Қысқа мерзімді сабақ жоспары
|
Бөлім: |
6. Қоршаған орта және энергия ресурстары. Синтаксис |
|||||
|
Педагогтің тегі, аты, әкесінің аты : |
Рахметоллина Мерует Ғалымжанқызы |
|||||
|
Күні: |
04.02.2025 |
|||||
|
Сынып: 8 А |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Қоршаған орта және адам |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
8.2.2.1 публицистикалық және ғылыми стиль ерекшеліктерін қолданылған тілдік құралдар арқылы тану; 8.4.4.3 сөйлем ішінде бірыңғай мүшелер және айқындауыш мүшелерді қолдана білу; |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
- публицистикалық және ғылыми стиль ерекшеліктерін қолданылған тілдік құралдар арқылы таниды; -сөйлем ішінде бірыңғай мүшелер және айқындауыш мүшелерді қолдана біледі |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басталуы 7 минут Сабақтың ортасы 28 минут Сабақтың соңы 5 минут |
Ұйымдастыру кезеңі Сәлеметсіздер ме, оқушылар! Отырыңыздар. Көңіл – күйлеріңіз қалай? Бүгінгі сабақта кім жоқ? Өткен сабақты қайталау «Ой қозғау әдісі 1.Стильдің түрлерін атаңыз 2.Ғылыми стильдің ерекшелігі? 3.Публицистикалық стильдің ерекшелігі? Сабақтың мақсатын қою 1-тапсырма Wordwall қосымшасы арқылы сұраақтарға жауап береді.Стиль түрлерін ажырату. 2-тапсырма Екі мәтін беріледі,мәтіннің қай стильге жататынын анықтау.Әр стильдің өзіне тән ерекшеліктерін табу. Тілдік бағдар Сөйлемде бір ғана сұраққа жауап беріп, бірдей тұлғада тұратын сөйлем мүшелерін бірыңғай мүшелер дейміз. Бірыңғай мүшелер сөйлемдегі бір мүшемен ғана байланысады: Әсем демалыс кезінде көрмеде, мұражайда, театрда болды. Айқындауыш — айқындайтын сөзінің жетегінде қосарлана айтылып, оның мазмұнын ашып тұратын сөз 3-тапсырма “Қоршаған орта және адам” тақырыбында мәтін құраңыз Мәтінде бірыңғай мүшелер,айқындауыш мүшелерді қолданыңыз КЕРІ БАЙЛАНЫС/ РЕФЛЕКСИЯ 3-2-1 әдісін қолдану арқылы оқушылар кері байланыс береді. БАҒАЛАУ Әр топ орындаған тапсырмаларына сай дескриптор бойынша 10-балдық шкаламен бағаланады Үйге тапсырма: “Қоршаған орта қолдауға мұқтаж” тақырыбында эссе жазу Эссе құрылымында бірыңғай мүшелер,айқындауыш мүшелерді қолдану |
Оқушылар амандасады. Оқу құралдарын дайындайды Сұрақтарға жауап береді Сабақтың тақырыбын анықтайды. Сұрақтарға жауап береді.Стиль түрлерін ажыратады. Мәтіндердің қай стильге жататынын анықтайды,әр стильдің ерекшелігін табады.
Оқушы ережемен танысады.
Мәтін құрастырады, мәтінде бірыңғай мүше,айқындауыш мүшелерді қолданады.
