|
Пән: Математика Мектеп: Б. Исадилов атындағы ЖОББМ Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 1А бөлім - Сандар мен цифрлар Бөлімшесі: 3.2 Геометриялық фигураларды кескіндеу және салу Мұғалімнің аты-жөні: Күні:22.08.17 Қатысқандар саны: 24 Сынып: 1 Қатыспағандар саны:0 |
|||
|
Сабақтың тақырыбы |
Қоршаған ортадағы заттардың орналасуы |
||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме): |
1.3.2.5 заттардың кеңістікте (оң жақта, сол жақта, жоғарыда, төменде, үстінде, астында, арасында, алдында, артында) орналасуын анықтау |
||
|
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар: заттардың кеңістікте орналасуын анықтайды. Көптеген оқушылар: Дереккөздерге сүйене отырып заттардың кеңістікте орналасуы бойынша өздігінен сұрақтар қояды. Заттардың кеңістікте (оң жақта, сол жақта, жоғарыда, төменде, үстінде, астында, арасында, алдында, артында) орналасуын салыстырады, суреттейді, мысалдар келістіреді. Кейбір оқушылар: Заттар ішінен олардың кеңістікте орналасуына байланысты артық затты тауып атайды, жауабын түсіндіреді. |
||
|
Тілдік мақсаттар |
Жоғарыда және төменде болатын заттарды бөліп жазу.
|
||
|
Құндылықтарды дарыту |
заттардың кеңістікте орналасуы туралы білуге қызығушылығын арттыру |
||
|
АКТ пайдалануы |
Электрондық оқулық арқылы берілген тапсырмаларды орындау(орналастыру) |
||
|
Пәнаралық байланыстар |
Көркем еңбек: заттардың кеңістікте орналасуы туралы коллаж құрастыру, берілген вагондарды бояу. |
||
|
Бастапқы білім |
Заттар және қоршаған орта туралы ұғым, заттарды көру және атау дағдысы, заттарды тура – кері санау |
||
|
Сабақ барысы |
|||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы |
Ширату «Айырмашылығы неде?» жаттығуы Барысы: Оқушыларға екі түрлі сурет көрсетіледі. Екеуінің арасындағы айырмашылықты анықтауды сұраңыз. Жауаптарын дəлелдеп отырулары керек.
« Айырмашылығы неде?» жаттығуы арқылы жаңа тақырыпты табу, мақсатын хабарлау Стикерлер арқылы оқушыларды топтастыру |
|
|
|
Сабақтың ортасы |
(МК)Заттардың қасиеті туралы видео көрсету. Слайдтың көмегімен заттардың кеңістікте, яғни оң жақта, сол жақта, жоғарыда, төменде, үстінде, астында, арасында, алдында, артында орналасуы туралы ақпарат беру. (Оқушылар мысал келтіреді) - Балалар, «Бізді қоршаған әлем» тақырыбын еске түсіріңдер, қоршаған заттарды атайықшы? (Заттарды (машина, қуыршақ, доп) көрсетіп, орналасуын бағытын өзгертеді); - Балалар, нәтижесінде нені байқадыңдар? - Сынып бөлмесіндегі заттарға назар аударайықшы? Оларды қалай орналасқан?
*Барлық заттар аталды ма? *Біз қалай тексере аламыз? (Ө) Тапсырма «Артығын тап» ойыны 1. Торғай, ұшақ, бұлт, машина. 2. Гүл, үй, үстел, күн 3. Тақта, оқулық, оқушы, терезе 4. Ернар, киімілгіш, шкафтар, мұғалім 5. Назерке, Алуа, Жұлдыз, Дария Заттар ішінен олардың кеңістікте орналасуына байланысты артық затты тауып атайды. ҚБ: «Стикермен бағалау» (Т)Тапсырма: Балалар қазір біз сендермен Ноқат қыздың тапсырмаларын орындаймыз. 1 топ: 1-тапсырма: Оң жақтағы бағанаға қызыл түсті заттарды апар! 2 топ: 2-тапсырма: Сол жақтағы бағанаға үш бұрыш пішінді заттарды апар. 3 топ: 3-тапсырма: Жоғарғы қатарға көкөністерді апар. 4 топ: 4-тапсырма: Төменгі қатарға көкөністерді апар. Әр топ тапсырманы орындап болғаннан кейін дереккөздерге сүйене отырып заттардың кеңістікте орналасуы бойынша «Серпілген сауал» арқылы кері байланыс жасап өздігінен сұрақтар қояды. ҚБ «Смайликпен бағалау» Сергіту сәті: «Қонжық» (Ө)Тапсырма Пойыздың вагондарынның жоғарғы жағын қызыл түспен, артқы жағындағы вагонын сары түспен, ал алдыңғы екі вагонын көк түспен, ортаңғы вагонын жасыл түспен, төменгі жақтарын қара түспен боя. Вагонның ең биік мұржасын сары түспен, ал ең аласа мұржаны жасыл түспен бояңыз.
