|
Педагогтің аты-жөні: |
Несипбекова Гауһар Бекмуханбетқызы |
||
|
Күні: |
14.11.2023 |
||
|
Сынып: |
10А |
Қатысаушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Құқығыңды білсең – құл болмайсың |
||
|
Сабақтың мақсаты: |
|
||
|
ОДД |
қолдану |
||
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезеңі/ уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 5 мин |
Ұйымдастыру кезеңі:
|
1-топ «ҚҰҚЫҚ» 2-топ «МІНДЕТ» |
Қолдау көрсету: «Жарайсың!» «Керемет!» |
Презентация Flippity.net |
|
Сабақтың ортасы 5 мин 5 мин 7 мин 8 мин |
Жаңа тақырыпқа кіріспе Сабаққа кіріспе ретінде құқық парыз, міндет ұғымдарына түсініктеме беріледі. Қазақтың бұрынғы заңдарына тоқталып, тарихқа шолу жасалынады Сабақты сұрақ-жауап әдісімен жалғастырады. Біздің құқықтарымыз қай жерде жазылған? Конституция туралы не білеміз? 1- тапсырма. «Мен білемін» әдісі арқылы «Менің қандай құқығым бар?» тақырыбына қысқаша әңгіме жазып келу ұсынылған. Сол ұсыныс бойынша әркім өз ойын білдіру керек 2-тапсырма. Жұптық жұмыс Осы тұста кішігірім ойын ойнап көруді ұсынамын. «Тарсия» әдісімен берілген сұрақтар мен жауаптарды сәйкестендіру керек 3-тапсырма. Топтық жұмыс «Пікірталас» әдісі Осы тұста сынып оқушыларының өздері дайындаған видеотүсіріліммен танысайық. Байқағандарыңыздай оқушыларға «Құқығыңды білесің бе?», «Мемлекет алдында қандай парызың бар?», «Міндет, парыз, құқық ұғымдарының айырмашылықтарын түсінесің бе?», «Мектепте құқықтану пәні қай сыныптан бастап оқытылған дұрыс?» деген сияқты сұрақтар қойылды. Жауап беруші оқушылардың әртүрлі буыннан екенін көріп отырсыздар. Енді осы видео сауалнаманы талқылау мақсатында қысқаша пікірталас өткізсек. |
Тақырып бойынша мұғалім қойған сұрақтарға жауап беріп, тақырыпты ашады. Мұғалімнің сұрақтарына жауап бере отырып, сабақты жалғастырады. Қазақстанның Ата заңы – Конституция туралы айтады. 1-тапсырма. «Мен білемін» әдісі арқылы «Менің қандай құқығым бар?» тақырыбына жазылған қысқаша әңгімені оқып береді, өз ойларын білдіреді 2-тапсырма. Жұптық жұмыс«Тарсия» әдісімен берілген сұрақтар мен жауаптарды сәйкестендіре отырып, үшбұрыш құрастырады
3-тапсырма. Топтық жұмыс «Пікірталас» әдісі Ұсынылған видеокөрсетілімді тамашалай отырып, оқушылар өз пікірлерін ұсынады. Оқушылар өзара топқа бөлініп, топаралық пікірталас өткізеді Пікірталас тақырыбы «Құқықтық сауаттылыққа үйренуді қай кезден бастаған дұрыс?» Осы тұрғыдан «Құқық» пәнінің ерте сыныптардан бастап өткізілуінің оң және теріс әсеріне дәлелдер келтіре отырып, баға береді |
Қолдау көрсету: «Жарайсың!» «Керемет!» Қолдау көрсету: «Жарайсың!» «Керемет!» Қолдау көрсету: «Жарайсың!» «Керемет!» Қолдау көрсету: «Жарайсың!» «Керемет!» |
Презентация Оқу құралдары Презентация Оқу құралдары «Тарсия» үшбұрыштары Презентация Оқу құралдары |
|
Сабақтың соңы 8 мин |
Сабақты қорыту. 4-тапсырма. «Word Wall» платформасында «РАС/ЖАЛҒАН» әдісімен берілген ақпараттарды рас немесе жалған екендіктерін анықтау тапсырылады. Рефлексия «Тик-ток» әдісін пайдалана отырып, оқушылардың бүгінгі сабаққа кері байланыс беруді ұсынады Оқушыларға бір-бірін бағалау ұсынылады Келесі сабаққа тапсырма: «Құқықты сауатты ел – болашағы зор ел» тақырыбына шағын эссе |
4-тапсырма. «Word Wall» платформасында «РАС/ЖАЛҒАН» әдісімен берілген ақпараттарды рас немесе жалған екендіктерін анықтайды Рефлексия «Тик-ток» әдісімен кері байланыс береді Маған ... ұнады Мен мынандай пікір қалдырамын ... Мен мұнымен бөлісемін ... Мұғалім ұсынысымен оқушылар бір-бірін бағалайды Келесі сабаққа берілген тапсырманы жазып алады. |
Қолдау көрсету: «Жарайсың!» «Керемет!» Қолдау көрсету: «Жарайсың!» «Керемет!» |
Презентация Оқу құралдары WordWall тақтасы Презентация |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Құқығыңды білсең - құл болмайсың ҚМЖ
