|
Бөлім |
Дизайн теориясы |
|
|
Мұғалімнің аты-жөні: |
|
|
|
Күні: |
|
|
|
Сынып:10 |
Қатысқандар: |
Қатыспағандар: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Практикалық жұмыстар. «Сайтқа арналған графикалық элементтер» № 1 практикалық жұмыс. «Логотип құру» |
|
|
Сабақтың мақсатты |
10.2.1.5 Веб-эргономиканың ерекшеліктерін ескере отырып, графикалық редактор арқылы сайттың дизайн-макетін жасау |
|
|
Сабақтың мақсаты: |
|
|
|
Бағалау критерийлері |
|
|
|
Құндылықтарға баулу |
Бірлескен іс-әрекет пен өзара іс-әрекет кезінде басқалардың пікірлері мен сезімдерін құрметтей білу |
|
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезені/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||
|
Сабақтың басы 5 мин |
Ұйымдастыру: Сәлемдесу, түгендеу Шаттық шеңберін құру. Оқушылар шеңберге тұрып бүгінгі сабаққа байланысты бір біріне тілек тілейді.
Өткен сабақты пысықтау: «Ыстық орындық» стратегиясы арқылы үй жұмысын сұрау.
Сабақ тақырыбына және мақсаттарына шығу. «Сұрақтар»әдісі арқылы мақсат қою. Келесі сөздерді қолданып сабақтың мақсатына шығу:
|
Сәлемдеседі Бір-біріне тілек айтады Дескриптор: -Сұрақтарға жауап береді |
Оқушылар сабаққа қатысу белсенділігіне қарай 1-10 баллдық жүйе бойынша қалыптастырушы бағалаумен бағаланады 2 балл
|
Презентация Оқулық Жұмыс дәптері Компьютер
|
||||
|
Сабақтың ортасы 35 мин |
Жаңа сабақты түсіндіру Логотип құру процесін көрсету:
1-тапсырма. Жеке жұмыс Мақсаты: Жай геометриялық фигураларды пайдаланып, логотиптің негізгі құрылымын жасау. Inkscape бағдарламасында жаңа құжат ашыңыз. Шеңбер, тікбұрыш, үшбұрыш сияқты геометриялық фигуралардан логотиптің негізін құрыңыз. Фигураларды біріктіру, қосылу, қию және өзара қиылысу құралдарын қолданып, жаңа пішіндер жасаңыз. Логотиптің негізгі түс схемасын таңдаңыз (1-2 түстен тұратын қарапайым палитра). Логотиптің түстері сайттың веб-эргономикасына сәйкес болуы қажет (мысалы, айқын контраст немесе түс гармониясы). 2-тапсырма. Жұптық жұмыс Логотипке мәтін қосып, дұрыс шрифт таңдау арқылы логотиптің кәсіби көрінісін жасау. Мәтіннің оқылымдылығын, орналасуын және графикалық элементтермен үйлесімділігін ескеру.
|
Мұғалімді тыңдайды
Дескриптор: -Логотиптің негізі геометриялық фигуралардан құрылған қолданады; - Түстердің үйлесімі жақсы, бірақ сайттың дизайнымен толық үйлесімсін жасайды.
Дескриптор: -Мәтін логотипке үйлесімді орналастырылған, барлық элементтер анықтайды; - Шрифт өте ыңғайлы және оқуға жеңіл, логотиптің жалпы стилімен жасайды |
4 балл 4 балл |
Оқулық |
||||
|
Сабақтың соңы 4 мин |
Сабақты қорытындылау: Ой бөлісейік 1.Веб-эргономика туралы не білдіңіздер? 2.Логотип құру кезінде қандай маңызды нәрселерді ескеру керек? 3.Сайттың дизайнында шрифттің маңызы қандай? «БББ кестесі» әдісі. Оқушылар сабақ туралы не білетінін, не білгенін, не білгісі келетінін кестеге жазады |
Дескриптор: -Ой бөліседі
кері байланыс жүргізеді |
Оқушылар сабаққа қатысу белсенділігіне қарай 1-10 баллдық жүйе бойынша қалыптастырушы бағалаумен бағаланады
|
Презентация Оқулық Жұмыс дәптері Компьютер
|
||||
|
Үйге тапсырма 1 мин |
«Логотип құру» жобасын жасау |
Жазып алады |
|
Білім класс |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
ҚМЖ. Практикалық жұмыстар. «Сайтқа арналған графикалық элементтер» № 1 практикалық жұмыс. «Логотип құру»
ҚМЖ. Практикалық жұмыстар. «Сайтқа арналған графикалық элементтер» № 1 практикалық жұмыс. «Логотип құру»
|
Бөлім |
Дизайн теориясы |
|
|
Мұғалімнің аты-жөні: |
|
|
|
Күні: |
|
|
|
Сынып:10 |
Қатысқандар: |
Қатыспағандар: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Практикалық жұмыстар. «Сайтқа арналған графикалық элементтер» № 1 практикалық жұмыс. «Логотип құру» |
|
|
Сабақтың мақсатты |
10.2.1.5 Веб-эргономиканың ерекшеліктерін ескере отырып, графикалық редактор арқылы сайттың дизайн-макетін жасау |
|
|
Сабақтың мақсаты: |
|
|
|
Бағалау критерийлері |
|
|
|
Құндылықтарға баулу |
Бірлескен іс-әрекет пен өзара іс-әрекет кезінде басқалардың пікірлері мен сезімдерін құрметтей білу |
|
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезені/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||
|
Сабақтың басы 5 мин |
Ұйымдастыру: Сәлемдесу, түгендеу Шаттық шеңберін құру. Оқушылар шеңберге тұрып бүгінгі сабаққа байланысты бір біріне тілек тілейді.
