Материалдар / Қорытындылау «Табиғатты қорғау»

Қорытындылау «Табиғатты қорғау»

Материал туралы қысқаша түсінік
3 сынып Математика Қорытындылау «Табиғатты қорғау»
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
26 Қырқүйек 2020
827
3 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Пән: Математика

Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: «Жанды табиғат» 1А бөлім - 1000 көлеміндегі сандар. Қосу және азайту

Мектеп: №3

Күні:22.09.2020 ж

Мұғалімнің аты-жөні:Мейрамбекова Д.М

Сынып: 3 «А»

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:


Сабақ тақырыбы

Қорытындылау «Табиғатты қорғау»



Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

3.1.1.2 үш таңбалы сандарды оқу, жазу және салыстыру.

1 3.1


Сабақ мақсаттары

  • Барлық оқушылар: Үш таңбалы сандарды оқып жаза алады.

  • Көптеген оқушылар: Үш таңбалы сандарды бір – біріне қосып, азайта алады.

  • Кейбір оқушылар: Өз бетімен берілген есептін шешімін таба алады.

Ойлау дағдыларының

деңгейі:

Білу және түсіну

Қолдану

Жетістік критерийлері

  • үш таңбалы сандарды оқиды, жазады және салыстырады.

  • үш таңбалы сандарды бір – біріне қосады және азайтады.

  • үш таңбалы сандарды шешу барысында өз ойын дұрыс жеткізе алады.

Тілдік мақсаттар


Сен өрнектерді құрастырасың және оқисың, олардың мәнін табасың.

Құндылықтарды дарыту



Табиғатты қорғау .

Пәнаралық байланыстар

Қазақ тілі, жаратылыстану.

АКТ қолдану дағдылары

Бейнеролик, слайд.


Сабақ барысы


Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет

Ресурстар

Сабақтың басы

5 мин

  • Сәлеметсіндер ме?!

  • Көніл күйлерін қалай?

  • Тақтаға назар аударамыз.

Тақтада бейнеролик қосылады табиғат жайлы «Экологиялық сананы оятуға арналған "Эко-сағат" шарасы.»

  • Балалар бейнероликте не жайлы айтылған ?

  • Табиғатты қорғау біздің парызымыз. Айналамызды ластамай таза ұстап жүруміз керек.

  • Бүгінгі біздің тақырыбымыз өткен тақырыптарды қорытындылау және табиғатты қорғау деп аталады

  • Сабаққа қойған мақсатымыз үш таңбалы сандарды оқу, жазу және салыстыру.





https://www.youtube.com/watch?v=E1OCd78QEjk


Сабақтың ортасы

5 мин









5 мин











5 мин













5 мин
















5 мин


(МК.ӨЖ)

1- тапсырма. Өрнектерді жазып, олардың мәнін тап.


220 мен 320 сандарының қосындысын 420 санына арттыр.

700 бен 180 сандарының қосындысынан 480 санын азайт.

640 пен 220 сандарынның айырмасын 530 бен 30 сандарының қосындысына арттыр.

800 санынан 680 мен 220 сандарының айырмасын кеміт.


(220+320)+420=960

(700+180)-480=400

(640-220)+(530+30)=980

800-(680-220)=340


(МК.ӨЖ)

2-тапсырма. Өрнекті баған түрінде жаз және есепте.


456+238 781-649 579+209

900-317 401-345 198+745





(МК.ӨЖ)

3-тапсырма. Мәтінді оқы. Сұрақтарға жауап бер. Есептер құрастыр.


«Барсакелмес» қорығы Қызылорда облысы., Арал ауданында орналасқан. Қорықта өсімдіктердің 278 түрі бар.


«Наурызым» қорығы Қостанай облысы, Наурызым және Әулиекөл аудандарында орналасқан. Қорықтағы өсімдік түрлерінің саны «Барсакелмес» қорығындағы өсімдіктерден 409-ға артық.


«Наурызым» қорығында өсімдіктердің қанша түрі бар?

Екі қорықта барлығы қанша өсімдіктің түрі бар?


Шешуі:

278+409=687

687+278=965


Жауабы:

«Наурызым» қорығында өсімдіктердің 687 түрі бар.

Екі қорықта барлығы 965 өсімдіктің түрі бар.


(МК.ӨЖ)

4-тапсырма. Кесте бойынша теңдеу құрып, оны шеш.


Қосылғыш

320


780

Қосылғыш


87


Қосындының мәні.

650

587

800


Азайғыш

840


350

Азайтқыш


330


Айырманың мәні.

310

560

50


Жауабы:


Қосылғыш

320

500

780

Қосылғыш

320

87

20

Қосындының мәні.

650

587

800


Азайғыш

840

890

350

Азайтқыш

530

330

300

Айырманың мәні.

310

560

50



(МК.ӨЖ)

5-тапсырма. Санды өрнектің мәндері бойынша кестедегі сөйлемді тап.


240-217

900-899

248-230

230-229

900-877

349-328

226-223

757-734

679-673

338-327

586-554

425-424

448-442

727-713




А

1

К

13

Ұ

25

Ә

2

Қ

14

Ү

26

Б

3

Л

15

Ф

27

В

4

М

16

Х

28

Г

5

Н

17

Ц

29

Ғ

6

О

18

У

30

Д

7

Ө

19

Ш

31

Е

8

П

20

Ы

32

Ж

9

Р

21

І

33

З

10

С

22

Э

34

И

11

Т

23

Ю

35

Й

12

У

24

Я

36


Жауабы:


240-217 т

900-899 а

248-230 о

230-229 а

900-877 т

349-328 р

226-223 б

757-734 т

679-673 ғ

338-327 и

586-554 ы

425-424 а

448-442 ғ

727-713 қ





Оқулық

https://www.almatykitap.kz/catalog/matematika-3-synyp-oushylaryna-arnalan-ouly-15957/



Сабақтың соңы

5 мин



Қорытынды.

  • Бүгінгі сабақтан не түсіндің?

  • Сабақ басында қойған мақсатымызға жеттік пе?

  • Олай болса рефлекция жасайық.



  • Сауболындар.


https://fsd.multiurok.ru/html/2017/02/04/s_58956644571e9/546992_4.jpeg



Әдіскер: Сентаева А.Б

Машықкер: Мейрамбекова Д.М

Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!
Осы аптаның ең үздік материалдары
Педагогтардың біліктілігін арттыру курстары
Аттестацияда (ПББ) 100% келетін
тақырыптармен дайындаймыз
Аттестацияда (ПББ) келетін тақырыптар бойынша жасалған тесттермен дайындалып, бізбен бірге тестілеуден оңай өтесіз
Өткен жылы бізбен дайындалған ұстаздар 50/50 жинап рекорд жасады
Толығырақ