Бекітемін
Оқу ісінің меңгерушісі:
____________
«__16__»_11.____ 2017ж
|
Қызықты математика |
Уақыты:14.12.2017ж |
Мұғалім:Айнұр Бүршік Орысбекқызы |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Құпия сандар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сілтеме: 4 |
Математика оқулығының әдістемесі,ғаламтор |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың жабдығы |
Суретті кестелер, қосымша тапсырмалар жазылған үлестірмелер. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Жалпы мақсаттар Оқыту нәтижесі |
Есептеу дағдыларын жетілдіру. Ойын,тілін,танымдық қабілетін дамыту.Логикалық ойлау қабілеттерін арттыру,білімдерін нақтылау. Ұқыптылыққа,тәртіптілікке,әдептілікке тәрбиелеу. Сабақтың түрі:аралас
сабақ |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
|
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Мұғалімнің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бағалау парақшасымен таныстыру |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Топқа бөлу |
Оқушыларды 3 топқа бөлу 1топ-Аю тобы 2топ –Қоян тобы 3топ-Тиін тобы |
Қолдарына алған суреттер бойынша топқа бөлініп отырады. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Ынтымақтастық атмосферасы |
Оқушылар шеңбер жасап тұрғызып топқа бөлу. |
Оқушыларға сәттілік тілеймін. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Қызығушылығын ояту |
1.Үстелдің 4 бұрышы
бар. Егер бір бұрышын кесіп тастаса, неше бұрыш қалады? (5) 4.50 теңгелік балмұздақтан 1000 теңгеге неше балмұздақ сатып алуға болады? (20 балмұздақ)
5. Жанұяда 3 ұл бар.
Әр ұлдың 1 әкесі бар. Жанұяда неше адам бар? (4) 8.Үстел үстінде 10 қияр,20сәбіз және 5 алма тұрды.Үстелдің үстіндегі барлық көкөністер қанша? (30 көкөніс бар) |
Оқушылардың шапшандығын,жүйріктігін тексеру |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Жаңа сабақ Сергіту сәті |
Балалар сендер есепті жақсы шапшандықмен шештіңдер.Олай болса бүгінгі өтетін сабағымыздың тақырыбы « Кім жүйрік?»деп аталады. Сабақтың мақсатымен таныстырғым келіп отыр. Оқушылар берілген тапсырманы орындау арқылы топтарына ұпай жинап отырады.Сабақтың соңында қай топтың ұпай көп ,сол топ жүйрік атанады. Жеке жұмыс №1Берілген кестедегі есептерді шығару 1топ Заңдылығын сақтап, сан қатарының тізбегін жаз.
2топ Заңдылығын сақтап, сан қатарының тізбегін жаз.
3топ Заңдылығын сақтап, сан қатарының тізбегін жаз.
Жұптық жұмыс 1Амалдарды орында. Конвертте салынған есептерді жұптасып шығару.Шығарып болған соң,топтардағы оқушылар бір-бірінің жұмыстарын тексереді.
1.(845-500)*2= 690 72/9*100=800 2.(750-250)/5=100 56/8*100=700 3. (365+230)/5=119 81/9*100=900
1. 9*3*100= 2 700 235+704)/3=313 2 . 6*3*100=1 800 (716-312)/4=101 3 . 7*6*100=4 200 (620+180)/4=200
1. (305-177)*5=640 56/7*100=800 2 .(207+385)+240=832 36/9*100=400 3.(288+112)*4= 100 64/8*100=800
Әр топтан бір оқушы шығып,берілген есепті жасырады. 1 топ Тез есепте Тал басында тізіліп, Отыз жапырақ тұр еді Жел соқты да үзіліп, Ұшып кетті бесеуі, Ізінше оның жұлынып, Түсті тағы бесеуі, Тұр әлі де ілініп, Жапырақтың нешеуі(20)
Портфелімде әуелі, Жиырма үш жаңғақ бар еді, Науат пенен Сағатқа, Самат пенен Маратқа, Апасына Қанаттың, Екі-екіден тараттым. Қанша жаңғақ қалғанын Айта қойшы, ал жаным?(11)
2 топ Көлден ұшты 50 қаз, Қайтып қонды 20 қаз Қонбады оның нешеуі, Қане кім тез шешеді? (30 қаз)
40 түйе, 10 жылқы. 5 сиыр, 5 ешкі 2 қоян, үш түлкі, Неше болды барлығы? (65)
3 топ Қолымда 60 алма 5-ін бердім апама, 5-ін бердім атама, Нешеуі қалды өзімде? (50 алма) 100 асықтың 30-ын, Досым сұрап алды Айтшы сонда нешеуі Өз қолымда қалады. (70 асық)
Оқушыларға жүрекіті ұстатып бір-бірлеріне жақсы тілектер айтқызу.
Топтық жұмыс Оқушыларға сандар жазылған қоржын беріледі,сол қоржындағы сандарға +, -, / ,*амалдарын қойып теңдеуді құрып,шығару керек.
1топ 2топ 3 топ 150 х 30 180 х 60 240 х 40
Бинго ойыны
Шығармашылық
тапсырма: 5. 8 санының квадраты неше?(64) 6.49 шығу үшін 7-ні қандай санға көбейту керек?
Топтық жұмыс Постер қорғау
"Геометриялық фигуралар. Осы фигураларды пайдаланып не құрастыруға болады ?
