|
Мектеп |
|
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|
Күні: |
|
|
Сыныбы: |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
«Қоршаған ортаны қорғау» |
|
Сабақтың мақсаты: |
Оқушыларға Қазақстанда салауатты өмір салтына қол жеткізуде, денсаулықты сақтау мен нығайтудағы басты міндеттің бірі - бала құқығын қорғау, зорлық-зомбылыққа қарсы күрес жүргізу екендігін түсіндіру. |
|
Міндеті |
Қоғамда зорлық-зомбылықтың болмауына ықпалын тигізіп, балаларға, әйелдерге, қарттарға барлық адамдарға құрметпен қарау көзқарасын қалыптастыру. |
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы Қызығушылықты ояту. 7 мин. |
(Ұ). Ұйымдастыру кезеңі: 1. Оқушылармен амандасу, түгендеу. 2. Психологиялық тренинг жүргізеді |
Мақсаты: Оқушылардың қиындық туындаған жағдайда кімге сенәм артып, көмек сұрайтынын анықтау. |
|
|
Жаңа сабаққа кіріспе
|
Қайырлы, күн, балалар!
Күнде таңертең сендер ояна салысымен , терезені ашып
Табиғат-Анаға көз салып қарайсыңдар.Дәл бүгінгі күні
табиғат-Ана бізді несімен қуанты, бізге не айтады?Олай болса,
мен сендерді Табиғат -Анаға саяхатқа бірге шығуға шақырамын.
Келісесіңдер ме? Өте керемет! |
(барлығы хормен түгел
оқушылар айтады) |
|
|
Сабақтың ортасы 31 мин. |
«Қазақстан -2030» Бағдарламасында Елбасы Н.Ә. Назарбаев «2030 жылы Қазақстан мөлдір сулы, жасыл желекті, ауасы таза аймаққа айналады. Өндіріс қалдықтары мен радиация бұдан былай біздің үйіміз бен бақтарымызға енбейтін болады. Біздің балалар кінаратсыз толыққанды өмір сүретін болады», -деп атап көрсеткен еді. Қазіргі таңда экология өзекті мәселеге айналып отыр. Сондықтан, қоршаған ортаны қорғау-әрбір адамның төл міндеті. |
Табиғат-адам
баласының құтты қонысы, жайлы мекені,
ырыс-дәулеті,денсаулығының сенімді сақшысы. Сондықтан
халық оны аялайды, қадір тұтады,
күтіп-баптайды.
--Енді балалар осы
Табиғат ананың балаларының аты бойынша үш топқа
бөлінеміз. "Ауа" тобы: Ауа-барлық тіршілік атаулыға тыныс беруші құдірет иесі. "Ауа- өмір тынысы" деп бекер айтпаған.Адамның жақсы дем алып, дұрыс тынығуына таза ауаның пайдасы мол.Айналадағы жан-жануарлар да, өсімдіктер де, адамдар да ауасыз тіршілік ете алмайды. |
Табиғатты аялай біл!",табиғат туралы даналық сөздер, нақыл сөздер т.б. |
|
|
"Табиғат--бізді қоршаған орта" (Сұрақтарға жауап
беру) |
(Табиғат екіге бөлінеді: тірі,өлі) (тау, тас, өзен, ай, т.б.) . (жануарлар, өсімдіктер, адам) (тоғыз) (Сиреп бара жатқан,жер бетінде құрып кету қаупі төніп тұрған жануарлар мен өсімдіктер тізімі тіркелген арнаулы кітап) |
|
|
Сабақтың соңы Ой толғаныс.
