|
Мұғалімнің аты-жөні: |
Ондыбаев Бағдат |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пән/Сынып: |
Алгебра/8 |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
03.10 |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Тарау немесе бөлім атауы: |
8.1А Квадрат түбір және иррационал өрнек |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Құрамында квадрат түбірлері бар өрнектерге есептер шығару |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу мақсаты: |
8.1.2.3 көбейткішті квадрат түбір белгісінің алдына шығару және көбейткішті квадрат түбір белгісінің астына алу. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бағалау критериі: |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Саралап оқыту тапсырмалары |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Ұжымдық жұмыс Сабақ мақсаты мен бағалау критерийлерін таныстыру; Топпен бірге бірлесіп бекіту тапсырмаларды орындайды. |
Бірлескен жұмыс (1,2,3 тапсырма) Тапсырманы ұсыну және дұрыс жауапты ұсыну арқылы үйрету; Тапсырмалардың жауаптарын жазу. |
Жеке жұмыс Тапсырманы ұсыну, оқушылар өз бетімен орындауы |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Уақыты |
Кезең дері |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||||||||
|
5 минут |
Ұйым дастыру |
Сәлеметсіздерме! Бүгінгі сабақты Ұлы педагог Ушинскийдің мына сөзімен бастау: «Бір рет айтылған әңгіме артынан қайталануы керек. Бұл ұмытылғанды еске түсіру емес, қайта ұмытып кетуді болдырмау» Бүгінгі сабағымыздың тақырыбы «Құрамында квадрат түбірлері бар өрнектерге есептер шығару». Сабағымыздың оқу мақсаты: 8.1.2.3 көбейткішті квадрат түбір белгісінің алдына шығару және көбейткішті квадрат түбір белгісінің астына алу. Бүгінгі сабақта меңгеретіндеріңіз:
|
Сәлемдеседі. Көңіл-күйлерін білдіреді. |
|
Слайд 1 Слайд 2 Слайд 3 |
||||||||||||||||||||||||||||||||
|
7 мин |
Жаңа сабақ |
«Броундық қозғалыс» Ұсынылған материалдардан бүгінгі тақырыпқа қатысты болатын мәліметтерді жинақтау қажет. |
Тақырыпқа қатысты материалдарды анықтайды және дәйектемелер келтіреді |
Сұрақтарға жауап береді
|
Слайд 4 |
||||||||||||||||||||||||||||||||
|
7 мин 7 мин 8 мин 8 мин |
Бекіту тапсырмасы |
Тапсырма 1 (топқа ұсынылады): Ұсынылған есептің шешуінде қателік(тер) болуы мүмкін. Қателік(тер)ді анықтау керек.
Дұрыс нұсқасы:
Тапсырма 2 (Жеке жұмыс): Сәйкестендіріңіз
Тапсырма 3 (Жұптық жұмыс): 1. Көбейткішті түбір белгісінің ішіне
еңгізіңіз: 2. Көбейткішті түбір белгісінің ішіне
еңгізіңіз: 3. Амалды орындаңыз: 4. Амалды орындаңыз: 5. Салыстырыңыз: 6. Салыстырыңыз: Тапсырма 4 (Тест): Bilimland платформасы Тест 1: (Көбейткішті квадрат түбір таңбасының алдына шығару) https://bilimland.kz/kk/subject/algebra/8-synyp/kobejtkishti-kvadrat-tubir-tangbasynyng-aldyna-shyharu?mid=244:choice Тест 2: (Көбейткішті квадрат түбір астына еңгізу) |
Берілген тапсырмадан қателіктерді анықтайды Берілген есептің шешімін тауып, жауаптарын сәйкестендіреді. Квадрат түбір белгісінің алдына шығарады. Ұқсас мүшелерге амалдар қолданады. Көбейткішті квадрат түбір астына алады. Квадрат түбірі бар сандарды салыстырады. Тестті орындайды. Дұрыс нұсқасын табады. |
Сұрақтарға жауап береді Дұрыс шешуіне кері байланыс беріледі Бағалау крийтерилерге сәйкес бағаланады. 10 балдық шкаламен бағаланады |
Слайд 5 Слайд 5 Слайд 6 (Кеспе қағаздары) (Кеспе қағаздары) Bilimland.kz
|
||||||||||||||||||||||||||||||||
|
3 минут |
|
Бүгінгі сабақта:
Үйге тапсырма беру №1.102, №1.104, №1.105 Рефлексия
|
Тақырыпты меңгергенін анықтау |
|
Слайд 7 (Стикер) |
||||||||||||||||||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Құрамында квадрат түбірлері бар өрнектерге есептер шығару
