Қазақстан тарихы
Пән мұғалімі: Алдабергенова Перизат
|
Күні : |
Пәні : Қазақстан тарихы |
Сыныбы: 8 «Ә» |
|||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Жоңғар шапқыншылығы |
||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Жоңғар шапқыншылықтың тарихи маңызы. « Актабан шұбырынды , Алқакөл сұлама » |
||||
|
Күтілетін нәтиже: |
|
||||
|
Оқуда қолданылатын әдіс тәсілдер: |
Топтастыру « Тірек сызба » «» «Сөйлемді жалғастыр ». |
||||
|
Модульдердің кіріктірілуі: |
СТО,Бағалау, АКТ. |
||||
|
Негізгі дерек көздер: |
Карта , атлас, суреттер.Оқулық: Ж.Қасымбаев Алматы «Атамұра |
||||
|
Сабақтың барысы: |
|||||
|
Сабақ бөлімінің кезеңдері |
Уақыты |
Мұғалімнің іс - әрекеті |
Оқушының іс - әрекеті |
Ресурстар, көрнекіліктер |
|
|
Ұйымдастыру кезеңі: |
3 минут |
Сыныпта жағымды ахуал қалыпстастыру үшін өз есімдерін сын есімммен байланыстырамыз . |
Мысалы Айда айдай . Перизат парасатты оқушылар өзінің ойын айтады. |
|
|
|
Топқа бөлу |
3 минут |
Хандар билер батырлар арқылы топқа бөлу. |
Хандар билер батырлар арқылы үш топқа бөлінеді. |
|
|
|
Үй тапсырмасына шолу: |
8 – 10 минут |
«Тірек сызба ойыны » оқыта үйрету ойыны |
Оқушыларга тірек сөздердің мағынасын ашу мақсатында сұрақтар қоямын , сұрақ қойылғанда оның жауабын тірек создер арқылы табады . |
Түрлі түсті қағаздар, кеспе қағаздар. |
|
|
Негізгі кезең |
3 минут |
Өткен сабақ пен жаңа сабақты байланыстырып, логикалық сұрақтар мен тақырыптың атын оқушылардың өздеріне мақсатын құрастыру. |
Оқушылар жаңа сабақтың тақырыбын сұрақтарға жауап айта отырып , жаңа сабақтағы негізгі деректерді дәптерлеріне түртіп отырады. |
8 сынып оқулығы. |
|
|
Сергіту сәті: |
2 минут |
ән айту. |
Оқушылар ән орындайды. |
|
|
|
Жаңа сабақты пысықтау «Сөйлемді жалғастыр» әдісі бойынша Постер жасау |
15 минут |
Топтарға жаңа сабақ бойынша « сөйлемді жалғастыр » әдісі арқылы тақырыптарды бөліп береді. Топтар өзара талқылап, қорытындылай отырып жалғастырады |
Әр топ өзіне бөлінген тақырыптарды оқып, өзара талқылау жүргізеді. бағалайды. |
Оқулық, флипчарт, стикер, кесте. Бағалау парақшалары. |
|
|
«Жылдар және атаулар сөйлейді», «Адасқан сөздер» ойыны |
|
Бір топқа жылдар, бір топқа атаулар беріледі,бір топқа адасқан сөздер беріледі. |
Бірінші топ даталарды табады, екінші топ атауларды атабады, үшінші топ адасқан сөздерді дұрыстайды. |
|
|
|
Кері байланыс |
2 минут |
Кері байланыс парақшаларын ұсынады |
Өз ойларын білдіріп, парақшаларды белгілейді. |
Кері байланыс парақшалары. |
|
|
Бақылау критерийлерін анықтау : |
2 минут |
Өзін өзі бағалаудың қорытындысын ұсынады. |
Оқушылар өздерінің бағаларын айтады. |
Қолдарына берілген бағалау парақшалары. |
|
|
Үйге тапсырма: |
1 минут |
|
|||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Құрлықтағы таулар және олардың жіктелуі
