Материалдар / ҚМЖ дүниетану пәнінен "Отбасындағы мерекелер" 1 сынып
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

ҚМЖ дүниетану пәнінен "Отбасындағы мерекелер" 1 сынып

Материал туралы қысқаша түсінік
Отбасындағы мерекелер тақырыбындағы ҚМЖ оқушыларға отбасында ғана қандай мерекелерді тойлауға болатыны туралы біледі. Оқушылар бұл сабақта топпен жұмыс жасады.
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
21 Желтоқсан 2017
1367
9 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Дүниетану пәні бойынша қысқа мерзімді жоспар

Ортақ тақырып: Менің отбасым және достарым

Бөлім: Мен және қоғам

Бөлімше: Мерекелер


Сынып: 1

Күні: 23.06.2017 ж.

Сабақтың тақырыбы: Отбасындағы мерекелер

Мектеп: №4 жалпы орта білім беретін мектеп

Мұғалімнің аты-жөні: Ахметкалиева

Мейрамкул Бакытбековна

Ұзақ мерзімдегі оқу мақсаты:

1.1.6.1 отбасылық мерекелердің бірін сипаттау

Сабақ мақсаттары:

Барлық оқушылар: «Отбасы» туралы, отбасындағы мерекелер жайлы суреттеуді үйренеді;

Оқушылардың басым бөлігі: дағдылы және мереке күндерінің айырмашылығын түсіндіреді.

Кейбір оқушылар:отбасына ортақ мерекелер туралы біледі, олардың ерекшеліктерін айтады, мерекеге қажетті заттардың суретін салады.


Бағалау критерилері:

Отбасылық мерекелерді атайды.

Отбасындағы мерекелерді өткізу рәсімінәңгімелейді.


Сөздік қор:

отбасы – cемья – family

мереке-праздник-holiday

тойлау-праздновать- celebrate


Тілдік мақсаттар:

Үйіне, өз отбасына, өзінің қауымдастығына қатынасы

бойынша өз ойлары мен сезімдерін, уақыт өте келе отбасы мен қоғамдық өмір қалай дамығанын сипаттайды және

түсіндіреді.

Пәнге қатысты лексика мен терминология

-туған күн, фестивальдер мен мереке күндері;

-нысандар,естеліктер, фотосуреттер, портреттер;

-естеліктер, ойлар, бақытты сәттер, мерекелер;

-отбасындағы мереке

Диалогқа/жазылымға қажетті тіркестер

Талқыланатын мәселелер:

- Отбасы деген не?

- Отбасында қандай мерекелер атап өтіледі?

- Отбасындағы қай мереке қатты әсер қалдырды,

сипатта?

Құндылықтарды дарыту:

Қоғамымыздағы ұлттық бірлік, бейбітшілік пен келісім


Денсаулық және техника қауіпсіздігінің сақталуы:

партада дұрыс отыру, құрал саймандарды дұрыс қолдану

Пәнаралық байланыстар:

Сауат ашу, математика, көркем еңбек, ағылшын тілі


АКТ қолдану дағдысы:

Видеожазба, суреттер, парақшалар, үлестірме қағаздар


Алдыңғы меңгерілген білім:

Отбасы туралы толық біледі




Сабақ барысы


Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақта жоспарланған іс-әрекет

Ресурстар

Сабақтың басы

Қызығушылықты ояту. «Сөзді тап» ойыны.

(Ұ) Тақтаға мысалдар жазылған парақшалар ілінеді.

9 – 2 = 7 Е

3 + 2 = 5 Р

3 – 1 = 2 К

5 + 4 = 9 М

8 – 8= 0 Е

1 + 3 =4 Е

Оқушылар мысалдарды шешіп, шыққан сандарды кему ретімен жазып, жасырынған сөзді табады.

9 7 5 4 2 0

м е р е к е



Мысалдар жазылған үлестірме парақшалар рмеүұ парақшалар

Сабақтың ортасы:

«Ойлан-жұптас-бөліс»

(Т) Отбасылық қандай мерекелерді білесіңдер? «Ассосация» әдісі бойынша постерге жаз.


Бағалау:

Смайликтер арқылы жүргізіледі.


«Ойлан, тап!»

Шарты: Сурет бойынша әңгімелеу. Берілген суретте қандай мереке бейнеленгенін айту.

(Т) Суретте қандай мереке бейнеленген?

Отбасыңда бұл мереке қалай тойланады?

Топта талқыла.


