Өзiн-өзiтану сабағының жоспары
Мектеп_№11_____________Мерзiм____________№ 12сабақ_____
Тақырып: Қуаныш-жан шуағы.
Құндылық: Сүйіспеншілік
Қасиеттер: Сүйіспеншілік, мейірім, достық.
Мұғалiм: B,hfubvjdf
Сынып: 4
|
Сабақ мақсаты: Оқушылардың «бақыт», «сыйластық», «махаббат» құндылықтары туралы түсініктерін кеңейту. Міндеттері: Білімділік- қуаныш сезімінің адам өміріндегі мәнін түсіндіру мәнін түсіндіру; Дамытушылық- өзара жағымды қарым-қатынас жасау іскерліктерін дамыту; Тәрбиелік- мейірімділікке тәрбиелеу.
|
|
|
Сабақ барысы: 1.Ұйымдастыру кезеңi. Сәлемдесу, оқушылардың көңіл-күйін сұрау, сабаққа қатысуды тексеру. 2.Тыныштық сәтi. -Балалар ,денелеріңді түзу ұстап,бастарыңды жоғары көтеріп,ыңғайланып отырыңдар.Көздеріңді жұмыңдар.Ауаны терең жұтып,еркін тыныс алыңдар.Өздеріңнің тыныс алуларыңды бақылап,бақытқа,махаббат пен тыныштыққа толы таза,шипалы ауаның тұла бойларыңа толғанын сезініңдер.Ал енді көздеріңді ашуға болады. 3.Үй тапсырмасын тексеру. Сабақтың тақырыбының мәнін түсіндіру мақсатында әңгімелеу ұйымдастырылады. В.А.Сухомлинскийдің «Балалардың көз қуанышы» мәтінін үнтаспадан тыңдатуға болады. Кішкентай балалар табиғаттың сұлулығын неліктен байқамады? Сенің ойыңша қарт балаға не айтуы мүмкін?
|
Сабақ барысын талқылау: |
|
4Сергіту сәті Оқушылардың көңіл күйін көтеру және денесін сергіту үшін сергіту сәті ұйымдастырылады.Балалар өлең жолдарының мазмұнына сәйкес дауыс ырғағына келтіріп,қимылдар жасайды. Шаршадым «Уһ!»дедім, Шарасыз «Еһ!», Ренжідім «Туһ!»дедім, Таңырқап «О!» Қорықтым «Ой!» дедім, Кейідім «И!»дедім, Өкіндім «Аһ!» дедім, Біліп ап «Е!» дедім, Қуанып «Ха-ха-ха!» дедім. |
|
|
5.Әңгiмелеу (сұхбат) Оқушылардың адамдармен жағымды қарым-қатынастарын дамыту мақсатында төменде ұсынылған өлең мәтіні арқылы әңгімелеу жүргізіледі. Е.Ашықбаевтың «Қуаныш» өлеңін балалар мәнерлеп оқиды.Балалардың пікірлері сұрақтардың жауабы арқылы талқыланады:
Дәйексөз Балалардың жауаптары дәйексөздің түсіндірілуімен толықтырылады. -Күлімдеп,ақжарқын жүретін адамның көңіл күйі үнемі жоғары болады. Ал ондай көңіл күй жаныңды сау етеді.Жаның сау болса денің сау болады.Денің сау болса жақсы еңбек ете аласың.Жақсы еңбектің нәтижесінде адамдар бақытты молшылықта өмір сүреді.Сол себепті де халық даналығында «Қуаныш-Өмір шаттығы»-деп айтқан болатын. |
|
|
6. Дәптермен жұмыс: Дәптерде берілген күннің шуақтарына естеріңде ұзақ сақталған қуанышты күндерін жазу. |
|
|
7.Топпен ән айту. Балалар мұғаліммен бірге шеңберге жиналады. бәрі қосылып «Дос болайық бәріміз!» әнін айтады. |
|
|
8.Үй тапсырмасы. «Мақтаншақ жолбарыс» ертегісін оқу. |
|
|
9. Қорытындылау, соңғы тыныштық сәтi. -Күлімдеу,адамдарға қуаныш сыйлай білу-өзіңнің де ,олардың да өмір жасын ұзартып,денсаулығын жақсартады.Барлық адамдармен күліп амандасу,үнемі ақжарқын жүру,мүмкіндігінше айналаңа қуаныш сыйлау-асыл қасиет. Балалар жұптасып дөңгелене тұрады.Жұптасқан балалар бір-бірінің алақанын алақына тосады,содан соң оң жақта тұрған бала көршісіне ,сол жақтағы бала сол жақтағы көршісіне алақанын тосады.Бәрі қол ұстасады,қолдарын жоғары көтереді де, күннің шуағын құрайды.Бәрі қосылып мына өлең жолдарын айтады: Біз қандаймыз,қандаймыз. Шұғылалы таңдаймыз! Күлімдеген күндейміз! Балалар Ф.Оңғарсынованың «Достық» өлең оқиды. Достық әні Ән саламыз күнде біз Шаттық толы іргеміз Біз мәңгілік достармыз, Біз мәңгіге біргеміз. |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Қуаныш-жан шуағы 3-сынып
Қуаныш-жан шуағы 3-сынып
Өзiн-өзiтану сабағының жоспары
Мектеп_№11_____________Мерзiм____________№ 12сабақ_____
Тақырып: Қуаныш-жан шуағы.
