Сабақ: Математика
|
Мектеп: Алқаағаш негізгі
мектебі
|
Сабақтың
тақырыбы: Қоршаған ортаны
өлшеу
|
Мұғалімнің
аты-жөні: Жандосова А.
Д.
|
Сынып:
1
|
Қатысқандар саны:
4
|
Қатыспағандар саны:
0
|
Осы сабақта қол
жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына
сілтеме)
|
3.1 Геометриялық пішіндер және
олардың жіктелімі
1.3
Шамалар және олардың өлшем
бірліктері
|
Сабақтың
мақсаттары
|
1.1.3.2 ** Өлшем бірліктерін
пайдаланып, шамаларды өлшеу: см, дм/кг/л.
1.1.3.3 ** Ұзындық: см, дм/
масса: кг/ көлем (сыйымдылық): л/ уақыт: с. шамасы мәндерін
салыстыру және шама мәндерін қосу мен алу әрекеттерін
орындау.
|
Тілдік
мақсаттар
|
• сыйымдылық,
көлем
-
... қарағанда үлкен, ....
қарағанда кем, тең, шамамен, жуық
• салыстырыңыздар,
тексеріңіздер, салыстыра отырып тексеріңіздер,
көрсетіңіздер
|
Құндылықтарды
дарыту
|
Өзара сыйластыққа тәрбиелеу.
|
Пәнаралық
байланыс
|
Қазақ тілі, Ғылымға кіріспе
пәндерімен байланыс
|
Бастапқы
білім
|
100-ге дейін жұп, тақ
сандармен, ондықтармен тура және кері санай алуы; оқуы, жазуы,
бір таңбалы сандарды
қосуы.
|
Сабақ
барысы
|
Сабақтың жоспарланған
кезеңдері
|
Сабақтағы жоспарланған
іс-әрекет
|
Ресурстар
|
Сабақтың
басы
-
минут
|
Сан түзуіндегі сандар
қатарын еске түсірейік.
http://www.topmarks.co.uk/ordering-and-sequencing/caterpillar-ordering
Оқушылар жазады, содан кейін
мұғалім жазбасымен тексереді.
((Ұ) Оқушылар жұппен бір сызық
бойына тұрады (қолдарында сандар жазылған
карточкалар).
|
https://www.youtube.com/watch?v=Vwa5zBMF_WU
|
Сабақтың
ортасы
30
минут
|
Стандартты өлшем
бірліктерін пайдалану
(Т/Ж,
ОТ) Оқушылармен текшелерден
ғимараттың моделін құрастырып немесе инсценировка түрінде, топпен
жұмыс ұйымдастыру.
(Ұ)Мектепте айналадағы заттарды
оқушылар салыстырады.
Заттарды өлшеуге тапсырма
беріледі және нәтижелерін түсіндіреді.
Оқулықпен жұмыс
/ 160-161-
бет/
Сергіту
сәті
Сағат болайық. Тик-так, тик-
так!
Құс болып ұшайық.
1-2-3-4!
Балық болып жүзейік.
1-2-3-4!
Әтеш болып жүрейік.
1-2-3-4!
Доп болып секірейік.
1-2-3-4!
Қалыптастырушы
бағалау
-
тапсырма. Кесінділердің ұзындығын
өлшеңіз және нәтижесін жазыңыз.
-
тапсырма.
Суретке мұқият қараңыз.
Күріштің массасын анықтаңыз және жазыңыз.
|
Таразы (1кг-дық гир) немесе
салмағы 1 кг-дық күріш
Сандар тізбегі, өрнектер
бейнеленген парақтар
https://iqsha.ru/uprazhneniya/1-klass/sostav-chisla/
|
Сабақтың
соңы
2
минут
|
Қорытындылау
Рефлексия
|
-Бүгінгі сабақ кімге қиын
болды? Кім түсінбеді?
-Кімде сұрақ
бар?
-Кім бәрін түсінді, алға қарай
жылжып басқа білім алуға
дайын?
|
|
|
Қосымша
ақпарат
|
Дифференциация – оқушыларға
көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары
оқушыларға қандай тапсырмалар қоюды жоспарлап
отырсыз?
|
Бағалау – оқушылардың
материалды меңгеру деңгейін тексеру
жоспарыңыз?
|
Денсаулық және қауіпсіздік
техникасының сақталуы
|
Өлшеу құралдары мен шамаларды
таңдауда және өлшем жүргізуде қиналатын оқушыларға көмек
көрсету.
|
Оқушылардың өлшеу құралдары
мен шамаларды таңдауы және өлшем жүргізулері
бағаланады.
|
Сергіту сәті арқылы
жүргізіледі.
|