|
Күні: |
Сынып: 9 |
|||||||||||||||||
|
Бөлім: Адам жанының құпиясы |
||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
«Құлагер – еркіндікке ұмтылған қазақ елінің символы» |
|||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
9.3.2.1 Шығармадағы ұрпақтар сабақтастығы көрінісін заманауи тұрғыда салыстырып,жаңашылдығына баға беру |
|||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Ұрпақтар сабақтастығы көрінісін заманауи тұрғыдан салыстырып,жаңашылдығына баға береді. |
|||||||||||||||||
|
Бағалау критерийлері |
Ұрпақтар сабақтастығы көрінісін табады; Заманауи тұрғыда салыстырады; Жаңашылдығына баға береді.. |
|||||||||||||||||
|
Ойлау дағдыларының деңгейі |
Жинақтау, бағалау |
|||||||||||||||||
|
Тілдік мақсаттар |
Пәнге тән лексика және терминология: Ойын жүйелі жеткізуге, кез келген тақырыпқа сұхбатқа түсуге дағдыландыру. |
|||||||||||||||||
|
Құндылықтарға баулу |
Тарихтың, мәдениет пен тілдің біртұтастығы (6-құндылық) |
|||||||||||||||||
|
Пәнаралық байланыс |
Қазақстан тарихы,өнер |
|||||||||||||||||
|
Алдыңғы білім |
Ілияс Жансүгіров « Құлагер» поэмасы |
|||||||||||||||||
|
Сабақ барысы |
|
|||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||
|
Сабақтың басы |
І.Ұйымдастыру кезеңі: Оқушылармен амандасу. Назарын сабаққа аудару. Сабақ мақсаты, бағалау критерийлері таныстырылады. Қызығушылықты ояту кезеңі І.Жансүгіров туралы бейнематериал көреді. https://www.youtube.com/watch?v=W267jbOvj_8
|
|
Қалыптастырушы бағалау
ҚБ
|
|
||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы
|
Мағынаны тану. Оқушылар Ілияс Жансүгіровтің «Құлагер» шығармасын оқиды және оны Ақан Серінің шығармасымен салыстырады. Олар ұқсастықтарды бір түспен, ал айырмашылықты басқа түспен белгілейді. «Талқылау каруселі» Тапсырма -1. Топтық жұмыс.
Оқушылар бір-біріне қарап екі шеңбер бойында тұрып талқылау жасайды. Дескриптор:
Тапсырма -2. Жұптық жұмыс. «Құлагер» шығармасы бойынша шынайы оқиғаға ең жақын нұсқасы қайсысы (поэма немесе фильм) екенін және шынымен сол оқиғада не болғанын анықтау үшін зерттеу жасайды. Сонымен қатар олар оқиға болған уақытты зерттейді және барлық әсер етуші факторларды ескеру үшін жазушылар шығармаларын жазған кезеңдерін де қарастырады. Кесте толтырады.
Дескриптор:
ІІІ. Ой толғаныс Сыр - толғау Топтық жұмыс: І топ: Авторға тікелей тіл қату ІІ топ: Ақан сері рухымен сырласу ІІІ топ: Құлагерге арнау өлең (1 – 2 шумақ өлең шығару) «Бес жолды өлең» жазу
Дескриптор:
|
Оқушылар Ілияс Жансүгіровтің «Құлагер» шығармасын оқиды және оны Ақан Серінің шығармасымен салыстырады. Жұптық жұмыс. Кесте толтырады Топтық жұмыс орындайды. |
ҚБ
ҚБ
ҚБ
|
Ақын шығармалар жинағы
https://www.youtube.com/watch?v=W267jbOvj_8
|
||||||||||||||
|
Рефлексия 5 минут |
Не білдім? Нені түсінбедім? Нені білгім келеді? |
|
||||||||||||||||
|
Үйге тапсырма: |
Поэманы тілдік ерекшелігіне қарай талдау. |
|
||||||||||||||||
|
Сабақ бойынша рефлексия |
||||||||||||||||||
|
1. Оқушылардың барлығы оқу мақсатына жетті ме? Жетпесе, неліктен? 2. Қолданылған дифференциация сабақтың мақсатына жетуге қалай ықпал етті? 3. Сабақ кезеңдері уақытқа сай жүзеге асты ма? 4. Сабақ жоспарында қандай ауытқулар болды? Неліктен? 5. Сабақты жақсартуда не ықпал етер еді (оқыту мен оқу туралы ойланыңыз)? |
|
|||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
«Құлагер – еркіндікке ұмтылған қазақ елінің символы»
