Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: Мектеп: М.Әуезов атындағы орта мектепКүні: Мұғалімнің аты-жөні: Булантаева А Сынып: 10 Қатысқандар: 14 Қатыспағандар: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Әлемдік мәдениеттің дамуына Орталық Азия халықтарының қосқан үлесі |
|
Осысабақта қолжеткізілетін оқумақсаттары (оқубағдарламасына сілтеме) |
10.1.2.1- Орталық Азия халықтарының материалдық мәдениет жетістіктерін талдау арқылы адамзаттың дамуына қосқан үлесін қортындылау |
Сабақтың мақсаты |
Б.О. Әлемдік мәдениеттің дамуына Орталық Азия халықтарының қосқан үлесін анықтайды. Б.Б. Әлемдік мәдениеттің дамуына Орталық Азия халықтарының қосқан үлесін соның ішінде материалдық мәдениет жетістіктерін талдайды және баға береді К.О. Орталық Азия халықтарының әлемдік мәдениетке қосқан үлесін соның ішінде материалдық мәдениет жетістіктерін талдай, деректерді келтіре дәлелдейді |
Бағалаукритерийі |
Орталық Азия халықтарының материалдық мәдениет жетістіктерін талдап және адамзаттың дамуына қосқанүлесін дәлелдейді |
|
Тілдік мақсаттар |
|
|
Құндылықтарға баулу
|
Шығармашылық және сын тұрғысынан ойлау; қарым –қатынас жасау қабілеті; Өзгелердің мәдениетіне және көзқарастарына құрметпен қарау; жауапкершілік; денсаулық, достық және айналадағыларға қамқорлық көрсету; |
|
Пәнаралық байланыс |
|
|
Алдыңғы білім |
|
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері |
Ресурстар |
|||||||||||||
|
Сабақтың басы |
Оқушылармен амандасу Сабаққа келгендерін түгендеу Сабақ мақсаты: Әлемдік мәдениеттің дамуына Орталық Азия халықтарының қосқан үлесін біліп соның ішінде материалдық мәдениет жетістіктерін талдап бағалап адамзаттың дамуына қосқан үлесі туралы деректерді келтіре дәлелдейміз Топқа бөлу: |
|
|||||||||||||
|
Сабақтаң ортасы |
Б.О. «ДЖГСО» мәтінмен жұмыс Ж\Т: 1-тапсырма: Әлемдік мәдениеттің дамуына Орталық Азия халықтарының қосқан үлесін анықтаңдар. 1-оқушы: Орталық Азияда жүргізілген археологиялық қазба жұмыстары 2-оқушы: Андрондық әскери арбалар және қарулар 3-оқушы: Андрондық Арқайым Сынтас қалалары 4-оқушы: Ұлы дала тұрғындарының киімі, киіз үй Дескриптор:
Ө\Б «Бас бармақ» Т\Т: 2-тапсырма: «Мәдениет газеті» Суреттегі материалдық мәдениет жетістіктерін талдайды Дескриптор:
Т\б «Бас бармақ» Ж\Т: 3-тапсырма: «ПОПС» әдісі Менің ойымызша, Орталық Азия халықтарының әлемдік мәдениетке, адамзаттың дамуына қосқан үлесі (жоқ) Себебі Мысалға, Қорытындылай келе, Дескриптор:
Ө\Б «Бас бармақ» |
10 – сынып Қазақстан тарихы 56-61 беттер
Флипчарт суреттер
Ғаламтор желісі |
|||||||||||||
|
Сабақтың соңы |
Кері байланыс : «ҚҚҚ»
|
|
|||||||||||||
|
Саралау – Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Б.О. «ДЖГСО» мәтінмен жұмыс Ж\Т: 1-тапсырма: Әлемдік мәдениеттің дамуына Орталық Азия халықтарының қосқан үлесін анықтаңдар. 1-оқушы: Орталық Азияда жүргізілген археологиялық қазба жұмыстары 2-оқушы: Андрондық әскери арбалар және қарулар 3-оқушы: Андрондық Арқайым Сынтас қалалары 4-оқушы: Ұлы дала тұрғындарының киімі, киіз үй Т\Т: 2-тапсырма: «Мәдениет газеті» Суреттегі материалдық мәдениет жетістіктерін талдайды Сіз басқаларға қарағанда қабілетті оқушыларға қандайтапсырмалар бересіз? Ж\Т: 3-тапсырма: «ПОПС» әдісі Менің ойымызша, Орталық Азия халықтарының әлемдік мәдениетке, адамзаттың дамуына қосқан үлесі (жоқ) Себебі Мысалға, Қорытындылай келе, |
Бағалау – Сізоқушылардыңматериалдыигерудеңгейінқалайтексерудіжоспарлапотырсыз?
