|
Бөлім: |
4(А) - БӨЛІМ. ТЕҢДЕУ, ТЕҢСІЗДІК, ӨРНЕК |
|||||||
|
Педагогтің аты-жөні |
Қасымхан Л.М. |
|||||||
|
Күні:02.04.2021ж |
|
|||||||
|
Сынып:4В |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Қос теңсіздіктерді шешу /Астрономия |
|||||||
|
Оқубағдарламасынасәйкесоқытумақсаттары |
4.4.1.3** теңдеулер мен теңсіздіктерді шешуде жиындардың қиылысуы мен бірігуінің ауыстырымдылық және терімділік қасиеттерін қолдану; |
|||||||
|
Сабақтың мақсаты |
қос теңсіздіктердің шешімдер жиынын таба алады. қос теңсіздіктердің шешімдер жиынын сан сәулесінде белгілей алады. жиындардың бірігу және қиылысу қасиеттерін қолдануды үйренеді |
|||||||
|
|
Сабақтыңбарысы |
|||||||
|
Сабақтың кезең уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||
|
Сабақтың басы |
«Зейінін шоғырландыру» .Астрономия ғылымының даму тарихы туралы өздері іздеп тауып келген ақпараттарымен бөліседі, талқылайды. Үй жұмысын тексеру:. №11 Алдыңғы білімді еске түсіру (ұжымда) №1. А)Әріптерден берілген жиынның ішкі жиынын құрайтын кем дегенде бес сөз құра А = { а, с, т, р, о, н, о, м, и, я } ат, ас, тас, ит, орман ә){0, 1, 2, 3}, {0, 1, 2}, {1, 2, 3}, {3, 4, 5 ...}, {4, 5, 6, 7 ...}жиындарының қайсысы х < 3 теңсіздігінің шешімдер жиыны бола алады? Жауабы: {0, 1, 2} б) Бірінші теңсіздікті шешкен кезде мынадай жауап алдық: {0, 1, 2, 3, 4, 5, 6}. Екінші теңсіздіктің жауабы {5, 6, 7 ...} болады. Қандай теңсіздіктерді шештік? х<7, жауабы: {0, 1, 2, 3, 4, 5, 6} x>4, жауабы: {5, 6, 7 ...} Мақсат қою №2 -Қос теңсіздіктерді шешкенде жиындардың бірігу қасиеттерін қалай қолдануға болады? – Қос теңсіздіктерді шешкенде жиындардың қиылысу қасиеттерін қалай қолдануға болады? -Бүгінгі сабақтың мақсаты : Қос теңсіздіктердің шешімдер жиынын табуды үйренесің |
Оқушылар сабақ тақырыбымен, мақсатымен танысады. |
ҚБ: 1-10 балдық жүйе ҚБ: 1-10 балдық жүйе |
Психологиялық ахуал. Алдыңғы білімді еске түсірутапсырмалары. Оқылым, жазылым тапсырмалары. |
||||
|
Сабақтың ортасы |
Жаңаны ашу. Қос теңсіздіктерді шешу кезінде қалай пайымдауға болады?
8 < х < 11 мысалы арқылы
қарастырайық.
|
Саралау тәсілі «Тапсырма» арқылы іске асады. Кейбір оқушыға қосымша сұрақтар беріледі. Қос теңсіздіктерді шешу кезінде қалай пайымдауға болады? Дескриптор: Қос теңсіздіктердің шешімдер жиынын сан сәулесінде көрсетеді |
ҚБ: 1-10 балдық жүйе. |
Оқылым, жазылым тапсырмалары. |
||||
|
Бекіту |
№4 Егер Арман өрнекті амалдардың орындалу реті бойынша жазған болса, онда оның қандай өрнекті есептегенін тап. А)( 3 467 589 – 1 000 879) :(9087761-9057751) =246671 1) 3 467 589 – 1 000 879 2) 9 087 761 – 9 087 751 3) 2 466 710 : 10 Ә) 8809347 +(346*908):8=884618 1) 346 · 908
2) 314 168 : 8 №8 Ғарыштық зерттеулер институты қызметкерлерінің 12-сі Францияға, 10-ы Италияға, 8-і Англияға, 5-еуі Англия мен Италияға, 6-ауы Англия мен Францияға, 6 қызметкер Франция мен Италияға барды. 4 адам барлық үш мемлекетте де болды. Институтта неше адам жұмыс істейді? Шешуі: 4+2+3+2+4+1+1=17
Жауабы: Институтта17 адам жұмыс істейді.
2)1+1+1+3+2+1+1=10 Жауабы: Саяхатқа 10 бала шықты. |
Дескриптор: Сан сәулесінен қос теңсіздіктердің шешімдер жиынын қарайды.Шешімдер жиынын жазады |
ҚБ: 1-10 балдық жүйе ҚБ: 1-10 балдық жүйе |
Оқылым, жазылым тапсырмалары. |
||||
|
Кері байланыс |
Кері байланыс Оқушылар қағазға бес саусақты салып, әр саусаққа өз ойларын жазады. Бас бармақ - басты мәселе. Бүгінгі сабақта ең құнды мәселе қандай болды. Балалы үйрек - бірлесу. Мен топта қалай жұмыс жасадым? Кімге көмектестім? Ортан терек - ойлау. Мен бүгін қандай білім мен тәжірибе алдым? Шылдыр шүмек - шынайылық. Сабақ маған ұнады ма? Неліктен? Кішкентай бөбек – көңіл-күй ахуалы. Мен сабақта өзімді қалайша сезінемін. Үй жұмысы: №9 |
|
|
|
||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Қос теңсіздіктерді шешу .4В класы.
