Материалдар / ҚМЖ. Квадрат теңдеулерді шешу

ҚМЖ. Квадрат теңдеулерді шешу

Материал туралы қысқаша түсінік
Алгебра сабағынан ҚМЖ. Квадрат теңдеулерді шешу тақырыбында мектеп мұғалімдері пайдалануға мүмкіндік бар
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
19 Қазан 2021
650
0 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады


Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: Квадрат теңдеулер (24 сағат )

Мектеп: «Жусансай » жалпы орта мектебі



Күні:


Мұғалім: Сатыбалдиев Азамат Смаилович


Сыныбы: 8 Қатысқандар: Қатыспағандар:


Сабақтың тақырыбы:


Квадрат теңдеулерді шешу.

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары ( оқу бағдарламасына сілтеме )

8.2.2.1 квадрат теңдеудің анықтамасын білу;

8.2.2.2 квадрат теңдеулердің түрлерін ажырату;

8.2.2.3 квадрат теңдеулерді шешу;


Сабақтың мақсаты:


1. Квадрат теңдеулерді ажырата алады.

2. Толық квадрат және толымсыз квадрат теңдеу

элементтерін біледі.

3. Толық квадрат және толымсыз квадрат теңдеу

анықтамаларын біледі және оларды бір - бірінен ажырата

алады.

4. Квадрат теңдеулерді есептер шығаруда қолдана алады.



Бағалау критерийі:

1. Квадрат теңдеулердің түрлерін ажыратады.

2. Толық квадрат және толымсыз квадрат теңдеу элементтерін

қолдана алады.

3. Толық квадрат және толымсыз квадрат теңдеу

анықтамаларын біледі және оларды бір - бірінен

ажыратады.

4. Квадрат теңдеулерді есептер шығаруда қолдана алады.




Тілдік мақсаттар:

Пәнге тән лексика мен терминология:

Дискриминант

Түбір

Диалог пен жазу үшін пайдалы сөздер мен тіркестер:

Квадрат теңдеу

Толық квадрат теңдеу

Толымсыз квадрат теңдеу



Құндылықтарға баулу:

Жақсы қарым - қатынас орнату,ынтымақтастық дағдысын қалыптастыру, сындарлы тіл табу, қарым - қатынас орнатуда сыни тұрғыдан ойлау сынды қасиеттерді қамтиды.


Пəнаралық байланыс:


Сызу, Бейнелеу өнері, сәулет өнері, қазақ әдебиеті.

АКТ қолдану дағдылары


Интерактивті тақта, ғаламтор желісі,проектор


Тақырып бойынша

Алдыңғы білім:


Квадрат түбір, иррационал сан, у = функциясының графигі.


Сабақ барысы:

Сабақтың

жоспарланған

кезеңдері


Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері Ресурстар

Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері Ресурстар

Сабақтың басы

8 минут




4 минут

1. Сәлемдесу, тугелдеу.

2. Қызығушылықты ояту


  • Ой қозғау

1. Берілген квадрат теңдеуге сәйкес келетін

атауды тауып, өз орындарына қойыңыз!





1 слайд


4 минут






  • Семантикалық карта

Миға шабуыл

Квадрат теңдеудің түрлеріне байланысты оқушыларды топқа бөліп аламын.



2 слайд















Сабақтың ортасы

13 минут





3 минут




























7 минут












3 минут



Жаңа тақырыпты ашу.



Джигсо (мозаика) әдісі

Жеке , жұптық, топтық жұмыстар болады.

А тобында А-1, А-2, А-3, А-4,А-5.

В тобында В-1, В-2, В-3, В-4, В-5.

Е тобында Е-1, Е-2, Е-3, Е-4, Е-5.

