Қысқа мерзімді жоспар
Қазақ тілі 56-сабақ
|
Мектеп |
Шоқан Уәлиханов атындағы орта мектебі |
||||
|
Бөлім |
Мамандықтар әлемі |
||||
|
Педагогтің аты-жөні |
Л.Бектасова |
||||
|
Күні: |
11.12.2024ж |
||||
|
Сынып:4 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|||
|
Сабақтың тақырыбы |
№56 Қос сөздер 40-46 жаттығулар |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
4.1.4.1 - тірексөздер мен жоспарды пайдалана отырып монолог құрау; 4.4.2.1* - күрделі сөздердің түрлерін ажырата алу (біріккен сөз, қос сөз, қысқарған сөз) |
||||
|
Сабақтың мақсаты/критерийі |
Тірексөздер мен жоспарды пайдалана отырып монолог құрады Қос сөздердің түрлерін ажырата алады |
||||
|
Құндылыққа баулу |
Біртұтас тәрбие» тәрбие бағдарламасындағы құндылықтарды оқу процесіне ұйымдастыру кезіңінен бастап, сабақтың әрбір кезеңінде жүргіземін.Құндылық: бірлік және ынтымақ бірлескен жетістіктерге ұмтылу және ұжымдық күш жігерді ынталандыру |
||||
|
Сабақтың барысы |
|||||
|
Сабақтың кезең уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Сабақ тың басы 5 мин |
Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру үшін ширату жаттығуларын жасату. Күн жарығын алақанға саламын Жүрегіме басып ұстай қаламын Ізгі, әрі нәзік, жарық мейірімді Болып кетер сонда менің жан-жағым! Үй тапсырмасын сұрау 39-жаттығу."Біріккен сөздер" кестесін толықтырып айт.
Өзіңе ұнаған біріккен сөз туралы ақпарат жина. Ол сөз неліктен солай аталатынына жауап іздеп, хабарлама дайында. |
Мұғалімнің тапсырмасын орындайды. |
ҚБ «Білім тамшысы»
Дескриптор:тапсырманы орындайды 1 балл
|
компьютер, модем, теледидар, ұялы телефон суреттері |
|
|
Сабақтың ортасы 15 мин |
ФС 40,41 – тапсырма Жұптық жұмыс «Мен білемін!» әдісі ОДД:білу,түсіну,қолдану Біртұтас тәрбие» тәрбие бағдарламасындағы құндылықтарды оқу процесіне ұйымдастыру кезіңінен бастап, сабақтың әрбір кезеңінде жүргіземін.Құндылық: бірлік және ынтымақ бірлескен жетістіктерге ұмтылу және ұжымдық күш жігерді ынталандыру Нұсқау Мәтінді мұқият тыңда.Мәтін бойынша пікір білдіруге бағытталған сұрақтар құрастыр. Сұрақтарға жауап беріп көр. Сұрақ құрастыруда «Қалай ойлайсың?», «Сенің ойыңша,...», «Неліктен?», «Не себепті?» сұрақтары мен тіркестерді пайдалан. 1. Қалай ойлайсың, бір отарда неше қой бар? 2. Сенің ойыңша, бір отардағы қой қанша литр су ішеді? 3.Бала не себепті қауға тартты? Әңгімедегі бала санауды қалай үйренді? Оның әке-шешесі кім? Әңгімедегі бала санауды қауға тарту арқылы үйренді. Оның әке-шешесі –қойшы. Мәтіннен күрделі сөздері бар сөйлемдерді теріп жаз. Күрделі сөйлемдердің астын сыз. Әке-шешем қойшы болды. Айдалада ақ боз үй. Сексеуіл, жусанды дала. Құдықтың басындағы айналмалы ағаш шығыр арқылы түйеге арқан байлап, қауға тартамын. Өлеңді оқы. Қора-қора қой жатыр, Қарын-қарын май жатыр, Түйе-түйе жүн жатыр, Ауыл-ауыл ел жатыр. Күрделі сөздерді тап. Олардың қалай жасалып тұрғанын байқа. Мағынасын түсіндір. Күрделі сөздер екі сөздің қайталануынан жасалған қос сөздер. Күрделі сөздің бір сыңарын алып тастап айтып көр. Сонда нені байқадың?
