Күні:
Сынып:
5
Ермекбаева
Ғ
|
Қатысқандар
саны:
Қатыспағандар
саны:
|
Сабақтың
тақырыбы
|
Есептер шығарту Натурал
сандарды салыстыру. Қос
теңсіздік
|
Осы сабақта қол
жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына
сілтеме)
|
5.1.2.1
натурал сандарды салыстыру,
сонымен қатар координаталық сәуленің көмегімен
салыстыру;
5.5.2.6
сандарды салыстырудың
нәтижесін белгілері арқылы
жазу;
5.5.2.7
натурал сандарды салыстыру мен
реттеуді талап ететін жағдайды
зерттеу;
|
Сабақтың
мақсаттары
|
Оқушылар көптаңбалы натурал сандарды
салыстырудың тәсілдерімен танысады, координаталық сәулені
қолданануды, қос теңсіздікті координаталық сәуледе кескіндеуді
үйренеді.
|
Жетістік
критерийлері
|
1
. Теңсіздік белгілері арқылы
натурал сандарды
салыстырады;
2. Разрядтарына қарап отырып
натурал сандарды
салыстырады;
3. Проценті бойынша санды
табуды үйренеді;
4. Қос теңсіздік ұғымымен
танысады.
|
Құндылықтарды
дарыту
|
Оқушыларды бір-біріне деген
құрмет көрсетуіне
тәрбиелеу.
|
Пәнаралық
байланыс
|
Өнер, қазақ
тілі
|
АКТ қолдану
дағдылары
|
Аудиожазба ,
таныстырылым.
|
Тілдік
құзыреттілік
|
Қар-снег
|
Сабақ
барысы
|
Сабақтың жоспарланған
кезеңдері
|
Сабақтағы жоспарланған
іс-әрекет
|
Ресурстар
|
Сабақтың
басы
Ынтымақтастық атмосферасын
қалыптастыру
5
минут
|
«Миға
шабуыл» стратегиясы (Карточкалар көмегімен берілген
сұрақтарға жауап беру)
1. Математикадағы “” және
“_________депаталады.
2. Мұндағы, “” және
“
3. Координаталықсәуледекіші
сан_______жақтағынүктемен, ал оданүлкен сан
____жақтағынүктеменкескінделеді.
4.Салыстырылатын екі
натурал санныңразрядтар саны __________.
5. Разрядтар саны
әртүрліекі натурал санныңқайсысының разряды __________ болса, сол
сан үлкенболады.
6.Салыстырылатын екі
натурал санныңразрядтар саны
__________________.
7.Разрядтар саны бірдейекі
натурал сан жоғарғыразрядтарынанбастап _______________
разрядтарыбойыншасалыстырылады.
8.Егер екі натурал
санныңразрядтар саны
бірдейжәнеаттасразрядтардағыцифрларыбірдейболса, ондамұндай натурал
сандарөзара___________________болады.
9.Кез келген 3
сандысалыстыру___________түріндежазылады.
10.Қос
теңсіздіктер___________
саннанбастапоқылады.
|
Шаттық
шебері
|
Сабақтың
ортасы
8
минут
|
Оқулықтағы тапсырмалармен
жұмыс жүргізу.
1. Теңсіздікті
оқыңдар:
3. Тіктөрбұрыш пен шаршының
периметрлері мен аудандарын
салыстырыңдар.
(1-сурет).
F
8 см
TA
B
2 см4
см
L
M
С
Шешуі:
SFTLM = (8
·
2)
см2
= 16
см2
PFTLM = 2
·
(8 + 2) см = 20
см
SABCD = (4
·
4)
см2
= 16
см2
PABCD =( 4
·
4) см = 16
см,
SFTLM =
SABCD;
PFTLM>
PABCD.
|
Таныстырылым, оқулықпен
жұмыс
|
Сергіту
сәті
1
минут
|
Қаттынөсербасылды
(жайментырсылдатады)
Күнжарқырайашылды
(қолдарыменкүнжасайды)
Көктентөмен
әдемiкемпiрқосақшашылды (жарты
доғажасайды)
|
Сергіту сәтіне арналған
жинақ
|
Аяқталуы
16
минут
Қызықты
тапсырма
8
минут
|
1. Қос теңсіздікті оқыңдар: 1)
17 < 25 <29; 2) 76 < 78
<94;
3) 101 < 136 < 450; 4)
829 < 1 033 <
2005.
2. Сөйлемді қос теңсіздік
арқылы жазыңдар:
|
Оқулық,
дәптерлер.
|
Сабақтың
соңы
2
минут
|
Рефлексия
Оқушылар «Еркін микрофон»
әдісі бойынша сабаққа кері байланысты ауызша айтты. Кері байланыста
оқушылар өз топтарының жұмысымен бірге басқа топтың да жұмыстарын
бағалады және ұсыныстарын
берді.
Б ұл сабақта
оқушылар шығармашылықпен жұмыста топтық жұмыстың пайдасын түсінді
деп ойлаймын.
|
Микрафон
|
Дифференциация – оқушыларға
көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары
оқушыларға қандай тапсырмалар қоюды жоспарлап
отырсыз?
|
Бағалау – оқушылардың
материалды меңгеру деңгейін тексеру
жоспарыңыз?
|
Пәнаралық
байланыс
Денсаулық және қауіпсіздік
техникасының сақталуы АКТ
Құндылықтармен байланыс
(тәрбие)
|
Қолдау
көрсету.
Қабілеті жоғары
оқушылар айтылған сөздер мен
сөйлемдердің көпшілігін дұрыс қайталай
алады.
|
Оқушылар өздері жасаған
бет-бейнелеріне қарап бір-біріне көңіл- күйлерін айтады. (қуанышты,
көңілді, көңілсіз,
ашулы)
|
Математика
сабағы
Оқушыларды бір-біріне деген
құрмет көрсетуіне
тәрбиелеу.
|