Өткен сабақты пысықтау: «Ыстық орындық» стратегиясы арқылы үй жұмысын сұрау.
Сабақ тақырыбына және мақсаттарына шығу. «Сұрақтар»әдісі арқылы мақсат қою. Келесі сөздерді қолданып сабақтың мақсатына шығу:
|
Сәлемдеседі Бір-біріне тілек айтады Дескриптор: -Сұрақтарға жауап береді |
Оқушылар сабаққа қатысу белсенділігіне қарай 1-10 баллдық жүйе бойынша қалыптастырушы бағалаумен бағаланады 2 балл
|
Презентация Оқулық Жұмыс дәптері Компьютер
|
||||
|
Сабақтың ортасы 35 мин |
Жаңа сабақты түсіндіру Логотип құру процесін көрсету:
1-тапсырма. Жеке жұмыс Мақсаты: Жай геометриялық фигураларды пайдаланып, логотиптің негізгі құрылымын жасау. Inkscape бағдарламасында жаңа құжат ашыңыз. Шеңбер, тікбұрыш, үшбұрыш сияқты геометриялық фигуралардан логотиптің негізін құрыңыз. Фигураларды біріктіру, қосылу, қию және өзара қиылысу құралдарын қолданып, жаңа пішіндер жасаңыз. Логотиптің негізгі түс схемасын таңдаңыз (1-2 түстен тұратын қарапайым палитра). Логотиптің түстері сайттың веб-эргономикасына сәйкес болуы қажет (мысалы, айқын контраст немесе түс гармониясы). 2-тапсырма. Жұптық жұмыс Логотипке мәтін қосып, дұрыс шрифт таңдау арқылы логотиптің кәсіби көрінісін жасау. Мәтіннің оқылымдылығын, орналасуын және графикалық элементтермен үйлесімділігін ескеру.
|
Мұғалімді тыңдайды
Дескриптор: -Логотиптің негізі геометриялық фигуралардан құрылған қолданады; - Түстердің үйлесімі жақсы, бірақ сайттың дизайнымен толық үйлесімсін жасайды.
Дескриптор: -Мәтін логотипке үйлесімді орналастырылған, барлық элементтер анықтайды; - Шрифт өте ыңғайлы және оқуға жеңіл, логотиптің жалпы стилімен жасайды |
4 балл 4 балл |
Оқулық |
||||
|
Сабақтың соңы 4 мин |
Сабақты қорытындылау: Ой бөлісейік 1.Веб-эргономика туралы не білдіңіздер? 2.Логотип құру кезінде қандай маңызды нәрселерді ескеру керек? 3.Сайттың дизайнында шрифттің маңызы қандай? «БББ кестесі» әдісі. Оқушылар сабақ туралы не білетінін, не білгенін, не білгісі келетінін кестеге жазады |
Дескриптор: -Ой бөліседі
кері байланыс жүргізеді |
Оқушылар сабаққа қатысу белсенділігіне қарай 1-10 баллдық жүйе бойынша қалыптастырушы бағалаумен бағаланады
|
Презентация Оқулық Жұмыс дәптері Компьютер
|
||||
|
Үйге тапсырма 1 мин |
«Логотип құру» жобасын жасау |
Жазып алады |
|
Білім класс |
шағым қалдыра аласыз













