|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: |
|||||||||
|
Сынып: 7-сынып |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
|||||||||
|
Сабақ тақырыбы: |
Құрамында дәрежесі бар өрнектерді түрлендіру |
|||||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары |
7.1.2.5 алгебралық өрнектерді ықшамдауда дәрежелердің қасиеттерін қолдану; 7.2.3.1 құрамында дәрежесі бар сандар тізбегінің заңдылығын және жетіспейтін мүшелерін анықтау |
|||||||||
|
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар: Құрамында дәрежелері бар өрнектерді тиімді әдіспен дүрлендіруге болатынын үйренеді Оқушыларға құрамында дәрежелері бар өрнектерді түрлендіруді меңгеруге бағыт беру, оқытудың жаңа әдіс-тәсілдерін үйретіп, өз бетінше және топпен жұмыс істеу дағдыларын қалыптастырып дамыту. |
|||||||||
|
Оқушылардың басым бөлігі: Құрамында дәрежелері бар өрнектерді түрлендіруге болатынын үйренеді |
||||||||||
|
Кейбір оқушылар: Ережелерге сәйкес ізденісті қажет ететін есептерді шығара алады |
||||||||||
|
Бағалау критерийлері |
Құрамында дәрежелері бар өрнектерді түрлендіруді меңгереді Есеп шығаруда теорияны пайдалана алады. .Өз бетімен жұмыстануда бүтін көрсеткішті дәреженің қасиеттерін қолданады |
|||||||||
|
Тілдік мақсаттар |
Пәнге тән лексика мен терминология: Бөлгіштер-разделители-delimiters, еселіктер-кратные-multiples Диалог пен жазу үшін пайдалы сөздер мен тіркестер 1 саны кез келген натурал санның бөлгіші болады Берілген натурал санның ең кіші еселігі сол санның өзіне тең Берілген натурал санның ең үлкен бөлгіші... Кез келген натурал санның ең кіші еселігі... |
|||||||||
|
Құндылықтарды дарыту |
«Мәңгілік ел» ұлттық құндылықтың негізі индустрияландыру мен инновацияға негізделген экономикалық өсуіне негізделіп оқушылардың бойында зерттеушілік, инновациялық, шығармашылық қабілеттерін қалыптастыру арқылы, бәсекеге қабілетті ету |
|||||||||
|
Пән аралық байланыстар |
Жаратылыстану |
|||||||||
|
Бастапқы білім |
Бұтін сандар |
|||||||||
|
Сабақ барысы |
||||||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс- әрекет |
Ресурстар |
||||||||
|
Сабақтың басы Сабақтың ортасы Сабақтың соңы |
Сыныппен амандасып оқушылардың сабаққа қатысын, сынып тазалығын қадағалаймын. Сыныпта жағымды психологиялық ахуал туғызу үшін «Мен сіздерге сенемін» психологиялық тренинг жүргіземін. Оқушылардың қызығушылығы мен зейінін шоғырландырамын
Оқушылар қарапайым мысалдар арқылы бір-біріне сұрақтар қойып қайталайды (Тж) Жаңа білімді қалыптастыру Бос торкөзді толтырыңдар: anam =an+m a = 1 an ·bm=(ab) an am = an-m (-1)n = -1 anm = an/ = (a/b)n, b≠0 Теңдік тура болатындай айнымалының мәнін табыңдар: 2х · 25 =27 ; 10х: 103 = 102; 52 : 52 = 5х ; ((1,3)2)6= 1,34х Бүгінгі сабағымыз қалай аталады? Қандай мақсат –міндет аламыз? Сабақтың табыс критерийін алайық. 1.Дәреженің қасиеттерін біледі. 2.Қасиеттерін қолданып, негіздері бірдей дәреже түрінде жаза алады. 3.Дәреженің мәні н таба алады. 4.Санның стандарт түрін біледі. Үй жұмысын тексеру: №105 х4,х2,х5,х9 №113 (52)10, (252)2,(510)2,(625)5, (55)4(Тж) « Ойлан, жұптас, пікірлес» әдісін пайдаланып оқулықтан №561есепті топта шығарады,талдайды Дескриптор
