«Абай атындағы мамандандырылған қазақ мектеп-гимназиясы» КММ
|
Бөлім: |
Балалар мен үлкендер |
||||
|
Педагогтің аты-жөні |
Алтаева Мадина Аманжолқызы |
||||
|
Күні: |
04.02.2025 |
||||
|
Сынып: 7«Г» |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|||
|
Сабақтың тақырыбы |
Кейіпкерлер әлемі |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
7.1.3.1- көркем шығармадағы кейіпкерлердің типтерін жасалу тәсілдері тұрғысынан анықтау; 7.2.1.1 - шығармадағы эпизодтар мен бейнелерді салғастыру; |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
- көркем шығармадағы кейіпкерлердің типтерін жасалу тәсілдері тұрғысынан анықтайды; - шығармадағы эпизодтар мен бейнелерді салғастырады; |
||||
|
Сабақтың барысы: |
|||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы 5 минут |
Оқушылармен амандасу,түгендеу, оқу құралдарын тексеру, сыныптың тазалығына көңіл бөлу. Оқушылардың зейінін сабаққа аудару. |
||||
|
Жаңа сабақ 5 минут
|
Үйге берілген тапсырманы 5-6 оқушыдан сұрайды. Оқушылар үй тапсырмасын айтып бергеннен кейін мұғалім оқушыларға сабақтың тақырыбы, мақсатымен таныстырады. Өткен сабақты еске түсіру мақсатында туралы «word woll» платформасымен сұрақтар қояды. https://wordwall.net/ru/resource/8548934 |
Үй тапсырмасын айтады.Сұрақтарға жауап береді. |
ҚБ «Диалог және қолдау көрсету» тәсілі көрінеді. «Жарайсың! Дұрыс жауап!» |
Оқулық, жұмыс дәптері, интернет материалдары. «word woll» платформасы |
|
|
Сабақтың ортасы 30 минут
|
1-тапсырма «Оқиға тауы» әдісі. Кейіпкерлерді шығармадағы алатын орны мен маңыздылығына қарай орналастырады |
Кейіпкерлерді шығармадағы алатын орны мен маңыздылығына қарай жіктей алады. |
Дескриптор: Жалпы -3 балл – Кейіпкерлерді шығармадағы алатын орны мен маңыздылығына қарай жіктей алады. |
|
|
|
2-тапсырма Кейіпкерлердің мінездерін сәйкестендіріңіздер «Сәйкестендіру» әдісі Құрмаш - Қолында шошайған сойылы бар,астында қатып қалған ақ бедеуі бар,жылқы бағып жүретін адам. Көксерек - Жұмаштың иті, Көксеректің баққасы. Онымен әрдайым күресіп, жарақат жасайтын ит. Қасен - Құрмаштың дұшпаны болып,көрген сайын мазақтап жүретін адам Аққасқа - күшік кезінде ауылға әкелінген. Көксерек ауыл иттерінен қорлық көреді. Иттер оны дос көрмейді, маңына жақындатпайды. Қасқырға шабатын батыл төбеттер оны талайды, әр жерінен тістеп кетеді. Бейсембай жылқышы - Құрмаштың ауылдасы, баққасы. Үнемі Құрмашпен ұстасып жүретін бала. Құрмаштың әжесі - Құрмашты қолдап отырған адам. Соңында елді тегіс еңіретіп, Көксеректі басынан қарғап тұрып , тепті. Жұмаш - Көксеректі күшік кезінде ауылға әкеліп, бағып-қаққан. 3-тапсырма «Маңыздылық аймағына» орналастыру тапсырмасы
|
Оқушылар кейіпкерлердің мінездерін сәйкестендіреді Оқушылар тапсырманы «Маңыздылық аймағына» орналастыру арқылы тапсырманы орындайды |
Дескриптор: Жалпы-3 балл Оқушылар кейіпкерлердің мінездерін сәйкестендіреді Дескриптор: Жалпы- 4 балл – Оқушылар тапсырманы «Маңыздылық аймағына» орналастыру арқылы тапсырманы орындайды |
Қима қағаздар, жұмыс дәптері, стикерлер |
||
|
Бекіту: 5 минут |
Бүгінгі сабақтан не түсіндіңіздер. «WhatsApp» парағына жазыңыздар.
