Қысқа мерзімді сабақ жоспары
|
Күні: |
Мұғалім: .... |
|||||
|
Қатысқандар: |
Қатыспағандар: |
|||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Баламалы ойын жағдайын құру.Баскетбол. Шабуылда ойнау әдістері (қайталау сабағы) |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
1.1.1.1- Қолайлы оқу ортасын қалыптастыру бойынша біріккен әрі тиімді жұмыс дағдыларын талқылау және көрсете білу |
|||||
|
Сабақтың мақсаты: |
|
|||||
|
Бағалау критерийлері |
Жеке, жұптық, топтық тапсырмаларды орындай алады. |
|||||
|
Сабақ жоспары |
||||||
|
Сабақтың кезеңі |
Мұғалімнің сабақтағы белсенділігі |
Оқушылардың іс- әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы 10 мин |
Дайындық бөлімі: Оқушыларды қатарға тұрғызу. Сәлемдесу.
«Шаттық
щеңбері» Оқушылар бір-біріне, және бүгінгі күнге тілек айту.Көңіл-күй сыйлау Саптық жаттығулар: -«оңға», «солға», «айнал». Жүру жаттығулары: - Екі қолы жоғарыда,аяқтың ұшымен жүру, - Екі қол желкеде, өкшемен жүру - Баскетболшы корғанушы тәсілімен жүреміз оң,сол жақпен - Толық отырып жүреміз Жүгіру жаттығулары: - Жай жеңіл жүгіріс - Бүгілген аяқты жоғары сермеп - Бүгілген аяқты артқа сермеп, - Отырып секіріп - Жылдамдыққа жүгіру Жалпы дамыту жаттығулары: Тыныс жолдарын қалпына келтіру, |
Оқушылар орын ауыстыру, секіру, қысқа аралыққа жүгіру ережелеріне мән береді. Оқушылар сабақтың тақырыбы мен мақсатын мұқият тыңдайды. Денені қыздыруға арналған жүру, жүгіру кезіндегі жаттығуларын толықтай орындайды. |
ҚБ: қошемет сөздер Жарайсың Жақсы Керемет |
Әрбір жаттығу үшін бос кеңістік, |
||
|
Сабақтың ортасы 30 мин |
1)Допты шеңбер бойымен аялдамалармен, бағытын өзгертіп жүгіру: Оң қол, сол қол, бірінен соң бірі. 2)1-ойыншы оң аяғымен тосқауылдан секіріп, орталық сызыққа жүгіреді, ал 2-ойыншы конусты айналып өтіп, 1-ойыншыға пас береді. рингке. 3)1-ойыншы сол аяғымен кедергілерден секіріп, алға сальто жасап, орталық сызыққа жүгіреді, ал 2-ойыншы гимнастикалық орындық бойымен қозғалып дриблинг жасап, 1-ші ойыншыға пас береді. , қос адым мен рингке лақтырудан кейін. 4)1-ойыншы екі аяқпен бөгеттерден секіреді, конустарды айналып өтіп, орталық сызыққа жүгіреді, ал 2-ойыншы 1-ойыншыға пас береді. 1-ойыншы допты қағып алады, артқы тақтаға дриблинг жасайды, қос адымнан кейін допқа лақтырады. сақина. Ал 2-ойыншы қорғаушы қызметін атқарып, 1-ші ойыншының лақтыруына кедергі жасайды. 5)Еркін лақтыру 6)1-ойыншы екі қолымен қабырғаға соғылған допты бүйірлік адыммен ортаңғы сызыққа алға қарай береді және 2-ойыншыға береді, ол 1-ші ойыншыға қайта береді. сақина. 7) 1-ойыншы түзу сызықта соңғы сызыққа жылдамдықпен дриблинг жасайды және 3 нүктелік ату аймағына өтеді. Бұл кезде 2-ойыншы конусқа қарай жылдамдықпен жүгіріп, оны айналып өтіп, 3-ұпайлық лақтыру сызығына қайта жүгіреді. Допты қағып алып, рингке 3 ұпаймен лақтыруды орындайды. 8) Екі жақты баскетбол ойыны. 9) Жарыс – ойнайтын командалар арасындағы арқан тартыс. |
Жаттығу конустарды айналдыра отырып, шеңберде орындалады. Бір-бірінен қашықтығы 3 м Дриблингтің әр түрін орындау үшін екі шеңбер беріледі. Ал конустардың орналасуы да өзгереді. Бір жолдан екіге ауыстырыңыз. Жаттығу жұппен орындалады. |
Дескриптор: - түрлі қимыл қозғалыстарды орындау кезіндегі сақталатын қауіпсіздік ережелерін біледі; - жаттығуларды орындау реттілігін сақтайды ҚБ: бір-бірін бағалау «Шапалақ» әдісімен бағалау
|
Әрбір жаттығу үшін бос кеңістік, ысқырық, секундомер Баскетбол доптары |
||
|
Сабақтың соңы 5 мин |
Сабақты қорытындылау Кері байланыс, «Білем» бағанына осы сабақ алдында білетіндерін жазу. «Білдім»- бүгінгі сабақта не білгендерін, үйренгендерін жазу. «Білгім келеді»- келесі сабақта қандай нәрсе үйренгісі келетіндерін жазу. |
Оқушы қиын болған немесе жүзеге асыра алмаған мәселелер бойынша сұрақ қояды. Сабақ басындағы мұғалім сұрағына жауап береді. |
ҚБ: «Бас бармақ» арқылы бағалау |
Үлкен бос кеңістік, секундомер |
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Қмж. Баскетбол баламалы ойын жағдайын құру.Шабуылда ойнау әдістері
Қмж. Баскетбол баламалы ойын жағдайын құру.Шабуылда ойнау әдістері
Қысқа мерзімді сабақ жоспары
|
Күні: |
Мұғалім: .... |
|||||
|
Қатысқандар: |
Қатыспағандар: |
|||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Баламалы ойын жағдайын құру.Баскетбол. Шабуылда ойнау әдістері (қайталау сабағы) |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
1.1.1.1- Қолайлы оқу ортасын қалыптастыру бойынша біріккен әрі тиімді жұмыс дағдыларын талқылау және көрсете білу |
|||||
|
Сабақтың мақсаты: |
|
|||||
|
Бағалау критерийлері |
Жеке, жұптық, топтық тапсырмаларды орындай алады. |
|||||
|
Сабақ жоспары |
||||||
|
Сабақтың кезеңі |
Мұғалімнің сабақтағы белсенділігі |
Оқушылардың іс- әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы 10 мин |
Дайындық бөлімі: Оқушыларды қатарға тұрғызу. Сәлемдесу.