Shape1 Shape2

(Ж) Апаңның туған күні туралы әңгімеле.


Бағалау:

«Бағдаршам» әдісімен жүргізіледі.


«Сөздер құра» ойыны.

(Т)Оқушыларды 2-3 топқа бөліп, әріптер жазылған кесте қағаздар таратамын. Әр топқа барлық үш тірек сөз беріледі. Оқушылар аталған әріптерден «отбасы», «мереке», «тойлау» сөздерін құрастыруы тиіс. Тапсырманы басқалардан жылдам орындаған және үш тілде барлық тірек сөздерді дұрыс құрастырған топ жеңімпаз болады.


Бағалау:

Смайликтер арқылы болады.


«Ойыңмен бөліс»

(Ж) Оқушылар Жаңа жыл мерекесі туралы әңгімелеп береді. Олар өз отбасында бұл мерекені қалай атап өтетіні туралы естеріне түсіріп айтады. Бұл мерекеде айтылатын тілектер, берілетін сыйлықтар, ең негізгісі шырша, Аяз Ата мен Ақшақар туралы айтады. Шыршаның суретін салады.


Бағалау:

«Басбармақ» әдісі бойынша

Постер









Суреттер




















Қима әріптер











Тірек суреттер, альбом, түрлі-түсті қарындаштар

Сабақтың соңы:

«Түймедақ» ойыны.

Түймедақтың ортасына «отбасы» сөзін жазып қойып, оқушылар әр жапыраққа осы сөзге қатысты сөздерді жазуы тиіс. «Отбасы» тақырыбында әңгіме жүргізеді.

Сұрақтар:

-Отбасының басқа адамдар тобынан айырмашылығы неде?

-Біздің сыныбымызды отбасы деп атауға болады ма?


Бағалау:

«Басбармақ» әдісі бойынша


Түймедақ гүлінің суреті, жапырақшалар










Саралау – оқушыларға

көбірек қолдау

көрсетуді қалай

жоспарлайсыз?

Қабілеті жоғары оқушыларға

қандай тапсырмалар қоюды жоспарлап отырсыз?


Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін тексеружоспарыңыз?








Денсаулық жəне

қауіпсіздік техникасының сақталуы







Қабілетті жоғары оқушыларға өз отбасы туралы шағын таныстырылым жасауды ұсынамын. Онда отбасы мүшелерінің суреттерін орналастыруға болады. Оқушылар суретке өз шежіре ағашын сала алады. Оны бояйды.


Shape3


Оқушылар

отбасылық мерекелер туралы;

Жаңа Жыл мерекесі туралы білді;

Оқушылар

өз отбасы шежіресін жасауды

үйренді.


Бағалау «Бағдаршам» әдісімен,

Смайликтер арқылы, «Басбармақ» әдісі бойынша жүргізіледі.


Кері байланыс «Табыс ағашы» арқылы жүзеге асады.



сабақ жемісті болды


сабақ айтарлықтай жаман емес


сабақ онша болмады


Математика пәнімен «Сөзді тап» ойыны кезінде, 1-тапсырма «Ойлан-жұптас-бөліс», 2-тапсырма «Ойлан, тап!», 4-тапсырма «Ойыңмен бөліс», 5-тапсырма«Түймедақ» ойынытапсырмаларын орындау кезіндесауат ашу пәнімен, 3-тапсырма «Сөздер құра» ойынында а,ылшын тілі пәнімен және

саралау тапсырмасын орындау барысында көркем еңбекпен байланысады.


Сергіту жаттығуы.

Оқушыларорындайтын сергіту жаттығуы сабақ тақырыбымен байланысады.«Туған күн» әні ойнап тұрады, оқушылар әнді үнсіз отырып тыңдайды, ән біткен соң мазмұнында қандай мереке туралы айтылғанын баяндап береді.


Сабақ бойынша рефлексия:


1.Сабақ мақсаттары дұрыс қойылған ба?

2.Оқушылар бүгін неүйренді?

3.Сабақтағы ахуалқандай болды?

4.Жоспарланғансаралаужақсыіскеастыма?

5.Уақытесебіненауытқуболдыма?


Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз.

1.Сабақ мақсаты дұрыс қойылған;

2.Бүгінгі сабақта оқушылар алғашқы адамдар туралы үйренді;

3.Сабақтағы хал-ахуал жақсы болды;

4.Жоспарланған саралау жақсы іске асты;

5.Уақыт есебінен ауытқу болды;




Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!