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақты бекіту |
Үш топқа электорндық оқулықтан тест жұмыстарын шешу |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бағалау |
Оқушыларды |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Кері байланыс |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
"Құпия сандар" 4 сынып
"Құпия сандар" 4 сынып
Бекітемін
Оқу ісінің меңгерушісі:
____________
«__16__»_11.____ 2017ж
|
Қызықты математика |
Уақыты:14.12.2017ж |
Мұғалім:Айнұр Бүршік Орысбекқызы |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Құпия сандар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сілтеме: 4 |
Математика оқулығының әдістемесі,ғаламтор |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың жабдығы |
Суретті кестелер, қосымша тапсырмалар жазылған үлестірмелер. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Жалпы мақсаттар Оқыту нәтижесі |
Есептеу дағдыларын жетілдіру. Ойын,тілін,танымдық қабілетін дамыту.Логикалық ойлау қабілеттерін арттыру,білімдерін нақтылау. Ұқыптылыққа,тәртіптілікке,әдептілікке тәрбиелеу. Сабақтың түрі:аралас
сабақ |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
|
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Мұғалімнің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бағалау парақшасымен таныстыру |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Топқа бөлу |
Оқушыларды 3 топқа бөлу 1топ-Аю тобы 2топ –Қоян тобы 3топ-Тиін тобы |
Қолдарына алған суреттер бойынша топқа бөлініп отырады. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Ынтымақтастық атмосферасы |
Оқушылар шеңбер жасап тұрғызып топқа бөлу. |
Оқушыларға сәттілік тілеймін. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Қызығушылығын ояту |
1.Үстелдің 4 бұрышы
бар. Егер бір бұрышын кесіп тастаса, неше бұрыш қалады? (5) 4.50 теңгелік балмұздақтан 1000 теңгеге неше балмұздақ сатып алуға болады? (20 балмұздақ)
5. Жанұяда 3 ұл бар.
Әр ұлдың 1 әкесі бар. Жанұяда неше адам бар? (4) 8.Үстел үстінде 10 қияр,20сәбіз және 5 алма тұрды.Үстелдің үстіндегі барлық көкөністер қанша? (30 көкөніс бар) |
Оқушылардың шапшандығын,жүйріктігін тексеру |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Жаңа сабақ Сергіту сәті |
Балалар сендер есепті жақсы шапшандықмен шештіңдер.Олай болса бүгінгі өтетін сабағымыздың тақырыбы « Кім жүйрік?»деп аталады. Сабақтың мақсатымен таныстырғым келіп отыр. Оқушылар берілген тапсырманы орындау арқылы топтарына ұпай жинап отырады.Сабақтың соңында қай топтың ұпай көп ,сол топ жүйрік атанады. Жеке жұмыс №1Берілген кестедегі есептерді шығару 1топ Заңдылығын сақтап, сан қатарының тізбегін жаз.
2топ Заңдылығын сақтап, сан қатарының тізбегін жаз.
3топ Заңдылығын сақтап, сан қатарының тізбегін жаз.
Жұптық жұмыс 1Амалдарды орында. Конвертте салынған есептерді жұптасып шығару.Шығарып болған соң,топтардағы оқушылар бір-бірінің жұмыстарын тексереді.
1.(845-500)*2= 690 72/9*100=800 2.(750-250)/5=100 56/8*100=700 3. (365+230)/5=119 81/9*100=900
1. 9*3*100= 2 700 235+704)/3=313 2 . 6*3*100=1 800 (716-312)/4=101 3 . 7*6*100=4 200 (620+180)/4=200
1. (305-177)*5=640 56/7*100=800 2 .(207+385)+240=832 36/9*100=400 3.(288+112)*4= 100 64/8*100=800
Әр топтан бір оқушы шығып,берілген есепті жасырады. 1 топ Тез есепте Тал басында тізіліп, Отыз жапырақ тұр еді Жел соқты да үзіліп, Ұшып кетті бесеуі, Ізінше оның жұлынып, Түсті тағы бесеуі, Тұр әлі де ілініп, Жапырақтың нешеуі(20)
Портфелімде әуелі, Жиырма үш жаңғақ бар еді, Науат пенен Сағатқа, Самат пенен Маратқа, Апасына Қанаттың, Екі-екіден тараттым. Қанша жаңғақ қалғанын Айта қойшы, ал жаным?(11)
2 топ Көлден ұшты 50 қаз, Қайтып қонды 20 қаз Қонбады оның нешеуі, Қане кім тез шешеді? (30 қаз)
40 түйе, 10 жылқы. 5 сиыр, 5 ешкі 2 қоян, үш түлкі, Неше болды барлығы? (65)
3 топ Қолымда 60 алма 5-ін бердім апама, 5-ін бердім атама, Нешеуі қалды өзімде? (50 алма) 100 асықтың 30-ын, Досым сұрап алды Айтшы сонда нешеуі Өз қолымда қалады. (70 асық)
Оқушыларға жүрекіті ұстатып бір-бірлеріне жақсы тілектер айтқызу.
Топтық жұмыс Оқушыларға сандар жазылған қоржын беріледі,сол қоржындағы сандарға +, -, / ,*амалдарын қойып теңдеуді құрып,шығару керек.
1топ 2топ 3 топ 150 х 30 180 х 60 240 х 40
Бинго ойыны
Шығармашылық
тапсырма: 5. 8 санының квадраты неше?(64) 6.49 шығу үшін 7-ні қандай санға көбейту керек?
Топтық жұмыс Постер қорғау
"Геометриялық фигуралар. Осы фигураларды пайдаланып не құрастыруға болады ?
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақты бекіту |
Үш топқа электорндық оқулықтан тест жұмыстарын шешу |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бағалау |
Оқушыларды |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Кері байланыс |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз

















