|
Пән:Математика |
Мектеп: №83 А. Байтұрсынов атындағы ж о м |
|||||
|
Сынып:1 |
Мұғалімнің аты-жөні : Кадирова Баян |
|||||
|
Күні: 21.11.2017 |
Қатысқандар:25 Қатыспағандар саны: |
|||||
|
|
|
|||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Қосудың ауыстырымдылық қасиетті |
|
||||
|
Осы сабақта қолжеткізілген оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
1.1.2.3. Қосудың ауыстырымдылық қасиеттін 0 және 1 қасиетін қолдану |
|||||
|
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар: қосудың ауыстырымдылық қасиетін; 0 және 1-дің қасиетін түсінеді. Оқушылардың басым бөлігі: бір таңбалы сандарды ондықтан аттамай қосу кестесін қолданады; Кейбір оқушылар: қосудың ауыстырымдылық қасиетін қолданып мысалдар құрастырады. |
|||||
|
Бағалау критерилері |
Білім алушы Өрнектің мәнін табу үшін қосудың ауыстырымдылық қасиетін қолданады. Санға 0- діжәне 1-ді қосу, амалдарын орындайды. |
|||||
|
Тілдік мақсаттар |
Ауыстырымдылық, компонент Пәнге тән лексика мен терминалогия: 0 және 1-дің қасиетін қолданады Диалог пен жазу үшін пайдалы сөздер мен тіркестері. 0 және 1 сандарының қасиетін қолд ану Қосудың ауыстырымдылық қасиеттін қолдану -Егер қосу амалын орындау барысында сандардың орнын ауыстырсаң нәтиже қалай өзгереді? -Қай қосудың нәтижесі артық ? 5+ 3 немесе 3 + 5 -Қай қосуды шығару оңай ? 2+8 немесе 8+2 |
|||||
|
Құндылықтарды дарыту |
Достық сыйласастық қасиеттерін дарыта отырып бір – бірі н сыйластыққа , түсінуге тәрбиелеу. |
|||||
|
Пәнаралық байланыстар |
Бейнелеу өнер |
|||||
|
АКТ қолданудағдысы (сабақта қолданылатын болса көрсетіңіз) |
Слайд, сурет, интер белсенді тақта |
|||||
|
Бастапқы бөлім |
Қосу кестесімен шығарамыз |
|||||
|
Сабақ барысы |
||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақта жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
||||
|
Сабақтың басы |
Кіріспе тапсырма 1-тапсырма Жұптық жұмыс. «Сиқырлы сандықша» ойыны Ойынның шарты: 1 - топ Сандықшадан бірнеше фишканы таңдап алып , мысал құрастыруды тапсырамыз. Бір неше жұптың жауабын тыңдаймыз. 2-Жұптағы оқушыларға фишкаларын ауыстырып,дәл сондай жұмыс орындауын тапсырамыз. -Ал балалар,не байқадық? (Балалардың жауабы ) 2- тапсырма Жеке жұмыс «Кім зерек» ойыны -Суреттер мен оларға сәйкес келетін мысалдарды сызық арқылы қос. Белсенді оқыту - түсіндіру және сипаттау, қортынды шығару және есте сақтау,бекіту қолданысқа енгізу әдістері.
Дискриптор: суреттерді сандық сәулемен сәйкестендіреді. ҚБ . Смайлик 2-тапсырма 1-топ Балықтардың жұбын тауып,сызықпен қосыңыз. 2-топ Амалдарды орындаңыз.
Белсенді оқыту :түсіндіру және сипаттау, сұрақ қою және талқылау Дескриптор: Білім алушы - қосудың ауыстырымдылық қасиеті негізінде балықтардың жұбын табады. Мұғалім: -Қай кезде есептеу тиімді болды? --«Үлкен санға кішіні қосқанда ма,кіші санға үлкен санды қосқанда ма?» ҚБ. «Қол шапалақ» әдісі |
Сандықша фишка Сандық сәуле
Интарактив тата сурет
|
||||
|
Сабақ ортасы |
Топтық жұмыс «Жүйрік болсаң озып көр» ойыны; Саралау тәсілдері: тапсырма, қарқын, диалог және қолдау көрсету жіктеу, бағалау қолданылады Оқушылар мұғалімнің нұсқауларымен бағдаршамның үш түсі бойынша үш топқа бөлінеді. Ойынның шарты: 3 топтан 3 оқушыны шығарып, асықтарды шашып жібереміз. Алған асық нөмеріне сәйкес билет алады. Билеттегі тапсырмаларды орындайды. 1-топ 0 және 1 сандрының қасиетін қолданып , амалдарды орында: 0+1= 1+0 1+1= 0+0= 2-топ : Амалдарды орында: 5+4=; 4+5= 3+2= 2+3= 8+1= 1+8= 9+1= 1+9= 3-топ Қосудың ауыстырымдылық қасиетін қолданып мысалдар құрастыр. Дескриптор: Білім алушы - 0 мен 1 сандарының қасиеттерін біледі - санға нөлді қосып, өрнектің мәнін табады; - санға 1-ді қосу амалын дұрыс орындайды; Қосудың ауыстырымдылық қасиетін қолданып , есеп құрастырады. Амалдарды орындайды ҚБ «бағдаршам» әдісі |
«Слайдтар үлестірме парақшалар
|
||||
|
Сабақтың соңы |
Жеке жұмыс «Ойлан тап» Белсенді оқыту –бекіту және қолданысқа енгізу,қортынды шығару және есте сақтау әдістері.
