Сабақ жоспары 4
Оқытушы: Сүгірбекова Ж
Пән: Мемлекеттік тілде іс қағаздарын жүргізу
Мамандық – Исламтану
Тақырыбы:»Құжаттауда компьютерді пайдалану»
Күні:
Сабақ түрі: Аралас сабақ
Сабақтың мақсаттары:Студенттерге іс қағаздарын толтыру ережесімен таныстыру,компьютер арқылы іс қағаздарын жазуды үйрету,»Word» және «Excel»де жұмыс жасау ережелерімен таныстыру.
Күтілетін нәтижесі:
-
Студенттер компьютерде арқылы құжат жасау үлгілерін тереді
-
Теориялық материялдарды іс жүзінде еркін орындайды
-
Студенттер қазақ және орыс тілдерінде іс қағаздарын еркін жазуға дағдыланады
Оқуда қолданылатын әдіс-тәсілдер:сұрақ-жауап,түсіндіру
Сабақ жабдығы: Дербес компьютер,үлгіліктер
Пәнаралық байланыс: Қазақ тілі,педагогика,информатика
Негізгі: 1. Ләззәт Дуйсембекова Қазақ тілі:іс қағаздарын жүргізу –Алматы 2010
Қосымша: 1. Бөрібаев Б., Балапанов Е.Қ., Есжанов А.Е., Мамырбек Ғ.Б. Іс қағаздарының орысша- қазақша сөздігі. – Алматы: Дәуір, 2006.
Сауранбаев И.Т., Мусабаева Г.Г., Сарыбаев Ш.Н. Орысша-қазақша сөздік . – Алматы, 2005
Сабақтың барысы және уақытының өлшемі
|
№ |
Сабақ кезеңдері |
Кезең мазмұны |
Уақыты |
|
1. |
Ұйымдастыру кезеңі |
Сәлемдесу, студенттердің қатысуын және аудиторияның дайындығын тексеру, сабақ өткізу жоспары. |
5 мин |
|
2. |
Білімдерін тексеру
Білім бағалау өлшемі |
Студенттермен талқылау : 1. Мәтіннің атауы дегеніміз не? 2.Мәтіннің құрылымын атаңыз 3.Мәтіннің тақырыбына қойылатын талаптар қандай
Бес балдық баға өлшемі |
25 мин |
|
3. |
Жаңа тақырыпты жеткізу әдісі |
Көрнекілік пен оқулықтар арқылы жаңа сабақты түсіндіру |
30 мин |
|
4. |
Оқушылардың өздік жұмысы |
Компьютер арқылы құжат мәтінін тергізу арқылы компьютерлік сауаттылықтарын анықтау |
15 мин |
|
5. |
Тақырыпты бекіту |
Топпен бөліну арқылы сұрақ-жауап: 1 Құжаттардың компьютерде сақталу ережелері қандай ? 2.Қандай бағдарламалар арқылы іс қағаздарын компьютер арқылы жүргізуге болады ? 3.Іс қағаздарының компьютер бағдарламалары арқылы жүргізілетін нормативтік ережесі қандай? |
5 мин |
|
6. |
Сабақ қорытындысы |
Тәжірибие арқылы жасаған жұмыстарын қорғау және сұрақ-жауап арқылы студенттерді бағалау. |
5 мин |
|
7. |
Үй тапсырмасы |
Үйге берілген тапсырманы оқып келу |
5 мин |
Оқытушының қолы____________________________________________
Әдіскер ______________________________________

жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Құжаттауда компьютерді пайдалану
Құжаттауда компьютерді пайдалану
Сабақ жоспары 4
Оқытушы: Сүгірбекова Ж
Пән: Мемлекеттік тілде іс қағаздарын жүргізу
Мамандық – Исламтану
Тақырыбы:»Құжаттауда компьютерді пайдалану»
Күні:
Сабақ түрі: Аралас сабақ
Сабақтың мақсаттары:Студенттерге іс қағаздарын толтыру ережесімен таныстыру,компьютер арқылы іс қағаздарын жазуды үйрету,»Word» және «Excel»де жұмыс жасау ережелерімен таныстыру.
Күтілетін нәтижесі:
-
Студенттер компьютерде арқылы құжат жасау үлгілерін тереді
-
Теориялық материялдарды іс жүзінде еркін орындайды
-
Студенттер қазақ және орыс тілдерінде іс қағаздарын еркін жазуға дағдыланады
Оқуда қолданылатын әдіс-тәсілдер:сұрақ-жауап,түсіндіру
Сабақ жабдығы: Дербес компьютер,үлгіліктер
Пәнаралық байланыс: Қазақ тілі,педагогика,информатика
Негізгі: 1. Ләззәт Дуйсембекова Қазақ тілі:іс қағаздарын жүргізу –Алматы 2010
Қосымша: 1. Бөрібаев Б., Балапанов Е.Қ., Есжанов А.Е., Мамырбек Ғ.Б. Іс қағаздарының орысша- қазақша сөздігі. – Алматы: Дәуір, 2006.
Сауранбаев И.Т., Мусабаева Г.Г., Сарыбаев Ш.Н. Орысша-қазақша сөздік . – Алматы, 2005
Сабақтың барысы және уақытының өлшемі
|
№ |
Сабақ кезеңдері |
Кезең мазмұны |
Уақыты |
|
1. |
Ұйымдастыру кезеңі |
Сәлемдесу, студенттердің қатысуын және аудиторияның дайындығын тексеру, сабақ өткізу жоспары. |
5 мин |
|
2. |
Білімдерін тексеру
Білім бағалау өлшемі |
Студенттермен талқылау : 1. Мәтіннің атауы дегеніміз не? 2.Мәтіннің құрылымын атаңыз 3.Мәтіннің тақырыбына қойылатын талаптар қандай
Бес балдық баға өлшемі |
25 мин |
|
3. |
Жаңа тақырыпты жеткізу әдісі |
Көрнекілік пен оқулықтар арқылы жаңа сабақты түсіндіру |
30 мин |
|
4. |
Оқушылардың өздік жұмысы |
Компьютер арқылы құжат мәтінін тергізу арқылы компьютерлік сауаттылықтарын анықтау |
15 мин |
|
5. |
Тақырыпты бекіту |
Топпен бөліну арқылы сұрақ-жауап: 1 Құжаттардың компьютерде сақталу ережелері қандай ? 2.Қандай бағдарламалар арқылы іс қағаздарын компьютер арқылы жүргізуге болады ? 3.Іс қағаздарының компьютер бағдарламалары арқылы жүргізілетін нормативтік ережесі қандай? |
5 мин |
|
6. |
Сабақ қорытындысы |
Тәжірибие арқылы жасаған жұмыстарын қорғау және сұрақ-жауап арқылы студенттерді бағалау. |
5 мин |
|
7. |
Үй тапсырмасы |
Үйге берілген тапсырманы оқып келу |
5 мин |
Оқытушының қолы____________________________________________
Әдіскер ______________________________________

шағым қалдыра аласыз













