«Өзін-өзі тану» сабағының жоспары
Мектеп: «Социалистік Еңбек Ері Қ.Әбсәметов атындағы мектепке дейінгі шағын орталығы бар орта мектеп» КММ
Мерзім: 18.11.2015 Мұғалім: Н. Орманбекова
Сынып: 4 «А» Оқушылар саны: 26 Тақырып: Қуаныш-жан шуағы
Құндылық: Қиянат жасамау
Қасиеттер: қамқорлық, бірлік
|
Сабақтың мақсаты:Оқушыларға «қуаныш», «қуаныш сыйлау» ұғымдары туралы түсінік бере отырып, қиянат жасамау құндылығының мәнін ашу Сабақтың міндеттері:
|
|
|
Сабақтың барысы:
Оқушылармен амандасып, оқулық, дәптер, қаламдарын толық алғандарына көз жеткізу. Оқушыларды сабақ тақырыбымен таныстырып, сабақтың мақсатын айту. Жағымды көңіл-күйге ену мақсатында «Нұрға бөлену»
сәті. Аяқтарыңыз нұр сәулесін шашуда. Олар сізді тек
жақсылық жасау үшін жақсы жерлерге апарады. олар нұр мен махаббат
құралына айналды. Одан әрі нұр сіздің аузыңызға, тіліңізге тарады.
Тіліңіз тек шындықты және жақсы, ізгі сөздер ғана айтады. Нұрды
құлақтарыңызға бағыттаңыз, құлақтарыңыз тек жақсы сөз бен әсем
әуенді ғана естиді. Нұр көздерімізге де жетті, көзіміз тек жақсыға
қарап, бәрінен жақсылықты ғана көреді. Сіздің басының түгелдей
нұрға бөленіп, басыңызға тек ізгі, сәулелі ой
келеді. Оны
осындай әсем қалыпта сақтаңыз. |
Ресурстар |
|
СД диск, магнитофон, интерактивті тақта Әдістемелік нұсақаулық |
|
Ж. Дәуренбеков «Сурет» әңгімесі. -1-2 оқушыдан мазмұнын сұрау -Саматқа Азамат неліктен ренжіді? -Азаматтың ашуының басылуына не себеп болды? -Мұғалім Азаматтың салған суретін қалай мақтады? |
«Өзін-өзі тану» оқулығы 4 сынып 54-55 беттер |
Қуаныш –өмір шаттығы
|
Халық нақылы Мұғалімге арналған әдістемелік құрал 4 сынып 53 бет Мұғалім дәйексөзді оқиды, сұрақ қою арқылы оқушылармен талдайды. |
«Балалардың көз
қуанышы» Ал биік қайыңның түбінде кішкентай балақай жылап тұрды. Ол сол мезетте бақтардың қалай гүлдегенін көрмеді. Ол құстардың қалай сайрағанын естімеді. Көгілдір аспан оған қара болып, ал тырналардың сынадай тізілген қатары оның көзінен тамған жас секілді елестеді. Қасынан өтіп бара жатқан жандар кішкентай баланың өзін де, оның жылап тұрғанын да байқамады. Тек бір қарт ана баланы байқап, оның қасына келіп, басынан сипады. Қарт балаға көптеген айтып, әлденелерді жеткізген болды. Олар осылай бір сағатқа жуық әңгімелесті. Әңгіменің ақырында бала күлкм қақта. Ол енді айналасында бақтардың гүлдеп тұрғанын көрді. Ол құстардың қалай сайрағанын естіді. Көз алдына көгілдір аспандағы тырналардың қанатын әсем қақаны келді. «Міне, қазір көктем екен», -деп ойлады бала. Біреудің көзіндегі жасты тыйып, жүзінде күлкі ойнату қандай қуаныш!
|
В. А. Сухомлинский Атақты Советтік жаңашыл педагог, жазушы. Мұғалімге арналған әдістемелік құрал 4 сынып 52 бет |
Топ бойынша «Қуаныш сыйлау» тақырыбында постер салу және қорғау |
Қағаз Түрлі-түсті қарындаштар Маркерлер Стикерлер |
«Балдәурен»
|
Интерактивті тақта |
Е. Ашықбаевтың «Қуаныш» өлеңін жаттау, талдау |
«Өзін-өзі тану» оқулығы 4 сынып 59-60 беттер |
|
Балалар, барлығымыз тынышталып, бүгінгі сабағымызды көз алдымызға бір сәт елестетіп өтейік. Бүгінгі сабағымыздан қандай әсер алдыңдар? |
Интерактивті тақта Баяу музыка ойнап тұрады. |
«Өзін-өзі тану» сабағының жоспары
Мектеп: «Социалистік Еңбек Ері Қ.Әбсәметов атындағы мектепке дейінгі шағын орталығы бар орта мектеп» КММ
Мерзім: Мұғалім: Н.Ж. Ормабекова
Сынып: 4 «А» Оқушылар саны: 21 Тақырып: Кешірім мен келісім
Құндылық: Қиянат жасамау
Қасиеттер: қамқорлық, бірлік
|
Сабақтың мақсаты:Өзгелерді сыйлап,кешірім мен келісімнің мәнін ашу арқылы қиянат жасамау құндылығын қалыптастыру Сабақтың міндеттері:
|
|
|
Сабақтың барысы: |
Ресурстар Ескертулер |
Оқушылармен амандасып, оқулық, дәптер, қаламдарын толық алғандарына көз жеткізу. Оқушыларды сабақ тақырыбымен таныстырып, сабақтың мақсатын айту. Жағымды көңіл-күйге ену мақсатында «Нұрға бөлену» сәті.
