Қысқа мерзімді жоспар
|
Бөлім |
Физика – табиғат туралы ғылым |
|
|
Педагогтің аты - жөні |
|
|
|
Күні: |
|
|
|
Сынып: 7 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Физика – табиғат туралы ғылым |
|
|
Сабақтың номері: |
№1 |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
7.1.1.1. – Физикалық құбылыстарға мысалдар келтіру |
|
|
Сабақтың мақсаты: |
Барлық оқушылар: Физикалық құбылыстарға мысалдар келтіре алады. Басым бөлігі: Физикалық ұғымдарды біледі, олардың мағынасын аша алады. Кейбір оқушылар: Оқулықтан тыс берілген қосымша тапсырмаларды орындайды, тақырып бойынша қосымша мәліметтер мен дәлелдер келтіре алады. |
|
САБАҚТЫҢ БАРЫСЫ
|
Сабақтың кезені/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||
|
Сабақтың басы |
І. Ұйымдастыру кезеңі: танысу, түгендеу (Жаңа пәнмен таңыстыру) Қоршаған ортамен танысу кезінде не себепті темір шеге суға батады, ал өте үлкен кемелер су бетінде жүзеді, не себепті күзгі жауыннан кейін кемпірқосақ болмайды, неге тұтылу кезінде Айдың түсі қара емес, қызыл болады деген сұрақтар мазалаған болар. Олай болса, бұл сұрақтарға физика ғылымы жауап береді.(Оқулықпен таңысу) |
|
|
|
|||||||||
|
Сабақтың ортасы |
Ол үшін, жаңа тақырыппен таңысып, дәптерге қысқаша конспект жазындар Оқу тапсырмаларың орындау: І. ТЕСТ
Қай құбылыстардың көптүрлілігі мөлдір ортадағы жарық сәулелерінің таралуымен байланысты?
(Дұрыс жауап саны: 2)
ІІ ТАПСЫРМА Сөздерді бағандарға орналастыр:
Сөздер: болат, шеге, доп, су, жаңбыр тамшысы, ауа, кемпірқөсақ, көленке, жел, магниттер бір – біріне тартылады, найзағай, шам, күннің күркіреуі, жұлдыз
Кейінгі тапсырмалар: Күнделікті өмірде тапсырмаға байланысты өзің байқаған құбылыстар жайлы мысалдар келтіру.
|
Дәптерлерін ашып, тақырыпты жазады Жаңа тақырыппен танысып, дәптерге конспект жазады Тест орындайды Кесте толтырады |
1 ұпай 1 ұпай 1 ұпай 2 ұпай 2 ұпай |
Оқулық Физика, 7 сынып,Р.Башарұлы, §1, 6 – 9 бет Презентация |
|||||||||
|
Сабақтың соңы |
Кері байланыс – оқушыларға сабақ бойынша сауалнама жүргізу. Мұғалім кері байланысты Онлайн мектеп, Кунделік немесе басқа платформа арқылы жүргізеді
|
|
|
кесте |
|
Сіз үшін сабақ қай деңгейде өтті? Белгілеңіз немесе өз ойынызды жазыңыз. |
Есімде қалган терминдер |
|
|
Дескрипторлар:
-
-
-
-
Тапсырма, №
Критерийдің сипаттамасы
Балл
І тапсырма (тест)
физикалық дене мен зат түсінігін ажырата алады;
-
физикалық құбылыстарды ажыратады.
Жүктеу
ЖИ арқылы жасауЖИ арқылы жасауБөлісу1 - айлықМатериал тарифі-96% жеңілдік000500ҚМЖАшық сабақТәрбие сағатыПрезентацияБЖБ, ТЖБ тесттерКөрнекіліктерБалабақшаға арнарлған құжаттарМақала, ЭссеДидактикалық ойындаржәне тағы басқа 400 000 материалБарлық 400 000 материалдарды шексіз
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз1 990 ₸ 49 000₸1 айға қосылуМатериалға шағымдануБұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Жариялаған:Сатыбаев Нургалы Тажимуратович11 Қазан 2021
475
Шағым жылдам қаралу үшін барынша толық ақпарат жіберіңізҚысқа мерзімді жоспар
Тақырып бойынша 11 материал табылдыҚысқа мерзімді жоспар
Материал туралы қысқаша түсінікҚысқа мерзімді жоспар көрсетілген. Мақсаттары барлығыда бар. Қарап корсеңіздер болады. Ол үшін осы материалды скачать етсеңіздер болды.Материалдың қысқаша нұсқасыҚысқа мерзімді жоспар
Бөлім
Физика – табиғат туралы ғылым
Педагогтің аты - жөні
Күні:
Сынып: 7
Қатысушылар саны:
Қатыспағандар саны:
Сабақтың тақырыбы:
Физика – табиғат туралы ғылым
Сабақтың номері:
№1
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары
7.1.1.1. – Физикалық құбылыстарға мысалдар келтіру
Сабақтың мақсаты:
Барлық оқушылар: Физикалық құбылыстарға мысалдар келтіре алады.
Басым бөлігі: Физикалық ұғымдарды біледі, олардың мағынасын аша алады.
Кейбір оқушылар:
Оқулықтан тыс берілген қосымша тапсырмаларды орындайды, тақырып бойынша қосымша мәліметтер мен дәлелдер келтіре алады.
