|
Бөлім: 8.1А Квадрат түбір және иррационал өрнек |
Мектеп: Жамбыл атындағы орта мектебі |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пән мұғалімі: Ермаханбетова Жанна |
Күні:14.10.2021 ж |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 8 «В» |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Құрамында квадрат түбірі бар өрнектерді түрлендіру |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
8.1.2.6 нақты сандарды салыстыру |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Квадрат түбір туралы мәліметтерді таба алады. Тақырып бойынша мәлімет шолу жасайды, зерттейді. Квадрат түбір туралы анықтама құра алады. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бағалау критерийлері |
- санның квадрат түбірі және арифметикалық квадрат түбірлер анықтамасын біледі; -санның квадрат түбірі және арифметикалық квадрат түбірлерді ажыратады. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Басы |
Ұйымдастыру кезеңі: Оқушылардың зейінін шоғырландыру «Ширату жаттығулары» әдісі арқылы оқушылар алдыңғы біліммен бүгінгі сабақты ұштастырып оқу мақсатын ашады. Берілген сандардың қай жиынға жататындығын кестеде «+» таңбасын қою арқылы белгілеңіз. |
«Ширату жаттығулары»
|
Қошемет
Дұрыс жауапқа балл қойылады |
Слайд1-2 |
||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Ортасы |
«Джигсо әдiсi» aрқылы жaңa бiлiмдi меңгередi. Тақырыпқа сай тапсырмалар беріледі.
Оқушылардың қажеттілігіне қарай саралау тәсілдері қолданылып, тапсырмалар беріледі Мұғалім берілген тапсырмаға таныстырылым жасап, бірнеше мысалдар келтіреді. Нақты сандарға бізге белгілі арифметикалық амалдар (қосу,азайту,көбейту,бөлу) қолданылады.Мысалы іс жүзінде тұрмыста кездесетін нақты сандардың қажетті дәлдікпен алынған жуық мәндеріне шектеулі ондық бөлшектерге қолданылатын ережелер бойынша амалдар қолданылады. Мысалы1.
Онда бұл сандардың, мысалы, ондық үлеске дейінгі жуық мәндері былай жазылады:
жүздік үлеске дейінгі жуық мәндері былай жазылады:
Мысал2.Сандарды салыстырыңыз: 1)
2)
3)
|
Оқyшылaрғa оқy мaтериaлдaрың бөлiгi берiледi, олaр мaтериaлды тaлдaп, зерделеп , бiлгендерiн бiр-бiрiне үйретедi
1-тапсырма. Жұптық жұмыс «Ойлан- жұптас-бөліс» әдісі арқылы оқушылар өз ойын қорытып, жұп болып пікірмен бөліседі, бұл барлық топтық талқылауға ұласады. Кестедегі бос орынды толтырыңдар:
Сұрақ:
Дескриптор: - санның квадрат түбірі анықтамасын түсінеді; -арифметикалық квадрат түбірдің мәнін табу мүмкіндігін біледі; - саннан квадрат түбірді табуды біледі.
Саралау: «қарқын» (Тез орындап болған оқушылар берілген тапсырмаларды орындап көрсетеді) 1)0,2 2)
3)20+х2=56 4)у2-3=1,84 5)-0,4:
6)0,5
Мысалы2. Енді осы сандардың кемімен және артығымен алынған жуықтауларын жазайық Сандардың кемімен жуықтауларын алғанда сан өзгермей жазылса,артығымен жуықтауын алғанда соңғы цифра 1-ге арттырылып жазылатынын есте ұстау қажет. Бүтінгедейінгікемімен және артығымен алынған жуықтауларын жазайық
Енді 0,1 (ондық үлеске) дейінгі кемімен және артығымен жуықтауларын жазайық:
2-тапсырма. Жеке жұмыс «Ақиқат - жалған» әдісі бойынша оқушылар нақты сандарды салыстырады Шешуі: 1)
2)
3)
Сұрақ: х-тің қандай
мәндерінде Дескриптор:
|
(ҚБ) «Бағдаршам» әдісі .
ҚБ: «Егер 5 минутым болса...» әдісі арқылы әр топ өз ойларын ортаға салып түзету жұмыстарын жүргізеді.