|
Мәтінді мұқият тыңдайды. Мәтін бойынша пікір білдіруге бағытталған сұрақтар құрастырады. Мәтіннен күрделі сөздері бар сөйлемдерді теріп жазады. Күрделі сөйлемдердің астын сызады.
|
Дескриптор: Мәтінді мұқият тыңдайды.1 балл Мәтін бойынша пікір білдіруге бағытталған сұрақтар құрастырады. 1балл Мәтіннен күрделі сөздері бар сөйлемдерді теріп жазады. Күрделі сөйлемдердің астын сызады.1балл Өлеңді оқиды 1 балл Күрделі сөздерді табады 1 балл |
Оқулық, дәптер |
|
|
2мин |
Сергіту сәті |
Балалар бірге орындайды |
Жарайсыңдар |
|
|
|
10 мин |
ҚБ 42-тапсырма Жұптық жұмыс «Жатқа жаз» әдісі ОДД:білу.түсіну Мақалды оқып, жатқа жаз. Көре-көре көсем боларсың, Сөйлей-сөйлей шешен боларсың. Қос сөздердің астын сыз. Қос сөздің бір сыңарын алыс тастаса, сөйлем мағынасында қандай өзгеріс болады? Кестеге қара және түсіндір.
|
Мақалды оқып, жатқа жазады. Қос сөздердің астын сызады.
|
Бағалау критерийі Қос сөздердің түрлерін ажырата алады Дескриптор Мақалды оқып, жатқа жазады. 1 балл Қос сөздердің астын сызады.1балл
|
оқулық
|
|
|
10 мин |
ҚБ 43,45–тапсырма ОДД:білу.түсіну «Ойлан,жұптас,талқыла» әдісі Қос сөздерді оқып шығып, көшіріп жаз.
Биік-биік, ыдыс-аяқ, кіп-кішкене, көйлек-көншек, анда-санда, қарқ-қарқ, жап –жасыл. Қос сөздердің құрамындағы сөздерге назар аудар. Өзің таңдаған қос сөздерді қатыстырып, бірнеше сөйлем құра. Мен анама ыдыс-аяқ жууға көмектестім. Сырттан біреулердің қарқ-қарқ күлген дауыстары шықты. Айдостың әдемі кіп-кішкене күшігі бар екен. Балалар қардан аққала жасап ойнап жүр. Үсті-бастары қар-қар. Биік-биік таулар алыстан көз тартады. Айгүлдің шашы желмен желп-желп етті. Жанат бұған қуана-қауна келісті. -Қос сөз сөйлемге қандай мағына үстегенін байқа. -Қос сөзді құрап тұрған сыңарларды салыстыр. |
Біріккен сөзді пайдаланып, сурет бойынша сөйлемдер құрап жазады.Жүсіпбек сөзінің айтылуы мен жазылуын салыстырады. Жүсіпбек сөзінің қандай сөздерден құралғанын айтады Олардың дыбыстық құрамында болған өзгерісті түсіндіреді. |
Бағалау критерийі Тірексөздер мен жоспарды пайдалана отырып монолог құрады Дескриптор:Қос сөздерді оқып шығып, көшіріп жазады.1балл Өзі таңдаған қос сөздерді қатыстырып, бірнеше сөйлем құрайды.1балл
|
Суреттер |
|
|
Сабақ тың соңы 3 мин |
-Бүгін қандай тақырып өттіңдер? -Сабақтың мақсаты қалай? Рефлексия: «Білім құтысы»
Үй тапсырмасы 44 жаттығу |
Сабаққа кері байланыс жасайды. Жинаған балдары бойынша рефлексия жасайды. Үй тапсырмасын жазып алады
|
|
|
|
Тексерілді:-------------------Г.Меймашева
Менің ақымды жемеңіз!!!!Сатып алып, өз еңбек ақыңызды адалымен алыңыз!Әркімнің еңбегінің төлемін төлеп қолдану керек!!!!
Тегін таратуға болмайды !!!! Алла ұлық бүгінгі күнді ғана ойламаңыз!!!!!
