Мектеп:«Матай орта мектебі» коммуналдық мемлекеттік мекемесі |
Күні: 04.02.17 | Мұғалімнің аты-жөні:Нуртулеуова А.Ж |
Сынып: 6 | Қатысқандар саны:21 | Қатыспағандар саны:0 |
Сабақ тақырыбы | Сан аралықтары |
Сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары | Сан аралықтарын жазу үшін белгілеулерді пайдалану
|
Сабақ мақсаттары | Барлық оқушылар: Сан аралықтарының аттарын біледіОқушылардың басым бөлігі: Сан аралықтарын координаталық түзуде кескіндей аладыКейбір оқушылар: Сан аралықтарына тиісті бүтін сандарды жаза алады |
Жетістік критерийлері | Сан аралықтарының анықтамасын біледі.Сан аралықтарын координаталық түзуде кескіндей алады.Берілген сан аралықтарының тиісті атауларын жаза алады. |
Тілдік мақсаттар | Сан аралықтарының белгіленуін жаза алады. Сан аралықтарының белгіленуін оқи алады.Түйінді сөздер: Сан аралықтары,интервал, жартылай интервал, кесінді, сәуле, ашық сәуле, артық, кем |
Құндылықтарды дарыту
| Оқушылар ынтымақтастық ортада жұмыс жасайды. Бір -бірінің пікірлерін тыңдауға, өз пікірін ашық айтуға дағдыланады |
Пәнаралық байланыстар | Қазақ тілі,сызу |
АКТ қолдану дағдылары | Презентация |
Бастапқы білім
| Рационал сандар, сан түзуі, теңсіздік туралы ұғымдарды біледі |
Сабақтың барысы |
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет
| Ресурстар |
Сабақтың басы 10 мин
| Ұйымдастыру кезеңі Сыныпта психологиялық жағдай туғызуТопқа бөлу «Адасқан әріптер» әдісі 1топ- интервал, 2-кесінді,3- жартылай интервал, 4- сәуле Топ басшыларын тағайындау.Логикалық сұрақтарҮй тапсырмасын тексеру. «Мен көршіме сенемін» дәптерлерін алмастырадыАлдын ала даярлық тапсырманы тексеру (51-бет) |
Қима қағаздар |
Сабақтың ортасы
| Оқулықпен жұмыс «Ойлан-жұптас-бөліс»стратегиясыӘр топ берілген тапсырмаларды тақтаға шығып қорғайды 1-топ. Сан аралығы , интервал , 2-топ.Кесінді. 3-топ.Жартылай интервал 4-топ.Сәуле,ашық сәуле Дәптермен жұмыс «Түртіп алу» стратегиясы Сергіту сәті (3 мин) «Сиқырлы шаршы» логикалық тапсырмалар шығаруОқулықпен жұмыс 1.Ауызша есеп шығару №990 «Кім жылдам» ойыны 2.Жеке жұмыс.Сан аралығын координаталық түзуде кескіндеңдер №991 өзара бағалау 3. Жұптық жұмыс. №992 Рефлексия: Бағдаршам түстері арқылы оқушылардың түсінгенін білу.Қызыл түс – түсінген жоқпын; Сары түс – әлі де практика қажет/сұрақтар бар;Жасыл түс – барлығы түсінікті. Бағалау. Әр топтың топ басшылары бағалау парағы бойынша топ мүшелерінің бағаларын айтады. Содан кейін мұғалім жүйелеп оқушыларды нақты бағалайды. Үйге тапсырма :№ 993.№ 995
| Оқулық
Слайд
Оқулық
|
Сабақтың соңы |
|
|
Саралау –оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? | Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? | Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы |
Саралау іріктелген тапсырмалар, нақты бір оқушыдан күтілетін нәтижелер, оқушыға дербес қолдау көрсету, оқу материалдары мен ресурстарын оқушылардың жеке қабілеттерін есепке ала отырып іріктеу (Гарднердің жиындық зият теориясы) түрінде болуы мүмкін. Саралау уақытты ұтымды пайдалануды есепке ала отырып, сабақтың кез-келген кезеңінде қолданыла алады | Бұл бөлімде оқушылардың сабақ барысында үйренгенін бағалау үшін қолданатын әдіс-тәсілдеріңізді жазасыз | Денсаулық сақтау технологиялары.Сергіту сәттері мен белсенді іс-әрекет түрлері.Осы сабақта қолданылатын Қауіпсіздік техникасы ережелерінің тармақтары |
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? | Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз. |
|
|
Жалпы баға: Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?1:2:Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?1: 2:Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет?
|