|
Сабақ тақырыбы:Қозғалыс техникасынын элементін үйрету |
МектепМалайсары жалпы орта білім беру мектебі |
||||
|
Күні: 14.01.2017 |
Мұғалімнің аты-жөні: Асылханов Ерболат Кусманович |
||||
|
Сынып: 5 |
Қатысқандар: 12 |
Қатыспағандар: 0 |
|||
|
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары: |
5.3.1.1.Денсаулықты сақтаудың маныздылығын білу және түсіну |
||||
|
Сабақтың мақсаттары: |
Барлық оқушылар орындай алады: Әр түрлі жаттығуларды орындау арқылы денсаулықтын маңыздылығын білу және түсіну. |
||||
|
Оқушылардың көпшілігі орындай алады: Арнайы жүрістер арқылы қозғалыс техника элементтерін орындай алады. |
|||||
|
Оқушылардың кейбірі орындай алады: Әр түрлі дамыту жаттығулар арқылы қозғалыстарын еркін игере алады. |
|||||
|
Тілдік мақсат: |
Шаңғы- лыжи, қашықтық- дистанция, өту- проходил, техника негізі-основа техники. |
||||
|
Диалог: |
Шаңғыны қалай тандау керек? Шаңғы даярлығы сабағына қалай киіну керек? |
||||
|
|
|||||
|
|
|||||
|
|
|||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері: |
Жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
|||
|
Сабақтың басы: 10 мин
Сабақтың ортасы. 25 Мин |
Оқушыларға шаңғының шығу тарихы турлы қысқаша мәлімет айтып беру. Алматы қаласындағы қысқы уневерсиядаға қатысқан жерлестеріміздін қандай жетістіктерге ие болғандарын білесіздер? Н.т орнында тұрып ,таяқшаны алға сілтеу арқылы кеуде тұсына дейін шығару , қол шынтақта бүгілген , қолдын саусақтары бір-біріне жақындатылған. «Сағат»ойыны. Екі оқушы бір-бірінен бірдей қашықтықта шенбер құрып тұрады, белгі бойнша ойыншылар бір-бірінен озуға тырысып бір уақытта шенбер бойымен жүгіреді. Ойын тапсырма: Кім бес рет итеріліп, бір аяқта көп сырғанай алады. 1жаттығу:Екі қолмен итеріліп сырғанау барысында отырып тұру Қозғалыс техникасын элементтерін үйреткен кезде шаңғысыз жаттығулар ұсынылады. Аяқ сәл бүгілген қалпында тұрып түзелу,дененін салмағы аяқтын ұшына , сонан соң бір аяққа түсіріледі бір аяқпен итерілгеннен соң, екінші аяққа тізені бүгіп сырғанауда салмақ түсіру сол тұрысты сақтау.
|
Жалаушалар арқылы бағалау |
|||
|
Сабақтың соңы: 5 мин |
Қалыптастырушы бағалау. |
|
|||
|
Қосымша ақпарат |
||
|
Саралау – оқушыға мейлінше қолдау көрсетуді |
Бағалау – оқушы білімін тексеруді қалай жоспарлаймыз? |
Денсаулық және қауіпсіздік техникасын қадағалау. |
|
Сыныптағы шаңғы үйірмесіне қатысатын оқушыларға дайындығы әлсіз оқушыларды үйретуді тапсыру. Қабілеті жоғары оқушыларды шаңғы үйірмесіне тарту. |
Оқушыларға қызыл,жасыл,сары түсті жалаушаларды қолдарына беру арқылы бағалау |
1.Оқушылардың бір-бірімен соқтығысып қалмауы; 2. Шаңғы жолында жүру кезінде ара қашықтықты сақтау. 3.Шаңғы таяқшаларын жан-жаққа сермемеу. |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Қозғалыс техникасының элементін үйрету
Қозғалыс техникасының элементін үйрету
|
Сабақ тақырыбы:Қозғалыс техникасынын элементін үйрету |
МектепМалайсары жалпы орта білім беру мектебі |
||||
|
Күні: 14.01.2017 |
Мұғалімнің аты-жөні: Асылханов Ерболат Кусманович |
||||
|
Сынып: 5 |
Қатысқандар: 12 |
Қатыспағандар: 0 |
|||
|
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары: |
5.3.1.1.Денсаулықты сақтаудың маныздылығын білу және түсіну |
||||
|
Сабақтың мақсаттары: |
Барлық оқушылар орындай алады: Әр түрлі жаттығуларды орындау арқылы денсаулықтын маңыздылығын білу және түсіну. |
||||
|
Оқушылардың көпшілігі орындай алады: Арнайы жүрістер арқылы қозғалыс техника элементтерін орындай алады. |
|||||
|
Оқушылардың кейбірі орындай алады: Әр түрлі дамыту жаттығулар арқылы қозғалыстарын еркін игере алады. |
|||||
|
Тілдік мақсат: |
Шаңғы- лыжи, қашықтық- дистанция, өту- проходил, техника негізі-основа техники. |
||||
|
Диалог: |
Шаңғыны қалай тандау керек? Шаңғы даярлығы сабағына қалай киіну керек? |
||||
|
|
|||||
|
|
|||||
|
|
|||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері: |
Жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
|||
|
Сабақтың басы: 10 мин
Сабақтың ортасы. 25 Мин |
Оқушыларға шаңғының шығу тарихы турлы қысқаша мәлімет айтып беру. Алматы қаласындағы қысқы уневерсиядаға қатысқан жерлестеріміздін қандай жетістіктерге ие болғандарын білесіздер? Н.т орнында тұрып ,таяқшаны алға сілтеу арқылы кеуде тұсына дейін шығару , қол шынтақта бүгілген , қолдын саусақтары бір-біріне жақындатылған. «Сағат»ойыны. Екі оқушы бір-бірінен бірдей қашықтықта шенбер құрып тұрады, белгі бойнша ойыншылар бір-бірінен озуға тырысып бір уақытта шенбер бойымен жүгіреді. Ойын тапсырма: Кім бес рет итеріліп, бір аяқта көп сырғанай алады. 1жаттығу:Екі қолмен итеріліп сырғанау барысында отырып тұру Қозғалыс техникасын элементтерін үйреткен кезде шаңғысыз жаттығулар ұсынылады. Аяқ сәл бүгілген қалпында тұрып түзелу,дененін салмағы аяқтын ұшына , сонан соң бір аяққа түсіріледі бір аяқпен итерілгеннен соң, екінші аяққа тізені бүгіп сырғанауда салмақ түсіру сол тұрысты сақтау.
|
Жалаушалар арқылы бағалау |
|||
|
Сабақтың соңы: 5 мин |
Қалыптастырушы бағалау. |
|
|||
|
Қосымша ақпарат |
||
|
Саралау – оқушыға мейлінше қолдау көрсетуді |
Бағалау – оқушы білімін тексеруді қалай жоспарлаймыз? |
Денсаулық және қауіпсіздік техникасын қадағалау. |
|
Сыныптағы шаңғы үйірмесіне қатысатын оқушыларға дайындығы әлсіз оқушыларды үйретуді тапсыру. Қабілеті жоғары оқушыларды шаңғы үйірмесіне тарту. |
Оқушыларға қызыл,жасыл,сары түсті жалаушаларды қолдарына беру арқылы бағалау |
1.Оқушылардың бір-бірімен соқтығысып қалмауы; 2. Шаңғы жолында жүру кезінде ара қашықтықты сақтау. 3.Шаңғы таяқшаларын жан-жаққа сермемеу. |
шағым қалдыра аласыз













