Оқу ісінің меңгерушісі:
|
САБАҚ: Машқар Гумеров.Көк кептер. |
Мұғалімнің есімі: Жанарбек А.Н |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
СЫНЫП: 2 «В» |
Қатысқандар саны: 26 |
Қатыспағандар: |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ негізделген оқу мақсаты (мақсаттары) |
2.1.1.1 тыңдаған материал бойынша түсінбеген сөздерін белгілеу, мәтін мазмұны бойынша қойылған сұрақтарға жауап беру 2.2.1.2 - шығарманы іштей оқып, ондағы қажетті ақпараттарды белгілеп оқу 2.3.3.1 - шығармашылық жұмысын мұғалімнің көмегімен сурет, каллиграмма, аппликация, фотосуреттер арқылы ұсыну |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар: |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқушылардың басым бөлігі: |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Кейбір оқушылар: |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бағалау критерийі |
Жеке тапсырмаларды орындай алады. Сабақ барысында тыңдаушының назарын өзіне аудара алады. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Ресурстар |
Оқулық, суреттер, бейне материалдар ,кері байланыс, стикер. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Әдіс-тәсілдер |
Сұрақ-жауап, әңгімелеу, ойлан тап ,түсіндіру, ойын, көрнекілік. Рефлексия. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәнаралық байланыс |
Музыка, қазақ тілі,дүниетану |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Жоспарланған уақыт |
Жоспарланған жаттығулар |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Басталуы 5 минут |
Психологиялық ахуал қалыптастыру: Сынып реттілігін қадағалау. Оқушыларды түгелдеу. Оқу құралдарын байқау. |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Ортасы 25 минут |
Білу және түсіну 10 минут Оқушылар оқулықтағы негізгі тақырыппен танысады.Бүгінгі тақырыпты анықтау үшін видеоны көру. «Ойлантап !» Бейнематериал не туралы? Қандай құс? Дескриптор -сұраққа жауап береді - құсты сиапттайды ҚБ «Қол белгілері» Жарайсыңдар! Бұл құс көгершін . Бүгінгі тақырыбымыз Машқар Гумеровтың «Көк кептер» әңгімесі Кептер дегеніміз не? Немен қоректенеді? Көгершінді кептер депте атайды.
Тыңдалым Әңгімені тыңдау Мәтін бойынша сұрақтар Дескриптор -Әңгімені тыңдайды -Қабылдау сұрақтарына жауап береді ҚБ «Ауызша» Сұрақ жауап 2 минут 1.Нүсіпбектің орнында сен болсаң қайтер едің? Аймағанның орнында болсаң ше? 2. Шала – жансар көк кептерді қалай өлімнен құтқарып қалуға болады? Не істейтініңді рет –ретімен санамалап айт. 3. Нүсіпбек пен Аймаған арасындағы достыққа өз көзқарасыңды білдір. 1 тапсырма
Дескриптор -Кейіпкерлердің қасиеттерін айтады -Өзінің қасиеттерін сипаттайды ҚБ «Өзін-өзі бағалау»
|
Бейнематериал «Әлемді шарлау» әдісі арқылы түсіндіріледі. «Интервью» әдіс Суреттер бейнематериал Авторға шолу әдісі Бейнематериал аудио «Екі жақты күнделік» (аудио) |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Қортынды 10 минут |
Құстар туралы тыйымдар мен ырымдар Аққу киелі құс болып саналғандықтан, оны атуға құс салуға болмайды. Киіз үйдің шаңырағына қарлығаш ұя салса, балапандары ұшып кеткенше көшпейді. Қыран құстарды атса, киесі тиеді. Байғыз киелі құс боландықтан, оны ұстап алуға болмайды. Үкіні ұстап алуға болмайды. Ұстаған күнде үкісін жүндеп алған соң, бір тойдырып, босатып жіберу керек. Жапалық пен жарғанатқа тиюге болмайды, қарғысы қатты болады. Екі түрлі түсініктеме күнделігі. Оқушылардан дәптердің бетін (не таратылып берген парақты) ортасынан вертикаль сызықпен бөлу сұралады. Мәтінді оқу барысында олар:
Жетістік баспалдағы Оқушылар қй баспалдақты таңдадыңдар? -Неліктен? (аудио)
|
Оқушылар кестемен жұмыс жасайды |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Үйге тапсырма: оқу, дәптермен жұмыс. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Саралау – Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз? |
Бағалау - Оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз? |
Пəнаралық байланыс Қауіпсіздік жəне еңбекті қорғау ережелері АКТ-мен байланыс Құндылықтардағы байланыс |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Рефлексия Сабақ / оқу мақсаттары шынайы ма? Бүгін оқушылар не білді? Сыныптағы ахуал Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз Оқу ісінің
меңгерушісі: САБАҚ:
Машқар Гумеров.Көк
кептер. Мұғалімнің
есімі:
Жанарбек
А.Н
Күні:
СЫНЫП: 2
«В»
Қатысқандар саны:
26
Қатыспағандар: Сабақ негізделген
оқу
мақсаты
(мақсаттары)
2.1.1.1 тыңдаған
материал бойынша түсінбеген сөздерін белгілеу,
мәтін
мазмұны бойынша
қойылған сұрақтарға жауап
беру
2.2.1.2 - шығарманы
іштей оқып, ондағы қажетті ақпараттарды белгілеп
оқу 2.3.3.1 - шығармашылық жұмысын
мұғалімнің көмегімен сурет, каллиграмма, аппликация, фотосуреттер
арқылы ұсыну
Сабақ
мақсаттары
Барлық
оқушылар: Оқулықта берілген
тапсырмаларды орындайды. Тақырыпты
меңгереді.
