Қысқа мерзімді жоспар
|
Бөлім: |
Дананың сөзі - ақылдың көзі |
|
|
Педагогтің тегі, аты, әкесінің аты : |
||
|
Күні: |
||
|
Сынып: 8 “а”сынып |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Қорқыт – күй атасы. |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
8.1.2.1 әдеби шығарманың идеясы мен пафосын ұлттық мүдде тұрғысынан ашу. |
|
|
Сабақтың мақсаты |
әдеби шығарманың идеясы мен пафосын ұлттық мүдде тұрғысынан аша алады. |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басталуы 5 минут |
Ұйымдастыру кезеңі (5 минут)
|
Оқушылар бүгінгі сабақтың тақырыбы мен оқу мақсатын айқындайды. Оқушылар Қорқыт атаның күйлерінің аттары жазылған парақшалар арқылы топқа бөлінеді |
Ауызша мадақтау арқылы бағалау Жарайсың! Тамаша! Керемет!
|
Оқулық 8-сынып |
|
Сабақтың ортасы 10 минут 10 минут 10 минут |
Ой түрткі
Тапсырма 1: Талдау жұмысы
Тапсырма 2: Күй тыңдау және пікірлесу
|
Оқушылар сұрақтар арқылы сабақтың негізгі идеясын талқылайды Әр топ Қорқыт атаның белгілі бір күйін алып, оның ұлттық мүдде тұрғысынан алатын орнын талқылайды Топ мүшелері өз жұмыстарын сынып алдында қорғайды Тыңдалған күйден кейін оқушылар ұлттық мүддеге қатысты қандай ойлар туындағанын талқылайды.
Пікірлесу барысында оқушылар күйдің ішкі мазмұны мен ұлттық сезімді қалай бейнелейтінін талқылайды. |
Дескриптор (3 балл) Күйдің мазмұнын қысқаша сипаттайды. Күйдің ұлттық мүддеге қатысын анықтайды. Негізгі идеясын дұрыс түсіндіреді. Дескриптор (3 балл)
Дескриптор (2 балл) Күйді тыңдап, оның мазмұнын және эмоциялық әсерін дұрыс сипаттайды Күйдің ұлттық мүддеге және Қорқыттың идеяларына қатысты пікірін білдіреді. |
Оқулық. «Қазақ әдебиеті» 8-сынып |
|
Сабақтың аяқталуы 5 минут |
Қорқыт атаның шығармаларында қандай ұлттық құндылықтар бейнеленген? Қорқыттың күйлері арқылы қазақ халқының қандай мәселелері көрініс тапқан? Қорқыт атаның шығармалары ұлттық мүддені қалай қолдайды? |
Сұрақтарға жауап береді |
Дескриптор 2 балл Сұраққа жауап береді |
|
|
5 минут |
«Бір минуттық рефлексия» әдісі 1.Осы сабақтағы мен үшін ең маңызды ақпарат_________________________ 2.Әлі де маған мына жайттар түсініксіз_____________________ 3.Бүгінгі сабақтан түйгенім________________________ Үйге тапсырма: Қорқыт атаның шығармаларының ұлттық мүддеге тигізген әсері жайлы эссе жазу (120-150 сөз). |
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Қорқыт – күй атасы
Қорқыт – күй атасы
Қысқа мерзімді жоспар
|
Бөлім: |
Дананың сөзі - ақылдың көзі |
|
|
Педагогтің тегі, аты, әкесінің аты : |
||
|
Күні: |
||
|
Сынып: 8 “а”сынып |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Қорқыт – күй атасы. |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
8.1.2.1 әдеби шығарманың идеясы мен пафосын ұлттық мүдде тұрғысынан ашу. |
|
|
Сабақтың мақсаты |
әдеби шығарманың идеясы мен пафосын ұлттық мүдде тұрғысынан аша алады. |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басталуы 5 минут |
Ұйымдастыру кезеңі (5 минут)
|
Оқушылар бүгінгі сабақтың тақырыбы мен оқу мақсатын айқындайды. Оқушылар Қорқыт атаның күйлерінің аттары жазылған парақшалар арқылы топқа бөлінеді |
Ауызша мадақтау арқылы бағалау Жарайсың! Тамаша! Керемет!
|
Оқулық 8-сынып |
|
Сабақтың ортасы 10 минут 10 минут 10 минут |
Ой түрткі
Тапсырма 1: Талдау жұмысы
Тапсырма 2: Күй тыңдау және пікірлесу
|
Оқушылар сұрақтар арқылы сабақтың негізгі идеясын талқылайды Әр топ Қорқыт атаның белгілі бір күйін алып, оның ұлттық мүдде тұрғысынан алатын орнын талқылайды Топ мүшелері өз жұмыстарын сынып алдында қорғайды Тыңдалған күйден кейін оқушылар ұлттық мүддеге қатысты қандай ойлар туындағанын талқылайды.
Пікірлесу барысында оқушылар күйдің ішкі мазмұны мен ұлттық сезімді қалай бейнелейтінін талқылайды. |
Дескриптор (3 балл) Күйдің мазмұнын қысқаша сипаттайды. Күйдің ұлттық мүддеге қатысын анықтайды. Негізгі идеясын дұрыс түсіндіреді. Дескриптор (3 балл)
Дескриптор (2 балл) Күйді тыңдап, оның мазмұнын және эмоциялық әсерін дұрыс сипаттайды Күйдің ұлттық мүддеге және Қорқыттың идеяларына қатысты пікірін білдіреді. |
Оқулық. «Қазақ әдебиеті» 8-сынып |
|
Сабақтың аяқталуы 5 минут |
Қорқыт атаның шығармаларында қандай ұлттық құндылықтар бейнеленген? Қорқыттың күйлері арқылы қазақ халқының қандай мәселелері көрініс тапқан? Қорқыт атаның шығармалары ұлттық мүддені қалай қолдайды? |
Сұрақтарға жауап береді |
Дескриптор 2 балл Сұраққа жауап береді |
|
|
5 минут |
«Бір минуттық рефлексия» әдісі 1.Осы сабақтағы мен үшін ең маңызды ақпарат_________________________ 2.Әлі де маған мына жайттар түсініксіз_____________________ 3.Бүгінгі сабақтан түйгенім________________________ Үйге тапсырма: Қорқыт атаның шығармаларының ұлттық мүддеге тигізген әсері жайлы эссе жазу (120-150 сөз). |
|
|
шағым қалдыра аласыз