Бағалау критерийі: Білім алушы
Дескриптор: Білім алушы - сипаттауы бойынша вагондардың орнын дұрыс анықтады және бояды; - көлемі бойынша вагондардың мұржасын анықтады және бояды. Кейбір оқушылармен жұмыс Берілген суреттердің Қоршаған ортадағы заттардың оң жақта, сол жақта, жоғарыда, төменде, үстінде, астында, арасында, алдында, артында сияқты орналасуын коллаж құрастыру арқылы салыстырады, суреттейді, мысалдар келістіреді. ҚБ: «Графикалық бағалау» Көпбұрыш пішіні – тапсырманы сәтті орындағанда; Үшбұрыш пішіні - 1-2 қате кеткенде Дөңгелек пішіні – тапсырманы орташа орындағанда |
Электрондық оқулық Математика, 1сынып
|
|
|
Сабақтың соңы |
Кері байланыс «Блоб» ағашы.
|
|
|
|
Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? |
Бағалау – оқушылардың Материалды меңгеру деңгейін Қалай тексеруді жоспарлайсыз? |
Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы |
|
|
Қабілетті оқушылармен заттардың кеңістікте оң жақта, сол жақта, жоғарыда, төменде, үстінде, астында, арасында, алдында, артында орналасуын салыстырады, суреттейді, мысалдар келістіреді. Заттар ішінен олардың кеңістікте орналасуына байланысты артық затты тауып атайды |
Оқушылар бірінші тапсырманы орындағанда топтық жұмысты бағалауда ҚБ: «Стикермен бағалау» Оқушылар АКТ қолдануда топтық тапсырманы орындап болғаннан кейін дереккөздерге сүйене отырып заттардың кеңістікте орналасуы бойынша «Серпілген сауал» арқылы кері байланыс жасап өздігінен сұрақтар қояды. «Смайликпен» бағаланады
Заттардың орнын «алды, арты, ортасы, жоғары, төмен, аласа, биік» терминдерінің негізінде анықтауда, кейбір оқушылармен жұмыста графикалық түрде бағалайды (Көп бұрыш, үшбұрыш, дөңгелек) |
АКТ – интерактивті тақтаны қолдану Сергіту сәтінде |
|
|
Сабақ бойынша рефлексия |
|
||
|
|
|||
|
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет? 1 |
|||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Қоршаған ортадағы заттардың орналасуы
Қоршаған ортадағы заттардың орналасуы
|
Пән: Математика Мектеп: Б. Исадилов атындағы ЖОББМ Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 1А бөлім - Сандар мен цифрлар Бөлімшесі: 3.2 Геометриялық фигураларды кескіндеу және салу Мұғалімнің аты-жөні: Күні:22.08.17 Қатысқандар саны: 24 Сынып: 1 Қатыспағандар саны:0 |
|||
|
Сабақтың тақырыбы |
Қоршаған ортадағы заттардың орналасуы |
||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме): |
1.3.2.5 заттардың кеңістікте (оң жақта, сол жақта, жоғарыда, төменде, үстінде, астында, арасында, алдында, артында) орналасуын анықтау |
||
|
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар: заттардың кеңістікте орналасуын анықтайды. Көптеген оқушылар: Дереккөздерге сүйене отырып заттардың кеңістікте орналасуы бойынша өздігінен сұрақтар қояды. Заттардың кеңістікте (оң жақта, сол жақта, жоғарыда, төменде, үстінде, астында, арасында, алдында, артында) орналасуын салыстырады, суреттейді, мысалдар келістіреді. Кейбір оқушылар: Заттар ішінен олардың кеңістікте орналасуына байланысты артық затты тауып атайды, жауабын түсіндіреді. |
||
|
Тілдік мақсаттар |
Жоғарыда және төменде болатын заттарды бөліп жазу.
|
||
|
Құндылықтарды дарыту |
заттардың кеңістікте орналасуы туралы білуге қызығушылығын арттыру |
||
|
АКТ пайдалануы |
Электрондық оқулық арқылы берілген тапсырмаларды орындау(орналастыру) |
||
|
Пәнаралық байланыстар |
Көркем еңбек: заттардың кеңістікте орналасуы туралы коллаж құрастыру, берілген вагондарды бояу. |
||
|
Бастапқы білім |
Заттар және қоршаған орта туралы ұғым, заттарды көру және атау дағдысы, заттарды тура – кері санау |
||
|
Сабақ барысы |
|||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы |
Ширату «Айырмашылығы неде?» жаттығуы Барысы: Оқушыларға екі түрлі сурет көрсетіледі. Екеуінің арасындағы айырмашылықты анықтауды сұраңыз. Жауаптарын дəлелдеп отырулары керек.