«Құлагер – еркіндікке ұмтылған қазақ елінің символы»
|
Күні: |
Сынып: 9 |
|||||||||||||||||
|
Бөлім: Адам жанының құпиясы |
||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
«Құлагер – еркіндікке ұмтылған қазақ елінің символы» |
|||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
9.3.2.1 Шығармадағы ұрпақтар сабақтастығы көрінісін заманауи тұрғыда салыстырып,жаңашылдығына баға беру |
|||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Ұрпақтар сабақтастығы көрінісін заманауи тұрғыдан салыстырып,жаңашылдығына баға береді. |
|||||||||||||||||
|
Бағалау критерийлері |
Ұрпақтар сабақтастығы көрінісін табады; Заманауи тұрғыда салыстырады; Жаңашылдығына баға береді.. |
|||||||||||||||||
|
Ойлау дағдыларының деңгейі |
Жинақтау, бағалау |
|||||||||||||||||
|
Тілдік мақсаттар |
Пәнге тән лексика және терминология: Ойын жүйелі жеткізуге, кез келген тақырыпқа сұхбатқа түсуге дағдыландыру. |
|||||||||||||||||
|
Құндылықтарға баулу |
Тарихтың, мәдениет пен тілдің біртұтастығы (6-құндылық) |
|||||||||||||||||
|
Пәнаралық байланыс |
Қазақстан тарихы,өнер |
|||||||||||||||||
|
Алдыңғы білім |
Ілияс Жансүгіров « Құлагер» поэмасы |
|||||||||||||||||
|
Сабақ барысы |
|
|||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||
|
Сабақтың басы |
І.Ұйымдастыру кезеңі: Оқушылармен амандасу. Назарын сабаққа аудару. Сабақ мақсаты, бағалау критерийлері таныстырылады. Қызығушылықты ояту кезеңі І.Жансүгіров туралы бейнематериал көреді. https://www.youtube.com/watch?v=W267jbOvj_8
|
|
Қалыптастырушы бағалау
ҚБ
|
|
||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы
|
Мағынаны тану. Оқушылар Ілияс Жансүгіровтің «Құлагер» шығармасын оқиды және оны Ақан Серінің шығармасымен салыстырады. Олар ұқсастықтарды бір түспен, ал айырмашылықты басқа түспен белгілейді. «Талқылау каруселі» Тапсырма -1. Топтық жұмыс.
Оқушылар бір-біріне қарап екі шеңбер бойында тұрып талқылау жасайды. Дескриптор:
Тапсырма -2. Жұптық жұмыс. «Құлагер» шығармасы бойынша шынайы оқиғаға ең жақын нұсқасы қайсысы (поэма немесе фильм) екенін және шынымен сол оқиғада не болғанын анықтау үшін зерттеу жасайды. Сонымен қатар олар оқиға болған уақытты зерттейді және барлық әсер етуші факторларды ескеру үшін жазушылар шығармаларын жазған кезеңдерін де қарастырады. Кесте толтырады.
Дескриптор:
ІІІ. Ой толғаныс Сыр - толғау Топтық жұмыс: І топ: Авторға тікелей тіл қату ІІ топ: Ақан сері рухымен сырласу ІІІ топ: Құлагерге арнау өлең (1 – 2 шумақ өлең шығару) «Бес жолды өлең» жазу
Дескриптор:
|
Оқушылар Ілияс Жансүгіровтің «Құлагер» шығармасын оқиды және оны Ақан Серінің шығармасымен салыстырады. Жұптық жұмыс. Кесте толтырады Топтық жұмыс орындайды. |
ҚБ
ҚБ
ҚБ
|
Ақын шығармалар жинағы
https://www.youtube.com/watch?v=W267jbOvj_8
|
||||||||||||||
|
Рефлексия 5 минут |
Не білдім? Нені түсінбедім? Нені білгім келеді? |
|
||||||||||||||||
|
Үйге тапсырма: |
Поэманы тілдік ерекшелігіне қарай талдау. |
|
||||||||||||||||
|
Сабақ бойынша рефлексия |
||||||||||||||||||
|
1. Оқушылардың барлығы оқу мақсатына жетті ме? Жетпесе, неліктен? 2. Қолданылған дифференциация сабақтың мақсатына жетуге қалай ықпал етті? 3. Сабақ кезеңдері уақытқа сай жүзеге асты ма? 4. Сабақ жоспарында қандай ауытқулар болды? Неліктен? 5. Сабақты жақсартуда не ықпал етер еді (оқыту мен оқу туралы ойланыңыз)? |
|
|||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз
