|
СД диск, магнитофон, интерактивті тақта |
«Мақтаншақ жолбарыс» ертегісімен жұмыс.
|
|
«Қыл өтпестей татулықты бір ашуға сатпайық».
Талдауға арналған сұрақтар:
|
М. Әуезов қазақтың ұлы жазушысы. Атақты «Абай жолы» романының авторы. ШҚО тумасы. |
«Дау-дамай» (Конфликт) мультфильмін көрсету.
|
|
Жағдаяттарды шешу
Сұрақ: Сендер Қалидың орнында болсаңдар не істер едіңдер?
Сұрақтар:
|
Сыныпты үш топқа бөліп, әр топқа бір жағдаят беру |
Сөзі: Е. Елубаев Әні: И. Нүсіпбаев «Достық» Төбемізде бір аспан. Ортақ жердің байлығы. Барлық ұлттың баласы Еңбек ортақ, жер ортақ Достығымыз жарасқан. Ортақ бізге барлығы. Туыспыз біз бәріміз Бір Отанды сүйеміз Бақытты елде туған соң, Бақытты өмір сүреміз. |
|
«Көп біріксе - береке» М. Төрежановтың мәтінін оқып, мазмұнын айту. |
|
Балалар, барлығымыз тынышталып, бүгінгі сабағымызды көз алдымызға бір сәт елестетіп өтейік. Бүгінгі сабағымыз сендерге ұнады деп ойлаймын, келесі сабақта кездескенше, сау болыңдар! |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Қуаныш-жан шуағы
Қуаныш-жан шуағы
«Өзін-өзі тану» сабағының жоспары
Мектеп: «Социалистік Еңбек Ері Қ.Әбсәметов атындағы мектепке дейінгі шағын орталығы бар орта мектеп» КММ
Мерзім: 18.11.2015 Мұғалім: Н. Орманбекова
Сынып: 4 «А» Оқушылар саны: 26 Тақырып: Қуаныш-жан шуағы
Құндылық: Қиянат жасамау
Қасиеттер: қамқорлық, бірлік
|
Сабақтың мақсаты:Оқушыларға «қуаныш», «қуаныш сыйлау» ұғымдары туралы түсінік бере отырып, қиянат жасамау құндылығының мәнін ашу Сабақтың міндеттері:
|
|
|
Сабақтың барысы:
Оқушылармен амандасып, оқулық, дәптер, қаламдарын толық алғандарына көз жеткізу. Оқушыларды сабақ тақырыбымен таныстырып, сабақтың мақсатын айту. Жағымды көңіл-күйге ену мақсатында «Нұрға бөлену»
сәті. Аяқтарыңыз нұр сәулесін шашуда. Олар сізді тек
жақсылық жасау үшін жақсы жерлерге апарады. олар нұр мен махаббат
құралына айналды. Одан әрі нұр сіздің аузыңызға, тіліңізге тарады.