Құрлықтағы таулар және олардың жіктелуі
Қазақстан тарихы
Пән мұғалімі: Алдабергенова Перизат
|
Күні : |
Пәні : Қазақстан тарихы |
Сыныбы: 8 «Ә» |
|||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Жоңғар шапқыншылығы |
||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Жоңғар шапқыншылықтың тарихи маңызы. « Актабан шұбырынды , Алқакөл сұлама » |
||||
|
Күтілетін нәтиже: |
|
||||
|
Оқуда қолданылатын әдіс тәсілдер: |
Топтастыру « Тірек сызба » «» «Сөйлемді жалғастыр ». |
||||
|
Модульдердің кіріктірілуі: |
СТО,Бағалау, АКТ. |
||||
|
Негізгі дерек көздер: |
Карта , атлас, суреттер.Оқулық: Ж.Қасымбаев Алматы «Атамұра |
||||
|
Сабақтың барысы: |
|||||
|
Сабақ бөлімінің кезеңдері |
Уақыты |
Мұғалімнің іс - әрекеті |
Оқушының іс - әрекеті |
Ресурстар, көрнекіліктер |
|
|
Ұйымдастыру кезеңі: |
3 минут |
Сыныпта жағымды ахуал қалыпстастыру үшін өз есімдерін сын есімммен байланыстырамыз . |
Мысалы Айда айдай . Перизат парасатты оқушылар өзінің ойын айтады. |
|
|
|
Топқа бөлу |
3 минут |
Хандар билер батырлар арқылы топқа бөлу. |
Хандар билер батырлар арқылы үш топқа бөлінеді. |
|
|
|
Үй тапсырмасына шолу: |
8 – 10 минут |
«Тірек сызба ойыны » оқыта үйрету ойыны |
Оқушыларга тірек сөздердің мағынасын ашу мақсатында сұрақтар қоямын , сұрақ қойылғанда оның жауабын тірек создер арқылы табады . |
Түрлі түсті қағаздар, кеспе қағаздар. |
|
|
Негізгі кезең |
3 минут |
Өткен сабақ пен жаңа сабақты байланыстырып, логикалық сұрақтар мен тақырыптың атын оқушылардың өздеріне мақсатын құрастыру. |
Оқушылар жаңа сабақтың тақырыбын сұрақтарға жауап айта отырып , жаңа сабақтағы негізгі деректерді дәптерлеріне түртіп отырады. |
8 сынып оқулығы. |
|
|
Сергіту сәті: |
2 минут |
ән айту. |
Оқушылар ән орындайды. |
|
|
|
Жаңа сабақты пысықтау «Сөйлемді жалғастыр» әдісі бойынша Постер жасау |
15 минут |
Топтарға жаңа сабақ бойынша « сөйлемді жалғастыр » әдісі арқылы тақырыптарды бөліп береді. Топтар өзара талқылап, қорытындылай отырып жалғастырады |
Әр топ өзіне бөлінген тақырыптарды оқып, өзара талқылау жүргізеді. бағалайды. |
Оқулық, флипчарт, стикер, кесте. Бағалау парақшалары. |
|
|
«Жылдар және атаулар сөйлейді», «Адасқан сөздер» ойыны |
|
Бір топқа жылдар, бір топқа атаулар беріледі,бір топқа адасқан сөздер беріледі. |
Бірінші топ даталарды табады, екінші топ атауларды атабады, үшінші топ адасқан сөздерді дұрыстайды. |
|
|
|
Кері байланыс |
2 минут |
Кері байланыс парақшаларын ұсынады |
Өз ойларын білдіріп, парақшаларды белгілейді. |
Кері байланыс парақшалары. |
|
|
Бақылау критерийлерін анықтау : |
2 минут |
Өзін өзі бағалаудың қорытындысын ұсынады. |
Оқушылар өздерінің бағаларын айтады. |
Қолдарына берілген бағалау парақшалары. |
|
|
Үйге тапсырма: |
1 минут |
|
|||
шағым қалдыра аласыз