87016094001 Aldina.
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Қос сөздер.40-46 жаттығу.Қазақ тілі 4 сынып
Қос сөздер.40-46 жаттығу.Қазақ тілі 4 сынып
Қысқа мерзімді жоспар
Қазақ тілі 56-сабақ
|
Мектеп |
Шоқан Уәлиханов атындағы орта мектебі |
||||
|
Бөлім |
Мамандықтар әлемі |
||||
|
Педагогтің аты-жөні |
Л.Бектасова |
||||
|
Күні: |
11.12.2024ж |
||||
|
Сынып:4 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|||
|
Сабақтың тақырыбы |
№56 Қос сөздер 40-46 жаттығулар |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
4.1.4.1 - тірексөздер мен жоспарды пайдалана отырып монолог құрау; 4.4.2.1* - күрделі сөздердің түрлерін ажырата алу (біріккен сөз, қос сөз, қысқарған сөз) |
||||
|
Сабақтың мақсаты/критерийі |
Тірексөздер мен жоспарды пайдалана отырып монолог құрады Қос сөздердің түрлерін ажырата алады |
||||
|
Құндылыққа баулу |
Біртұтас тәрбие» тәрбие бағдарламасындағы құндылықтарды оқу процесіне ұйымдастыру кезіңінен бастап, сабақтың әрбір кезеңінде жүргіземін.Құндылық: бірлік және ынтымақ бірлескен жетістіктерге ұмтылу және ұжымдық күш жігерді ынталандыру |
||||
|
Сабақтың барысы |
|||||
|
Сабақтың кезең уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Сабақ тың басы 5 мин |
Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру үшін ширату жаттығуларын жасату. Күн жарығын алақанға саламын Жүрегіме басып ұстай қаламын Ізгі, әрі нәзік, жарық мейірімді Болып кетер сонда менің жан-жағым! Үй тапсырмасын сұрау 39-жаттығу."Біріккен сөздер" кестесін толықтырып айт.
Өзіңе ұнаған біріккен сөз туралы ақпарат жина. Ол сөз неліктен солай аталатынына жауап іздеп, хабарлама дайында. |
Мұғалімнің тапсырмасын орындайды. |
ҚБ «Білім тамшысы»
Дескриптор:тапсырманы орындайды 1 балл
|
компьютер, модем, теледидар, ұялы телефон суреттері |
|
|
Сабақтың ортасы 15 мин |
ФС 40,41 – тапсырма Жұптық жұмыс «Мен білемін!» әдісі ОДД:білу,түсіну,қолдану Біртұтас тәрбие» тәрбие бағдарламасындағы құндылықтарды оқу процесіне ұйымдастыру кезіңінен бастап, сабақтың әрбір кезеңінде жүргіземін.Құндылық: бірлік және ынтымақ бірлескен жетістіктерге ұмтылу және ұжымдық күш жігерді ынталандыру Нұсқау Мәтінді мұқият тыңда.Мәтін бойынша пікір білдіруге бағытталған сұрақтар құрастыр. Сұрақтарға жауап беріп көр. Сұрақ құрастыруда «Қалай ойлайсың?», «Сенің ойыңша,...», «Неліктен?», «Не себепті?» сұрақтары мен тіркестерді пайдалан. 1. Қалай ойлайсың, бір отарда неше қой бар? 2. Сенің ойыңша, бір отардағы қой қанша литр су ішеді? 3.Бала не себепті қауға тартты? Әңгімедегі бала санауды қалай үйренді? Оның әке-шешесі кім? Әңгімедегі бала санауды қауға тарту арқылы үйренді. Оның әке-шешесі –қойшы. Мәтіннен күрделі сөздері бар сөйлемдерді теріп жаз. Күрделі сөйлемдердің астын сыз. Әке-шешем қойшы болды. Айдалада ақ боз үй. Сексеуіл, жусанды дала. Құдықтың басындағы айналмалы ағаш шығыр арқылы түйеге арқан байлап, қауға тартамын. Өлеңді оқы. Қора-қора қой жатыр, Қарын-қарын май жатыр, Түйе-түйе жүн жатыр, Ауыл-ауыл ел жатыр. Күрделі сөздерді тап. Олардың қалай жасалып тұрғанын байқа. Мағынасын түсіндір. Күрделі сөздер екі сөздің қайталануынан жасалған қос сөздер. Күрделі сөздің бір сыңарын алып тастап айтып көр. Сонда нені байқадың?