Тіліңіз тек шындықты және жақсы, ізгі сөздер ғана айтады. Нұрды
құлақтарыңызға бағыттаңыз, құлақтарыңыз тек жақсы сөз бен әсем
әуенді ғана естиді. Нұр көздерімізге де жетті, көзіміз тек жақсыға
қарап, бәрінен жақсылықты ғана көреді. Сіздің басының түгелдей
нұрға бөленіп, басыңызға тек ізгі, сәулелі ой
келеді. Оны
осындай әсем қалыпта сақтаңыз. |
Ресурстар |
|
СД диск, магнитофон, интерактивті тақта Әдістемелік нұсақаулық |
|
Ж. Дәуренбеков «Сурет» әңгімесі. -1-2 оқушыдан мазмұнын сұрау -Саматқа Азамат неліктен ренжіді? -Азаматтың ашуының басылуына не себеп болды? -Мұғалім Азаматтың салған суретін қалай мақтады? |
«Өзін-өзі тану» оқулығы 4 сынып 54-55 беттер |
Қуаныш –өмір шаттығы
|
Халық нақылы Мұғалімге арналған әдістемелік құрал 4 сынып 53 бет Мұғалім дәйексөзді оқиды, сұрақ қою арқылы оқушылармен талдайды. |
«Балалардың көз
қуанышы» Ал биік қайыңның түбінде кішкентай балақай жылап тұрды. Ол сол мезетте бақтардың қалай гүлдегенін көрмеді. Ол құстардың қалай сайрағанын естімеді. Көгілдір аспан оған қара болып, ал тырналардың сынадай тізілген қатары оның көзінен тамған жас секілді елестеді. Қасынан өтіп бара жатқан жандар кішкентай баланың өзін де, оның жылап тұрғанын да байқамады. Тек бір қарт ана баланы байқап, оның қасына келіп, басынан сипады. Қарт балаға көптеген айтып, әлденелерді жеткізген болды. Олар осылай бір сағатқа жуық әңгімелесті. Әңгіменің ақырында бала күлкм қақта. Ол енді айналасында бақтардың гүлдеп тұрғанын көрді. Ол құстардың қалай сайрағанын естіді. Көз алдына көгілдір аспандағы тырналардың қанатын әсем қақаны келді. «Міне, қазір көктем екен», -деп ойлады бала. Біреудің көзіндегі жасты тыйып, жүзінде күлкі ойнату қандай қуаныш!
|
В. А. Сухомлинский Атақты Советтік жаңашыл педагог, жазушы. Мұғалімге арналған әдістемелік құрал 4 сынып 52 бет |
Топ бойынша «Қуаныш сыйлау» тақырыбында постер салу және қорғау |
Қағаз Түрлі-түсті қарындаштар Маркерлер Стикерлер |
«Балдәурен»
|
Интерактивті тақта |
Е. Ашықбаевтың «Қуаныш» өлеңін жаттау, талдау |
«Өзін-өзі тану» оқулығы 4 сынып 59-60 беттер |
|
Балалар, барлығымыз тынышталып, бүгінгі сабағымызды көз алдымызға бір сәт елестетіп өтейік. Бүгінгі сабағымыздан қандай әсер алдыңдар? |
Интерактивті тақта Баяу музыка ойнап тұрады. |
«Өзін-өзі тану» сабағының жоспары
Мектеп: «Социалистік Еңбек Ері Қ.Әбсәметов атындағы мектепке дейінгі шағын орталығы бар орта мектеп» КММ
Мерзім: Мұғалім: Н.Ж. Ормабекова
Сынып: 4 «А» Оқушылар саны: 21 Тақырып: Кешірім мен келісім
Құндылық: Қиянат жасамау
Қасиеттер: қамқорлық, бірлік
|
Сабақтың мақсаты:Өзгелерді сыйлап,кешірім мен келісімнің мәнін ашу арқылы қиянат жасамау құндылығын қалыптастыру Сабақтың міндеттері:
|
|
|
Сабақтың барысы: |
Ресурстар Ескертулер |
Оқушылармен амандасып, оқулық, дәптер, қаламдарын толық алғандарына көз жеткізу. Оқушыларды сабақ тақырыбымен таныстырып, сабақтың мақсатын айту. Жағымды көңіл-күйге ену мақсатында «Нұрға бөлену» сәті.
|
СД диск, магнитофон, интерактивті тақта |
«Мақтаншақ жолбарыс» ертегісімен жұмыс.
|
|
«Қыл өтпестей татулықты бір ашуға сатпайық».
Талдауға арналған сұрақтар:
|
М. Әуезов қазақтың ұлы жазушысы. Атақты «Абай жолы» романының авторы. ШҚО тумасы. |
«Дау-дамай» (Конфликт) мультфильмін көрсету.
|
|
Жағдаяттарды шешу
Сұрақ: Сендер Қалидың орнында болсаңдар не істер едіңдер?
Сұрақтар:
|
Сыныпты үш топқа бөліп, әр топқа бір жағдаят беру |
Сөзі: Е. Елубаев Әні: И. Нүсіпбаев «Достық» Төбемізде бір аспан. Ортақ жердің байлығы. Барлық ұлттың баласы Еңбек ортақ, жер ортақ Достығымыз жарасқан. Ортақ бізге барлығы. Туыспыз біз бәріміз Бір Отанды сүйеміз Бақытты елде туған соң, Бақытты өмір сүреміз. |
|
«Көп біріксе - береке» М. Төрежановтың мәтінін оқып, мазмұнын айту. |
|
Балалар, барлығымыз тынышталып, бүгінгі сабағымызды көз алдымызға бір сәт елестетіп өтейік. Бүгінгі сабағымыз сендерге ұнады деп ойлаймын, келесі сабақта кездескенше, сау болыңдар! |
|
шағым қалдыра аласыз














