Бекітілді:
|
Бөлім: |
«Адам жанының құпиясы» бөлімі |
|
|
Педагогтің Т.А.Ә. |
Жұмағалиева А.М |
|
|
Күні:17. 01. 2023 |
Пәні: қазақ әдебиеті |
|
|
Сынып: 9 «Ә» |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
«Құлагер» поэмасындағы Ақан бейнесі І. |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
9.1.3.1 көркем шығарманың идеясына сай кейіпкерлер жүйесін анықтау; 9.2.4.1 автор стиліне сүйене отырып, шығармашылық жұмыс жазу |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Өз ойын қорытындылай отырып, жаңашылдығына баға бере алады. |
|
|
Құндылықтарға баулу |
«Мәңгілік Ел» құныдылығы |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы |
Оқушылармен амандасу Оқушылардың назарын сабаққа аудару Үй тапсырмасын тексеру |
Үй тапсырмасын айтады |
Ауызша мадақтау |
|
|||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы |
1-тапсырма. Жеке жұмыс. "Әдебиет лотосы"әдісі арқылы кейіпкерлер жүйесін анықтап мінездеме беру, себебін түсіндіру,кестені толтыру.
Қандай жағымды қасиеттері ұнайды? Кейіпкерге ұқсағың келе ме? Себебін түсіндір. 2-тапсырма. «Үш түрлі күнделік» әдісі арқылы «Құлагер» поэмасынан берілген үзінділерден кейіпкерлер образын талдап, қорытындылау.
3- тапсырма. Поэманың идеясы мен кейіпкерлерін қазіргі өмірмен байланыстыра отырып, ойын тұжырымдау. "Попс формуласы" Бірінші сөйлем: "Менің ойымша..." Екінші сөйлем: "Себебі,мен оны былай түсіндіремін..." Үшінші сөйлем: "Мен оны мына үзінділермен дәлелдеймін..." Соңғы сөйлем:" Соған байланысты мен мынадай қорытынды шемімге келдім..." |
Кейіпкерлердің адамгершілік қасиетін анықтап мінездеме береді, себебін түсіндіреді,кестені толтырады .
Үзінді арқылы автор бейнесін анықтайды
үзінділерден кейіпкерлер образын талдап, қорытындылау.
|
Дескриптор: -адамгершілік қасиетін анықтайды, -мінездеме береді; -себебін түсіндіреді; -кестеге жазады.
Дескриптор: -образдар жүйесін ашады; - берілген үзінділерге қорытынды жасайды; -кестеге жазады.
Дескриптор: -нақты дәлелдер келтіреді; -себебін анықтайды; - қазіргі өмірмен байланыстырады; -ойын тұжырымдайды.
|
Талдау тапсырмалары |
|||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы
|
«Жетістік баспалдағы» әдісі арқылы бүгінгі сабақтан түсінген, түсінбеген тұстарын жазу.
|
Кері байланыс береді |
1-10 балл аралығында бағалау |
|
32.Бекітілді:
|
Бөлім: |
Көркем әдебиет және эпикалық сарын |
|
|
Педагогтің Т.А.Ә. (болған жағдайда) |
Ермекова Гулназира Кенжесовна |
|
|
Күні: 11 11 2022 |
Пәні: қазақ әдебиеті |
|
|
Сынып:8 «А» |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Мұрат Мөңкеұлы«Үш қиян» өлеңі 2 |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
8.1.4.1 көркем шығармалардан алған үзінділерді өз көзқарасын дәлелдеу үшін орынды қолдану; 8.2.4.1 шығармадан алған үзінділерді қайта өңдеп креативті жазу |
|
|
Сабақтың мақсаты |
көркем шығармалардан алған үзінділерді өз көзқарасын дәлелдеу үшін орынды қолданады; шығармадан алған үзінділерді қайта өңдеп креативті жазады |
|
|
Құндылықтарға баулу |
Қазақстандық патриотизм |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы |
Оқушылармен амандасу Назырн сабаққа аудару Үй тапсырмасын тексеру
|
Үй тапсырмасын айтады |
Дескриптор: -жатқа айтады; -интонацияны қолданады; |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы |
1-тапсырма «Дұрыс-бұрыс» кестесін толтырыңыз.
| |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||