Оқушылардың басым
бөлігі: Тақырыптың маңызы туралы
дәлелдеп айтып бере алады.
Кейбір
оқушылар: Білімді сыныптастарына
түсіндіріп оқулықтан тыс ресурстар қоса
алады. Бағалау критерийі Жеке тапсырмаларды орындай
алады. Сабақ барысында тыңдаушының
назарын өзіне аудара алады.
Ресурстар
Оқулық, суреттер,
бейне материалдар ,кері байланыс,
стикер.
Әдіс-тәсілдер
Сұрақ-жауап,
әңгімелеу, ойлан тап ,түсіндіру, ойын, көрнекілік.
Рефлексия.
Пәнаралық
байланыс
Музыка, қазақ
тілі,дүниетану Жоспарланған
уақыт
Жоспарланған
жаттығулар
Ресурстар Басталуы 5
минут Психологиялық ахуал
қалыптастыру:
Сынып реттілігін
қадағалау. Оқушыларды түгелдеу. Оқу
құралдарын байқау. Ортасы 25
минут Білу және түсіну 10
минут Оқушылар оқулықтағы негізгі
тақырыппен танысады.Бүгінгі тақырыпты анықтау үшін видеоны
көру. «Ойлантап
!» Бейнематериал не
туралы? Қандай
құс? Дескриптор -сұраққа жауап
береді - құсты
сиапттайды ҚБ «Қол
белгілері» Жарайсыңдар! Бұл құс көгершін
. Бүгінгі тақырыбымыз Машқар
Гумеровтың «Көк кептер»
әңгімесі Кептер дегеніміз
не? Немен
қоректенеді? Көгершінді кептер депте
атайды. Тыңдалым Әңгімені
тыңдау Мәтін бойынша
сұрақтар
Дескриптор
-Әңгімені
тыңдайды
-Қабылдау
сұрақтарына жауап береді
ҚБ «Ауызша»
Сұрақ жауап 2
минут
1.Нүсіпбектің
орнында сен болсаң қайтер едің? Аймағанның орнында болсаң
ше?
2. Шала – жансар көк
кептерді қалай өлімнен құтқарып қалуға болады? Не істейтініңді рет
–ретімен санамалап айт.
3. Нүсіпбек пен
Аймаған арасындағы достыққа өз көзқарасыңды
білдір.
1
тапсырма
Дескриптор
-Кейіпкерлердің
қасиеттерін айтады
-Өзінің қасиеттерін
сипаттайды
ҚБ «Өзін-өзі
бағалау»
Бейнематериал «Әлемді
шарлау» әдісі арқылы
түсіндіріледі. «Интервью»
әдіс Суреттер
бейнематериал Авторға шолу
әдісі Бейнематериал
аудио «Екі жақты
күнделік»
(аудио) Қортынды 10
минут
Құстар туралы тыйымдар мен
ырымдар
Аққу киелі құс болып
саналғандықтан, оны атуға құс салуға
болмайды.
Киіз үйдің
шаңырағына қарлығаш ұя салса, балапандары ұшып кеткенше
көшпейді.
Қыран құстарды атса,
киесі тиеді.
Байғыз киелі құс
боландықтан, оны ұстап алуға
болмайды.
Үкіні ұстап алуға
болмайды. Ұстаған күнде үкісін жүндеп алған соң, бір тойдырып,
босатып жіберу керек.
Жапалық пен
жарғанатқа тиюге болмайды, қарғысы қатты
болады. Екі түрлі түсініктеме
күнделігі. Оқушылардан дәптердің бетін
(не таратылып берген парақты) ортасынан вертикаль сызықпен бөлу
сұралады. Мәтінді оқу барысында
олар:
Бөліктің оң
жағына
Сол
жағына
Мәтіндегі қатты әсер еткен
тұстарды, үзінділерді
жазады.
Сол әсер еткен
үзінділер жайлы пікір жазады (нені еске түсіреді, себеп-салдары
қандай, қандай сұрақ бар
т.б.)
Жетістік
баспалдағы
Оқушылар қй
баспалдақты таңдадыңдар?
-Неліктен?
(аудио)
Оқушылар кестемен жұмыс
жасайды Үйге тапсырма: оқу,
дәптермен жұмыс. Саралау – Сіз
қосымша көмек көрсетуді
қалай жоспарлайсыз?
Сіз қабілеті
жоғары оқушыларға
тапсырманы күрделендіруді
қалай жоспарлайсыз? Бағалау -
Оқушылардың үйренгенін
тексеруді қалай
жоспарлайсыз? Пəнаралық
байланыс Қауіпсіздік жəне
еңбекті қорғау
ережелері АКТ-мен
байланыс Құндылықтардағы байланыс Рефлексия Сабақ / оқу мақсаттары шынайы ма? Бүгін оқушылар не
білді? Сыныптағы ахуал | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||


