Дескриптор
Топтарды қалыптастырушы бағалау тәсілі «бағдаршам» арқылы бағалаймын Постер құру. Әр топ бүгінгі сабақтың мақсатын ашатын постер құрастыру керек. Бағалау әдісі : бағалау кртиерийлері арқылы екі жұлдыз бір ұсыныс.постерді бағалау критерийлері: (Жж) Деңгейлік тапсырмалар
═ -20
№2 1)х4 •х═х5 ; 2)у6 :у2 ═у4 3)(-2 с6 )4═16с24 1)2а5в2•ва3═2 а8в3; 2)(-0,1х3)4•10х═0,14х12•10х═0,13х13;
3)( №5 1)(46•28)/323═(212•28)/215═25═ 32 Тапсырмаларды «Бағалау ағашы» әдісімен бағалаймын Үйге тапсырма беру №562, № 567 Рефлексия
а+в
,а-в,ав,
|
www. Bilimland. kz
ж сары-толықтыру керек қызыл-топта қайта қарау керек
Үлестірмелі кеспе қағаздары
Үлестірмелі кеспе қағаздары
|
||||||||
|
Саралау – Сіз қандай тəсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз басқаларға қарағанда қабілетті оқушыларға қандай тапсырмалар бересіз? |
Бағалау – Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз? |
Денсаулық жəне қауіпсіздік техникасын сақтау |
|
Қабілеті жоғары оқушыларға деңгейлік тапсырмалар беріледі. |
«Смайликтер» тәсілі «Бағалау ағашы» әдісі «Бас бармақ» әдісі «Бағдаршам» әдісі |
Сергіту сәті |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Құрамында дәрежесі бар өрнектерді түрлендіру. 7 сынып
Құрамында дәрежесі бар өрнектерді түрлендіру. 7 сынып
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: |
|||||||||
|
Сынып: 7-сынып |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
|||||||||
|
Сабақ тақырыбы: |
Құрамында дәрежесі бар өрнектерді түрлендіру |
|||||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары |
7.1.2.5 алгебралық өрнектерді ықшамдауда дәрежелердің қасиеттерін қолдану; 7.2.3.1 құрамында дәрежесі бар сандар тізбегінің заңдылығын және жетіспейтін мүшелерін анықтау |
|||||||||
|
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар: Құрамында дәрежелері бар өрнектерді тиімді әдіспен дүрлендіруге болатынын үйренеді Оқушыларға құрамында дәрежелері бар өрнектерді түрлендіруді меңгеруге бағыт беру, оқытудың жаңа әдіс-тәсілдерін үйретіп, өз бетінше және топпен жұмыс істеу дағдыларын қалыптастырып дамыту. |
|||||||||
|
Оқушылардың басым бөлігі: Құрамында дәрежелері бар өрнектерді түрлендіруге болатынын үйренеді |
||||||||||
|
Кейбір оқушылар: Ережелерге сәйкес ізденісті қажет ететін есептерді шығара алады |
||||||||||
|
Бағалау критерийлері |
Құрамында дәрежелері бар өрнектерді түрлендіруді меңгереді Есеп шығаруда теорияны пайдалана алады. .Өз бетімен жұмыстануда бүтін көрсеткішті дәреженің қасиеттерін қолданады |
|||||||||
|
Тілдік мақсаттар |