Құндылық: Сүйіспеншілік
Қасиеттер: Сүйіспеншілік, мейірім, достық.
Мұғалiм: B,hfubvjdf
Сынып: 4
|
Сабақ мақсаты: Оқушылардың «бақыт», «сыйластық», «махаббат» құндылықтары туралы түсініктерін кеңейту. Міндеттері: Білімділік- қуаныш сезімінің адам өміріндегі мәнін түсіндіру мәнін түсіндіру; Дамытушылық- өзара жағымды қарым-қатынас жасау іскерліктерін дамыту; Тәрбиелік- мейірімділікке тәрбиелеу.
|
|
|
Сабақ барысы: 1.Ұйымдастыру кезеңi. Сәлемдесу, оқушылардың көңіл-күйін сұрау, сабаққа қатысуды тексеру. 2.Тыныштық сәтi. -Балалар ,денелеріңді түзу ұстап,бастарыңды жоғары көтеріп,ыңғайланып отырыңдар.Көздеріңді жұмыңдар.Ауаны терең жұтып,еркін тыныс алыңдар.Өздеріңнің тыныс алуларыңды бақылап,бақытқа,махаббат пен тыныштыққа толы таза,шипалы ауаның тұла бойларыңа толғанын сезініңдер.Ал енді көздеріңді ашуға болады. 3.Үй тапсырмасын тексеру. Сабақтың тақырыбының мәнін түсіндіру мақсатында әңгімелеу ұйымдастырылады. В.А.Сухомлинскийдің «Балалардың көз қуанышы» мәтінін үнтаспадан тыңдатуға болады. Кішкентай балалар табиғаттың сұлулығын неліктен байқамады? Сенің ойыңша қарт балаға не айтуы мүмкін?
|
Сабақ барысын талқылау: |
|
4Сергіту сәті Оқушылардың көңіл күйін көтеру және денесін сергіту үшін сергіту сәті ұйымдастырылады.Балалар өлең жолдарының мазмұнына сәйкес дауыс ырғағына келтіріп,қимылдар жасайды. Шаршадым «Уһ!»дедім, Шарасыз «Еһ!», Ренжідім «Туһ!»дедім, Таңырқап «О!» Қорықтым «Ой!» дедім, Кейідім «И!»дедім, Өкіндім «Аһ!» дедім, Біліп ап «Е!» дедім, Қуанып «Ха-ха-ха!» дедім. |
|
|
5.Әңгiмелеу (сұхбат) Оқушылардың адамдармен жағымды қарым-қатынастарын дамыту мақсатында төменде ұсынылған өлең мәтіні арқылы әңгімелеу жүргізіледі. Е.Ашықбаевтың «Қуаныш» өлеңін балалар мәнерлеп оқиды.Балалардың пікірлері сұрақтардың жауабы арқылы талқыланады:
Дәйексөз Балалардың жауаптары дәйексөздің түсіндірілуімен толықтырылады. -Күлімдеп,ақжарқын жүретін адамның көңіл күйі үнемі жоғары болады. Ал ондай көңіл күй жаныңды сау етеді.Жаның сау болса денің сау болады.Денің сау болса жақсы еңбек ете аласың.Жақсы еңбектің нәтижесінде адамдар бақытты молшылықта өмір сүреді.Сол себепті де халық даналығында «Қуаныш-Өмір шаттығы»-деп айтқан болатын. |
|
|
6. Дәптермен жұмыс: Дәптерде берілген күннің шуақтарына естеріңде ұзақ сақталған қуанышты күндерін жазу. |
|
|
7.Топпен ән айту. Балалар мұғаліммен бірге шеңберге жиналады. бәрі қосылып «Дос болайық бәріміз!» әнін айтады. |
|
|
8.Үй тапсырмасы. «Мақтаншақ жолбарыс» ертегісін оқу. |
|
|
9. Қорытындылау, соңғы тыныштық сәтi. -Күлімдеу,адамдарға қуаныш сыйлай білу-өзіңнің де ,олардың да өмір жасын ұзартып,денсаулығын жақсартады.Барлық адамдармен күліп амандасу,үнемі ақжарқын жүру,мүмкіндігінше айналаңа қуаныш сыйлау-асыл қасиет. Балалар жұптасып дөңгелене тұрады.Жұптасқан балалар бір-бірінің алақанын алақына тосады,содан соң оң жақта тұрған бала көршісіне ,сол жақтағы бала сол жақтағы көршісіне алақанын тосады.Бәрі қол ұстасады,қолдарын жоғары көтереді де, күннің шуағын құрайды.Бәрі қосылып мына өлең жолдарын айтады: Біз қандаймыз,қандаймыз. Шұғылалы таңдаймыз! Күлімдеген күндейміз! Балалар Ф.Оңғарсынованың «Достық» өлең оқиды. Достық әні Ән саламыз күнде біз Шаттық толы іргеміз Біз мәңгілік достармыз, Біз мәңгіге біргеміз. |
|
шағым қалдыра аласыз













