Назар аударыңыз. Бұл материалды сайт қолданушысы жариялаған. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзса, осында жазыңыз. Біз ең жылдам уақытта материалды сайттан өшіреміз
Жақын арада сайт әкімшілігі сізбен хабарласады
Бонусты жинап картаңызға (kaspi Gold, Halyk bank) шығарып аласыз
Қысқа мерзімді жоспар
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады
Ұзақ мерзімді жоспардың бөлімі: 5.4 В |
Мектеп: Е.Юсупов атындағы №104 ЖОББМ |
|
|||||||||||||||||||
Күні: |
Мұғалім аты жөні: Хасанова Камила |
||||||||||||||||||||
Сабақтын тақырыбы: Бұрыш |
|||||||||||||||||||||
Сынып:5 |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар: |
|||||||||||||||||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары |
5.3.1.4 бұрыш және оның градустық өлшемі ұғымдарын меңгеру, бұрыштарды белгілеу және салыстыру 5.3.1.5 бұрыштардың түрлерін ажырату (сүйір,тік, доғал, жазыңқы, толық) |
||||||||||||||||||||
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар: Бұрыш және оның градустық өлшемі ұғымдарын меңгереді. Басым бөлігі: Бұрыштардың түрлерін ажыратады. Кейбір оқушылар: Бұрыштың градустық өлшемін табуға берілген есептерді шығарады. |
||||||||||||||||||||
Бағалау критерийі |
|
||||||||||||||||||||
Тілдік мақсат |
Лексика және терминология: бұрыш, транспортир, градус, доғал бұрыш, сүйір бұрыш, тік бұрыш, жазыңқы бұрыш, толық бұрыш. Диалог пен жазу сөздері үшін пайдалы тіркестер: Бір нүктеден басталатын екі сәулеледен құралған фигура........ деп аталады. Бұрышты өлшейтін құрал..... Бұрыштың түрлері...... деп аталады. Жазыңқы бұрыштың жартысы....... деп аталады.. Тік бұрыштан кіші бұрышты....... деп аталады. Тік бұрыштан үлкен, жазыңқы бұрыштан кіші бұрыш...... |
||||||||||||||||||||
Құндылықтарға баулу |
Оқушылардың сенімді қарым-қатынасын орнату арқылы ынтымақтастық дағдысын қалыптастыру, бір-бірін құрметтеуге , тыңдауға үйрету. |
||||||||||||||||||||
Пәнаралық байланыс |
Бейнелеу, орыс тілі, ағылшын тілі |
||||||||||||||||||||
Алдыңғы білім |
Нүкте, сәуле ,түзу |
||||||||||||||||||||
Сабақ барысы |
|||||||||||||||||||||
Сабақтағы жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||
Сабақтың басы 2мин 5 мин |
Ұйымдастыру кезеңі. Сәлемдесу, оқушыларды түгелдеу. Оқушылардың назарын шоғырландыру. Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру. «Шаттық шеңберін» құрып, бір-біріне математикалық терминдерді қолданып тілектер айтады. Кеспе қағаздардағы геометриялық фигуралар арқылы топқа бөлу: Жұлдызша, төртбұрыш, үшбұрыш І-топ ІІ-топ а ІІІ-топ Өтілген тақырыпты пысықтау «Бұрыштар» әдісі бойынша 3 топқа мұғалім тапсырма береді және мүмкін төрт жауабын сыныптың төрт бұрышына орналастырады. Оқушылар өзіне дұрыс деген жауаптың қасына барып тұрады, таңдаған жауаптарын топтық жұмыста тұжырымдайды. І-топ суретте неше кесінді бар? ІІ-топ суретте неше сәуле бар? ІІІ-топ суретте неше түзу бар?
1.Кесінді дегеніміз не? 2.Сәуле дегеніміз не? 3. Түзу дегеніміз не?
Оқушыларды геометриялық фигуралармен ынталантыру.
өте тамаша тамаша алға ұмтыл
|
стикер кеспе қағаздар |
|||||||||||||||||||
Сабақтың ортасы
|
Оқушылармен «диалогтық оқыту» әдісін іске асыра отырып, сұрақтар қою арқылы жаңа сабақтың мазмұнын ашамын.
3. Сыныптың неше бұрышы бар? 4 4. Бұрыш дегеніміз не? 5. Күнделікті өмірде бұрышты көре аламыз ба? 6. .Бұрыш бізге не үшін қажет? 7. Қандай геометриялық фигуралардан бұрышты анықтауға болады?
Оқушылар бұрыш анықтамасын, түрлерін, өмірде қолданылуын айтады. Бұрыш
Бұрыштардың түрлері:
Толық бұрыш
Оқулықпен жұмыс « Қарапайымнан күрделіге» әдісі бойынша сатымен есептер шығарады.
1.Бұрыштардың төбелерін, қабырғаларын, атауларын жазыңдар.
3.Бұрыштардың градустық өлшемін жазыңдар.№871
Өзін-өзі бағалау. Слайд арқылы жауаптары шығады. 3. Үшбұрыштың градустық өлшемін тауып, түрін анықтаңдар.
Смайликтермен ынталаантыру.
Сергіту сәті. Оқушылар қолмен тік бұрыш, сүйір бұрыш, доғал бұрыш, жазыңқы бұрыштарды жасайды.
Сабақты бекіту мақсатында «Элективті тест» әдісі бойынша мұғалім алдын ала әрбір оқушыға А,В,С,Д арқылы белгіленген түстері сәйкес сары, көк, қызыл, жасыл стикерді таратамын. Әрбір сұрақты қойғаннан кейін сыныптан тест жауабына сәйкес әріпті көтерулерін сұраймын.
|