Семей қаласының Шәкәрім атындағы университеті
Қысқа мерзімді жоспар
Тақырыбы: «Алаш» қозғалысы және қазақ ұлттық идеясы
Пән мұғалімі: Мұқатаева З.Қ
Студент: Төлеуғажина П.А
Күні:
|
Мұғалімнің аты-жөні: |
Төлеуғажина П.А |
|
Күні: |
|
|
5-сынып |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
«Алаш» қозғалысы және қазақ ұлттық идеясы |
|
Сабақтың мақсаты: |
8.1.2.1 – қазақ зиялыларының қоғамдағы рөлі мен қызметін талдау; 8.3.1.4 – «Алаш» партиясының ұлттық мемлекеттілікті жаңғыртудағы саясатын талдау; 8.2.3.1 – ұлттық баспасөздің қоғамдық-саяси сананы оятудағы рөліне баға беру |
|
Сабақ нәтижесі |
Барлық оқушылар орындайды: Берілген тапсырмаларды орындайды.Сұраққа жауап береді. (білу,түсіну) Оқушылардың басым бөлігі: Топтық жұмысты бірлесе орындайды.Өз бетінше жұмыс жасайды.Қосымша үлестірме ресурстармен жұмыс.(талдау қолдану) Кейбір оқушылар: Тақырып бойынша қосымша мәліметтер мен дәлелдер келтіре алады. (қолдану) |
|
Бағалау критерийлері |
Жеке,жұптық,топтық жұмыстарды орындай алады.Сабақ барысында тыңдаушының назарын өзіне аудара алады. |
|
Тілдік құзыреттілік |
«Алаш» қозғалысы және қазақ ұлттық идеясы |
|
Пәнаралық байланыс |
География,тарих |
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Педагогтың іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурс- тар |
|
7 минут 10 минут 18 минут |
Ұйымдастыру кезеңі: -Сәлемдесу.Оқушыларды түгендеу. -Сергіту сәті -Видеоролик арқылы сабақтың тақырыбын анықтау |
-.Мұғаліммен амандасады. -Сабаққа қажетті құрал жабдықтарды әзірлейді. -Видеороликке назар аударады. |
|
Интербелсенді тақта.А4 қағазы https://youtu.be/D7WMEMt6bZg |
|
Жаңа білім! •Жаңа сабақтың тақырыбына көшу. •Слайд арқылы сабақ түсіндіру. •WORDWALL сайты арқылы топқа бөлу.
1-тапсырма WORDWALL! платформасы арқылы сұрақтарға жауап береді. -Мұғалім оқушыларға әзірлеген тапсырмасын интербелсендң тақтадан көрсетеді,оқушылардың тақырыпты түсіну дағдысын тексереді,анализ жасайды.
2-тапсырма ВИКТОРИНАЛЫҚ ОЙЫН Тақырып бойынша құралған викториналық тапсырмаларды орындайды. |
Жаңа білім! Дескриптор: -Слайдқа назар аударады - Тақырыпты мұқият тыңдайды. -Өз ойларымен бөліседі. -Топқа бөлінеді. 1-тапсырма. Дескриптор: - WORDWALL платформасы арқылы жұмыс жасай алады. - Сұрақтарға жауап бере алады. -Тақырып бойынша сұрақтарға жауап бере алады
2-тапсырма. Дескриптор: - Қазақ зиялыларының саяси көзқарастарын түсіндіре алады -Алашорда партиясының мақсатын, бағытын біледі. |
5 балл 5 балл
|
Интербелсенді тақта. https://wordwall.net/resource/63899810 Интербелсенді тақта Интербелсенді тақта https://wordwall.net/resource/45420957
|
|
|
2 минут |
4-тапсырма Бекіту Еркін микрофон әдісі Оқушылар бүгінгі сабақтың мақсатына жеткізетін тапсырмалар орындауына қарай, өз түсінгенін, пікірін, өз ойын айту арқылы сабаққа қорытынды жасайды. |
3-тапсырма Дескриптор: -Өз ойларын еркін айтады. -Сабақта түсінгендерін баяндайды. - Алашорда үкіметінің құрылу уақытын біледі -Қазақ зиялыларының саяси көзқарастарын түсіндіре алады |
7 балл |
- Микрофон |
|
Сабақ соңы Ой толғаныс. Кері байланыс 3 минут |
Сабақты қорытындылау Кері байланыс «Бес саусақ» тәсілі. Оқушыларға парақшалар таратылады, бес саусақтың суретін салып, әр саусаққа мұғалім көрсеткен үлгі бойынша ой-пікірлерін жазады, сол арқылы бүгінгі сабақты қорытындылайды |
Оқушылар бүгінгі сабақтың мақсаты, тақырыбы бойынша өз ойын айту арқылы сабаққа қорытынды жасайды. |
Сабаққа қатысу белсенділігі бойынша бағаланады. |
Парақшалар, түрлі-түсті қаламдар |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