САБАҚТЫҢ БАРЫСЫ
Сабақтың кезені/ уақыт
Педагогтің әрекеті
Оқушының әрекеті
Бағалау
Ресурстар
Сабақтың басы
І. Ұйымдастыру кезеңі: танысу, түгендеу
(Жаңа пәнмен таңыстыру)
Қоршаған ортамен танысу кезінде не себепті темір шеге суға батады, ал өте үлкен кемелер су бетінде жүзеді, не себепті күзгі жауыннан кейін кемпірқосақ болмайды, неге тұтылу кезінде Айдың түсі қара емес, қызыл болады деген сұрақтар мазалаған болар. Олай болса, бұл сұрақтарға физика ғылымы жауап береді.(Оқулықпен таңысу)
Сабақтың ортасы
-
Дәптерді ашып, бүгінгі күн мен сабақ тақырыбың жазыңыздар: «Физика – табиғат туралы ғылым»
-
Бүгінгі сабақты меңгерген соң, физикалық дене мен зат түсінігін ажырата аласыздар; физикалық құбылыстарды ажыратасыздар.
Ол үшін, жаңа тақырыппен таңысып, дәптерге қысқаша конспект жазындар
Оқу тапсырмаларың орындау:
І. ТЕСТ
-
Төмендегі қай нұсқа «физикалық дене» түсінігіне жатады?
-
оттегі
-
мыс
-
ұшақ
-
алюминий
-
Балқу процесіне қай мысал сәйкес келеді?
-
заттың газ күйден сұйық күйге өтуі
-
заттың сұйық агрегат күйден қатты күйге өтуі
-
зат немесе дене температурасының төмендеу процесі
-
заттың қатты күйден сұйық күйге өтуі
-
Сәйкес келетін нұсқаны таңда.
Қай құбылыстардың көптүрлілігі мөлдір ортадағы жарық сәулелерінің таралуымен байланысты?
-
Оптикалық
-
Механикалық
-
Магниттік
-
Электрлік
-
Шыныдан жасалуы мүмкін физикалық денелерді көрсет. (Дұрыс жауап саны: 2)
-
аквариум
-
кілемше
-
сызғыш
-
стақан
-
орындық
-
Механикалық құбылыстың жылу құбылысынан айырмашылығы неде?
(Дұрыс жауап саны: 2)
-
Егер денелер бір-біріне қатысты қозғалыста болса, онда жылу құбылысты, ал егер денелер қызса, салқындаса, буланса, онда механикалық қозғалысты сипаттайды.
-
Егер денелер бір-біріне қатысты қозғалыста болса, онда механикалық құбылысты, ал егер денелер қызса, салқындаса, буланса, онда жылу құбылысын сипаттайды.
-
Машиналардың, ұшақтардың қозғалысы, қар көшкіні бұл жылу құбылысына жатса, мұздың еруі, табиғаттағы су айналымы бұл механикалық құбылысқа жатады.
-
Машиналардың, ұшақтардың қозғалысы, қар көшкіні механикалық құбылысқа жатса, мұздың еруі, табиғаттағы су айналымы жылу құбылысына жатады.
ІІ ТАПСЫРМА
Сөздерді бағандарға орналастыр:
-
Физикалық дене
Зат
Құбылыс
Сөздер: болат, шеге, доп, су, жаңбыр тамшысы, ауа, кемпірқөсақ, көленке, жел, магниттер бір – біріне тартылады, найзағай, шам, күннің күркіреуі, жұлдыз
Кейінгі тапсырмалар: Күнделікті өмірде тапсырмаға байланысты өзің байқаған құбылыстар жайлы мысалдар келтіру.
Дәптерлерін ашып, тақырыпты жазады
Жаңа тақырыппен танысып, дәптерге конспект жазады
Тест орындайды
Кесте толтырады
1 ұпай
1 ұпай
1 ұпай
2 ұпай
2 ұпай
Оқулық Физика, 7 сынып,Р.Башарұлы, §1, 6 – 9 бет
Презентация
Сабақтың соңы
Кері байланыс – оқушыларға сабақ бойынша сауалнама жүргізу.
Мұғалім кері байланысты Онлайн мектеп, Кунделік немесе басқа платформа арқылы жүргізеді
кесте
Сіз үшін сабақ қай деңгейде өтті? Белгілеңіз немесе өз ойынызды жазыңыз.
Есімде қалган терминдер
-
Қызықты
-
Өзім үшін қажетті мағұлматтар алдым
-
Іш пысарлық, қызықсыз болды
-
қиын болды, кейбір терминдер мен ережелерді түсінбедім
-
өз нұсқам бар:
Дескрипторлар:
-
-
-
-
Тапсырма, №
Критерийдің сипаттамасы
Балл
І тапсырма (тест)
физикалық дене мен зат түсінігін ажырата алады;
-
физикалық құбылыстарды ажыратады.
Жүктеу
БөлісуЖИ арқылы жасауФайл форматы:docx11.10.2021475Жүктеу
ЖИ арқылы жасауЖариялаған:Бұл материалды қолданушы жариялаған. Ustaz Tilegi ақпаратты жеткізуші ғана болып табылады. Жарияланған материалдың мазмұны мен авторлық құқық толықтай автордың жауапкершілігінде. Егер материал авторлық құқықты бұзады немесе сайттан алынуы тиіс деп есептесеңіз,
шағым қалдыра аласызҚазақстандағы ең үлкен материалдар базасынан іздеуСіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде керек материалды іздеп, жүктеп алып сабағыңызға қолдана аласызСайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!
Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!
Министірлікпен келісілген курстар тізімі -
-
-
-
-
-
-
-