Дискриптор: Санға бірді қосу және бірді санға қосу амалдарын орындайды. (Оқушының жауабы тыңдау)
ҚБ « От шашу» әдісі. Кері байланыс.
|
Слайд, интерактив тақта
|
||||
|
Саралау– оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді қалайжоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? |
Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеру ді жоспарлайсыз? |
Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы |
||||
|
Тапсырмалар:«Жүйрік болсаң озып көр» ойыны; Ойынның шарты:3 топтан 3 оқушыны шығарып, асықтарды шашып жібереміз. Алған асық нөмеріне сәйкес билет алады. Билеттегі тапсырмаларды орындайды. 1- Тапсырма :1-топ 0 нежә 1 ді қолданып амалдарды орында. 0+1= 1+0= 1+1= 0+0= 2-топ Амалдарды орында 5+4=;4+5= 3+2= 2+3= 8+1= 1+8= 9+1= 1+9= 3-топҚосудың ауыстырымдылық қасиетін қолданып мысалдар құрастыр. |
Қол шапалақ Смайлик Бағдаршам От шашу |
жүгірмеу, қаламның ұшқыр жағымен ұсынбау ,оқулық және дәптермен ара қашықтықты сақтау. |
||||
|
Сабақ бойынша рефлексия |
|
|||||
|
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы даойланыңыз)? 1: 2: Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет? |
||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
"Қосудың ауыстырымдылық қасиеті" 1сынып
"Қосудың ауыстырымдылық қасиеті" 1сынып
|
Пән:Математика |
Мектеп: №83 А. Байтұрсынов атындағы ж о м |
|||||
|
Сынып:1 |
Мұғалімнің аты-жөні : Кадирова Баян |
|||||
|
Күні: 21.11.2017 |
Қатысқандар:25 Қатыспағандар саны: |
|||||
|
|
|
|||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Қосудың ауыстырымдылық қасиетті |
|
||||
|
Осы сабақта қолжеткізілген оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
1.1.2.3. Қосудың ауыстырымдылық қасиеттін 0 және 1 қасиетін қолдану |
|||||
|
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар: қосудың ауыстырымдылық қасиетін; 0 және 1-дің қасиетін түсінеді. Оқушылардың басым бөлігі: бір таңбалы сандарды ондықтан аттамай қосу кестесін қолданады; Кейбір оқушылар: қосудың ауыстырымдылық қасиетін қолданып мысалдар құрастырады. |
|||||
|
Бағалау критерилері |
Білім алушы Өрнектің мәнін табу үшін қосудың ауыстырымдылық қасиетін қолданады. Санға 0- діжәне 1-ді қосу, амалдарын орындайды. |
|||||
|
Тілдік мақсаттар |
Ауыстырымдылық, компонент Пәнге тән лексика мен терминалогия: 0 және 1-дің қасиетін қолданады Диалог пен жазу үшін пайдалы сөздер мен тіркестері. 0 және 1 сандарының қасиетін қолд ану Қосудың ауыстырымдылық қасиеттін қолдану -Егер қосу амалын орындау барысында сандардың орнын ауыстырсаң нәтиже қалай өзгереді? -Қай қосудың нәтижесі артық ? 5+ 3 немесе 3 + 5 -Қай қосуды шығару оңай ? 2+8 немесе 8+2 |
|||||
|
Құндылықтарды дарыту |
Достық сыйласастық қасиеттерін дарыта отырып бір – бірі н сыйластыққа , түсінуге тәрбиелеу. |
|||||
|
Пәнаралық байланыстар |
Бейнелеу өнер |
|||||
|
АКТ қолданудағдысы (сабақта қолданылатын болса көрсетіңіз) |
Слайд, сурет, интер белсенді тақта |
|||||
|
Бастапқы бөлім |
Қосу кестесімен шығарамыз |
|||||
|
Сабақ барысы |
||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақта жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
||||
|
Сабақтың басы |
Кіріспе тапсырма 1-тапсырма Жұптық жұмыс. «Сиқырлы сандықша» ойыны Ойынның шарты: 1 - топ Сандықшадан бірнеше фишканы таңдап алып , мысал құрастыруды тапсырамыз. Бір неше жұптың жауабын тыңдаймыз. 2-Жұптағы оқушыларға фишкаларын ауыстырып,дәл сондай жұмыс орындауын тапсырамыз. -Ал балалар,не байқадық? (Балалардың жауабы ) 2- тапсырма Жеке жұмыс «Кім зерек» ойыны -Суреттер мен оларға сәйкес келетін мысалдарды сызық арқылы қос. Белсенді оқыту - түсіндіру және сипаттау, қортынды шығару және есте сақтау,бекіту қолданысқа енгізу әдістері.