«Шаттық
щеңбері» Оқушылар бір-біріне, және бүгінгі күнге тілек айту.Көңіл-күй сыйлау Саптық жаттығулар: -«оңға», «солға», «айнал». Жүру жаттығулары: - Екі қолы жоғарыда,аяқтың ұшымен жүру, - Екі қол желкеде, өкшемен жүру - Баскетболшы корғанушы тәсілімен жүреміз оң,сол жақпен - Толық отырып жүреміз Жүгіру жаттығулары: - Жай жеңіл жүгіріс - Бүгілген аяқты жоғары сермеп - Бүгілген аяқты артқа сермеп, - Отырып секіріп - Жылдамдыққа жүгіру Жалпы дамыту жаттығулары: Тыныс жолдарын қалпына келтіру, |
Оқушылар орын ауыстыру, секіру, қысқа аралыққа жүгіру ережелеріне мән береді. Оқушылар сабақтың тақырыбы мен мақсатын мұқият тыңдайды. Денені қыздыруға арналған жүру, жүгіру кезіндегі жаттығуларын толықтай орындайды. |
ҚБ: қошемет сөздер Жарайсың Жақсы Керемет |
Әрбір жаттығу үшін бос кеңістік, |
||
|
Сабақтың ортасы 30 мин |
1)Допты шеңбер бойымен аялдамалармен, бағытын өзгертіп жүгіру: Оң қол, сол қол, бірінен соң бірі. 2)1-ойыншы оң аяғымен тосқауылдан секіріп, орталық сызыққа жүгіреді, ал 2-ойыншы конусты айналып өтіп, 1-ойыншыға пас береді. рингке. 3)1-ойыншы сол аяғымен кедергілерден секіріп, алға сальто жасап, орталық сызыққа жүгіреді, ал 2-ойыншы гимнастикалық орындық бойымен қозғалып дриблинг жасап, 1-ші ойыншыға пас береді. , қос адым мен рингке лақтырудан кейін. 4)1-ойыншы екі аяқпен бөгеттерден секіреді, конустарды айналып өтіп, орталық сызыққа жүгіреді, ал 2-ойыншы 1-ойыншыға пас береді. 1-ойыншы допты қағып алады, артқы тақтаға дриблинг жасайды, қос адымнан кейін допқа лақтырады. сақина. Ал 2-ойыншы қорғаушы қызметін атқарып, 1-ші ойыншының лақтыруына кедергі жасайды. 5)Еркін лақтыру 6)1-ойыншы екі қолымен қабырғаға соғылған допты бүйірлік адыммен ортаңғы сызыққа алға қарай береді және 2-ойыншыға береді, ол 1-ші ойыншыға қайта береді. сақина. 7) 1-ойыншы түзу сызықта соңғы сызыққа жылдамдықпен дриблинг жасайды және 3 нүктелік ату аймағына өтеді. Бұл кезде 2-ойыншы конусқа қарай жылдамдықпен жүгіріп, оны айналып өтіп, 3-ұпайлық лақтыру сызығына қайта жүгіреді. Допты қағып алып, рингке 3 ұпаймен лақтыруды орындайды. 8) Екі жақты баскетбол ойыны. 9) Жарыс – ойнайтын командалар арасындағы арқан тартыс. |
Жаттығу конустарды айналдыра отырып, шеңберде орындалады. Бір-бірінен қашықтығы 3 м Дриблингтің әр түрін орындау үшін екі шеңбер беріледі. Ал конустардың орналасуы да өзгереді. Бір жолдан екіге ауыстырыңыз. Жаттығу жұппен орындалады. |
Дескриптор: - түрлі қимыл қозғалыстарды орындау кезіндегі сақталатын қауіпсіздік ережелерін біледі; - жаттығуларды орындау реттілігін сақтайды ҚБ: бір-бірін бағалау «Шапалақ» әдісімен бағалау
|
Әрбір жаттығу үшін бос кеңістік, ысқырық, секундомер Баскетбол доптары |
||
|
Сабақтың соңы 5 мин |
Сабақты қорытындылау Кері байланыс, «Білем» бағанына осы сабақ алдында білетіндерін жазу. «Білдім»- бүгінгі сабақта не білгендерін, үйренгендерін жазу. «Білгім келеді»- келесі сабақта қандай нәрсе үйренгісі келетіндерін жазу. |
Оқушы қиын болған немесе жүзеге асыра алмаған мәселелер бойынша сұрақ қояды. Сабақ басындағы мұғалім сұрағына жауап береді. |
ҚБ: «Бас бармақ» арқылы бағалау |
Үлкен бос кеңістік, секундомер |
||
шағым қалдыра аласыз















