Ээээ Қазақстан Республикасының
Білім және ғылымминистрлігі
«М.О. Әуезов атындағы
педагогикалық колледжі» ҚМКК
«Бекітемін»___________
Колледж әдіскері: Ногайбаев
Т.Т.
«Келісемін»
___________
Сабақ
жоспары
Тақырыбы: «Қозғалмалы
ойындар»
Өтетін орыны: ЖОБ №4 орта
мектеп КММ
Сынып: 4
«А»
Мерзімі:
18.11.21ж
Тобы:
401
Машықкер: Тазабекова
Арайлым
Баға: «___»
__________________
Семей 2021
жыл
Қысқа мерзімді
жоспар
Дене
тәрбиесі
Бөлім
|
|
Машаықкердің аты-жөні
|
Тазабекова
Арайоым
|
Күні:
|
18.11.2021.
|
Сынып:4«А»
|
Қатысушылар саны:
|
Қатыспағандар
саны:
|
Сабақтың тақырыбы
|
Қозғалмалы
ойындар
|
ОҚУ
МАҚСАТЫ:
|
2.3.4.1.
Денсаулықты нығайтуға ықпал ететін аз ғана дене жаттығуларын
орындау кезінде қиындықтар мен тәуекелдерді түсінеді, оларға жауап
қайтарудың кейбір негізгі жолдарын анықтайды
2.3.2.1 Дене
белсенділігінің алдында денені шынықтырудың маңыздылығы туралы
білімін көрсету және түсіндіру.
|
Сабақтың
мақсаты
|
Барлық оқушылар
үшін:
Қозғалыс кеңістігінде
толық топ ретінде қауіпсіз жұмыс істеу.
Көпшілік оқушылар
үшін: Әртүрлі дене жаттығуларын
топпен орындайды. Белсенділік танытып, мәреге тез жете
алады.
Кейбір оқушылар
үшін: Әр түрлі қозғалыс қимылды
қайталау, орындаудың маңыздылығын біледі, жаттығуларды тиісінше
кешенді, ретімен орындайды.
|
Сабақтың
барысы
|
Сабақтың кезең
уақыт
|
Мұғалімнің әрекеті
|
Оқушының әрекеті
|
Бағалау
|
Ресурс
|
Сабақтың
басы
10
мин
|
(Ұ). Ұйымдастыру
кезеңі: 1. Оқушылармен амандасу. 2.
Сапқа тұрғызу.Сынып санын түгендеу. Себепсіз оқушыларды
анықтау. Сабақ барысын
түсіндіру.
3.
Қауіпсіздік және тәртіп
ережелерін еске түсіру.
Сапқа арналған
жаттығулары
Дене қыздыру жаттығулары Жүру түрлері
Аяқтың өкшесімен
Сыртқы қырымен
Аяқтың ұшымен
Жартылай, толық отырып жүру
Жүгіру
Арнаулы жүгіру жаттығулары.
Тынықтыру жаттығулары Орнында жасалатын
жаттығулар. 1. Б. Қ екі қол белде
1 - 4 басты оңға айналдыру
1 - 4 басты солға айналдыру
2. Б. Қ екі қол иық үстінде, аяқ иық кеңдігінде алшақ
1 - 2 иықты алға айналдыру
3 - 4 артқа айналдыру
3. Б. Қ. екі қол кеуде тұсында
1 - артқа керілу
2 - оңға бұрыла шынтақты жазу
3 - б. қ.
4 - солға бұрыла шынтақты жазу
4. Б. Қ. сол қол белде, оң қол жоғары
1 - 3 солға иілу
3 - 4 оңға иілу
5. Б. Қ. аяқ иық кеңдігінде алшақ
1 - оң қолдың ұшын сол аяққа
2 - сол қолдың ұшын оң аяққа
6. Б. Қ. екі қол тізеде
1 - 2 тізені оңға айналдыру
3 - 4 солға айналдыру
Тынықтыру жаттығулары
Дескриптор:
- дене қыздыру жаттығуларын
жасай алады;
- жүгіру жаттығуларын
жасайды;
- орнында жасалатын
жаттығуларды жас ай алады;
|
Оқушылар
амандасады
Оқушылар жаттығуларды
орындайды.
|
2
балл
|
|
Сабақтың
ортасы
30
мин
|
Бұл суретте көрсетілгендей
гимнастикаға арнайы жаттығуларды орындау
қажет. Қауіпсіздік ережені сақтау
біледі. Бастапқы тұрысқа дұрыс
тұрады.
Дескриптор:
- жалпы дамытатын жаттығуларды
орындай алады;
- дұрыс жасайды және
көрсетеді;
«Кім жылдам »
әдісі
Акрабатикалық
жаттығулар:
1- жаттығу
*Аяқты алшақ қойып тұру
қалпынан алға домалап түсу.
2-
жаттығу
*Алға қарай домалап түсіп,
түрегелу.
3-
жаттығу
* Қолды тіреп отыру және төмен
басылып отыру қалпынан артқа қарай домалап
түсу.
4-
жаттығу
Артқа домалап, жаурынға
тұру.
5-
жаттығу
Қарылғаш бинесін
салу
6-
жаттығу
Көпір
салу
7-
жаттығу
Аяқты кеуде тұсқа құшақтай
отырып алға қарай домалап түсу.
Дескриптор:
- акрабатикалық жаттығуларды жасай
алады:
«Алтын балық»
ойыны
Ойыншылар балық және
аулаушылар болып екіге бөлінеді. Балық болып ойнайтындар
аулаушылардан қашуы тиіс. Ал аулаушылар болса оларды ұстауы қажет.
Аулаушылар балық ұстаған сайын тізбек бойы ұзара береді. Солай
балық саны екіге жеткенше жалғаса береді.
|
Оқушылар қауіпсіздік ережені
сақтау біледі. Бастапқы тұрысқа дұрыс
тұрады.
Оқушылар екі топқа бөлініп
жарысады.
Оқушылар акрабатикалық
жаттығуларды орындайды.
Өз орыныңды тап ойынын
оқушылар ойнайды.
|
ҚБ:
3
балл
2
балл
3
балл
|
|
Сабақтың
соңы
5
мин
|
Рефлексия
Бүгінгі сабақта болған көңіл – күйді бас бармақ
саалынған суреттер арқылы бағалау.
|
Оқушылар сабаққа кері байланыс
береді.
|
ҚБ балын
қояды.
|
|