Қос бұрыш

Тақырып бойынша 11 материал табылды

Қос бұрыш

Материал туралы қысқаша түсінік
Апталық аясында өткізілген ашық сабақ
Материалдың қысқаша нұсқасы

Сабақ жоспары

Бекітемін: ____________________

Мұғалімнің аты-жөні:

Жанәділов Азамат Абылайұлы

Сынып:

9 А

Күні:

26.02.2024

Тарау немесе бөлім атауы:

9.3А Тригонометрия

Сабақтың тақырыбы:

Тригонометриялық функциялардың қосбұрышының формуласы

Оқу мақсаты:

9.2.4.3 бұрыштардың қосындысы мен айырымының, жарты және қос бұрыштың тригонометриялық формулаларын қорытып шығару және қолдану;

Бағалау критериі:

1.Екі еселі бұрыш формулаларын қортып шығарады;

2.Екі еселі бұрыш формулаларын пайдаланып, есептер шығарады;

Уақыты

Кезең

дері

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

3 минут

Ұйымдастыру

Сәлеметсіздер ме!

Атмосфералық жағдайды қалыптастыру. Формулаларды сәйкестендіру арқылы дұрыс таба білу. Осы сұрақтардан кейін сабақтың тақырыбы ашылуы тиіс.

Сұрақ қойылады: Сабағымыздың тақырыбы қандай?

Бүгін қосбұрыштың тригонометриялық формулалары тақырыбын қарастырамыз.

Бүгінгі сабақта меңгеретініңіз:

-қос бұрыштың тригонометриялық формулалары.

-қос бұрыштың тригонометриялық формулаларын қолдану.



Сәйкестендіру сұрақтарын дұрыс табу және сол арқылы бүгінгі сабақ тақырыбын аша білу.


Сабақ тақырыбын жазып алу.










Шыныбеков оқулығы


8 мин

Жаңа сабақ

Жаңа тақырып

1.Егер қосу формулаларында cos(α + β), sin(α + β), tg(α + β) және ctg(α + β) өрнектерінде α = β деп алсақ, нені байқайсыңдар?

Қос бұрыштың формулаларын қортып шығару оқушыларға тапсырылады.

sin2α = 2sinα cosα

cos2α = 2cos²α - 1 = 1 - 2sin²α = cos²α - sin²α

tg2α =

ctg2α =

Сергіту сәті: 10 сұрақ әдісі


Қосымша ақпарат көздерін пайдалана отырып түсінеді







Тақырып бойынша ресурстарды қарап, танысады





Осы формулаларды маңдайына жабыстыру арқылы формуланың берілген функциясын және дұрыс жауабын табады.


1) cos2α = 1 – 2sin²α




2)



3) ctgα =



4)









Түсінбеген сұрақтарын қояды




















Слайд













Стикер

17 мин

Бекіту тапсырма лары

Есептер шығару.

А деңгейі. №4.113

1. Өрнекті ықшамдаңдар:

1)


2)


3)



В деңгейі №4.116.

Бөлшекті қысқартыңдар:

1)   =

2)   =



3)  =


С деңгейі. Өрнекті ықшамдаңдар:


1) 1 + cos2x + 2sin²x =


2) 2sin²x - 1 =


3) - =


С деңгейінде тапсырма бойынша өз ойларын ортаға салып, пікірлерін білдіріп, жұптық талдау жасайды.




Жауаптары:

1)    1)



2)



3)



1)  = 2cos20°

2) = =

=



 = = = cos18°


3. 1) cos²x + sin²x+ cos²x - sin²x +2sin²x = 2(sin²x +cos²x) = 2


2) 2sin²x - sin²x - cos²x = sin²x - cos²x = - cos2x


3) (cos²x - sin²x)(cos²x + sin²x) = = cos2x



Дескриптор:

- Қосбұрыштың тригонометрия лық формуласын қолданады








Дескриптор:

- Қосбұрыштың тригонометрия лық формулаларын қолданады.







Слайд

Шыныбеков оқулығы



















Интернет ресурстары






15 минут

Жеке жұмыс


















Бекіту тапсырмасы




Kahoot бағдарламасы арқылы тапсырмалар орындайды


Тригонометриялық логикалық есеп:


1) cos · cos · cos =







2) cos20°·cos40°·cos80° =









Umapalata платформасы арқылы оқушыларға бүгінгі тақырыпқа қатысты тапсырмалар беріледі. Осы платформа арқылы оқушылардың тақырыпты қаншалықты меңгергені анықталады.



Ұялы телефондары арқылы тапсырманы орындайды


1) =

= = = =


2) = = = = =





Umapalata платформасы арқылы оқушылар бүгінгі тақырыпқа қатысты есептерді шығарады.

























ҚБ: «Екі жұлдыз, бір ұсыныс» бойынша мұғалімнің бағалауы




Жалпы білім беретін мектептің 9–сыныбына арналған оқулық.

Оқулық авторлары: Н.Шыныбеков

Алматы «Мектеп» баспасы 2019 жыл





https://www.umapalata.com/zexpo/game.html?LANG=RU&idGames=7737&mygames=s&not_glb_prm=1&tk=00533c152654b80b0f26612348989d0e30bf73bf90a440dade09591edddba573

2 минут







Рефлексия пирамидасы

Shape1



Үйге тапсырма. №4.123-есеп





Тақырыпты меңгергенін анықтау

Оқушылар өз пікірлерімен бөліседі.

Үй тапсырмасын жазып алады.




Мұғалім оқушылардың сабаққа қатысқан белсенілігіне қарай 1-10 баллдық жүйе бойынша әр оқушының өзіне тиісті баллын қойып бағалайды. Сонымен қатар, оқушыларды ынталандыру үшін

«Қошеметтеу» әдісі арқылы бағалайды.













Шыныбеков оқулығы






Жүктеу
bolisu
Бөлісу
ЖИ арқылы жасау
Файл форматы:
docx
11.11.2024
198
Жүктеу
ЖИ арқылы жасау
Жариялаған:
Бұл материалды қолданушы жариялаған. Ustaz Tilegi ақпаратты жеткізуші ғана болып табылады. Жарияланған материалдың мазмұны мен авторлық құқық толықтай автордың жауапкершілігінде. Егер материал авторлық құқықты бұзады немесе сайттан алынуы тиіс деп есептесеңіз,
шағым қалдыра аласыз
Қазақстандағы ең үлкен материалдар базасынан іздеу
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде керек материалды іздеп, жүктеп алып сабағыңызға қолдана аласыз
Материал жариялап, аттестацияға 100% жарамды сертификатты тегін алыңыз!
Ustaz tilegi журналы министірліктің тізіміне енген. Qr коды мен тіркеу номері беріледі. Материал жариялаған соң сертификат тегін бірден беріледі.
Оқу-ағарту министірлігінің ресми жауабы
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!
Қазақстан Республикасының білім беру жүйесін дамытуға қосқан жеке үлесі үшін және де Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық материалыңызбен бөлісіп, белсенді болғаныңыз үшін алғыс білдіреміз!
Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!
Тәуелсіз Қазақстанның білім беру жүйесін дамытуға және білім беру сапасын арттыру мақсатында Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жариялағаны үшін марапатталасыз!
Министірлікпен келісілген курстар тізімі