Құқығыңды білсең - құл болмайсың ҚМЖ
|
Педагогтің аты-жөні: |
Несипбекова Гауһар Бекмуханбетқызы |
||
|
Күні: |
14.11.2023 |
||
|
Сынып: |
10А |
Қатысаушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Құқығыңды білсең – құл болмайсың |
||
|
Сабақтың мақсаты: |
|
||
|
ОДД |
қолдану |
||
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезеңі/ уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 5 мин |
Ұйымдастыру кезеңі:
|
1-топ «ҚҰҚЫҚ» 2-топ «МІНДЕТ» |
Қолдау көрсету: «Жарайсың!» «Керемет!» |
Презентация Flippity.net |
|
Сабақтың ортасы 5 мин 5 мин 7 мин 8 мин |
Жаңа тақырыпқа кіріспе Сабаққа кіріспе ретінде құқық парыз, міндет ұғымдарына түсініктеме беріледі. Қазақтың бұрынғы заңдарына тоқталып, тарихқа шолу жасалынады Сабақты сұрақ-жауап әдісімен жалғастырады. Біздің құқықтарымыз қай жерде жазылған? Конституция туралы не білеміз? 1- тапсырма. «Мен білемін» әдісі арқылы «Менің қандай құқығым бар?» тақырыбына қысқаша әңгіме жазып келу ұсынылған. Сол ұсыныс бойынша әркім өз ойын білдіру керек 2-тапсырма. Жұптық жұмыс Осы тұста кішігірім ойын ойнап көруді ұсынамын. «Тарсия» әдісімен берілген сұрақтар мен жауаптарды сәйкестендіру керек 3-тапсырма. Топтық жұмыс «Пікірталас» әдісі Осы тұста сынып оқушыларының өздері дайындаған видеотүсіріліммен танысайық. Байқағандарыңыздай оқушыларға «Құқығыңды білесің бе?», «Мемлекет алдында қандай парызың бар?», «Міндет, парыз, құқық ұғымдарының айырмашылықтарын түсінесің бе?», «Мектепте құқықтану пәні қай сыныптан бастап оқытылған дұрыс?» деген сияқты сұрақтар қойылды. Жауап беруші оқушылардың әртүрлі буыннан екенін көріп отырсыздар. Енді осы видео сауалнаманы талқылау мақсатында қысқаша пікірталас өткізсек. |
Тақырып бойынша мұғалім қойған сұрақтарға жауап беріп, тақырыпты ашады. Мұғалімнің сұрақтарына жауап бере отырып, сабақты жалғастырады. Қазақстанның Ата заңы – Конституция туралы айтады. 1-тапсырма. «Мен білемін» әдісі арқылы «Менің қандай құқығым бар?» тақырыбына жазылған қысқаша әңгімені оқып береді, өз ойларын білдіреді 2-тапсырма. Жұптық жұмыс«Тарсия» әдісімен берілген сұрақтар мен жауаптарды сәйкестендіре отырып, үшбұрыш құрастырады
3-тапсырма. Топтық жұмыс «Пікірталас» әдісі Ұсынылған видеокөрсетілімді тамашалай отырып, оқушылар өз пікірлерін ұсынады. Оқушылар өзара топқа бөлініп, топаралық пікірталас өткізеді Пікірталас тақырыбы «Құқықтық сауаттылыққа үйренуді қай кезден бастаған дұрыс?» Осы тұрғыдан «Құқық» пәнінің ерте сыныптардан бастап өткізілуінің оң және теріс әсеріне дәлелдер келтіре отырып, баға береді |
Қолдау көрсету: «Жарайсың!» «Керемет!» Қолдау көрсету: «Жарайсың!» «Керемет!» Қолдау көрсету: «Жарайсың!» «Керемет!» Қолдау көрсету: «Жарайсың!» «Керемет!» |
Презентация Оқу құралдары Презентация Оқу құралдары «Тарсия» үшбұрыштары Презентация Оқу құралдары |
|
Сабақтың соңы 8 мин |
Сабақты қорыту. 4-тапсырма. «Word Wall» платформасында «РАС/ЖАЛҒАН» әдісімен берілген ақпараттарды рас немесе жалған екендіктерін анықтау тапсырылады. Рефлексия «Тик-ток» әдісін пайдалана отырып, оқушылардың бүгінгі сабаққа кері байланыс беруді ұсынады Оқушыларға бір-бірін бағалау ұсынылады Келесі сабаққа тапсырма: «Құқықты сауатты ел – болашағы зор ел» тақырыбына шағын эссе |
4-тапсырма. «Word Wall» платформасында «РАС/ЖАЛҒАН» әдісімен берілген ақпараттарды рас немесе жалған екендіктерін анықтайды Рефлексия «Тик-ток» әдісімен кері байланыс береді Маған ... ұнады Мен мынандай пікір қалдырамын ... Мен мұнымен бөлісемін ... Мұғалім ұсынысымен оқушылар бір-бірін бағалайды Келесі сабаққа берілген тапсырманы жазып алады. |
Қолдау көрсету: «Жарайсың!» «Керемет!» Қолдау көрсету: «Жарайсың!» «Керемет!» |
Презентация Оқу құралдары WordWall тақтасы Презентация |
шағым қалдыра аласыз