ҚМЖ Алаш зиялылары
ҚМЖ Алаш зиялылары
Семей қаласының Шәкәрім атындағы университеті
Қысқа мерзімді жоспар
Тақырыбы: «Алаш» қозғалысы және қазақ ұлттық идеясы
Пән мұғалімі: Мұқатаева З.Қ
Студент: Төлеуғажина П.А
Күні:
|
Мұғалімнің аты-жөні: |
Төлеуғажина П.А |
|
Күні: |
|
|
5-сынып |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
«Алаш» қозғалысы және қазақ ұлттық идеясы |
|
Сабақтың мақсаты: |
8.1.2.1 – қазақ зиялыларының қоғамдағы рөлі мен қызметін талдау; 8.3.1.4 – «Алаш» партиясының ұлттық мемлекеттілікті жаңғыртудағы саясатын талдау; 8.2.3.1 – ұлттық баспасөздің қоғамдық-саяси сананы оятудағы рөліне баға беру |
|
Сабақ нәтижесі |
Барлық оқушылар орындайды: Берілген тапсырмаларды орындайды.Сұраққа жауап береді. (білу,түсіну) Оқушылардың басым бөлігі: Топтық жұмысты бірлесе орындайды.Өз бетінше жұмыс жасайды.Қосымша үлестірме ресурстармен жұмыс.(талдау қолдану) Кейбір оқушылар: Тақырып бойынша қосымша мәліметтер мен дәлелдер келтіре алады. (қолдану) |
|
Бағалау критерийлері |
Жеке,жұптық,топтық жұмыстарды орындай алады.Сабақ барысында тыңдаушының назарын өзіне аудара алады. |
|
Тілдік құзыреттілік |
«Алаш» қозғалысы және қазақ ұлттық идеясы |
|
Пәнаралық байланыс |
География,тарих |
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Педагогтың іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурс- тар |
|
7 минут 10 минут 18 минут |
Ұйымдастыру кезеңі: -Сәлемдесу.Оқушыларды түгендеу. -Сергіту сәті -Видеоролик арқылы сабақтың тақырыбын анықтау |
-.Мұғаліммен амандасады. -Сабаққа қажетті құрал жабдықтарды әзірлейді. -Видеороликке назар аударады. |
|
Интербелсенді тақта.А4 қағазы https://youtu.be/D7WMEMt6bZg |
|
Жаңа білім! •Жаңа сабақтың тақырыбына көшу. •Слайд арқылы сабақ түсіндіру. •WORDWALL сайты арқылы топқа бөлу.
1-тапсырма WORDWALL! платформасы арқылы сұрақтарға жауап береді. -Мұғалім оқушыларға әзірлеген тапсырмасын интербелсендң тақтадан көрсетеді,оқушылардың тақырыпты түсіну дағдысын тексереді,анализ жасайды.
2-тапсырма ВИКТОРИНАЛЫҚ ОЙЫН Тақырып бойынша құралған викториналық тапсырмаларды орындайды. |
Жаңа білім! Дескриптор: -Слайдқа назар аударады - Тақырыпты мұқият тыңдайды. -Өз ойларымен бөліседі. -Топқа бөлінеді. 1-тапсырма. Дескриптор: - WORDWALL платформасы арқылы жұмыс жасай алады. - Сұрақтарға жауап бере алады. -Тақырып бойынша сұрақтарға жауап бере алады
2-тапсырма. Дескриптор: - Қазақ зиялыларының саяси көзқарастарын түсіндіре алады -Алашорда партиясының мақсатын, бағытын біледі. |
5 балл 5 балл
|
Интербелсенді тақта. https://wordwall.net/resource/63899810 Интербелсенді тақта Интербелсенді тақта https://wordwall.net/resource/45420957
|
|
|
2 минут |
4-тапсырма Бекіту Еркін микрофон әдісі Оқушылар бүгінгі сабақтың мақсатына жеткізетін тапсырмалар орындауына қарай, өз түсінгенін, пікірін, өз ойын айту арқылы сабаққа қорытынды жасайды. |
3-тапсырма Дескриптор: -Өз ойларын еркін айтады. -Сабақта түсінгендерін баяндайды. - Алашорда үкіметінің құрылу уақытын біледі -Қазақ зиялыларының саяси көзқарастарын түсіндіре алады |
7 балл |
- Микрофон |
|
Сабақ соңы Ой толғаныс. Кері байланыс 3 минут |
Сабақты қорытындылау Кері байланыс «Бес саусақ» тәсілі. Оқушыларға парақшалар таратылады, бес саусақтың суретін салып, әр саусаққа мұғалім көрсеткен үлгі бойынша ой-пікірлерін жазады, сол арқылы бүгінгі сабақты қорытындылайды |
Оқушылар бүгінгі сабақтың мақсаты, тақырыбы бойынша өз ойын айту арқылы сабаққа қорытынды жасайды. |
Сабаққа қатысу белсенділігі бойынша бағаланады. |
Парақшалар, түрлі-түсті қаламдар |
шағым қалдыра аласыз













