Қысқа мерзімді
жоспар
Сабақтың
тақырыбы: Өткенді
пісіқтау
Сабақты жүргізген
: Хамрақулова Гульчехра
Пәні :
Математика.
Сыныбы :
2-сынып
Мақсаты
:Шаршы,тіктөртбұрыш,үшбұрыш периметрін табу алгоритмін
қолдану,есеп шығару дағдысын қалыптастыру;оқушыларды іс-әрекет
барысында өз қиындықтарына назар аудару,оларданшығу жолдарының
жобасын құру және іске асыру дағдысын
қалыптастыру.
Күтілетін
нәтиже:Оқушылар фигуралардың
периметрін табу біліміне қорытынды жасайды.Ойлау
операцияларын-талдау,жинақтау және қорытуды жаттықтыруға мүмкіндік
алады.
Негізгі
идея:Фигуралар және
фигуралардың периметрін табу,есептер шығаруды
үйренеді.
Әдіс –
тәсілдер: Миға шабуыл әдісі,
Ой қозғау.ДЖИКСО әдісі,топқа бөлу,кері байланыс,
жұпттық жұмыс,әңгеме.
Енгізілген
модулдер:
-
Оқыту мен оқудағы
жаңа тәсілдер.
-
Сыни тұрғыдан
ойлауға үйрету.
-
Оқыту үшін бағалау
және оқуды бағалау.
-
Оқыту мен оқуда
ақпараттық – коммуникациялық технологияларды (АКТ)
пайдалану.
-
Талантты және
дарынды балаларды оқыту.
-
Оқушылардың жас
ерекшеліктеріне сәйкес оқыту және оқу.
-
Оқытуды басқару
және көшбасшылық.
Жетістік
критерийлері:
1.Үй жұмысын
орындау
2.Белсенділік
3. “Байге”ойыны
арқылы сұрақ-жауап
4.Есеп
шығару,постермен жұмыс
5. “Есте
сақта”сөздік ойын
6.
«Баспалдақ»ойыны
Уақыты
|
Мұғалімнің
іс-әректі
|
Оқушылардың іс-
әрекеті
|
Дереккөздер
|
3
мин
|
Ұйымдастыру кезеңі
Оқушылармен
сәлемдесіп, көңіл – күйін сұрап, ынтымақтастық атмосферасын
қалыптастыру.Кезекшімен сұхбат
|
Оқушылар сабаққа дайындалады. Ынтымақтастық
атмосферасын құрып, көңіл – күйін көтеріп
алады.
Кезекші есеп
береді.
|
|
2
мин
|
Мозаикалар арқылы
оқушыларды 4-топқа бөлу.
|
Оқушылар
мозаикалар арқылы 4 топқа бөлінеді.
|
Мозаикалар
|
5
мин
|
Үй тапсырмасын
сұрау.Оқушылар жұптасып бір-бірін дәптерлерін тексереді.Топпен
бірге талқыланады.
|
Оқушылар жұп болып бір – бірін дәптерлерін
тексіреді.Топпен бірге талқылайды.
|
Дәптер
|
8
мин
|
“Бәйге
”ойыны.Деңгейлік тапсырмалар
беріледі.
|
Оқушылар
“Байге”ойыны арқылы деңгейлік тапсырмалрды
орындайды.
|
Проектор
|
8
мин
|
Постермен
жұмыс.Есеп шығару.
|
Әр топқа бір есеп
беріледі.Есеп шығару арқылы оқушылар өз ойларын постерге
түсіреді.
|
Постер
Маркер
|
2
мин
|
Сергіту
сәті
|
“Бұлт”әні.Оқушылар
іс-қымыл арқылы әрекеттер
көрсетеді.
|
Ноутбук
Проектор
|
|
|
|
|
5
мин
|
Есте сақтау
ойыны.
|
Оқушыларға
проекторда сөздер көрсетіледі,есте сақтап
жазады.
|
Проектор
Сөздер
|
7мин
|
Қорытынды:“Баспалдақ”ойыны арқылы өтілген тақырыптарды
пысықтау.
|
Оқушылар өтілген
тақырыпқа байланысты фигураларды баспалдаққа кезеңдер бойынша
орналастырады.
|
Постер
Маркер
|
2 мин
1 мин
2
мин
|
Бағалау: фармативті түрлі-түсті қаламдар
арқылы.Жиынтық бағалау.
Үй жұмысы:фигуралар арқылы машина
құрастыру
Рефлексия
|
Оқушылар смайликтер арқылы өзін-өзі
бағалайды.
Үй тапсырмасын күнделіктеріне жазып
алады.
“Екі жұлдыз бір
тілек”Инсерт усулы
|
Смайликтер
Түрлі-түсті қаламдар
Күнделік
Стикер
|