|
Бөлімі: Тұрғын үй
|
Мектеп: |
||||||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: |
||||||
|
Класс: 8 а |
Оқушының аты-жөні: |
|
|||||
|
Сабақ тақырыбы |
Өз бөлмесін жинау. |
||||||
|
Сабақта қол жететін оқыту мақсаттары: (сілтеме оқу бағдарламасы) |
8.4.2.4 Өз бөлмесін, асүйді, жуынатын бөлмені тазалай білу;
|
||||||
|
Сабақ мақсаты:
|
Өз бөлмесін, асүйді, жуынатын бөлмені жинауды білу. Тазалау құралдары мен қолданысы туралы білімдерін дамыту. Ұқыптылыққа. Тазалыққа тәрбиелеу. |
||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||
|
сабақтың кезеңдері |
Педагог іс-әрекеттері |
Оқушы әрекеті |
бағалау |
Ресурстар |
|||
|
Сабақтың басы |
Сәлемдесу. Психологиялық сәт. Оқушының көңіл-күйін сұрау,көңіл-күйін көтеру. Оқушымен үй, бөлме ,тазалық туралы әңгімелесу. Оқушымен өз бөлмесі, асүй, жуынатын бөлмесі, оның қажеттілігі туралы әңгімелесу. Өз бөлмесіндегі заттарды дұрыс орналастыру, күнделікті жинау қажеттілігін түсіндіру. Алдымен ұйқыдан тұрған кездегі төсек жинаудан бастап,шаңнан тазарту, ауа тазарту маңыздылығын түсіндіру. |
Сәлемдеседі. Сұрақ-жауап алмасу. Оқушы тыңдайды,бақылайды,өз ойын айтады. |
Өзін-өзі бағалау |
Түрлі суреттер Тазлық заттарының суреттері |
|||
|
Сабақтың ортасы
|
Оқушыға асүйді, жуынатын бөлмені тазалауды түсіндіру.Қолданылатын тазалау құралдары туралы мағлұмат беру.Оның қолданысы, қауіпсіздік шаралары туралы мағлұмат беру. Оқушыға бөлмені жинау әдісін ретімен айту, жинауға қандай құралдар керектігін айту, түсіндіру. |
Оқушы бөлме заттарын тазалау құралдарын атап, оларды дұрыс қолдану әдістерін атауға тырысады. Бөлмені жинау әдістерін атайды. |
Білу Өз бөлмесін жинау түрлері. Түсіну Тұрғын үйді, асүйді, өз бөлмесін, жуынатын бөлмені жинау әдістерін білу. Қолдану 3.Практикалық жұмыс: Бөлмені жинау, қажетті құралдарды дұрыс қолдануды білу. Анализ Өз жұмысына анализ жасап үйрену. Бағалау 5. Өзінің жұмысын аяқталу үлгісін болжау . |
Бөлме жинауға қажетті құралдар суреті |
|||
|
Сабақтың соңы |
Сабақ соңында оқушымен қорытынды рефлекция жүргізу: - Сен бүгін нені білдің? - Үйді жинау кезінде біз қандай заттарды қолданамыз? -Нені білгің келеді? |
Оқушы сұрақтарға жауап беруге тырысады. |
|
стикер |
|||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
ҚМЖ әлеуметтік тұрмыстық бағдарлау пәнінен үйден оқыту
ҚМЖ әлеуметтік тұрмыстық бағдарлау пәнінен үйден оқыту
|
Бөлімі: Тұрғын үй
|
Мектеп: |
||||||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: |
||||||
|
Класс: 8 а |
Оқушының аты-жөні: |
|
|||||
|
Сабақ тақырыбы |
Өз бөлмесін жинау. |
||||||
|
Сабақта қол жететін оқыту мақсаттары: (сілтеме оқу бағдарламасы) |
8.4.2.4 Өз бөлмесін, асүйді, жуынатын бөлмені тазалай білу;
|
||||||
|
Сабақ мақсаты:
|
Өз бөлмесін, асүйді, жуынатын бөлмені жинауды білу. Тазалау құралдары мен қолданысы туралы білімдерін дамыту. Ұқыптылыққа. Тазалыққа тәрбиелеу. |
||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||
|
сабақтың кезеңдері |
Педагог іс-әрекеттері |
Оқушы әрекеті |
бағалау |
Ресурстар |
|||
|
Сабақтың басы |
Сәлемдесу. Психологиялық сәт. Оқушының көңіл-күйін сұрау,көңіл-күйін көтеру. Оқушымен үй, бөлме ,тазалық туралы әңгімелесу. Оқушымен өз бөлмесі, асүй, жуынатын бөлмесі, оның қажеттілігі туралы әңгімелесу. Өз бөлмесіндегі заттарды дұрыс орналастыру, күнделікті жинау қажеттілігін түсіндіру. Алдымен ұйқыдан тұрған кездегі төсек жинаудан бастап,шаңнан тазарту, ауа тазарту маңыздылығын түсіндіру. |
Сәлемдеседі. Сұрақ-жауап алмасу. Оқушы тыңдайды,бақылайды,өз ойын айтады. |
Өзін-өзі бағалау |
Түрлі суреттер Тазлық заттарының суреттері |
|||
|
Сабақтың ортасы
|
Оқушыға асүйді, жуынатын бөлмені тазалауды түсіндіру.Қолданылатын тазалау құралдары туралы мағлұмат беру.Оның қолданысы, қауіпсіздік шаралары туралы мағлұмат беру. Оқушыға бөлмені жинау әдісін ретімен айту, жинауға қандай құралдар керектігін айту, түсіндіру. |
Оқушы бөлме заттарын тазалау құралдарын атап, оларды дұрыс қолдану әдістерін атауға тырысады. Бөлмені жинау әдістерін атайды. |
Білу Өз бөлмесін жинау түрлері. Түсіну Тұрғын үйді, асүйді, өз бөлмесін, жуынатын бөлмені жинау әдістерін білу. Қолдану 3.Практикалық жұмыс: Бөлмені жинау, қажетті құралдарды дұрыс қолдануды білу. Анализ Өз жұмысына анализ жасап үйрену. Бағалау 5. Өзінің жұмысын аяқталу үлгісін болжау . |
Бөлме жинауға қажетті құралдар суреті |
|||
|
Сабақтың соңы |
Сабақ соңында оқушымен қорытынды рефлекция жүргізу: - Сен бүгін нені білдің? - Үйді жинау кезінде біз қандай заттарды қолданамыз? -Нені білгің келеді? |
Оқушы сұрақтарға жауап беруге тырысады. |
|
стикер |
|||
шағым қалдыра аласыз