Пәнге тән лексика мен терминология: Бөлгіштер-разделители-delimiters, еселіктер-кратные-multiples Диалог пен жазу үшін пайдалы сөздер мен тіркестер 1 саны кез келген натурал санның бөлгіші болады Берілген натурал санның ең кіші еселігі сол санның өзіне тең Берілген натурал санның ең үлкен бөлгіші... Кез келген натурал санның ең кіші еселігі... |
|||||||||
|
Құндылықтарды дарыту |
«Мәңгілік ел» ұлттық құндылықтың негізі индустрияландыру мен инновацияға негізделген экономикалық өсуіне негізделіп оқушылардың бойында зерттеушілік, инновациялық, шығармашылық қабілеттерін қалыптастыру арқылы, бәсекеге қабілетті ету |
|||||||||
|
Пән аралық байланыстар |
Жаратылыстану |
|||||||||
|
Бастапқы білім |
Бұтін сандар |
|||||||||
|
Сабақ барысы |
||||||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс- әрекет |
Ресурстар |
||||||||
|
Сабақтың басы Сабақтың ортасы Сабақтың соңы |
Сыныппен амандасып оқушылардың сабаққа қатысын, сынып тазалығын қадағалаймын. Сыныпта жағымды психологиялық ахуал туғызу үшін «Мен сіздерге сенемін» психологиялық тренинг жүргіземін. Оқушылардың қызығушылығы мен зейінін шоғырландырамын
Оқушылар қарапайым мысалдар арқылы бір-біріне сұрақтар қойып қайталайды (Тж) Жаңа білімді қалыптастыру Бос торкөзді толтырыңдар: anam =an+m a = 1 an ·bm=(ab) an am = an-m (-1)n = -1 anm = an/ = (a/b)n, b≠0 Теңдік тура болатындай айнымалының мәнін табыңдар: 2х · 25 =27 ; 10х: 103 = 102; 52 : 52 = 5х ; ((1,3)2)6= 1,34х Бүгінгі сабағымыз қалай аталады? Қандай мақсат –міндет аламыз? Сабақтың табыс критерийін алайық. 1.Дәреженің қасиеттерін біледі. 2.Қасиеттерін қолданып, негіздері бірдей дәреже түрінде жаза алады. 3.Дәреженің мәні н таба алады. 4.Санның стандарт түрін біледі. Үй жұмысын тексеру: №105 х4,х2,х5,х9 №113 (52)10, (252)2,(510)2,(625)5, (55)4(Тж) « Ойлан, жұптас, пікірлес» әдісін пайдаланып оқулықтан №561есепті топта шығарады,талдайды Дескриптор
Дескриптор
Топтарды қалыптастырушы бағалау тәсілі «бағдаршам» арқылы бағалаймын Постер құру. Әр топ бүгінгі сабақтың мақсатын ашатын постер құрастыру керек. Бағалау әдісі : бағалау кртиерийлері арқылы екі жұлдыз бір ұсыныс.постерді бағалау критерийлері: (Жж) Деңгейлік тапсырмалар
═ -20
№2 1)х4 •х═х5 ; 2)у6 :у2 ═у4 3)(-2 с6 )4═16с24 1)2а5в2•ва3═2 а8в3; 2)(-0,1х3)4•10х═0,14х12•10х═0,13х13;
3)( №5 1)(46•28)/323═(212•28)/215═25═ 32 Тапсырмаларды «Бағалау ағашы» әдісімен бағалаймын Үйге тапсырма беру №562, № 567 Рефлексия
а+в
,а-в,ав,
|
www. Bilimland. kz
ж сары-толықтыру керек қызыл-топта қайта қарау керек
Үлестірмелі кеспе қағаздары
Үлестірмелі кеспе қағаздары
|
||||||||
|
Саралау – Сіз қандай тəсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз басқаларға қарағанда қабілетті оқушыларға қандай тапсырмалар бересіз? |
Бағалау – Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз? |
Денсаулық жəне қауіпсіздік техникасын сақтау |
|
Қабілеті жоғары оқушыларға деңгейлік тапсырмалар беріледі. |
«Смайликтер» тәсілі «Бағалау ағашы» әдісі «Бас бармақ» әдісі «Бағдаршам» әдісі |
Сергіту сәті |
шағым қалдыра аласыз



асыл-өте жақсы орындалған