Бас бармақ
Бас Бармақ
Бас бармақ
Кері байланыс ҚҚҚ |
Денсаулықжәнеқауіпсіздіктехникасынсақтау 1. Мұғалімнің рұқсатынсыз құрал-жабдықтарды орнынан қозғауға, сымдарға, розеткаларға, штепсельдің айырына, штекерге тиісуге тыйым салынады.
«Алты ереже» ні сақтау |
|||||||||||||
|
Сабақбойыншарефлексия абақмақсаттарынемесеоқумақсаттарышынайы, қолжетімдіболдыма? Барлықоқушылароқумақсатынақолжеткіздіме?Егероқушылар оқу мақсатына жетпеген болса, неліктен деп ойлайсыз?Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақ кезеңдерінде уақытты тиімді пайдаландыңыз ба? Сабақ жоспарынан ауытқулар болды ма және неліктен? |
|
||||||||||||||
|
Жалпы бағалау Сабақта ең жақсы өткен екі нәрсе (оқыту мен оқуға қатысты)? 1: 2: Сабақтың бұдан да жақсы өтуіне не оң ықпал етер еді (оқыту мен оқуға қатысты)? 1: 2: Осы сабақтың барысында мен сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері/қиыншылықтары туралы нені анықтадым, келесі сабақтарда не нәрсеге назар аудару қажет? |
|||||||||||||||
|
3 қызық |
3 құндылық |
3 қиын |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Қысқа мерзімді жоспар. Әлемдік мәдениеттің дамуына Орталық Азия халықтарының қосқан үлесі
Қысқа мерзімді жоспар. Әлемдік мәдениеттің дамуына Орталық Азия халықтарының қосқан үлесі
Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: Мектеп: М.Әуезов атындағы орта мектепКүні: Мұғалімнің аты-жөні: Булантаева А Сынып: 10 Қатысқандар: 14 Қатыспағандар: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Әлемдік мәдениеттің дамуына Орталық Азия халықтарының қосқан үлесі |
|
Осысабақта қолжеткізілетін оқумақсаттары (оқубағдарламасына сілтеме) |
10.1.2.1- Орталық Азия халықтарының материалдық мәдениет жетістіктерін талдау арқылы адамзаттың дамуына қосқан үлесін қортындылау |
Сабақтың мақсаты |
Б.О. Әлемдік мәдениеттің дамуына Орталық Азия халықтарының қосқан үлесін анықтайды. Б.Б. Әлемдік мәдениеттің дамуына Орталық Азия халықтарының қосқан үлесін соның ішінде материалдық мәдениет жетістіктерін талдайды және баға береді К.О. Орталық Азия халықтарының әлемдік мәдениетке қосқан үлесін соның ішінде материалдық мәдениет жетістіктерін талдай, деректерді келтіре дәлелдейді |
Бағалаукритерийі |
Орталық Азия халықтарының материалдық мәдениет жетістіктерін талдап және адамзаттың дамуына қосқанүлесін дәлелдейді |
|
Тілдік мақсаттар |
|
|
Құндылықтарға баулу
|
Шығармашылық және сын тұрғысынан ойлау; қарым –қатынас жасау қабілеті; Өзгелердің мәдениетіне және көзқарастарына құрметпен қарау; жауапкершілік; денсаулық, достық және айналадағыларға қамқорлық көрсету; |
|
Пәнаралық байланыс |
|
|
Алдыңғы білім |
|
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері |
Ресурстар |
|||||||||||||
|
Сабақтың басы |
Оқушылармен амандасу Сабаққа келгендерін түгендеу Сабақ мақсаты: Әлемдік мәдениеттің дамуына Орталық Азия халықтарының қосқан үлесін біліп соның ішінде материалдық мәдениет жетістіктерін талдап бағалап адамзаттың дамуына қосқан үлесі туралы деректерді келтіре дәлелдейміз Топқа бөлу: |