|
Оқушылар бүгінгі сабаққа «WhatsApp» әдісі бойынша өз пікірін жазу арқылы сабаққа қорытынды жасайды. |
Мұғалім 1-10 баллдық жүйе бойынша оқушылардың сабаққа қатысу белсенділігін бағалайды. |
|
|
|
Үй тапсырмасы |
«Адам мен табиғат арасындағы байланыс» тақырыбына эссе жазу |
||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
ҚМЖ Әдебиет
ҚМЖ Әдебиет
«Абай атындағы мамандандырылған қазақ мектеп-гимназиясы» КММ
|
Бөлім: |
Балалар мен үлкендер |
||||
|
Педагогтің аты-жөні |
Алтаева Мадина Аманжолқызы |
||||
|
Күні: |
04.02.2025 |
||||
|
Сынып: 7«Г» |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|||
|
Сабақтың тақырыбы |
Кейіпкерлер әлемі |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
7.1.3.1- көркем шығармадағы кейіпкерлердің типтерін жасалу тәсілдері тұрғысынан анықтау; 7.2.1.1 - шығармадағы эпизодтар мен бейнелерді салғастыру; |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
- көркем шығармадағы кейіпкерлердің типтерін жасалу тәсілдері тұрғысынан анықтайды; - шығармадағы эпизодтар мен бейнелерді салғастырады; |
||||
|
Сабақтың барысы: |
|||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы 5 минут |
Оқушылармен амандасу,түгендеу, оқу құралдарын тексеру, сыныптың тазалығына көңіл бөлу. Оқушылардың зейінін сабаққа аудару. |
||||
|
Жаңа сабақ 5 минут
|
Үйге берілген тапсырманы 5-6 оқушыдан сұрайды. Оқушылар үй тапсырмасын айтып бергеннен кейін мұғалім оқушыларға сабақтың тақырыбы, мақсатымен таныстырады. Өткен сабақты еске түсіру мақсатында туралы «word woll» платформасымен сұрақтар қояды. https://wordwall.net/ru/resource/8548934 |
Үй тапсырмасын айтады.Сұрақтарға жауап береді. |
ҚБ «Диалог және қолдау көрсету» тәсілі көрінеді. «Жарайсың! Дұрыс жауап!» |
Оқулық, жұмыс дәптері, интернет материалдары. «word woll» платформасы |
|
|
Сабақтың ортасы 30 минут
|
1-тапсырма «Оқиға тауы» әдісі. Кейіпкерлерді шығармадағы алатын орны мен маңыздылығына қарай орналастырады |
Кейіпкерлерді шығармадағы алатын орны мен маңыздылығына қарай жіктей алады. |
Дескриптор: Жалпы -3 балл – Кейіпкерлерді шығармадағы алатын орны мен маңыздылығына қарай жіктей алады. |
|
|
|
2-тапсырма Кейіпкерлердің мінездерін сәйкестендіріңіздер «Сәйкестендіру» әдісі Құрмаш - Қолында шошайған сойылы бар,астында қатып қалған ақ бедеуі бар,жылқы бағып жүретін адам. Көксерек - Жұмаштың иті, Көксеректің баққасы. Онымен әрдайым күресіп, жарақат жасайтын ит. Қасен - Құрмаштың дұшпаны болып,көрген сайын мазақтап жүретін адам Аққасқа - күшік кезінде ауылға әкелінген. Көксерек ауыл иттерінен қорлық көреді. Иттер оны дос көрмейді, маңына жақындатпайды. Қасқырға шабатын батыл төбеттер оны талайды, әр жерінен тістеп кетеді. Бейсембай жылқышы - Құрмаштың ауылдасы, баққасы. Үнемі Құрмашпен ұстасып жүретін бала. Құрмаштың әжесі - Құрмашты қолдап отырған адам. Соңында елді тегіс еңіретіп, Көксеректі басынан қарғап тұрып , тепті. Жұмаш - Көксеректі күшік кезінде ауылға әкеліп, бағып-қаққан. 3-тапсырма «Маңыздылық аймағына» орналастыру тапсырмасы
|
Оқушылар кейіпкерлердің мінездерін сәйкестендіреді Оқушылар тапсырманы «Маңыздылық аймағына» орналастыру арқылы тапсырманы орындайды |
Дескриптор: Жалпы-3 балл Оқушылар кейіпкерлердің мінездерін сәйкестендіреді Дескриптор: Жалпы- 4 балл – Оқушылар тапсырманы «Маңыздылық аймағына» орналастыру арқылы тапсырманы орындайды |
Қима қағаздар, жұмыс дәптері, стикерлер |
||
|
Бекіту: 5 минут |
Бүгінгі сабақтан не түсіндіңіздер. «WhatsApp» парағына жазыңыздар.
|
Оқушылар бүгінгі сабаққа «WhatsApp» әдісі бойынша өз пікірін жазу арқылы сабаққа қорытынды жасайды. |
Мұғалім 1-10 баллдық жүйе бойынша оқушылардың сабаққа қатысу белсенділігін бағалайды. |
|
|
|
Үй тапсырмасы |
«Адам мен табиғат арасындағы байланыс» тақырыбына эссе жазу |
||||
шағым қалдыра аласыз



