Дискриптор: суреттерді сандық сәулемен сәйкестендіреді. ҚБ . Смайлик 2-тапсырма 1-топ Балықтардың жұбын тауып,сызықпен қосыңыз. 2-топ Амалдарды орындаңыз.
Белсенді оқыту :түсіндіру және сипаттау, сұрақ қою және талқылау Дескриптор: Білім алушы - қосудың ауыстырымдылық қасиеті негізінде балықтардың жұбын табады. Мұғалім: -Қай кезде есептеу тиімді болды? --«Үлкен санға кішіні қосқанда ма,кіші санға үлкен санды қосқанда ма?» ҚБ. «Қол шапалақ» әдісі |
Сандықша фишка Сандық сәуле
Интарактив тата сурет
|
||||
|
Сабақ ортасы |
Топтық жұмыс «Жүйрік болсаң озып көр» ойыны; Саралау тәсілдері: тапсырма, қарқын, диалог және қолдау көрсету жіктеу, бағалау қолданылады Оқушылар мұғалімнің нұсқауларымен бағдаршамның үш түсі бойынша үш топқа бөлінеді. Ойынның шарты: 3 топтан 3 оқушыны шығарып, асықтарды шашып жібереміз. Алған асық нөмеріне сәйкес билет алады. Билеттегі тапсырмаларды орындайды. 1-топ 0 және 1 сандрының қасиетін қолданып , амалдарды орында: 0+1= 1+0 1+1= 0+0= 2-топ : Амалдарды орында: 5+4=; 4+5= 3+2= 2+3= 8+1= 1+8= 9+1= 1+9= 3-топ Қосудың ауыстырымдылық қасиетін қолданып мысалдар құрастыр. Дескриптор: Білім алушы - 0 мен 1 сандарының қасиеттерін біледі - санға нөлді қосып, өрнектің мәнін табады; - санға 1-ді қосу амалын дұрыс орындайды; Қосудың ауыстырымдылық қасиетін қолданып , есеп құрастырады. Амалдарды орындайды ҚБ «бағдаршам» әдісі |
«Слайдтар үлестірме парақшалар
|
||||
|
Сабақтың соңы |
Жеке жұмыс «Ойлан тап» Белсенді оқыту –бекіту және қолданысқа енгізу,қортынды шығару және есте сақтау әдістері.
Дискриптор: Санға бірді қосу және бірді санға қосу амалдарын орындайды. (Оқушының жауабы тыңдау)
ҚБ « От шашу» әдісі. Кері байланыс.
|
Слайд, интерактив тақта
|
||||
|
Саралау– оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді қалайжоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? |
Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеру ді жоспарлайсыз? |
Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы |
||||
|
Тапсырмалар:«Жүйрік болсаң озып көр» ойыны; Ойынның шарты:3 топтан 3 оқушыны шығарып, асықтарды шашып жібереміз. Алған асық нөмеріне сәйкес билет алады. Билеттегі тапсырмаларды орындайды. 1- Тапсырма :1-топ 0 нежә 1 ді қолданып амалдарды орында. 0+1= 1+0= 1+1= 0+0= 2-топ Амалдарды орында 5+4=;4+5= 3+2= 2+3= 8+1= 1+8= 9+1= 1+9= 3-топҚосудың ауыстырымдылық қасиетін қолданып мысалдар құрастыр. |
Қол шапалақ Смайлик Бағдаршам От шашу |
жүгірмеу, қаламның ұшқыр жағымен ұсынбау ,оқулық және дәптермен ара қашықтықты сақтау. |
||||
|
Сабақ бойынша рефлексия |
|
|||||
|
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы даойланыңыз)? 1: 2: Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет? |
||||||
шағым қалдыра аласыз




