|
Мәтінді мұқият тыңдайды. Мәтін бойынша пікір білдіруге бағытталған сұрақтар құрастырады. Мәтіннен күрделі сөздері бар сөйлемдерді теріп жазады. Күрделі сөйлемдердің астын сызады.
|
Дескриптор: Мәтінді мұқият тыңдайды.1 балл Мәтін бойынша пікір білдіруге бағытталған сұрақтар құрастырады. 1балл Мәтіннен күрделі сөздері бар сөйлемдерді теріп жазады. Күрделі сөйлемдердің астын сызады.1балл Өлеңді оқиды 1 балл Күрделі сөздерді табады 1 балл |
Оқулық, дәптер |
|
|
2мин |
Сергіту сәті |
Балалар бірге орындайды |
Жарайсыңдар |
|
|
|
10 мин |
ҚБ 42-тапсырма Жұптық жұмыс «Жатқа жаз» әдісі ОДД:білу.түсіну Мақалды оқып, жатқа жаз. Көре-көре көсем боларсың, Сөйлей-сөйлей шешен боларсың. Қос сөздердің астын сыз. Қос сөздің бір сыңарын алыс тастаса, сөйлем мағынасында қандай өзгеріс болады? Кестеге қара және түсіндір.
|
Мақалды оқып, жатқа жазады. Қос сөздердің астын сызады.
|
Бағалау критерийі Қос сөздердің түрлерін ажырата алады Дескриптор Мақалды оқып, жатқа жазады. 1 балл Қос сөздердің астын сызады.1балл
|
оқулық
|
|
|
10 мин |
ҚБ 43,45–тапсырма ОДД:білу.түсіну «Ойлан,жұптас,талқыла» әдісі Қос сөздерді оқып шығып, көшіріп жаз.
Биік-биік, ыдыс-аяқ, кіп-кішкене, көйлек-көншек, анда-санда, қарқ-қарқ, жап –жасыл. Қос сөздердің құрамындағы сөздерге назар аудар. Өзің таңдаған қос сөздерді қатыстырып, бірнеше сөйлем құра. Мен анама ыдыс-аяқ жууға көмектестім. Сырттан біреулердің қарқ-қарқ күлген дауыстары шықты. Айдостың әдемі кіп-кішкене күшігі бар екен. Балалар қардан аққала жасап ойнап жүр. Үсті-бастары қар-қар. Биік-биік таулар алыстан көз тартады. Айгүлдің шашы желмен желп-желп етті. Жанат бұған қуана-қауна келісті. -Қос сөз сөйлемге қандай мағына үстегенін байқа. -Қос сөзді құрап тұрған сыңарларды салыстыр. |
Біріккен сөзді пайдаланып, сурет бойынша сөйлемдер құрап жазады.Жүсіпбек сөзінің айтылуы мен жазылуын салыстырады. Жүсіпбек сөзінің қандай сөздерден құралғанын айтады Олардың дыбыстық құрамында болған өзгерісті түсіндіреді. |
Бағалау критерийі Тірексөздер мен жоспарды пайдалана отырып монолог құрады Дескриптор:Қос сөздерді оқып шығып, көшіріп жазады.1балл Өзі таңдаған қос сөздерді қатыстырып, бірнеше сөйлем құрайды.1балл
|
Суреттер |
|
|
Сабақ тың соңы 3 мин |
-Бүгін қандай тақырып өттіңдер? -Сабақтың мақсаты қалай? Рефлексия: «Білім құтысы»
Үй тапсырмасы 44 жаттығу |
Сабаққа кері байланыс жасайды. Жинаған балдары бойынша рефлексия жасайды. Үй тапсырмасын жазып алады
|
|
|
|
Тексерілді:-------------------Г.Меймашева
Менің ақымды жемеңіз!!!!Сатып алып, өз еңбек ақыңызды адалымен алыңыз!Әркімнің еңбегінің төлемін төлеп қолдану керек!!!!
Тегін таратуға болмайды !!!! Алла ұлық бүгінгі күнді ғана ойламаңыз!!!!!
87016094001 Aldina.
шағым қалдыра аласыз


