|
|||||||||||||
|
Сабақтаң ортасы |
Б.О. «ДЖГСО» мәтінмен жұмыс Ж\Т: 1-тапсырма: Әлемдік мәдениеттің дамуына Орталық Азия халықтарының қосқан үлесін анықтаңдар. 1-оқушы: Орталық Азияда жүргізілген археологиялық қазба жұмыстары 2-оқушы: Андрондық әскери арбалар және қарулар 3-оқушы: Андрондық Арқайым Сынтас қалалары 4-оқушы: Ұлы дала тұрғындарының киімі, киіз үй Дескриптор:
Ө\Б «Бас бармақ» Т\Т: 2-тапсырма: «Мәдениет газеті» Суреттегі материалдық мәдениет жетістіктерін талдайды Дескриптор:
Т\б «Бас бармақ» Ж\Т: 3-тапсырма: «ПОПС» әдісі Менің ойымызша, Орталық Азия халықтарының әлемдік мәдениетке, адамзаттың дамуына қосқан үлесі (жоқ) Себебі Мысалға, Қорытындылай келе, Дескриптор:
Ө\Б «Бас бармақ» |
10 – сынып Қазақстан тарихы 56-61 беттер
Флипчарт суреттер
Ғаламтор желісі |
|||||||||||||
|
Сабақтың соңы |
Кері байланыс : «ҚҚҚ»
|
|
|||||||||||||
|
Саралау – Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Б.О. «ДЖГСО» мәтінмен жұмыс Ж\Т: 1-тапсырма: Әлемдік мәдениеттің дамуына Орталық Азия халықтарының қосқан үлесін анықтаңдар. 1-оқушы: Орталық Азияда жүргізілген археологиялық қазба жұмыстары 2-оқушы: Андрондық әскери арбалар және қарулар 3-оқушы: Андрондық Арқайым Сынтас қалалары 4-оқушы: Ұлы дала тұрғындарының киімі, киіз үй Т\Т: 2-тапсырма: «Мәдениет газеті» Суреттегі материалдық мәдениет жетістіктерін талдайды Сіз басқаларға қарағанда қабілетті оқушыларға қандайтапсырмалар бересіз? Ж\Т: 3-тапсырма: «ПОПС» әдісі Менің ойымызша, Орталық Азия халықтарының әлемдік мәдениетке, адамзаттың дамуына қосқан үлесі (жоқ) Себебі Мысалға, Қорытындылай келе, |
Бағалау – Сізоқушылардыңматериалдыигерудеңгейінқалайтексерудіжоспарлапотырсыз?
Бас бармақ
Бас Бармақ
Бас бармақ
Кері байланыс ҚҚҚ |
Денсаулықжәнеқауіпсіздіктехникасынсақтау 1. Мұғалімнің рұқсатынсыз құрал-жабдықтарды орнынан қозғауға, сымдарға, розеткаларға, штепсельдің айырына, штекерге тиісуге тыйым салынады.
«Алты ереже» ні сақтау |
|||||||||||||
|
Сабақбойыншарефлексия абақмақсаттарынемесеоқумақсаттарышынайы, қолжетімдіболдыма? Барлықоқушылароқумақсатынақолжеткіздіме?Егероқушылар оқу мақсатына жетпеген болса, неліктен деп ойлайсыз?Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақ кезеңдерінде уақытты тиімді пайдаландыңыз ба? Сабақ жоспарынан ауытқулар болды ма және неліктен? |
|
||||||||||||||
|
Жалпы бағалау Сабақта ең жақсы өткен екі нәрсе (оқыту мен оқуға қатысты)? 1: 2: Сабақтың бұдан да жақсы өтуіне не оң ықпал етер еді (оқыту мен оқуға қатысты)? 1: 2: Осы сабақтың барысында мен сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері/қиыншылықтары туралы нені анықтадым, келесі сабақтарда не нәрсеге назар аудару қажет? |
|||||||||||||||
|
3 қызық |
3 құндылық |
3 қиын |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
шағым қалдыра аласыз