Құрамында квадрат түбірлері бар өрнектерге есептер шығару
|
Мұғалімнің аты-жөні: |
Ондыбаев Бағдат |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пән/Сынып: |
Алгебра/8 |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
03.10 |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Тарау немесе бөлім атауы: |
8.1А Квадрат түбір және иррационал өрнек |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Құрамында квадрат түбірлері бар өрнектерге есептер шығару |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу мақсаты: |
8.1.2.3 көбейткішті квадрат түбір белгісінің алдына шығару және көбейткішті квадрат түбір белгісінің астына алу. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бағалау критериі: |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Саралап оқыту тапсырмалары |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Ұжымдық жұмыс Сабақ мақсаты мен бағалау критерийлерін таныстыру; Топпен бірге бірлесіп бекіту тапсырмаларды орындайды. |
Бірлескен жұмыс (1,2,3 тапсырма) Тапсырманы ұсыну және дұрыс жауапты ұсыну арқылы үйрету; Тапсырмалардың жауаптарын жазу. |
Жеке жұмыс Тапсырманы ұсыну, оқушылар өз бетімен орындауы |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Уақыты |
Кезең дері |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||||||||
|
5 минут |
Ұйым дастыру |
Сәлеметсіздерме! Бүгінгі сабақты Ұлы педагог Ушинскийдің мына сөзімен бастау: «Бір рет айтылған әңгіме артынан қайталануы керек. Бұл ұмытылғанды еске түсіру емес, қайта ұмытып кетуді болдырмау» Бүгінгі сабағымыздың тақырыбы «Құрамында квадрат түбірлері бар өрнектерге есептер шығару». Сабағымыздың оқу мақсаты: 8.1.2.3 көбейткішті квадрат түбір белгісінің алдына шығару және көбейткішті квадрат түбір белгісінің астына алу. Бүгінгі сабақта меңгеретіндеріңіз:
|
Сәлемдеседі. Көңіл-күйлерін білдіреді. |
|
Слайд 1 Слайд 2 Слайд 3 |
||||||||||||||||||||||||||||||||
|
7 мин |
Жаңа сабақ |
«Броундық қозғалыс» Ұсынылған материалдардан бүгінгі тақырыпқа қатысты болатын мәліметтерді жинақтау қажет. |
Тақырыпқа қатысты материалдарды анықтайды және дәйектемелер келтіреді |
Сұрақтарға жауап береді
|
Слайд 4 |
||||||||||||||||||||||||||||||||
|
7 мин 7 мин 8 мин 8 мин |
Бекіту тапсырмасы |
Тапсырма 1 (топқа ұсынылады): Ұсынылған есептің шешуінде қателік(тер) болуы мүмкін. Қателік(тер)ді анықтау керек.
Дұрыс нұсқасы:
Тапсырма 2 (Жеке жұмыс): Сәйкестендіріңіз
Тапсырма 3 (Жұптық жұмыс): 1. Көбейткішті түбір белгісінің ішіне
еңгізіңіз: 2. Көбейткішті түбір белгісінің ішіне
еңгізіңіз: 3. Амалды орындаңыз: 4. Амалды орындаңыз: 5. Салыстырыңыз: 6. Салыстырыңыз: Тапсырма 4 (Тест): Bilimland платформасы Тест 1: (Көбейткішті квадрат түбір таңбасының алдына шығару) https://bilimland.kz/kk/subject/algebra/8-synyp/kobejtkishti-kvadrat-tubir-tangbasynyng-aldyna-shyharu?mid=244:choice Тест 2: (Көбейткішті квадрат түбір астына еңгізу) |
Берілген тапсырмадан қателіктерді анықтайды Берілген есептің шешімін тауып, жауаптарын сәйкестендіреді. Квадрат түбір белгісінің алдына шығарады. Ұқсас мүшелерге амалдар қолданады. Көбейткішті квадрат түбір астына алады. Квадрат түбірі бар сандарды салыстырады. Тестті орындайды. Дұрыс нұсқасын табады. |
Сұрақтарға жауап береді Дұрыс шешуіне кері байланыс беріледі Бағалау крийтерилерге сәйкес бағаланады. 10 балдық шкаламен бағаланады |
Слайд 5 Слайд 5 Слайд 6 (Кеспе қағаздары) (Кеспе қағаздары) Bilimland.kz
|
||||||||||||||||||||||||||||||||
|
3 минут |
|
Бүгінгі сабақта:
Үйге тапсырма беру №1.102, №1.104, №1.105 Рефлексия
|
Тақырыпты меңгергенін анықтау |
|
Слайд 7 (Стикер) |
||||||||||||||||||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз


















және 
және 