Оқушылар кері байланыс жасайды. |
Ауызша мадақтау Жарайсың! Керемет! Дескриптор Стиль түрлерін ажыратады-1 балл Тілдік қолданыстары арқылы стильді анықтайды-1 балл Дескриптор Мәтін қай стильде жазылғанын анықтайды-1балл -әр стильдің ерекшелігін табады-1балл Дескриптор -Мәтін құрылымын сақтайды – 1 б -тақырыптан ауытқымайды-1б - бірыңғай мүшелерді қолданады–1б -айқындауыш мүшелерді қолданады-1 б Дескриптордағы 10 балдық шкала бойынша әр оқушы бағаланады |
Интербелсенді тақта Wordwall қосымша Интербел-сенді тақта оқулық Интербелсенді тақта |
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Қоршаған орта және адам
Қоршаған орта және адам
Қысқа мерзімді сабақ жоспары
|
Бөлім: |
6. Қоршаған орта және энергия ресурстары. Синтаксис |
|||||
|
Педагогтің тегі, аты, әкесінің аты : |
Рахметоллина Мерует Ғалымжанқызы |
|||||
|
Күні: |
04.02.2025 |
|||||
|
Сынып: 8 А |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Қоршаған орта және адам |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
8.2.2.1 публицистикалық және ғылыми стиль ерекшеліктерін қолданылған тілдік құралдар арқылы тану; 8.4.4.3 сөйлем ішінде бірыңғай мүшелер және айқындауыш мүшелерді қолдана білу; |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
- публицистикалық және ғылыми стиль ерекшеліктерін қолданылған тілдік құралдар арқылы таниды; -сөйлем ішінде бірыңғай мүшелер және айқындауыш мүшелерді қолдана біледі |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басталуы 7 минут Сабақтың ортасы 28 минут Сабақтың соңы 5 минут |
Ұйымдастыру кезеңі Сәлеметсіздер ме, оқушылар! Отырыңыздар. Көңіл – күйлеріңіз қалай? Бүгінгі сабақта кім жоқ? Өткен сабақты қайталау «Ой қозғау әдісі 1.Стильдің түрлерін атаңыз 2.Ғылыми стильдің ерекшелігі? 3.Публицистикалық стильдің ерекшелігі? Сабақтың мақсатын қою 1-тапсырма Wordwall қосымшасы арқылы сұраақтарға жауап береді.Стиль түрлерін ажырату. 2-тапсырма Екі мәтін беріледі,мәтіннің қай стильге жататынын анықтау.Әр стильдің өзіне тән ерекшеліктерін табу. Тілдік бағдар Сөйлемде бір ғана сұраққа жауап беріп, бірдей тұлғада тұратын сөйлем мүшелерін бірыңғай мүшелер дейміз. Бірыңғай мүшелер сөйлемдегі бір мүшемен ғана байланысады: Әсем демалыс кезінде көрмеде, мұражайда, театрда болды. Айқындауыш — айқындайтын сөзінің жетегінде қосарлана айтылып, оның мазмұнын ашып тұратын сөз 3-тапсырма “Қоршаған орта және адам” тақырыбында мәтін құраңыз Мәтінде бірыңғай мүшелер,айқындауыш мүшелерді қолданыңыз КЕРІ БАЙЛАНЫС/ РЕФЛЕКСИЯ 3-2-1 әдісін қолдану арқылы оқушылар кері байланыс береді. БАҒАЛАУ Әр топ орындаған тапсырмаларына сай дескриптор бойынша 10-балдық шкаламен бағаланады Үйге тапсырма: “Қоршаған орта қолдауға мұқтаж” тақырыбында эссе жазу Эссе құрылымында бірыңғай мүшелер,айқындауыш мүшелерді қолдану |
Оқушылар амандасады. Оқу құралдарын дайындайды Сұрақтарға жауап береді Сабақтың тақырыбын анықтайды. Сұрақтарға жауап береді.Стиль түрлерін ажыратады. Мәтіндердің қай стильге жататынын анықтайды,әр стильдің ерекшелігін табады.
Оқушы ережемен танысады.
Мәтін құрастырады, мәтінде бірыңғай мүше,айқындауыш мүшелерді қолданады.
Оқушылар кері байланыс жасайды. |
Ауызша мадақтау Жарайсың! Керемет! Дескриптор Стиль түрлерін ажыратады-1 балл Тілдік қолданыстары арқылы стильді анықтайды-1 балл Дескриптор Мәтін қай стильде жазылғанын анықтайды-1балл -әр стильдің ерекшелігін табады-1балл Дескриптор -Мәтін құрылымын сақтайды – 1 б -тақырыптан ауытқымайды-1б - бірыңғай мүшелерді қолданады–1б -айқындауыш мүшелерді қолданады-1 б Дескриптордағы 10 балдық шкала бойынша әр оқушы бағаланады |
Интербелсенді тақта Wordwall қосымша Интербел-сенді тақта оқулық Интербелсенді тақта |
||
шағым қалдыра аласыз