Р 7 мин. |
Қорытынды: Елбасының "Қазақстан -2030" жолдауында туған жер
табиғатын қорғай отырып, салауатты өмір
салтын қалыптастыру біздің міндетіміз екенін
айтып өткен ,сондықтан осы аулымызды гүлдендіруге, көркейтуге
,табиғатты көркейтуге ,табиғатты қорғауға қатысу
керектігі айтылған. |
«Еркін микрофон» әдісі. Мұғалім сабақты қорытындылау мақсатында оқушылардың сабаққа деген көзқарасын, рефлексиясын тыңдайды. |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Қоршаған ортаны қорғау. Тәрбие сағаты
Қоршаған ортаны қорғау. Тәрбие сағаты
|
Мектеп |
|
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|
Күні: |
|
|
Сыныбы: |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
«Қоршаған ортаны қорғау» |
|
Сабақтың мақсаты: |
Оқушыларға Қазақстанда салауатты өмір салтына қол жеткізуде, денсаулықты сақтау мен нығайтудағы басты міндеттің бірі - бала құқығын қорғау, зорлық-зомбылыққа қарсы күрес жүргізу екендігін түсіндіру. |
|
Міндеті |
Қоғамда зорлық-зомбылықтың болмауына ықпалын тигізіп, балаларға, әйелдерге, қарттарға барлық адамдарға құрметпен қарау көзқарасын қалыптастыру. |
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы Қызығушылықты ояту. 7 мин. |
(Ұ). Ұйымдастыру кезеңі: 1. Оқушылармен амандасу, түгендеу. 2. Психологиялық тренинг жүргізеді |
Мақсаты: Оқушылардың қиындық туындаған жағдайда кімге сенәм артып, көмек сұрайтынын анықтау. |
|
|
Жаңа сабаққа кіріспе
|
Қайырлы, күн, балалар!
Күнде таңертең сендер ояна салысымен , терезені ашып
Табиғат-Анаға көз салып қарайсыңдар.Дәл бүгінгі күні
табиғат-Ана бізді несімен қуанты, бізге не айтады?Олай болса,
мен сендерді Табиғат -Анаға саяхатқа бірге шығуға шақырамын.
Келісесіңдер ме? Өте керемет! |
(барлығы хормен түгел
оқушылар айтады) |
|
|
Сабақтың ортасы 31 мин. |
«Қазақстан -2030» Бағдарламасында Елбасы Н.Ә. Назарбаев «2030 жылы Қазақстан мөлдір сулы, жасыл желекті, ауасы таза аймаққа айналады. Өндіріс қалдықтары мен радиация бұдан былай біздің үйіміз бен бақтарымызға енбейтін болады. Біздің балалар кінаратсыз толыққанды өмір сүретін болады», -деп атап көрсеткен еді. Қазіргі таңда экология өзекті мәселеге айналып отыр. Сондықтан, қоршаған ортаны қорғау-әрбір адамның төл міндеті. |
Табиғат-адам
баласының құтты қонысы, жайлы мекені,
ырыс-дәулеті,денсаулығының сенімді сақшысы. Сондықтан
халық оны аялайды, қадір тұтады,
күтіп-баптайды.
--Енді балалар осы
Табиғат ананың балаларының аты бойынша үш топқа
бөлінеміз. "Ауа" тобы: Ауа-барлық тіршілік атаулыға тыныс беруші құдірет иесі. "Ауа- өмір тынысы" деп бекер айтпаған.Адамның жақсы дем алып, дұрыс тынығуына таза ауаның пайдасы мол.Айналадағы жан-жануарлар да, өсімдіктер де, адамдар да ауасыз тіршілік ете алмайды. |
Табиғатты аялай біл!",табиғат туралы даналық сөздер, нақыл сөздер т.б. |
|
|
"Табиғат--бізді қоршаған орта" (Сұрақтарға жауап
беру) |
(Табиғат екіге бөлінеді: тірі,өлі) (тау, тас, өзен, ай, т.б.) . (жануарлар, өсімдіктер, адам) (тоғыз) (Сиреп бара жатқан,жер бетінде құрып кету қаупі төніп тұрған жануарлар мен өсімдіктер тізімі тіркелген арнаулы кітап) |
|
|
Сабақтың соңы Ой толғаныс.
Р 7 мин. |
Қорытынды: Елбасының "Қазақстан -2030" жолдауында туған жер
табиғатын қорғай отырып, салауатты өмір
салтын қалыптастыру біздің міндетіміз екенін
айтып өткен ,сондықтан осы аулымызды гүлдендіруге, көркейтуге
,табиғатты көркейтуге ,табиғатты қорғауға қатысу
керектігі айтылған. |
«Еркін микрофон» әдісі. Мұғалім сабақты қорытындылау мақсатында оқушылардың сабаққа деген көзқарасын, рефлексиясын тыңдайды. |
|
шағым қалдыра аласыз

