|
Оқулық 8-сынып Алгебра Г.Н.Солтан, А.Е.Солтан, А.Ж.Жумадилова
Қaлыптaстырyшы бaғaлayғa aрнaлғaн тaпсырмaлaр жинaғы Aлгебрa 8-сынып
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Соңы |
Кері байланыс алады
|
Оқушы рефлексиясы «БББ кестесi» әдiсiмен алынады
Үйге тапсырма №130 |
мадақтау |
Бағалау парақшасы |
||||||||||||||||||||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Құрамында квадрат түбірі бар өрнектерді түрлендіру , 8 сынып
Құрамында квадрат түбірі бар өрнектерді түрлендіру , 8 сынып
|
Бөлім: 8.1А Квадрат түбір және иррационал өрнек |
Мектеп: Жамбыл атындағы орта мектебі |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пән мұғалімі: Ермаханбетова Жанна |
Күні:14.10.2021 ж |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 8 «В» |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Құрамында квадрат түбірі бар өрнектерді түрлендіру |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
8.1.2.6 нақты сандарды салыстыру |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Квадрат түбір туралы мәліметтерді таба алады. Тақырып бойынша мәлімет шолу жасайды, зерттейді. Квадрат түбір туралы анықтама құра алады. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бағалау критерийлері |
- санның квадрат түбірі және арифметикалық квадрат түбірлер анықтамасын біледі; -санның квадрат түбірі және арифметикалық квадрат түбірлерді ажыратады. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Басы |
Ұйымдастыру кезеңі: Оқушылардың зейінін шоғырландыру «Ширату жаттығулары» әдісі арқылы оқушылар алдыңғы біліммен бүгінгі сабақты ұштастырып оқу мақсатын ашады. Берілген сандардың қай жиынға жататындығын кестеде «+» таңбасын қою арқылы белгілеңіз. |
«Ширату жаттығулары»
|
Қошемет
Дұрыс жауапқа балл қойылады |
Слайд1-2 |
||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Ортасы |
«Джигсо әдiсi» aрқылы жaңa бiлiмдi меңгередi. Тақырыпқа сай тапсырмалар беріледі.
Оқушылардың қажеттілігіне қарай саралау тәсілдері қолданылып, тапсырмалар беріледі Мұғалім берілген тапсырмаға таныстырылым жасап, бірнеше мысалдар келтіреді. Нақты сандарға бізге белгілі арифметикалық амалдар (қосу,азайту,көбейту,бөлу) қолданылады.Мысалы іс жүзінде тұрмыста кездесетін нақты сандардың қажетті дәлдікпен алынған жуық мәндеріне шектеулі ондық бөлшектерге қолданылатын ережелер бойынша амалдар қолданылады. Мысалы1.
Онда бұл сандардың, мысалы, ондық үлеске дейінгі жуық мәндері былай жазылады:
жүздік үлеске дейінгі жуық мәндері былай жазылады:
Мысал2.Сандарды салыстырыңыз: 1)
2)
3)
|
Оқyшылaрғa оқy мaтериaлдaрың бөлiгi берiледi, олaр мaтериaлды тaлдaп, зерделеп , бiлгендерiн бiр-бiрiне үйретедi
1-тапсырма. Жұптық жұмыс «Ойлан- жұптас-бөліс» әдісі арқылы оқушылар өз ойын қорытып, жұп болып пікірмен бөліседі, бұл барлық топтық талқылауға ұласады. Кестедегі бос орынды толтырыңдар:
Сұрақ:
Дескриптор: - санның квадрат түбірі анықтамасын түсінеді; -арифметикалық квадрат түбірдің мәнін табу мүмкіндігін біледі; - саннан квадрат түбірді табуды біледі.
Саралау: «қарқын» (Тез орындап болған оқушылар берілген тапсырмаларды орындап көрсетеді) 1)0,2 2)
3)20+х2=56 4)у2-3=1,84 5)-0,4:
6)0,5
Мысалы2. Енді осы сандардың кемімен және артығымен алынған жуықтауларын жазайық Сандардың кемімен жуықтауларын алғанда сан өзгермей жазылса,артығымен жуықтауын алғанда соңғы цифра 1-ге арттырылып жазылатынын есте ұстау қажет. Бүтінгедейінгікемімен және артығымен алынған жуықтауларын жазайық
Енді 0,1 (ондық үлеске) дейінгі кемімен және артығымен жуықтауларын жазайық:
2-тапсырма. Жеке жұмыс «Ақиқат - жалған» әдісі бойынша оқушылар нақты сандарды салыстырады Шешуі: 1)
2)
3)
Сұрақ: х-тің қандай
мәндерінде Дескриптор:
|
(ҚБ) «Бағдаршам» әдісі .
ҚБ: «Егер 5 минутым болса...» әдісі арқылы әр топ өз ойларын ортаға салып түзету жұмыстарын жүргізеді.
|
Оқулық 8-сынып Алгебра Г.Н.Солтан, А.Е.Солтан, А.Ж.Жумадилова
Қaлыптaстырyшы бaғaлayғa aрнaлғaн тaпсырмaлaр жинaғы Aлгебрa 8-сынып
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Соңы |
Кері байланыс алады
|
Оқушы рефлексиясы «БББ кестесi» әдiсiмен алынады
Үйге тапсырма №130 |
мадақтау |
Бағалау парақшасы |
||||||||||||||||||||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз






