Қос теңсіздіктерді шешу .4В класы.
|
Бөлім: |
4(А) - БӨЛІМ. ТЕҢДЕУ, ТЕҢСІЗДІК, ӨРНЕК |
|||||||
|
Педагогтің аты-жөні |
Қасымхан Л.М. |
|||||||
|
Күні:02.04.2021ж |
|
|||||||
|
Сынып:4В |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Қос теңсіздіктерді шешу /Астрономия |
|||||||
|
Оқубағдарламасынасәйкесоқытумақсаттары |
4.4.1.3** теңдеулер мен теңсіздіктерді шешуде жиындардың қиылысуы мен бірігуінің ауыстырымдылық және терімділік қасиеттерін қолдану; |
|||||||
|
Сабақтың мақсаты |
қос теңсіздіктердің шешімдер жиынын таба алады. қос теңсіздіктердің шешімдер жиынын сан сәулесінде белгілей алады. жиындардың бірігу және қиылысу қасиеттерін қолдануды үйренеді |
|||||||
|
|
Сабақтыңбарысы |
|||||||
|
Сабақтың кезең уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||
|
Сабақтың басы |
«Зейінін шоғырландыру» .Астрономия ғылымының даму тарихы туралы өздері іздеп тауып келген ақпараттарымен бөліседі, талқылайды. Үй жұмысын тексеру:. №11 Алдыңғы білімді еске түсіру (ұжымда) №1. А)Әріптерден берілген жиынның ішкі жиынын құрайтын кем дегенде бес сөз құра А = { а, с, т, р, о, н, о, м, и, я } ат, ас, тас, ит, орман ә){0, 1, 2, 3}, {0, 1, 2}, {1, 2, 3}, {3, 4, 5 ...}, {4, 5, 6, 7 ...}жиындарының қайсысы х < 3 теңсіздігінің шешімдер жиыны бола алады? Жауабы: {0, 1, 2} б) Бірінші теңсіздікті шешкен кезде мынадай жауап алдық: {0, 1, 2, 3, 4, 5, 6}. Екінші теңсіздіктің жауабы {5, 6, 7 ...} болады. Қандай теңсіздіктерді шештік? х<7, жауабы: {0, 1, 2, 3, 4, 5, 6} x>4, жауабы: {5, 6, 7 ...} Мақсат қою №2 -Қос теңсіздіктерді шешкенде жиындардың бірігу қасиеттерін қалай қолдануға болады? – Қос теңсіздіктерді шешкенде жиындардың қиылысу қасиеттерін қалай қолдануға болады? -Бүгінгі сабақтың мақсаты : Қос теңсіздіктердің шешімдер жиынын табуды үйренесің |
Оқушылар сабақ тақырыбымен, мақсатымен танысады. |
ҚБ: 1-10 балдық жүйе ҚБ: 1-10 балдық жүйе |
Психологиялық ахуал. Алдыңғы білімді еске түсірутапсырмалары. Оқылым, жазылым тапсырмалары. |
||||
|
Сабақтың ортасы |
Жаңаны ашу. Қос теңсіздіктерді шешу кезінде қалай пайымдауға болады?
8 < х < 11 мысалы арқылы
қарастырайық.
|
Саралау тәсілі «Тапсырма» арқылы іске асады. Кейбір оқушыға қосымша сұрақтар беріледі. Қос теңсіздіктерді шешу кезінде қалай пайымдауға болады? Дескриптор: Қос теңсіздіктердің шешімдер жиынын сан сәулесінде көрсетеді |
ҚБ: 1-10 балдық жүйе. |
Оқылым, жазылым тапсырмалары. |
||||
|
Бекіту |
№4 Егер Арман өрнекті амалдардың орындалу реті бойынша жазған болса, онда оның қандай өрнекті есептегенін тап. А)( 3 467 589 – 1 000 879) :(9087761-9057751) =246671 1) 3 467 589 – 1 000 879 2) 9 087 761 – 9 087 751 3) 2 466 710 : 10 Ә) 8809347 +(346*908):8=884618 1) 346 · 908
2) 314 168 : 8 №8 Ғарыштық зерттеулер институты қызметкерлерінің 12-сі Францияға, 10-ы Италияға, 8-і Англияға, 5-еуі Англия мен Италияға, 6-ауы Англия мен Францияға, 6 қызметкер Франция мен Италияға барды. 4 адам барлық үш мемлекетте де болды. Институтта неше адам жұмыс істейді? Шешуі: 4+2+3+2+4+1+1=17
Жауабы: Институтта17 адам жұмыс істейді.
2)1+1+1+3+2+1+1=10 Жауабы: Саяхатқа 10 бала шықты. |
Дескриптор: Сан сәулесінен қос теңсіздіктердің шешімдер жиынын қарайды.Шешімдер жиынын жазады |
ҚБ: 1-10 балдық жүйе ҚБ: 1-10 балдық жүйе |
Оқылым, жазылым тапсырмалары. |
||||
|
Кері байланыс |
Кері байланыс Оқушылар қағазға бес саусақты салып, әр саусаққа өз ойларын жазады. Бас бармақ - басты мәселе. Бүгінгі сабақта ең құнды мәселе қандай болды. Балалы үйрек - бірлесу. Мен топта қалай жұмыс жасадым? Кімге көмектестім? Ортан терек - ойлау. Мен бүгін қандай білім мен тәжірибе алдым? Шылдыр шүмек - шынайылық. Сабақ маған ұнады ма? Неліктен? Кішкентай бөбек – көңіл-күй ахуалы. Мен сабақта өзімді қалайша сезінемін. Үй жұмысы: №9 |
|
|
|
||||
шағым қалдыра аласыз

