1. № 2,29, 2. № 2,30, 3. № 2,31, 4. № 2,32,

5. № 2,33


Бағдаршам

толықтай түсінсе, сенімді болса ЖАСЫЛ ТҮСТІ;

түсінуге жақын болса, аздап білсе САРЫ ТҮСТІ;

түсінбесе, сенімді болмаса ҚЫЗЫЛ ТҮСТІ көрсетеді.

Оқушылар бір – бірін бағалайды

Ойлан / жұптас / талқыла әдісі

Блум токсономиясы іске асады.

2,34 D = 0 болғанда теңдеудің қанша шешімі

болады?

2,35 D < 0 болғанда теңдеудің қанша шешімі

болады?

2,36 D > 0 болғанда теңдеудің қанша шешімі

болады?


Басбармақ жоғары/ төмен

Спиральді оқыту

Белсенді оқу

1. Қандай теңдеу квадрат теңдеу деп аталады?

2. Толық квадрат теңдеу дегеніміз не?

3. Толымсыз квадрат теңдеу дегеніміз не?


Үлестірмелі қағаздар

Слайд №3























Слайд №4








Үлестірмелі қағаздар








Слайд №5





Сергіту сәті

5 минут









Слайд № 6

Қосымша тапсырмалар

Матеаматикалық сауаттылық

9 минут




4 12,16,14,18,16,20,?


Шешуі: келесі санды табу үшін , бірінші санға 4 - ті қосып, шыққан саннан 2 - ні азайтып отырсақ, келесі сан шығады.

12+4 =16, 16-2=14, 14+4=18, 18-2=16, 16+4=20, 20-2=18,

Жауабы: 18

ҚБ: Дескриптор

Үлкен және кіші сандарды ажыратады.

ізделінген санды табады.






Shape1



Петр өзінің ескі үйіннің шатырын жөндеп жатыр.Ол көлігінің жүк бөлігінде суы бар бөтелке, бірнеше шегелер мен ағаш кесінділерін қалдырып кетті. Көлік күннің астында 3 сағат тұрған соң, оның ішіндегі температура 400 С – ге жетті.


Көліктің ішіндегі заттар қандай күйге ұшырайды?


Әрбір пайымдауда «Иә» немесе «Жоқ» жауаптарының бірін айналдыра сызасыз.


Көліктегі заттар мен келесі жағдайлар болды ма?

Иә немесе Жоқ

Барлық заттардың температурасы бірдей болды

Иә / Жоқ

Біраз уақыттан кейін су қайнай бастады

Иә / Жоқ

Біраз уақыттан кейін шегелер ыстықтан қыза бастады

Иә / Жоқ


Жауабы: Жоқ, иә, жоқ

ҚБ: Дескриптор

Бірінші сұраққа жауап береді.

Екінші сұраққа жауап береді.

Үшінші сұраққа жауап береді.



Слайд № 7





















Слайд № 8

Пиза тапсырмалар жинағы

Infourok.ru

сайтынан

Сабақтың соңы

5 минут


1.Сабақты қорытындылау.

2.Үйге тапсырма № 35.9

Сабақ соңындағы оқушылардың рефлексиясы:

Бүгінгі сабақтағы өз жұмысыңды төмендегі жауаптардың біреуін таңдау арқылы бағалаңыз.

Сабақтың күрделілігін бағала.

Сізге сабақ...

-жеңіл

-қарапайым

-қиын

Материалды меңгеру дәрежеңізді бағалаңыз:

- толық меңгердім, қолдана аламын

-толық меңгердім, бірақ қолдануда қиналамын

-жартылай түсіндім

- түсінбедім



Білім ағашы









Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!
Осы аптаның ең үздік материалдары
Педагогтардың біліктілігін арттыру курстары
Аттестацияда (ПББ) 100% келетін
тақырыптармен дайындаймыз
Аттестацияда (ПББ) келетін тақырыптар бойынша жасалған тесттермен дайындалып, бізбен бірге тестілеуден оңай өтесіз
Өткен жылы бізбен дайындалған ұстаздар 50/50 жинап рекорд жасады
Толығырақ