« Айырмашылығы неде?» жаттығуы арқылы жаңа тақырыпты табу, мақсатын хабарлау Стикерлер арқылы оқушыларды топтастыру |
|
|
|
Сабақтың ортасы |
(МК)Заттардың қасиеті туралы видео көрсету. Слайдтың көмегімен заттардың кеңістікте, яғни оң жақта, сол жақта, жоғарыда, төменде, үстінде, астында, арасында, алдында, артында орналасуы туралы ақпарат беру. (Оқушылар мысал келтіреді) - Балалар, «Бізді қоршаған әлем» тақырыбын еске түсіріңдер, қоршаған заттарды атайықшы? (Заттарды (машина, қуыршақ, доп) көрсетіп, орналасуын бағытын өзгертеді); - Балалар, нәтижесінде нені байқадыңдар? - Сынып бөлмесіндегі заттарға назар аударайықшы? Оларды қалай орналасқан?
*Барлық заттар аталды ма? *Біз қалай тексере аламыз? (Ө) Тапсырма «Артығын тап» ойыны 1. Торғай, ұшақ, бұлт, машина. 2. Гүл, үй, үстел, күн 3. Тақта, оқулық, оқушы, терезе 4. Ернар, киімілгіш, шкафтар, мұғалім 5. Назерке, Алуа, Жұлдыз, Дария Заттар ішінен олардың кеңістікте орналасуына байланысты артық затты тауып атайды. ҚБ: «Стикермен бағалау» (Т)Тапсырма: Балалар қазір біз сендермен Ноқат қыздың тапсырмаларын орындаймыз. 1 топ: 1-тапсырма: Оң жақтағы бағанаға қызыл түсті заттарды апар! 2 топ: 2-тапсырма: Сол жақтағы бағанаға үш бұрыш пішінді заттарды апар. 3 топ: 3-тапсырма: Жоғарғы қатарға көкөністерді апар. 4 топ: 4-тапсырма: Төменгі қатарға көкөністерді апар. Әр топ тапсырманы орындап болғаннан кейін дереккөздерге сүйене отырып заттардың кеңістікте орналасуы бойынша «Серпілген сауал» арқылы кері байланыс жасап өздігінен сұрақтар қояды. ҚБ «Смайликпен бағалау» Сергіту сәті: «Қонжық» (Ө)Тапсырма Пойыздың вагондарынның жоғарғы жағын қызыл түспен, артқы жағындағы вагонын сары түспен, ал алдыңғы екі вагонын көк түспен, ортаңғы вагонын жасыл түспен, төменгі жақтарын қара түспен боя. Вагонның ең биік мұржасын сары түспен, ал ең аласа мұржаны жасыл түспен бояңыз.
Бағалау критерийі: Білім алушы
Дескриптор: Білім алушы - сипаттауы бойынша вагондардың орнын дұрыс анықтады және бояды; - көлемі бойынша вагондардың мұржасын анықтады және бояды. Кейбір оқушылармен жұмыс Берілген суреттердің Қоршаған ортадағы заттардың оң жақта, сол жақта, жоғарыда, төменде, үстінде, астында, арасында, алдында, артында сияқты орналасуын коллаж құрастыру арқылы салыстырады, суреттейді, мысалдар келістіреді. ҚБ: «Графикалық бағалау» Көпбұрыш пішіні – тапсырманы сәтті орындағанда; Үшбұрыш пішіні - 1-2 қате кеткенде Дөңгелек пішіні – тапсырманы орташа орындағанда |
Электрондық оқулық Математика, 1сынып
|
|
|
Сабақтың соңы |
Кері байланыс «Блоб» ағашы.
|
|
|
|
Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? |
Бағалау – оқушылардың Материалды меңгеру деңгейін Қалай тексеруді жоспарлайсыз? |
Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы |
|
|
Қабілетті оқушылармен заттардың кеңістікте оң жақта, сол жақта, жоғарыда, төменде, үстінде, астында, арасында, алдында, артында орналасуын салыстырады, суреттейді, мысалдар келістіреді. Заттар ішінен олардың кеңістікте орналасуына байланысты артық затты тауып атайды |
Оқушылар бірінші тапсырманы орындағанда топтық жұмысты бағалауда ҚБ: «Стикермен бағалау» Оқушылар АКТ қолдануда топтық тапсырманы орындап болғаннан кейін дереккөздерге сүйене отырып заттардың кеңістікте орналасуы бойынша «Серпілген сауал» арқылы кері байланыс жасап өздігінен сұрақтар қояды. «Смайликпен» бағаланады
Заттардың орнын «алды, арты, ортасы, жоғары, төмен, аласа, биік» терминдерінің негізінде анықтауда, кейбір оқушылармен жұмыста графикалық түрде бағалайды (Көп бұрыш, үшбұрыш, дөңгелек) |
АКТ – интерактивті тақтаны қолдану Сергіту сәтінде |
|
|
Сабақ бойынша рефлексия |
|
||
|
|
|||
|
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет? 1 |
|||
шағым қалдыра аласыз
















