұрақтан беріледі 1- топ Толық квадрат теңдеу дегеніміз не? 2-топ Толымсыз квадрат теңдеу дегеніміз не? 3-топ Келтірілген квадрат теңдеу дегеніміз не? ҚБ. Сұраққа жылдам жауап берген топ оқушыларға жарайсың сөзін айтып мадақтап көңіл күйін көтеру. Үй тапсырмасы Слайдта үй тапсырмаларының жауаптары көрсетіледі, оқушылар дәптерлерің алмасын үй тапсырмасын тексереді ҚБ: Саусақтар: үш саусақ – қателер көп, төрт саусақ – қателер көп емес, бек саусақ – барлық есеп дұрыс. |
Қағаз қимасы Интерактивті тақта |
||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың ортасы |
2- тапсырма: «Тарсия » әдісі. Топтық жұмыс Әр топқа 3 конвертке өтілген тақырыптар бойынша бірдей тарсияға құрылған қима қағаз есептері беріледі. Топпен бірігіп, есептерді шығарып, қима қағаздардан фигураны құрап шығады.
ҚБ: Жауап берген деңгейіне қарай қима қағаздар (үшбұрыш, төртбұрыш,жұлдыз) арқылы бағаланады.
3- тапсырма. Сергіту сәті:
Жеке жұмыс «Математикалық домино» домино тақтасына есептер жазылады. Және барлық оқушылар біртіндеп домино ойынын жалғастырады.
3 тапсырма «Теңге алу» әдісі. Топтық жұмыс: Оқушылар топтасып шығарады, дұрыс шешсе, сонша теңгені іліп алғаны болады. Дескриптор: 1. Оқушылар кестедегі есептердің дұрыс шешімін табады ҚБ: бірінші орындап болған топ, оқушыларына басқа топ оқушыларымен бірлесе отырып, «үш шапалақ» әдісімен мадақтаймыз. 4 тапсырма. Әр топтың топ басшылары «Полиглот» ойыны арқылы қағазға жасырылған термин сөздерді 3 тілде айтады, тақтаға жазады, термин сөздерге сипаттама береді.
-Оқушылар термин сөздерді үш тілде атайды. -Термин сөздерді ағылшын тілінде жаза алады. -Топ басшылары термин сөздерге анықтама береді. ҚБ: Топ басшыларына топ мүшелері қол шапалақтайды |
Оқулық, А4 парағы, конверттер
Түрлі түсті қағаздар (үшбұрыш, төртбұрыш, жұлдыз)
Домино Интерактивті тақта, Слайд
Интерактивтақта Слайд
|
||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың соңы |
Мақсаты: Оқушылардың бүгінгі тақырыпты қаншалықты денгейде түсінгенін анықтау.
Рефлексия «Аяқталмаған сөйлемдер» стратегиясы бойынша оқушылар оқу мақсаттарының жетістік критерийлеріне сәйкес өздерінің бүгінгі сабақта нені игергендерін, нені әлі де болса жетілдіру қажет екендері жайлы ойларын стикерлерге жазады. Тақтаға жапыстырады.
2. Үй тапсырмасы. №2.111 (65 бет).
|
. |
||||||||||||||||||||||||||||
Саралау – оқушыға мейлінше қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілетті оқушыға тапсырманы қалай түрлендіресіз?
|
Бағалау – оқушы білімін тексеруді қалай жоспарлайсыз? |
Пəнаралық байланыс
|
||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ барысында барлық оқушылар тапсырмаларды орындайды, қабілеттілігі жоғары оқушыларға «тарсия» әдісі және «теңге ілу» әдістері арқылы күрделілігі жоғары есептер берілді. Шығармашылық ізденіс тапсырмалары қоса берілді. |
Топтық жұмыс. Жазбаша есептер. Тақтамен жұмыс. есептер. |
Геометрия. АКТ Қазақ тілі |
||||||||||||||||||||||||||||
Рефлексия Сыныптағы барлық оқушыларды сабаққа қатыстыра алдымба ? Оқушылар бүгінгі сабақтан қандай ой түйді? Сыныпта оқушылар бірін -бірі шынайы бағалады ма? Мен мақсатыма жете алдымба? Сабақ өту барысында маған не кедергі болды? |
||||||||||||||||||||||||||||||
Қорытынды бағалау Ең жақсы өткен екі нəрсе (оқыту мен оқуға қатысты)
770 ₸ - Сатып алу Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде пәніңізді белгілеп, керек материалды алып сабағыңызға қолдана аласыз |