Сабақтың
басы
(10
минут)
|
І. Ұйымдастыру
кезеңі
-
Оқушылармен
амандасу.
-
Оқушыларды түгендеу, сабаққа дайындығын
тексеру.
-
Сабақтың мақсатын
түсіндіру.
-
Қауіпсіздік ережелерін еске
салу.
ІІ.
Дене
қыздыру жаттығулары
Жүру, жүгіру, гимнастикалық қимылдар арқылы
денені қыздыру.
Иілу және созылу жаттығулары (аяқ, қол, бел
аймағына арналған жаттығулар).
|
Оқушылар сапқа тұрып
мұғаліммен амандасады.Дене қыздыру жаттығуларын
жасайды.
|
Қол
шапалақ
|
Ысқырық пен
секундомер
|
Сабақтың
ортасы
(25
минут)
|
ІІІ. Негізгі
бөлім
-
Акробатикалық жаттығулар
комбинациясы:
Жерде жасалатын негізгі акробатикалық қимылдарды
қайталау (алға, артқа домалау, қолды тіреп
айналу).
2-3
акробатикалық жаттығуды бірінен соң бірін орындап, комбинация
құрастыру.
Дескриптор:
Акробатикалық жаттығуларды
орындап комбинация құрастыра
алады.
-
Гимнастикалық бөренеде жаттығулар
жасау:
Бөренеде жүру, оңға-солға бұрылу, аяқпен серпілу
және тепе-теңдікті сақтау.
Бөренеде қолмен тіреп көтерілу және секіру
элементтерін орындау.
Қателерді түзету және жаттығуларды толық әрі
дұрыс орындау.
Дескриптор: Бөренеде жаттығуларды жасай
алады.
Құндылықтарды
дарыту:
Бір-бірін қолдау және
құрметтеу.
Өзіндік тәртіп және
қауіпсіздік ережелерін
сақтау.
|
Оқушылар акробатикаық
жаттығулар түрлерімен және гимнастикалық бөренедегі жаттығу
түрлерімен танысып, жасайды. Құндылықтарды
дамытады.
|
Оқушылардың өз-өздерін
бағалауы және мұғалімнің кері байланысы және жеке
бағалау.
|
Ыңғайлы спорт
киімдері.
Ашық алаң немесе спорт
залы
|
Сабақтың
аяғы
бөлім
(5
минут)
|
ІV.
Қорытынды
Сабақты қорытындылау, оқушылардың
жетістіктерін атап өту.
Сабақ барысында байқалған оң нәтижелер
мен жақсартуды қажет ететін тұстарды
талқылау.
Үйге тапсырма: икемділік пен
тепе-теңдікті дамытуға арналған жаттығулар
жасау.
|
Оқушылар сабақтан алған
білімдерімен бөліседі, үй тапсырмасын
алады.
|
|
|